Paweł SaigomadePaweł Saigomadeponiedziałek, 2 października 20234 minuty czytanialiczba wyświetleń: 235
Ilość komentarzy: 0

Roll-Boxy, czyli niezawodne owijki na książki

Sposobów na zabezpieczenie książek na czas transportu jest wiele. Można wykorzystać w tym celu kartony klapowe, koperty bąbelkowe lub foliopaki. Są to bez wątpienia opakowania, które skutecznie będą chroniły książkę, zanim nie dotrze ona pod wskazany adres. Ciekawym rozwiązaniem mogłyby być również kopertopaki, które cieszą się coraz większą popularnością. Więcej na temat tego rodzaju opakowań znajdziesz w jednym z poprzednich artykułów "Kopertopaki - połączenie zalet kopert i paczek".

Pakowanie katalogów w owijkę do książek

Jak zmniejszyć zużycie materiałów dodatkowych podczas pakowania książek do wysyłki?


Wśród tych wszystkich wymienionych przypadków, konieczne jest jednak najczęściej używanie większych ilości materiałów dodatkowych, których zadaniem będzie zabezpieczenie książek. Kilkukrotne owinięcie ich folią bąbelkową przed umieszczeniem w foliopaku. Wypełnienie pustych przestrzeni w kartonie, aby książka nie przesuwała się podczas transportu. Koperty bąbelkowe dzięki wyściełanemu wnętrzu i paskowi klejącemu nie potrzebują dodatkowych zabezpieczeń, to prawda. Jednak nie umieści się w nich kilku grubszych książek. Przeznaczone są raczej do wysyłki pojedynczych egzemplarzy. Co w takiej sytuacji robić? W sklepie Neopak dostępne są Roll-Boxy. Łączą w sobie wszystkie niezbędne cechy, których potrzebuje opakowanie do tego, aby książka bezpiecznie dotarła do miejsca docelowego.

Czy książki są wymagającym towarem, jeśli chodzi o kwestie zabezpieczania ich na czas wysyłki?


Choć z pewnością nie są aż tak delikatne, jak produkty szklane, to mimo wszystko, wciąż wymagają specjalnego traktowania podczas wysyłki. O czym mowa? Oczywiście o książkach. Niemal każdy egzemplarz wykonany jest w 100% z papieru. Co to oznacza? Przede wszystkim, jako sprzedawca musisz pamiętać o tym, że są one dość mocno wrażliwe na niesprzyjające czynniki zewnętrzne. Konieczna jest ich ochrona przed wodą i wilgocią. Zabrudzone karty również nie spodobają się odbiorcy. Nie wspominając już o zaagnieceniach na rogach, czy złamanym grzbiecie. Jak widzisz, pakowanie książek może wydawać się niezwykle proste. Jednak warto zadbać o to, aby używać do tego nie tylko wykonanych z wysokogatunkowych materiałów opakowań i akcesoriów, ale przede wszystkim takich, które będą zwiększały szanse na to, że książka dotrze do odbiorcy w stanie wręcz idealnym. Rozwiązaniem są owijki na książki. Zapewnią one maksymalne bezpieczeństwo. Dzięki temu będziesz miał mniej zwrotów z powodu uszkodzeń paczek. Być może uda się też nawiązać bliższą relację z klientem.

Pakowanie książki w owijkę
Owijki na książki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Owijki na książki

Roll-Boxy, dlaczego będą idealnym opakowaniem dla książek?


Jak już wspomnieliśmy, sposobów na zabezpieczenie książek na czas wysyłki jest wiele. Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się Roll-Boxy, czyli owijki na książki. Być może wynika to z faktu, że dobranie odpowiedniej wielkości kartonu bywa problematyczne. Dlaczego? Chyba nie ma na rynku, drugiego tak zróżnicowanego produktu, jak książka. Dostępne są one w wielu formatach. Ilość stron również mocno się od siebie różni - może to być kilkustronicowy wiersz lub powieść zajmująca 1000 stron. Do tego w sprzedaży znajdują się przecież przepastne tomy encyklopedii i słowników. Trudno jest więc dopasować rozmiar kartonu tak, aby nie trzeba było używać ogromnych ilości wypełniaczy do paczek, lub nie narażać okładki na zniszczenie. Z pomocą przychodzą owijki na książki. Jest to rodzaj opakowania, który stworzony został z myślą o tego typu produktach.

Owijki na książki - zalety wynikające z ich użytkowania


Co sprawia, że Roll-Boxy są tak wyjątkowe? Skąd bierze się ich popularność wśród sprzedawców, którzy w swojej ofercie mają książki, kalendarze, notesy, notatniki i inne tego typu artykuły? Zapraszamy Cię do zapoznania się z kilkoma najważniejszymi zaletami owijek na książki.
 1. Opakowania te są bardzo lekkie. Dzięki temu nie wpływają w znaczącym stopniu na całkowitą masę przesyłki. A co za tym idzie, nie podnoszą kosztów związanych z wysyłką zamówienia.
 2. Złożone owijki do książek są łatwe w przechowywaniu. Nie zajmują dużo miejsca. Dzięki temu są wręcz idealnym rozwiązaniem dla sprzedawców, którzy mają ograniczoną przestrzeń magazynową.
 3. Produkuje się je z wysokogatunkowej tektury, która charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością i odpornością na działanie niektórych niesprzyjających warunków atmosferycznych.
 4. Dostępne są w różnych rozmiarach i są stosunkowo tanim rozwiązaniem.
 5. Dają szansę na zapakowanie kilku książek bez narażania ich na uszkodzenia.
 6. Dzięki użyciu wysokiej jakości materiałów nie jest konieczne używanie dodatkowych zabezpieczeń takich jak folia stretch.
 7. Najczęściej wyposażone są w samoprzylepne zamknięcie. Dzięki temu nie musisz korzystać z taśmy pakowej, w celu dodatkowego zabezpieczenia znajdujących się wewnątrz przedmiotów.
 8. Brak konieczności używania dodatkowych materiałów zabezpieczających lub zmniejszenie ich ilości, tak jak w przypadku folii bąbelkowej pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z pakowaniem zamówień.
 9. Owijki są łatwe i szybkie w użyciu. Pozwalają na lepszą organizację pracy i mogą pozytywnie wpłynąć na wydajność pracowników.

Owijka na książki z paskiem klejącym

Komu mogą przydać się Roll-Boxy?


Przedstawiliśmy najważniejsze zalety owijek na książki. Dzięki specjalnym parametrom jest to rodzaj opakowania, który doskonale wręcz sprawdzi się w księgarniach internetowych i wysyłkowych sklepach papierniczych. Z pewnością zadowoleni będą z owijek właściciele antykwariatów, którzy swoje produkty oferują w sieci. A także sklepów online, które mają w swojej ofercie kalendarze, książki, notatniki i tym podobne przedmioty. Odpowiednie przygotowanie artykułów papierniczych do wysyłki pozwoli na zapobiegnięcie porysowania lub zagięcia okładki, zabrudzenia kart książki lub ich rozdarciu. Owijki doskonale sprawdzą się też do wysyłki płyt DVD i CD. Mogą zostać w nich umieszczone ubrania oraz niektóre kosmetyki. Możliwości jest wiele. Pamiętaj jednak, aby odpowiednio dobrać wielkość Roll-Boxów. Jeśli masz co do tego, jakieś wątpliwości, zachęcamy Cię do kontaktu z pracownikami sklepu Neopak.

Podsumowanie - Roll-Boxy, czyli wysokiej jakości owijki na książki zapewniające bezpieczeństwo podczas transportu


Owijki na książki, nazywane też Roll-Boxami to opakowania, które sprawią, że szanse na dotarcie artykułów papierniczych w nienaruszonym stanie do odbiorcy wzrastają. Zapewniają one ochronę przed wilgocią oraz różnego rodzaju zabrudzeniami. Są lekki, więc nie wpływają znacząco na całkowitą wagę zamówienia. Owijki bardzo często wyposażone są w paski klejące, które umożliwiają szybkie i bezproblemowe zamkniecie. Dzięki temu przyczyniają się do zwiększenia wydajności podczas pakowania paczek. Wiadomo, że klienci zwracają uwagę na czas dostawy zamówienia. Warto, ułatwiać pracę osobom, które zajmują się żmudną realizacją zamówień. Dzięki temu nie są przeciążeni, a jednocześnie ich praca nie spowalnia wysyłki. Roll-Boxy wpływają też na zmniejszenie ilości zużywanych materiałów opakowaniowych. Możesz dzięki temu zaoszczędzić pieniądze. Będzie to również zmiana, która wpłynie korzystnie na środowisko naturalne.
Rozłożona owijka z katalogami leżącymi na środku
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie