Przemysław KrawiecPrzemysław Krawiecponiedziałek, 11 lipca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1690
Ilość komentarzy: 0

Taśma biało-czerwona ostrzegawcza i jej zastosowanie


Taśmy ostrzegawcze spotykane na półkach sklepowych mogą mieć różne kolory oraz rozmaite właściwości techniczne. Wszystko to sprawia, że będą miały one inne zastosowania. Zobacz jakie rodzaje taśm ostrzegawczych są najpopularniejsze. Przekonaj się także gdzie swoje zastosowanie znajdzie taśma w kolorze biało-czerownym.

Co to jest taśma ostrzegawcza?


Taśma ostrzegawcza jak sama nazwa wskazuje została stworzona po to, aby informować o pewnych niebezpieczeństwach, które występują na danym terenie czy powierzchni. Może mieć ona bardzo rozmaite kolory, aczkolwiek najczęściej spotykana jest właśnie biało-czerwona lub czarno-żółta. Niektóre z nich dodatkowo mogą posiadać napisy informujące dokładnie o jakimś niebezpieczeństwie lub inne przydatne informacje. Wszystko jednak zależy od tego w jakim miejscu chcesz stosować tego rodzaju taśmy. Niektórzy decydują się iż w ten sposób oznaczają schody lub inne wystające elementy, aczkolwiek w przypadku śliskich powierzchni lepiej będzie użyć taśmy antypoślizgowej, która dodatkowo zabezpieczy naszych klientów czy innych użytkowników przed niechcianym przewróceniem się w zimowe dni, kiedy to schody będą oblodzone i śliskie. Taśmy ostrzegawcze mogą zostać więc użyte do oznaczania robót drogowych lub chociażby wyznaczania na powierzchni podłogi pewnych przestrzeni dla klientów oczekujących w kolejce.

Inne rodzaje taśm


Poza taśmami ostrzegawczymi odnajdziemy wiele innych rodzai, które będą wykorzystywane w wielu dziedzinach naszego życia. Tak też na przykład pewne rodzaje taśm posłużą nam do zaklejania przesyłek, inne do przymocowania lustra w łazience, a jeszcze inne sprawdzą się idealnie w razie nagłej awarii pojazdu na drodze. Zobacz kiedy zastosujemy wybrane taśmy klejące.

taśma ostrzegawcza
 • Pakowe


Z pewnością możemy stwierdzić iż taśmy pakowe są najczęściej wybieranymi artykułami do wszystkich sklepów sprzedających swoje artykuły za pośrednictwem internetu. Ten rodzaj taśmy przeznaczony jest do zaklejania kartonów gotowych do wysyłki oraz przygotowywania opakowań, do których trafią skompletowane zamówienia. Taśmy pakowe mogą mieć kolor przezroczysty lub brązowy, aczkolwiek poza aspektami wizualnymi nie będzie miało to zupełnie żadnego znaczenia. Wybierając taśmę do zaklejania kartonów koniecznie zwróć uwagę na jakość zastosowanej powłoki klejącej, gdyż taśmy z niepewnego źródła bądź od mało znanych producentów mogą okazać się zbyt słabe i oderwą się w trakcie transportowania. Będzie to szczególnie istotne, jeżeli posiadasz klientów z zagranicy. Wówczas przesyłka będzie musiała przebyć bardzo długą drogę w różnych warunkach atmosferycznych.

 • Informacyjne


Taśmy informacyjne jak łatwo się domyślić będą przekazywały odbiorcy pewnej informacji o przesyłce lub produktach znajdujących się wewnątrz. Będą więc one równie często spotykane we wszystkich sklepach internetowych, a szczególnie w takich, gdzie sprzedaje się delikatne i kruche artykuły. Taśmy te mogą zawierać informacje takie jak na przykład konieczność otwarcia bez użycia noża, delikatna zawartość wewnątrz czy chociażby przekazują odbiorcy, że powinien otworzyć przesyłkę przy kurierze. Ta ostatnia informacja będzie szczególnie istotna, jeżeli wysyłamy drogocenne artykuły, które w bardzo prosty sposób mogą uszkodzić się w trakcie transportowania przez firmę kurierską. Wówczas wykrycie problemu po odejściu kuriera może sprawić wiele nieprzyjemnych sytuacji, gdyż tak naprawdę ciężko będzie udowodnić kto zawinił i ma pokryć koszty nieszczęśliwego wypadku.

 • Malarskie

Przeprowadzasz aktualnie remont i zastanawiasz się w jaki sposób zabezpieczyć przedmioty i krawędzie, które nie powinny zostać pomalowane? Z pomocą przyjdzie nam taśma malarska oraz folia, którą wykorzystamy podczas prac remontowych. Taśmy te charakteryzują się niezłą przyczepnością do różnych podłoży, ale przede wszystkim łatwo odrywają się bez pozostawiania kleju. Jest to bardzo istotne w sytuacji, kiedy chcemy stworzyć jakieś wzory na ścianie i naklejamy taśmę na przygotowane już podłoże. Z pewnością nie chcielibyśmy, aby jakieś kawałki kleju czy inne drobinki pozostały na nasze ścianie, nieprawda? Podczas zakupu tego typu taśmy zwróć koniecznie uwagę na to, aby była ona odpowiedni jakości. Najtańsze z nich mogą nie być wystarczająco mocne i po prostu nie będą trzymać się odpowiednio podłoża, a farba będzie dostawała się między ścianę a taśmę. Mogą mieć one także różne szerokości, dzięki czemu bez żadnych trudności dostosujesz taką, aby wszystkie prace móc wykonywać odpowiednio szybko bez obaw o to, że pomalujesz zabezpieczone miejsca.

taśma ostrzegawcza żółta
 • Naprawcze


Taśmy naprawcze bardzo często stosowane są przez wielu doświadczonych kierowców, którzy robią trasy liczące tysiące kilometrów. Bardzo dobrze nadają się one do łączenia elementów wykonanych z różnych materiałów. Specjalne zbrojenie sprawia, iż jest ona naprawdę wytrzymała na rozerwanie. Większość z nich posiada klej na bazie kauczuku, więc będą one bardzo dobrze trzymały się praktycznie wszystkich podłoży. Dlatego też jeżeli jesteś początkującym kierowcą lub odpowiadasz za usuwanie usterek na magazynie lub w innych zakładach produkcyjnych warto będzie zaopatrzyć się w tego typu taśmy i mieć ją zawsze pod ręką, gdyż nigdy nie wiesz kiedy nastąpi awaryjna sytuacja.

 • Montażowe


W tym tak samo jak i w poprzednich przypadkach bez większych trudności już po przeczytaniu nazwy będziemy mogli domyślić się w jakim celu została stworzona ta taśma. Montaż niektórych elementów takich jak na przykład lustro w świeżo wyremontowanej łazience niejednokrotnie będzie wymagało wywiercenie otworu w kafelkach. Wielu właścicieli nie chce od razu decydować się na taki krok, gdyż będą to już nieodwracalne uszkodzenia powierzchni, które w żaden sposób nie będą możliwe do załatania, aby nie było to widoczne dla oka. Z pomocą przychodzą jednak producenci taśm, którzy postanowili stworzyć produkt, który umożliwi przymocowanie nawet ciężkich artykułów do wielu powierzchni. Poza wieszaniem luster bez większych trudności odnajdziemy haczyki z gotową powłoką klejącą, które również charakteryzują się dużym udźwigiem, a nie wymagają wiercenie żadnych otworów. Zastosowanie tego typu narzędzi będzie wręcz niezbędne podczas wynajmowania różnych mieszkań lub zaraz po skończonym remoncie, kiedy chcemy cieszyć się w pełni odnowionym lokum.

Taśmy ostrzegawcze

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy ostrzegawcze

Czy kolor taśmy ostrzegawczej ma znaczenie?


Po obejrzeniu oferty różnych sklepów oraz przejrzeniu dziesiątek różnych taśm ostrzegawczych wielu osobom może przyjść na myśl pytanie czy kolor taśmy będzie miał jakiekolwiek znaczenie. Odpowiedź będzie bardzo prosta. Sam kolor nie wpływa na właściwości techniczne taśmy, tak więc będzie one tak samo trzymać się podłoży. Kolorystyka może jednak wpłynąć na to czy będzie ona odpowiednio widoczna. Tak też na przykład na płytkach lub w pomieszczeniach słabo oświetlonych dużo lepiej sprawdzi się jasna taśma, czyli na przykład biało-czerwona. Zaś w odwrotnej sytuacji, czyli kiedy będziemy mieli do czynienia z jasnymi kafelkami lepiej będzie przykleić ciemną taśmę, gdyż ta znacznie lepiej wyróżni się na tle podłogi.

Tama-biaoczerwona-ostrzegawcza-i-jej-zastosowanie

Gdzie kupić taśmę biało-czerwoną?


Decydując się na zakup różnego rodzaju taśm, w tym taśm ostrzegawczych oraz innych artykułów do domu lub biura będziemy mieli kilka opcji do wyboru. Pierwszą z nich będą oczywiście sklepy i hurtownie stacjonarne, gdzie od ręki dostaniemy wszystkie znajdujące się na półkach artykuły. Jeżeli jednak mieszkamy w nieco mniejszej miejscowości może okazać się, iż nie będzie wszystkiego co chcemy i koniecznie okaże się oczekiwanie na dostawę lub w najgorszej sytuacji będziemy musieli szukać innych sklepów. Dlatego też wiele osób od razu decyduje się na poszukiwania w internecie, gdzie mamy bardzo dużą konkurencję oraz dziesiątki albo i setki różnych sklepów posiadających ogromną ofertę produktów. Bez większych trudności porównamy interesujące nas artykuły i będziemy mogli wybrać te, które są najkorzystniejsze pod względem cenowym. Jednak sporą wadą dla niektórych osób może być fakt, iż nie dotkniemy kupowanego przedmiotu oraz będziemy musieli oczekiwać na dostawę. Mimo wszystko sklepy internetowe cieszą się bardzo dużą popularnością i wręcz z roku na rok coraz więcej kupujących przenosi się właśnie do tego typu hurtowni.

Jak aplikować taśmy klejące?


Najprawdopodobniej każdy z nas w swoim życiu niejednokrotnie aplikował różne rodzaje taśm, chociażby podczas zaklejania kartonu. Jest to banalnie proste i nie wymaga to żadnych umiejętności. Problem pojawia się jednak w sytuacji jeżeli taśma używana jest praktycznie bez przerwy na danym stanowisku. Wówczas dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w narzędzie, które ułatwia aplikację, a będzie to dyspenser. Najważniejszą cechą tego urządzenia będzie ergonomiczna budowa, która nawet po kilkugodzinnej pracy nie spowoduje bólu nadgarstka bądź innych uszczerbków na zdrowiu. Wybierając dyspenser koniecznie zwróć uwagę na to do jakiej szerokości taśmy został przystosowany. Dodatkowo warto będzie zainwestować w nożyk bezpieczny, który zmniejszy prawdopodobieństwo występowania w pracy nieprzyjemnych wypadków oraz umożliwia odcięcie kawałków taśmy w awaryjnej sytuacji. Jeżeli jednak stosujesz taśmy pakowe, ostrzegawcze lub inny rodzaj okazjonalnie wystarczająco będzie aplikacja ręczne oraz najprostsze nożyczki.
fot.pexels
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie