Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 3 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1039
Ilość komentarzy: 0

Różne rozmiary kopert bąbelkowych, do czego służą?

Różne rozmiary kopert bąbelkowych, do czego służą?


Dlaczego w branży opakowaniowej koperty bąbelkowe zajmują takie szczególne miejsce, choć pozycji z rodzajami opakowań jest naprawdę mnóstwo? Otóż koperty bąbelkowe możemy określić mianem tak zwanej koperty 2.0, czyli zwykłej papierowej koperty ulepszonej do tego stopnia, że możemy w niej wysłać praktycznie wszystko. Koperty bąbelkowe występują w wielu rozmiarach, dlatego też śmiało możemy powiedzieć, że zmieści się do takiej koperty wszystko, no może oprócz mikrofalówki.

Z czego są produkowane koperty bąbelkowe? Jakie obecnie rozmiary kopert bąbelkowych możemy wyróżnić? Dlaczego koperty bąbelkowe są tak popularne i chętnie stosowane? Sprawdzimy te informacje w dalszej części tego artykułu.


koperta bąbelkowa

W jaki sposób skonstruowana jest koperta bąbelkowa?


Polietylen wynaleziony został w 1898 przez chemika o nazwisku Pechamnn, oczywiście przez przypadek. Zsyntezował go przez przypadek z diazometanu, otrzymał wtedy białą woskową substancję, która w dopiero w roku 1933 otrzymała pierwszą syntezę na dużą skalę. Dlaczego piszemy o polietylenie? Ponieważ folia bąbelkowa jest jednym z głównych elementów budowy koperty bąbelkowej. Jest to wewnętrzna strona koperty bąbelkowej, właściwie już sama nazwa tego produktu sugeruje, z czego może być wykonana taka koperta.

Drugim elementem budowy koperty bąbelkowej jest papierowa osnowa, obudowa lub po prostu wierzchnia warstwa, która bez folii bąbelkowej wyglądałaby po prostu jak najzwyczajniejsza biała lub brązowa koperta (to właśnie najpopularniejsze kolory kopert bąbelkowych).

Dodatkowo w takim produkcie jak koperta bąbelkowa znajdziemy jeszcze pasek klejący, który może w znacznym stopniu ułatwiać jej zamykanie po zapakowaniu towaru. Taki pasek klejący w kopercie bąbelkowej znacząco ułatwia jej użytkowanie, choć często się zdarza, że osoby wysyłające używają dodatkowo taśmy pakowej w miejscu zamknięcia koperty, dla jeszcze większej pewności bezpieczeństwa wysyłanego towaru.


białe koperty bąbelkowe
Koperty bąbelkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty bąbelkowe


Jakie rozmiary kopert bąbelkowych obecnie można kupić?


W większości przypadków, jeśli mówimy o materiałach do pakowani, takich jak właśnie koperty bąbelkowa, zwykłe koperty, folia stretch, taśma pakowa, czy wiele innych, mówić możemy o ich różnych rozmiarach, gdzie w przypadku kopert bąbelkowych wyróżnia się aż jedenaście podstawowych rozmiarów, które dostępne będą w każdym większym sklepie z branży opakowaniowej. Przyjrzyjmy się poniżej, każdemu z rozmiarów. Podamy również typowe zastosowania dla najbardziej popularnych rozmiarów.
 • Koperta bąbelkowa A11 – jej wymiary wewnątrz to 95 × 165 mm – do takiej koperty z pewnością zmieścimy niewielkie przedmioty jak pendrive, karta pamięci do telefonu komórkowe czy aparatu fotograficznego, a także klucze.
 • Koperta bąbelkowa B12 – jej wymiary wewnątrz to 140 × 225 mm – w taki rozmiar koperty bąbelkowej możemy zapakować kalendarze książkowe niewielkich rozmiarów, ta koperta sprawdzi się idealnie do wszelkich wydruków w popularnym formacie A6.
 • Koperta bąbelkowa C13 – jej wymiary wewnątrz to 170 × 225 mm – typowy rozmiar do wszelkiego rodzaju wydruków w formacie A5, zmieścimy do niego różnego rodzaju broszury, książki, elektroniczne akcesoria, które nie wymagają zbyt dużej ochrony.
 • Koperta bąbelkowa D14 – jej wymiary wewnątrz to 200 × 275 mm – jest to nieco większa koperta niż poprzednik, a zmieścimy do niej grubsze książki, ale z pewnością zapakować do niej możemy skarpetki czy też bieliznę, jeśli taką posiadamy w swojej ofercie.
 • Koperta bąbelkowa E15 – jej wymiary wewnątrz to 240 × 275 mm – jest to ostatni powiększony rozmiar koperty bąbelkowej, w której zmieścimy rozmiar A5 (oczywiście do większych kopert również), w taką kopertę możemy spakować kilka produktów papierniczych w tym formacie.
 • Koperta bąbelkowa F16 – jej wymiary wewnątrz to 240 × 350 mm – to pierwsza z kopert, w którą śmiało zmieścimy materiały papiernicze w formacie A4, książki w twardej oprawie z dużą ilością kartek również się tutaj z pewnością zmieszczą.
 • Koperta bąbelkowa G17 – jej wymiary wewnątrz to 250 × 350 mm – także już na pierwszy rzut oka możemy zauważyć, że książki w formacie A4 o nieco większej ilości stron, na pewno polubią się z takim formatem, ponadto możemy tam wsadzić antyramy czy albumy ze zdjęciami.
 • Koperta bąbelkowa H18 – jej wymiary wewnątrz to 290 × 370 mm – w tak dużą kopertę bąbelkową będziemy mogli już zmieścić nawet ładnie zapakowaną koszulę do garnituru, a nawet niegrubą bluzę.
 • Koperta bąbelkowa I19 – jej wymiar wewnątrz to 320 × 445 mm – to już naprawdę sporych rozmiarów koperta bąbelkowa, do której z pewnością uda nam się zmieścić wydruki w formacie A3, ramki na zdjęcia, antyramy czy większą liczbę elementów garderoby.
 • Koperta bąbelkowa K20 – jej wymiary wewnątrz to 370 × 480 mm – jest to największa dostępna koperta bąbelkowa, sprawdzi się przy wysyłaniu wydruków w formacie A3 lub większych, odpowiednio złożonych wydruków, gruba bluza puchowa również się do niej zmieści.
 • Koperta bąbelkowa CD – jej wymiar wewnątrz to 200 × 175 mm – jest to nietypowa koperta bąbelkowa, którą specjalnie umieściliśmy na końcu, wymiarami przypomina kopertę A11, przy czym jej bardziej kwadratowe wnętrze idealnie sprawdzi się do wysyłania płyt CD w plastikowych, oryginalnych opakowaniach.

zastosowanie koperty bąbelkowej


Gdzie kupić koperty bąbelkowewe wszystkich rozmiarach?


Wszelkiego rozmiaru koperty bąbelkowe, również w różnych wersjach kolorystycznych możemy kupić w każdym większym sklepie z branży opakowaniowej. Jeśli szukasz pewnego dostawcy, który posiada szeroki asortyment i spore zapasy magazynowe, odwiedź stronę internetową jednego z naszych sklepów neopak.pl lub opako.com.pl. Przy zakupach większych ilości, tak zwanych hurtowych zapewniamy możliwość negocjowania ceny.
koperta bąbelkowa
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie