Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaponiedziałek, 9 maja 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2461
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Sposób na opaski kablowe – jak je wykorzystać?

Sposób na opaski kablowe 


Wielu osobom nazwa opaski kablowe będzie mało mówiła, ale kiedy powie się trytki, to sytuacja zmieni się o 180 stopni. Ciężko byłoby nie znać tego uniwersalnego produktu, który sprawdzi się idealnie nie tylko podczas pakowania, ale również naprawiania, organizowania i remontowania. Do czego się ich używa? Do prawie wszystkiego. Znajdą one swoje miejsce w domu, samochodzie i firmach z niemal każdej branży. Warto wiedzieć o nich więcej, a także poznać ciekawe rozwiązania na ich używanie. Poniżej trochę więcej o trytkach, trytkach, albo jeszcze inaczej opaskach kablowych. 

fioletowe opaskii zaciskowe kablowe
 


Czym są opaski zaciskowe kablowe? 


Opaski zaciskowe są kawałkami, a dokładnie paskami plastiku wyposażonymi w specjalne zapadki i ząbki, aby można było łatwo je związać. Mogą zaczepiać się o siebie wzajemnie i tworzyć produkt jeszcze dłuższy i bardziej wydajny. Trytki zostały opatentowane przez ABB – firmę, która obecnie swoją siedzibę ma w Szwajcarii. Produkt ten został stworzony przez Maurusa Logana w 1958 roku. Miały one służyć do zabezpieczania kabli, ponieważ dość często się one plątały i przecierały, co powodowało konieczność wymiany ich na nowe. Co ciekawe, pierwszą nazwą trytek była nazwa Ty-Rap. Na szczęście szybko została ona zmieniona na bardziej elegancką. W dzisiejszych czasach opaski zaciskowe kupić można w kilku rodzajach, a nawet stworzone z różnych materiałów. Są one wykorzystywane nie tylko w domu, również w lotnictwie, branży automotive oraz przy pakowaniu przesyłek i zabezpieczaniu danej przestrzeni, o czym przeczytać można poniżej. 

Pierwsza trytka, jaka tylko powstała, została wykonana z metalu. I choć ciężko sobie teraz to wyobrazić, to służyła ona naprawdę dobrze. Niestety proces produkcji okazał się wyjątkowo czasochłonny i mało przyjemny. Konieczne było formatowanie opaski i w specjalny sposób zakładania zapadki, którą łatwo było złamać czy poluzować. Model dostępny w obecnych czasach powstał w 1968 roku. Oczywiście był on stale ulepszany i pewnie na tej wersji się nie skończy. Z każdym rokiem producenci dbają o większą wytrzymałość swoich produktów. Tak samo jest w przypadku trytki. Przy produkcji opasek zaciskowych zazwyczaj używany był nylon. Jak mówi historia, najpierw zaczęto używać ich w branży lotniczej. Teraz każda branża wspiera się tym przedmiotem, bo wszędzie znajdzie się na niego sposób. 

A jak prezentują się opaski zaciskowe dostępne w sklepie internetowym Neopak? Najczęściej wybierane trytki przez naszych klientów to te, które są plastikowe i posiadają 2,5 milimetra. Dostępne są w wielu kolorach, aby po ich użyciu nie były widoczne. Produkowane są one z wytrzymałego i wyjątkowo mocnego poliamidu 6.6. Uważa się, że ich prosta konstrukcja jest najważniejszą cechą. Trytki dostępne w Neopak są wyjątkowo wytrzymałe i ciężko poluzować ich cały mechanizm. Zostały stworzone w taki sposób, aby nawet najmocniejsza siła nie rozerwała ich. Za co najbardziej docenia się opaski? Przede wszystkim za to, że nie mają ograniczeń długości. Mogą  być użytkowane na przedmiotach o różnej średnicy, dzięki możliwości zaklinowania paska w dowolnie wybranym miejscu. Jeśli trytka okaże się zbyt krótka, to wystarczy złączyć ze sobą dwie opaski i od razu uzyska się większą średnicę. Taki sposób często wykorzystywany jest podczas spinania niezliczonej ilości kabli. Trytki używane są nie tylko w pomieszczeniach i miejscach, gdzie nie zagrażają im skutki działania natury. Często używa się ich również na zewnątrz – nie uszkodzą ich nawet rozpuszczalniki, a więc nie trzeba mieć żadnych obaw. 


Niebieskie opaski zaciskowe kablowe
Opaski plastikowe do kabli

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opaski plastikowe do kabli


Do czego służą trytki? 


Zostały one stworzone, aby zabezpieczać wiązki kabli przed przetarciami i splątaniami. Takie było ich pierwotne zastosowanie. Mało kto spodziewał się, że pewnego dnia będą używane dosłownie wszędzie. Ciężko jest wymienić każde, nawet to najmniejsze zastosowanie trytek. Mogą one zastąpić wiele przedmiotów. Są jednak najpopularniejsze możliwości oferowane przez opaski uciskowe. Niektóre być może znane. Inne mniej. Warto poznać je wszystkie i znaleźć swój własny sposób na trytki. Gdzie można spotkać ten jedyny w swoim rodzaju sprzęt? 

W sporcie – nie będzie niczym dziwnym, jeśli biegając w parku, minie się drugiego biegacza, który w miejscu sznurówek przełożone będzie miał trytki. Z takiego rozwiązania korzystają szczególnie biegacze skupiający się na długim dystansie. Pomaga to w skupieniu na drodze, a nie źle zawiązanym, stale rozwiązującym się sznurowadle. Ponadto lekkoatleci często korzystają ze specjalnych sprzętów mierzących czas biegania oraz dystans, a takie małe narzędzie najlepiej przypiąć przy pomocy opaski zaciskowej. 

W marketingu – może nie będzie to bezpośredni kontakt z reklamą, natomiast za pomocą trytek można przyczepić do ogrodzenia reklamę. Wielki materiał, który został odpowiednio nadrukowany, często zdobi płoty (najczęściej te metalowe) znajdujące się w niewielkiej odległości od ulicy. Dzięki temu firma zlecająca reklamę ma pewność, że nie zostanie ona zepsuta, skradziona czy po prostu dla zabawy zerwana przez wandali. Trytki dość ciężko przeciąć, a jeszcze trudniej rozerwać – nie jest to wcale łatwe. 

W domu – są one doceniane przez panie domu, jak i prawdziwych majsterkowiczów. Dzięki trytkom organizacja domowej lub garażowej przestrzeni jest dziecinnie prosta. Wystarczy pospinać opaskami wszelkie kable, posłużyć za brelok do kluczy, aby nigdy się one nie zgubiły czy pomóc przy mocowaniu kołpaków samochodowych. W kuchni, w pokoju, a nawet salonie wszędzie znajdzie się miejsce, gdzie użycie trytki będzie wręcz konieczne. Często na balkonach zobaczyć można ładne dekoracje, które zostały przyczepione do barierki właśnie przy pomocy opasek. 

W ogródku – nie tylko w domu spotkać można opaski zaciskowe, również w ogrodzie znajdą one swoje zastosowanie. Często używane są w celu podwiązania rośliny tak, aby rosła ona do góry, nie opadała i skierowana była w stronę słońca. Można połączyć ją ze wbitym kijkiem lub do ogrodzenia. Trytki wykorzystuje się również do mocowania paneli ogrodzeniowych. Opaski są na tyle praktyczne i niezawodne, że ani woda, ani słońce nie wpłyną na ich stan oraz kondycję. Będą one zawsze spełniać swoje zadanie. 

W pokoju dziecka – brak pomysłu na zabawę z dzieckiem? Z trytkami wspólnie spędzony czas może być naprawdę przyjemny i jedyny w swoim rodzaju. Wystarczy zakupić opaski, które kosztują wyjątkowo mało, zawołać dziecko i wspólnie z najmłodszym zrobić przedmiot do puszczania baniek mydlanych – trytkę trzeba zgiąć tak, aby stworzyła ona małe kółko na swoim końcu. Ostatnim etapem będzie już tylko zamoczenie opaski w wodzie wymieszanej z płynem do naczyń i dmuchanie, aby zrobić gigantyczne bańki. Wspólnie, rodzinnie warto byłoby stworzyć konkurs na największe bańki, które powstały przy użyciu trytek. Ciekawe kto wygra! 

Na magazynie – tutaj ciężko jest nie znaleźć możliwości użycia trytki. Wystarczy, że pod ręką jest paczka, która potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia. Opaska sprawdzi się w takiej sytuacji idealnie. Może ona również zastąpić kłódkę – zamknięcie szafki przy pomocy opaski sprawi, że od razu będzie widać, kiedy ktoś otworzy zamkniętą przestrzeń. Raz zepsutej trytki nie da się naprawić i ponownie użyć. Byłoby trzeba użyć nowej. 

Czarna trytytka

Rodzaje opasek zaciskowych dostępnych na rynku 


Prawie każdy produkt podzielić można na grupy w zależności od wielkości, koloru i przeznaczenia. To ostatnie jest o tyle ważne, że im więcej rodzajów opasek jest dostępnych w sklepie, tym bardziej można dopasować sobie trytkę pod potrzebę. Zupełnie inny przedmiot przyda się podczas zabezpieczania kabli, a inny przy montowaniu baldachimu osłaniającego ogrodową altankę. Trytka, choć mogłoby się wydawać, że każda wygląda tak samo, to jest kategoryzowana i dzielona ze względu na swoje przeznaczenie. Poniżej kilka rodzajów opasek zaciskowych: 

Szczękowa opaska zaciskowa — jest ona matką wszelkiego rodzaju trytek. Powstała jako pierwsza. Wykonali ją z bardzo mocnego materiału zwanego stalą. Nie używa się jej na co dzień. Rzadko, kiedy spotkać ją można w widocznym miejscu. Zastąpiły ją lżejsze i bardziej praktyczne plastikowe wersje. 

Otwierana opaska zaciskowa – jak sama nazwa wskazuje, można nią zabezpieczyć dany produkt, a kiedy nie będzie już potrzebna, wystarczy wygodnie ją zdemontować. Nie trzeba się szarpać, używać ostrych narzędzi czy rozcinać. Sprawdzi się ona wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wsparcie lub czasowe zabezpieczenie. 

Ślimakowa opaska zaciskowa – znajduje się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wyjątkowa odporność na niekontrolowane zerwania. Wykonuje się z metalowej obręczy wyposażonej w specjalny mechanizm śrubowy. Taka konstrukcja umożliwia regulowanie poziomu zaciśnięcia danej opaski. Wygodne rozwiązanie dla majsterkowiczów i kreatywnych twórców. 

Samozaciskowe opaski – określane są, jako sprężynowe opaski zaciskowe, ponieważ (jak sama nazwa wskazuje) są one sprężyste i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Ich poziom zaciśnięcia kontroluje się przy użyciu temperatury. m wyższa temperatura, tym bardziej opaska zaciskowa jest rozkurczona, im niższa, tym bardziej kurczy się.

Rodzajów jest naprawdę wiele, aż trudno wymienić je wszystkie. Aby mieć pewność, że wybrało się ten najbardziej odpowiedni, najlepiej będzie spróbować wszystkich, które mogą sprawdzić się w danym biznesie. Nie ma potrzeby ograniczania się. Trytki sprawdzą się dosłownie wszędzie – jeśli nie zagrzeją swojego miejsca w biurze, to z pewnością sprawdzą się w domu czy ogrodzie. Są one w tak niskiej cenie, że zawsze powinno się mieć pod ręką jedno opakowanie. 
Zielone opaski kablowe
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie