Michał KrajniakMichał Krajniakponiedziałek, 22 sierpnia 20221 minuta czytanialiczba wyświetleń: 2748
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Segregatory na biurko – gdzie wyrzucać?

Każdy produkt, nawet najbardziej praktyczny i przydatny prędzej czy później zostanie nadgryziony przez ząb czasu. Kiedy korzystamy z czegoś przez lata, to wówczas nie powinniśmy się dziwić, że powstały pewne uszkodzenia. Niekiedy, niezależnie od upływającego czasu, zdarza się tak, że dany przedmiot ulegnie uszkodzeniu w wyniku przypadku, czy też nieumiejętnego korzystania. Tak samo ma się sprawa z segregatorami biurowymi.
Segregatory-na-biurko--gdzie-wyrzuca

Segregator biurowy – kiedy zużycie jest duże?


Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie segregatory biurowe będą najczęściej ulegały zniszczeniu, należy najpierw zastanowić się nad ich liczbą w codziennym użytkowaniu. A zatem będzie to kwestia potrzeb segregowania i katalogizowania dokumentów. Gdzie takie potrzeby będą największe? Oczywiście tam, gdzie segregatorów jest najwięcej czyli w biurach rachunkowych, księgowych, w działach kadry, kancelariach prawniczych oraz wszędzie tam, gdzie ma miejsce duże przetwarzanie oraz przekazywanie dokumentów.

Do jakiego pojemnika należy wyrzucić segregator?


Być może ta odpowiedź niektórych zaskoczy, ale segregatory biurowe możemy wyrzucać tylko i wyłącznie do pojemnika na odpady zmieszane. Dlaczego tak jest? Sprawa wyda nam się jaśniejsza, kiedy przyjrzymy się budowie segregatora. Otóż, kiedy zajrzymy do środka, naszym oczom ukażą się metalowe elementy. Okładka segregatora jest wykonana z papieru, ale jej laminat – to już tworzywo sztuczne. Nie możemy zatem wyrzucać segregatora do kontenera na papier, tylko do śmieci zmieszanych.

Lepiej się zaopatrzyć w kontener


Jeśli prowadzisz działalność, jaką opisaliśmy sobie wcześniej, to dobrze będzie jeśli zaopatrzysz się w kontener na odpady zmieszane – o ile już takowego nie masz. Duży przemiał danych, częste przechodzenie setek segregatorów z rąk do rąk powoduje automatycznie ich szybszą eksploatację. Wówczas potrzeby na pozbywanie się śmieci będą znacznie większe.

Co jest jeszcze ważne?


Pamiętaj, że jeśli Twój zużyty segregator znalazłby się w pojemniku z papierem, to wówczas może to doprowadzić do skażenia całej zawartości kontenera. Natomiast tuż przed wyrzuceniem segregatora do śmieci mieszanych zwróć szczególną uwagę na to, czy segregator jest pusty. W przeciwnym razie może okazać się, że potrzebna Ci jeszcze dokumentacja przepadła bezpowrotnie. Poza tym, z powodów czysto ekologicznych w ten sposób papier znalazłby się w odpadach zmieszanych, co byłoby kolejnym błędem przy segregacji śmieci.
Segregatory na biurko – gdzie wyrzucać?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie