Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaponiedziałek, 14 listopada 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1780
Ilość komentarzy: 0

Taczka dwukołowa – rodzaje wózków i przykłady zastosowania?

Taczka dwukołowa, rodzaje wózków i przykłady zastosowania?


Taczki transportowe, są to wózki wykonane zazwyczaj ze stali lub aluminium posiadające dwa, lub więcej kółek w zależności od zastosowania. W dolnej części znajduje się platforma, na której ustawiane, są produkty przeznaczone do przewozu. Służą do ręcznego transportu przedmiotów i towarów. Wózek transportowy znajdziemy wszędzie tam, gdzie wymaga tego bezpieczeństwo pracy i zdrowia.

Taczki i wózki


Gdzie używane są  taczki dwukołowe? 


Znajdują się w podstawowym wyposażeniu wielu przedsiębiorstw między innymi w firmach logistycznych, hurtowniach i magazynach Powszechnie używane w branży kurierskiej, gdzie każdego dnia pomagają w dostawie paczek do klientów. Wózki dwukołowe wykorzystuje się nie tylko do pokonywania płaskich powierzchni, ale również dzięki dużym pompowanym kołom, mogą śmiało pokonywać schody. Dwukołowe wózki najlepiej sprawdzają się do przewożenia regularnych rozmiarów paczek, które możne ustawić jedna na drugiej, a następnie zabezpieczyć linką. Są bardzo łatwe w obsłudze i nie wymagają zdobycia żadnych kwalifikacji. Każdy pracownik intuicyjnie wie, jak ich używać.

Taczki i wózki


Rodzaje wózków dwukołowych i ich zastosowanie


Na rynku występuje wiele odmian taczek dwukołowych do transportowania różnych przedmiotów. Wśród najpopularniejszych możemy wymienić:

Wózek do transportu płyt – pozwalają na bezpieczny transport między innymi płyt gips-karton i płyt drewnianych.

Wózki schodowe – używane w miejscach, gdzie występują przeszkody np.: krawężniki oraz schody. Wyposażone w pneumatyczne opony.

Do transportu butli i beczek – wykorzystywane w transporcie wrażliwych butli z gazem lub beczek. Posiadają mocną konstrukcję przypominająca literę, "U", Tak aby dostosować kształt wózka do butli, Zapobiega to przemieszczaniu produkt.

Wózki przyczepy ręczne – jednoosiowe przyczepy ręczne, można zamontować do roweru lub używać za pomocą siły fizycznej. Dostępne są modele, które można podczepić do wózka widłowego. Przydatne podczas transportu niewymiarowych gabarytów. Używane w ogrodnictwie pozwalają na transport wyschniętych krzewów, trawy i liści.

Wózki meblowe – posiadające dodatkowe wsporniki nad kołami wózki do transportu krzeseł. Wykorzystywane do transportu siedzisk podczas konferencji i koncertów. Znacznie usprawniają prace.

Inne rodzaje wózków dwukołowych warte uwagi Taczki do opon – dedykowane taczki dwukołowe do opon. Kształtem przypominającym oponę pozwalają na transport kilku kół naraz.

Wózki gospodarcze – uniwersalny wózek dwukołowy, wykorzystywany do przewozu różnych produktów. Z powodzeniem wykorzystywany w domach, biurach oraz ogrodnictwie.

Wózki do akt i papieru – posiadający specjalną kieszeń na dokumenty wózek, pozwala na transport wszelkiego rodzaju dokumentów i akt biurowych bez ryzyka ich zagięcia i uszkodzenia.

Wózki magazynowe – Dwukołowa taczka ze składaną łopatą transportową. Uniwersalny wózek pozwalający na transport ręczny mniejszych towarów na magazynie.

Wózki transportowe – Taczki transportowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą służyć wszędzie tam, gdzie trzeba coś przetransportować z miejsca A do miejsc B. Pozwalają na bezpieczne i szybkie przemieszczenie produktów. Zapobiegają też powstaniu różnych urazów, zwłaszcza kręgosłupa.

Wózek dwukołowy
Wózki i Taczki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wózki i Taczki

Jaką taczkę dwukołową wybrać ?


Jak wiadomo, wybór nie jest łatwy, a wszystko jest kwestią indywidualnych potrzeb. Jest jednak kilka czynników, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego wózka dwukołowego. Na początku warto określić rodzaj towaru, jaki będzie transportowany, czy to kartony, czy butle z gazem lub opony. Warto zakupić wózek dedykowany do danej pracy, ponieważ taki wózek jest dostosowany do takich pracy.

W przypadku kiedy transportuje się różne towary, warto zainwestować w podstawowy model wózka dwukołowego z łopatą. Towary można dodatkowo zabezpieczyć linką podczas transportu. Następnym ważnym czynnikiem jest ciężar danych produktów. Każda taczka ma ograniczony limit wagowy wyznaczony przez producenta. Nie stosowanie się do zaleceń może spowodować uszkodzenie towaru lub w przypadku za dużej wagi po prostu nie da się go ruszyć z miejsca. Na rynku jest wiele modeli taczek dwukołowych warto więc przed zakupem skonsultować się ze przedstawicielem firmy sprzedającej takie wózki, aby pomógł w doborze odpowiedniej taczki dwukołowej.
Taczka dwukołowa – rodzaje wózków i przykłady zastosowania?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie