Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiniedziela, 4 lutego 20242 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1474
Ilość komentarzy: 0

Sztuka stworzona przy użyciu folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa została wynaleziona w 1957 roku. Wtedy miała służyć jako tapeta. Bradley Hart postanowił ją natomiast wykorzystać jako płótno. Obecnie folia pęcherzykowa to nie tylko praktyczne opakowanie, ale także narzędzie prawdziwej sztuki. Sprawdźmy zatem jak artyści widzą folię bąbelkową w swoich pracach. 


Obrazy z folii bąbelkowej


Zgniatanie pęcherzyków w folii bąbelkowej i słuchanie charakterystycznego odgłosu pękających baniek to nie jedyne nietypowe “zastosowania” tego opakowania. Folia pęcherzykowa inspiruje ludzi z całego świata do twórczych aktywności. Pewien nowojorski malarz uczynił z folii bąbelkowej bazowe tworzywo dla swego malarstwa. Czy w ten sposób może powstać dzieło sztuki?

Nowojorski malarz Bradley Hart nawiązuje w swoich pracach do wielu nurtów obecnych w sztuce. Szczególnie chętnie sięga po motywy z impresjonizmu i kubizmu, ale zamiast płótna i pędzla używa arkusza folii bąbelkowej i farby, którą wstrzykuje bezpośrednio do środka  Tym samym Hart przenosi folię zarówno najbardziej znane arcydzieła sztuki malarskiej, jak i własne pomysły, nie mniej spektakularne niż u wielkich mistrzów. Folia bąbelkowa w sztuce to nowy, naprawdę spektakularny trend. 


Jak powstają obrazy z folii bąbelkowej?


Proces tworzenia obrazu jest zawsze poprzedzony skrupulatnymi przygotowaniami. Malarz napełnia nawet kilka tysięcy strzykawek kolorową farbą, a następnie umieszcza na sztalugach duży arkusz folii bąbelkowej i po kolei wstrzykuje w każdy pęcherzyk barwnik w wybranym odcieniu. Proces twórczy jest zatem dość żmudny i bez wątpienia mocno czasochłonny. Jeden obraz powstaje bowiem od trzech tygodni nawet do miesiąca. Dlaczego tak długo? Otóż, dzieło za każdym razem wymaga załadowania kilku tysięcy strzykawek farbami wybieranych z palety, która zawiera 116 kolorów. 

Sztuka-stworzona-przy-uyciu-folii-bbelkowej-2
Źródło: artsy.net/artwork/bradley-hart

Choć stosowanie folii bąbelkowej do celów artystycznych nie jest nowością,  Bradley Hart robi to w naprawdę wielkim stylu. Malarz stworzył już ponad sto obrazów iniekcyjnych i nie zamierza na tym poprzestać. 
Folia bąbelkowa

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia bąbelkowa


Folia bąbelkowa w sztuce - dziecięce formy ekspresji


Jeśli myślisz, że folia bąbelkowa przeznaczona jest dla dorosłych artystów, czas oddać sprawy w dziecięce ręce. Maluchy uwielbiają zabawy z folia pęcherzykową. Wystarczy dać im nieco czasu i dostęp do farbek, kredek i artykułów ozdobnych, aby powstały prawdziwe dzieła sztuki stworzone przez dziecięcą wyobraźnię. 

Nie wiesz, jaką folię wybrać do zabawy? Na początek wypróbuj folie bąbelkowe ESD antystatyczne oraz folie z dużytm bąblem BKS.


Stwórz własne dzieło sztuki z folii bąbelkowej!


Tworzenie własnej sztuki to najlepszy sposób na wyrażanie siebie - swoich pasji oraz zainteresowań. Nie musisz być mistrzem w danej dziedzinie, aby zaprojektować i samodzielnie wykonać coś ciekawego. Jedyne czego potrzebujesz to trochę czasu i folię bąbelkową. Znajdziesz ją w sklepie internetowym NEOPAK. A po więcej inspiracji na nasz firmowy blog. Każdego dnia dodajemy nowe, ciekawe treści. 

Zdjęcie Victoria Akvarel z Pexels
 
Kobieta owinięta folią bąbelkową
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie