Jakub BieleckiJakub Bieleckiśroda, 22 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 531
Ilość komentarzy: 0

Tanie, szybkie i bezpieczne sposoby na pakowanie wina

Tanie, szybkie i bezpieczne sposoby na pakowanie wina - zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem. Dziś przedstawimy skuteczne sposoby na pakowanie butelek wina. Znajdą tu Państwo zarówno pomysły na zapakowanie wina na prezent, jak i solidne opakowania wysyłkowe. Dzięki temu  bez trudu zapakują Państwo wino, niezależnie od okazji i okoliczności. Butelki wina są dość delikatne, podobnie do innych produktów wykonanych ze szkła. Z tego względu należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć je, szczególnie na czas transportu lub wysyłki. Czasem problematyczne może być również przechowywanie większej liczby butelek wina w jednym opakowaniu. Na szczęście w Neopaku mamy opakowania i materiały pakowe, które w tym pomogą.

Jak bezpiecznie przechowywać butelki wina?


Butelki wina są dość delikatne. Narażone na działanie sił mechanicznych mogą ulec uszkodzeniu. Ze względu na kosztowną zawartość szklanej butelki, także inne czynniki mogą sprawić, że wino straci swoje właściwości. Butelki wina należy chronić przed:
 • uszkodzeniami mechanicznymi
 • promieniami UV
 • wysokimi temperaturami
 • skrajnie niskimi temperaturami (poniżej zera)
 • zabrudzeniem, porysowaniem


Sprzedawcy wina i sklepy oferujące butelki wina zwykle wystawiają wino na półkach. Jest to jednak tymczasowe - wino przez dłuższy czas powinno być przechowywane w zacienionym miejscu o ustabilizowanej temperaturze. Z tego względu często butelki wina przechowywane są na zapleczu, w magazynie lub innym, przeznaczonym do tego miejscu.  Butelki powinny być wtedy w pewnym stopniu chronione.

Jak przechowywać większy zapas wina?


Wiele szklanych butelek warto zamknąć w przeznaczonym do tego opakowaniu kartonowym. Powinno być wykonane z grubej tektury, co poprawi ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kartonowe, mocne pudełka pozwolą na jednoczesne przechowywanie wielu butelek wina, na przykład: Dużą zaletą pudełek na wino jest znajdująca się wewnątrz tekturowa kratownica. Jest sposobem na oddzielenie od siebie wielu butelek wina. Przez to nie obijają się o siebie podczas transportu, czy przenoszenia. Każda butelka ma swoje miejsce, a objętość kartonu jest dostosowana do typowego rozmiaru butelki wina. 

Pakowanie butelek wina do solidnych kartonów ma też inną zaletę. Można bez problemu położyć jedno pudełko na drugim, bez ryzyka zgniecenia produktu. Pudełka z kratownicą na butelki wino ułatwiają również jednoczesne przenoszenie większej liczby butelek.
Opakowania na wino i butelki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opakowania na wino i butelki

Jak bezpiecznie wysłać butelkę wina?


Wydaje się, że kartonowe pudełko jest najlepszym opakowaniem dla butelki wina lub innego trunku. Szklane opakowanie jest wtedy nieźle chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeżeli zależy Państwu na jeszcze lepszym zabezpieczeniu przed trudami wysyłki i transportu, warto postawić na wypełniacze do paczek lub folię bąbelkową. Oba produkty pozwalają uzyskać znacznie lepszą amortyzację wstrząsów. Zapobiegają też przemieszczaniu się szklanej butelki wewnątrz kartonowego pudełka. Do zamknięcia opakowania warto natomiast użyć solidnej taśmy pakowej z mocnym klejem.

Co jest potrzebne do dobrego zabezpieczenia butelki wina na czas wysyłki:
 • kartonowe pudełko w odpowiednim rozmiarze
 • wypełniacz do paczek / folia bąbelkowa
 • taśma pakowa

Jak zapakować wino na prezent?


Butelki wina i inne trunki często są prezentem. To dość uniwersalny produkt. Choć przeznaczony tylko dla osób dorosłych, powinno trafić w gusta większości odbiorców.  Jest kilka sposobów na zapakowanie butelki wina na prezent:jak zapakować wino na prezent
Wszystkie rodzaje opakowań na wino jako prezent mają swoje zalety i pewne minusy. Z pewnością najbardziej ekskluzywnym sposobem pakowania butelek jest drewniana skrzynka na wino. Ten ekologiczny, bardzo dobrze wykończony rodzaj opakowania  charakteryzuje możliwość wykorzystywania na wiele sposobów, wygląda efektownie i może być ozdobą dla każdego wnętrza. Często po odebraniu w nim prezentu, obdarowana osoba przechowuje w nim różne drobiazgi, np. biżuterię, itp.

Torebki ozdobne na wino


Ozdobne torebki z papieru są chyba najlepszym kompromisem pomiędzy niską ceną, łatwością pakowania i eleganckim wyglądem prezentu. Zapakowane w nie butelki wina od razu nadają się do wręczenia. Wśród wielu dostępnych w Neopaku wzorów takich butelek, znajdą Państwo między innymi: jak zapakować wino

Można dzięki temu dość łatwo dobrać rodzaj torebki na wino nie tylko do upodobań odbiorcy, ale też do konkretnej okazji.

Zalety papierowych woreczków ozdobnych na wino


Papierowe torby na butelki wina mają wiele zalet:
 • ładnie wyglądają
 • są niedrogie w zakupie
 • pakowanie jest bardzo proste
 • pasują do wielu okazji
Tanie, szybkie i bezpieczne sposoby na pakowanie wina
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie