Paweł SaigomadePaweł Saigomadeniedziela, 26 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3279
Ilość komentarzy: 0

Sznurki bawełniane i jutowe - jak możesz je wykorzystać

Sznurek jest produktem dość niepozornym. W rzeczywistości jednak okazuje się, że jest to niezwykle ciekawy materiał. Wręcz idealnie sprawdzającym się podczas tworzenia elementów dekoracyjnych. Przechadzając się między sklepowymi pułkami wypełnionymi różnego rodzaju dodatkami do wnętrz, możesz znaleźć wiele tych, udekorowanych sznurkiem bawełnianym lub jutowym. Wspomniane rodzaje sznurków to przedmioty, które cechują się niezwykle szerokimi możliwościami zastosowania. Wśród zalet, które mają na to ogromny wpływ, jest m.in. to, że wykazują bardzo dobre właściwości plastyczne. Sznurki bawełniane i jutowe są też niezastąpione w pracach DIY. Idealne nadają się, chociażby do tworzenia wzorków na ścianach. Bez wątpienia można powiedzieć, że jest to jedna z oryginalniejszych metod wykorzystania. Prawda jest taka, że jeśli rozmawiamy o wykorzystaniu sznurków jutowych i bawełnianych, to ogranicza Cię tylko i wyłącznie Twoja wyobraźnia. Chcesz poznać kilka ciekawych zastosować? Zapraszamy do lektury.

Cztery kłębki sznurka jutowego

Sznurek jutowy - co to jest?


Sznurek jutowy produkowany jest z juty. A dokładniej rzecz ujmując z łodygowych włókien pochodzących z rośliny o nazwie juta. Dzięki temu, pochodzenie tego przedmiotu jest w pełni naturalne. Co osoby, które ogromną uwagę zwracają na troskę o środowisko naturalne, uznają z pewnością za gigantyczny wręcz plus. Czym jeszcze wyróżniają się sznurki jutowe?
 • wytrzymałością;
 • estetycznym wyglądem;
 • możliwością barwienia;
 • szerokimi możliwościami zastosowania;
 • elastycznością.

Sznurek bawełniany - co to jest?


Sznurek bawełniany jest jednym z najpopularniejszych materiałów, które wykorzystywane są w rękodzielnictwie. Wytwarzany jest z bawełny. W zależności od wybranego egzemplarza może posiadać poliestrowy rdzeń. Tego typu materiał, jako dodatek, sprawia, że sznurki charakteryzują się większą wytrzymałością i elastycznością. Sznurki bawełniane cechują się także:
 • miękkością;
 • szeroką gamą kolorystyczną;
 • sprężystością;
 • jednolitą strukturą oraz barwą;
 • łatwością w użyciu.

Sznurek jutowy w szpulach
Sznurki i nici

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Sznurki i nici

Sznurek jutowy i sznurek bawełniany - do czego możesz użyć tych materiałów?

Odnawianie starych doniczek przy pomocy sznurka


Uwielbiasz żywe rośliny w swoim mieszkaniu, ale niestety Twoje doniczki już są trochę wysłużone i poblakłe od promieni słonecznych? Sznurek jutowy lub bawełniany to materiały, które doskonale sprawdzą się w momencie, kiedy będziesz chciał odnowić starą doniczkę. Przy okazji delikatnie zmienisz wystrój wnętrza, nadając mu świeżości. Oprócz sznurka przyda Ci się jeszcze pistolet do kleju na gorąco i klej. A także cierpliwość i zamiłowanie do robót ręcznych. Podczas oklejania doniczki sznurkiem musisz pamiętać o tym, aby nie spieszyć się i robić to maksymalnie dokładnie. Wtedy rezultat może być naprawdę niesamowity. Czy musisz owijać szczelnie donice? Nie jest to konieczne. Jeśli masz już trochę wprawy a wyobraźnia Cię ponosi możesz tworzyć na donicach różnego rodzaju ciekawe wzory.

Wyplatanie makram sznurkowych


Nazwa jest dość tajemnica, prawda? Wyplatanie makram sznurkowych, to nic innego jak umiejętność wiązania sznurków bez użycia takich dodatków jak szydełka, igły oraz druty. Największe znaczenie w tworzeniu tego typu elementów dekoracyjnych ma kreatywność i cierpliwość. Możesz być jednak pewien, że nauka się opłaci. Z czasem będziesz wytwarzać dekoracje, zapierające dech w piersi. Te przepiękne, eleganckie i gustowne elementy będą też ciekawy pomysłem na prezent.

Szpula sznurka jutowego brązowego

Tworzenie geometrycznych szkiców i obrazów przy pomocy sznurka bawełnianego lub jutowego


Co jest Ci potrzebne do stworzenia geometrycznych szkiców ze sznurka? Oprócz sznurka bawełnianego lub jutowego potrzebna będzie jeszcze deska no i gwoździe. Pozornie może się wydawać, że nie jest połączenie, które mogłoby do czegoś doprowadzić. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że dzięki swoim manualnym zdolnościom, możesz z takiego zestawu stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Na początku możesz inspirować się innymi twórcami. Znajdziesz mnóstwo zdjęć i filmików, które pomogą Ci w obraniu dobrego kierunku. Kiedy już będziesz miał pomysł, następnym krokiem jest, przybicie gwoździ w odpowiednich miejscach. Na koniec zostało prawidłowe poprowadzenie np. sznurka jutowego.

Torba ze sznurka jak zrobić?


Chcesz odświeżyć delikatnie swoją garderobę, ale nic co widzisz w sklepie, nie jest w Twoim stylu? Jednym ze sposobów na odświeżenie garderoby jest zrobienie własnoręcznie torby ze sznurka. W takiej sytuacji będziesz mieć pewność, że będzie to produkt w pełni unikatowy. Oprócz sznurka bawełnianego będziesz potrzebować jeszcze szydełka. W szukaniu inspiracji znów polecamy internet. Pamiętaj, że możesz w nim znaleźć niemal wszystko, czego potrzebujesz.

Sznurek jutowy dekoracyjny w szpuli

Jak widzisz sznurki i nici wykorzystywane mogą być w przypadku tworzenia różnego rodzaju dekoracji. Jak już wspominaliśmy, ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia. Oprócz wyżej wymienionych elementów dekoracyjnych, korzystając ze sznurka bawełnianego, możesz stworzyć hamak, koc, poszewki na poduszki lub nawet kosze i pufy. Możliwości jest wiele. Jeśli szukasz sposobu na spędzanie długich jesiennych i zimowych wieczorów, to może warto skorzystać z możliwości, jakie dają sznurki bawełniane i jutowe?
Tworzenie elementów dekoracyjnych ze sznurka jutowego
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie