Michał KrajniakMichał Krajniakponiedziałek, 19 grudnia 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 702
Ilość komentarzy: 0

Sprzęt sportowy. Jakie opakowania wybrać?

Nieraz i nie dwa może się zdarzyć tak, że będziemy wysyłali różnego rodzaju sprzęt sportowy. Dlatego też tak ważne jest pytanie o to, jak skutecznie przygotować takie rzeczy do wysyłki. Niekiedy możemy mieć poważne obawy co do tego, czy damy radę zrobić to w sposób prawidłowy. Nie powinniśmy jednak zbytnio panikować. Wysyłka takich produktów mieści się w ogólnie pojętych standardach. Musimy jednak mieć na uwadze to, jaki konkretnie sprzęt wysyłamy, jaka jest jego specyfika, gabaryty, a także masa. Tylko posiadając takie informacje będziemy w stanie w sposób skuteczny przyrządzić pakunek.
Sprzt-sportowy-Jakie-opakowania-wybra

Wysyłka sprzętu sportowego. Czy jest to kłopotliwe?


Powinniśmy rozstrzygnąć czy pakowanie sprzętu sportowego w ogóle jest czynnością kłopotliwą. Cóż, jeśli ktoś nie lubi starannego pakowania, nie chce poświęcić na to chwili czasu w ciągu dnia albo uważa, że wybór odpowiednich opakowań go przerasta, to owszem – mamy wtedy dość spory problem. W przeciwnym przypadku pakowanie takich przedmiotów nie powinno stanowić dla nas większego kłopotu. Oczywiście za każdym razem musimy przykładać się do pakowania, starać się robić to dokładnie i sprawdzać każdy detal. Tak już bowiem jest, że wszystko, co będziemy wysyłać – nawet sprzęt sportowy – jest narażone na niekorzystne warunki transportowe.

Jakie opakowania wybrać do sprzętu sportowego?


Wybór opakowań jest kwestią złożoną. Z jednej strony mamy pewien standard, którym zawsze będziemy się kierować. Z drugiej zaś dobór opakowań będzie uzależniony od tego, co konkretnie chcemy wysłać. Dlatego też pokażemy na wybranych przykładach jak można przygotować wysyłkę poszczególnych sprzętów.
Sprzt-sportowy-Jakie-opakowania-wybra-1

Jak wysłać rower?


Rower jest pojazdem jednośladowym, który jest o tyle wygodny, że może zostać wysłany pocztą lun kurierem. Aby dobrze przygotować ten sprzęt musimy najpierw wyczyścić nasz rower. Nie ma przy tym większego znaczenia czy będziemy wysyłać nowy egzemplarz, który wyszedł świeżo od producenta czy też wysyłka będzie dotyczyła sprzętu używanego – czyszczenie roweru przed wysyłką to podstawowa zasada nie tylko higieny ale też kultury osobistej i bezpieczeństwa.

Skoro nasz rower został już wyczyszczony, to powinniśmy go zdemontować. Najpierw odkręcamy kierownicę, potem siodełko i koła. Musimy przyłożyć szczególną uwagę do demontażu przewrotek, gdyż będzie to jeden z delikatniejszych elementów roweru. Kiedy już udało nam się rozkręcić rower, powinniśmy każdy element owinąć w folię bąbelkową albo piankę. Dzięki temu zapewnimy warstwę amortyzującą, która ochroni zawartość naszej paczki przed niekorzystnymi czynnikami mechanicznymi z zewnątrz.

Następnie ważny jest dobór odpowiednio dużego kartonu klapowego. Będzie to nasze opakowanie zewnętrzne, dzięki czemu uzyskamy już pełny pakunek. Karton stanowi wprawdzie dość skuteczne zabezpieczenie w transporcie, ale sam w sobie może okazać się niewystarczający. Warto zawsze zastosować dodatkowe zabezpieczenie, chociażby po to, aby mieć pewność, że nasz sprzęt dotrze w stanie nienaruszonym do adresata. Klapy kartonu powinniśmy szczelnie zakleić taśmą pakową tak, aby w trakcie transportowania nasza paczka nie otworzyła się nagle, a sprzęt nie znalazł się na zewnątrz.

Jak wysłać hantle do ćwiczeń?


W dobie, kiedy popularne są ćwiczenia domowe nieodłącznym elementem wyposażenia stają się hantle. Jak jednak je wysłać, by dotarły bezpiecznie? Standardowo – wybierzmy karton tekturowy, który będzie naszym opakowaniem zewnętrznym. Pamiętajmy też o tym, aby wypełnić przestrzeń, która pozostanie pomiędzy naszymi hantlami, a ścianami kartonu. Bardzo istotne będzie tutaj to jak ciężkie są hantle, które będziemy wysyłać. Jeśli ciężar pojedynczej hantli będzie dość duży, to warto rozważyć wysyłkę hantli osobno – w dwóch paczkach. Może się bowiem okazać, że wysyłka takiej jednej ciężkiej paczki może być po prostu nieopłacalna.

Jak wysłać odzież sportową?


Chyba jednym z najpopularniejszych produktów z tej branży jest odzież sportowa. Wysyłka tego typu produktu jest bardzo popularna i dzisiaj stało się praktycznie standardem. Żeby przygotować paczkę z odzieżą sportową powinniśmy używać standardowych produktów, takich jak karton czy folia bąbelkowa. Ubrania sportowe powinniśmy przed ich zapakowaniem starannie złożyć, natomiast obuwie – jeśli to możliwe – wcześniej zapakować w oryginalne opakowanie. Jednakże ubrania są szczególnie narażone na uszkodzenia cięte oraz szarpane. Dlatego na paczce powinniśmy nakleić informację o tym, żeby pakunku nie otwierać za pomocą ostrych narzędzi, takich jak nóż czy nożyczki.
Sprzt-sportowy-Jakie-opakowania-wybra-2

Jak wysłać sprzęt do siłowni?


Największym wyzwaniem z jakim możemy się mierzyć w tym przypadku jest wysyłka sprzętu do siłowni. Mowa tu o takich rzeczach jak bieżnie, półwolnie, atlasy czy bramy do ćwiczeń. Sprzęty te charakteryzują się bardzo dużymi gabarytami. Możemy wówczas nie mieć innego wyjścia jak polecić transport tych rzeczy za pomocą samochodu wyposażonego w windę towarową. Co więcej – skoro mamy do czynienia z tak dużym i ciężkim pakunkiem, to powinniśmy przemyśleć, czy nie lepiej wysłać dany sprzęt na paletach z odpowiednim zabezpieczeniem.
Sprzt-sportowy-Jakie-opakowania-wybra-3

Jak wysłać piłkę pocztą?


Piłki to kolejny rodzaj produktu sportowego, który jest bardzo popularny, a co za tym idzie – jego wysyłka jest bardzo częsta. Jednak i tutaj nie powinniśmy zapominać o zasadach bezpieczeństwa. Generalnie nie ma większego znaczenia czy jest to piłka do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną czy inną dyscyplinę. Tutaj także pakujemy naszą rzecz w karton, a pustą przestrzeń wypełniamy poduszkami powietrznymi. Dzięki temu nasza piłka nie pęknie, nawet jeśli na pakunek będą oddziaływały spore siły zewnętrzne.
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Staraj się unikać wysyłki niestandardowych paczek


O ile nie wysyłasz bardzo dużego sprzętu do siłowni albo rzeczy bardzo ciężkich – takich jak np. sztangi wraz z kompletem odważników – to staraj się unikać wysyłki bardzo ciężkich paczek. To samo tyczy się pakunków, które na swoją długość, szerokość i wysokość są spore. Przekroczenie pewnych limitów w firmie kurierskiej poskutkuje tym, że Twoja przesyłka będzie niestandardowa. Co za tym idzie – zapłacisz znacznie więcej, niż w przypadku standardowych paczek. Dlatego też zawsze warto ważyć i mierzyć swoje paczki przed nadaniem.

Sprzęt sportowy możesz pakować ekologicznie i tanio


Co jest ważne, to na pewno fakt, że wiele opakowań, w które możesz umieścić sprzęt sportowy są wykonane z tektury, a więc materiału, który w 100% ulega biodegradacji. Takie opakowanie po zużyciu możesz oddać do recyklingu, choć prawdę mówiąc produkty te są wielokrotnego użytku, więc warto dla nich znaleźć inne zastosowanie. Co więcej – opakowania nadające się do robienia paczek ze sprzętem sportowym są teraz dostępne w bardzo przystępnej cenie. Natomiast decydując się na większą ilość danego produktu oszczędzasz – kupujesz raz, a potem korzystasz przez dłuższy czas.
Sprzęt sportowy. Jakie opakowania wybrać?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie