Zuzanna LeszczynskaZuzanna Leszczynskaniedziela, 17 lipca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 4699
Ilość komentarzy: 0

Stwórz jajka wielkanocne decoupage - Wielkanoc

wielkanocne jajka decoupageFarbowanie na jeden kolor pisanek to przeżytek! Jajka wielkanocne decoupage to rękodzieło, dzięki któremu Twój koszyk wielkanocny będzie wyglądał zjawiskowo. I co najważniejsze, ta metoda wcale nie jest trudna do wykonania, jeśli wiesz, jak się za niej zabrać krok po kroku. Nasz tutorial decoupage pomoże Ci stworzyć ozdoby wielkanocne nie tylko do koszyczka, lecz także do zdobienia domu!

Dekoracja jajek metodą decoupage

jajka wielkanocne decoupageNa początek krótkie przypomnienie: technika decoupage to metoda zdobienia, która polega na naklejaniu na powierzchnię przeróżnych przedmiotów specjalnych serwetek lub papieru ryżowego. Metoda pozwala stworzyć w krótkim czasie wyjątkowe dzieła, które zachwycają swoją (zazwyczaj) eklektyczną stylistyką.

Pisanki decoupage to nic innego jak jajka wielkanocne ozdobione techniką decoupage. Ich efekty bywają naprawdę powalające, dlatego bardzo zachęcamy Cię do spróbowania poniższego instruktażu!

Pisanki decoupage - potrzebne przedmioty

Jeśli chcesz stworzyć własnoręcznie swoją wielkanocną ozdobę, to musisz zebrać odpowiednie materiały.

Wśród przedmiotów niezbędnych do wykonania jajek decoupage należy zaliczyć:

 • jajka- najbardziej oczywisty element naszego tutorialu. :) Możesz wybrać jajka styropianowe, plastikowe lub drewniane, lecz sprawdzą się też zwykłe jajka od kurki ugotowane na twardo.
 • serwetki do decoupage- materiały niezbędne do ozdobienia pisanki,
 • klej do decoupage- koniecznie użyj specjalnego kleju, gdyż użycie zwykłych 
 • pędzel,
 • ostre nożyczki,
 • lakier akrylowy.
Papier pakowy

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Papier pakowy

Jak zrobić jajka wielkanocne decoupage? Krok po kroku

Zdobienie jajek metodą decoupage jest naprawdę proste. Jeśli masz przygotowane styropianowe, drewniane lub plastikowe jajka to instruktaż możesz rozpocząć od drugiego punktu. Jeśli jednak chcesz zrobić pisanki decoupage z naturalnych jajek, to zacznij od początku.

Krok 1: Przygotuj jajko do zdobienia decoupage

jaja na pisanki decoupagePo pierwsze ugotuj jajo na twardo. Następnie przejdź do barwienia jajek naturalnymi barwnikami. Farbowanie jajek kupnymi farbkami może wpłynąć negatywnie na przyczepność serwetek do ich powierzchni. 

Krok 2: Wytnij wzory na ozdoby wielkanocne

pisanki decoupage

Z serwetki wytnij wzór, który chcesz przykleić na powierzchni wielkanocnych jaj. Sprawdź, czy na pewno ich rozmiar zajmuje całą powierzchnię pisanki.

Krok 3: Przyklej wzory do jajka 

jajka decoupage

Czas na zabawę klejem! Przyklej wzory do jajka z pomocą kleju. Pamiętaj, by nakładać go jednostronnym, delikatnych ruchem, gdyż tylko w taki sposób na powierzchni jajka nie powstaną nierówności. Pozostaw do wyschnięcia

Krok 4: Pokryj jaja decoupage lakierem akrylowym

klejenie pisanki techniką decoupage

Wykonane jajka musisz zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi. Najlepiej sprawdzi się do tego lakier akrylowy, który utworzy warstwę ochronną na powierzchni pisanek.

Na jaki efekt końcowy możesz liczyć?

wielkanocne jajka decoupage
Nawet wykorzystując tak prostą metodę możesz uzykać naprawdę zachwycający efekt! Pamiętaj, że jeśli chcesz podkreślić kolorystykę jakiejś serwetki, to możesz pomalować powierzchnię jajka farbą akrylową w dowolnym odcieniu. W naszym przypadku są to farbki w odcieniach niebieskiego, które pozwalają podkreślić walory estetyczne przyklejonej serwetki.


Najpiękniejsze wielkanocne jajka decoupage

Techniką decoupage możesz wykonać przeróżne rodzaje pisanek. Zdobione serwetkami jaja potrafią wyglądać naprawdę oszołamiająco i można je uznać za dzieło sztuki. 

Przykładem takiej pisanki decoupage jest poniższy instruktaż. Artysta wykonał ozdoby wielkanocne nie tylko z wykorzystaniem serwetek, lecz również mini elementów boazeryjnych, które nadały pisankom nieziemskiego wyglądu. Poniższy filmik jest dowodem na to, że przy wykorzystaniu techniki decoupage można stworzyć naprawdę wyjątkowe ozdoby.

  wielkanocne jajka decoupage
  Wyślij emailem

   Dodaj swój komentarz

   Zapisz się do naszego Newslettera

   Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie