Edyta SiedleckiEdyta Siedleckipiątek, 21 października 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1289
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Taśma duct tape - stosuj kreatywne!

Taśma klejąca duct tape to wynalazek, który na dobre zadomowił się w naszym świecie. Jej wykorzystanie wydaje się być nieograniczone. W gospodarstwie domowym, w biurze, na hali produkcyjnej, w magazynie, na biwaku, podczas remontu - ta taśma nie ma sobie równych. Jej uniwersalność i atrakcyjna cena sprzyjają powszechnemu stosowaniu produktu w wielu dziedzinach życia. Jednak poza oczywistymi zastosowaniami, duct tape sprawdza się doskonale w różnych projektach kreatywnych. Sprawdź koniecznie!


Co to jest duct tape?


Historia taśmy naprawczej sięga czasów II Wojny Światowej, kiedy okazało się, że walczący na froncie żołnierze mają ogromny problem z otwieraniem pudełek z amunicją. Firma Vesta Stout zaproponowała wówczas, aby do pakowania stosować wodoodporną taśmę pokrytą tkaniną. Eksperyment przeszedł najśmielsze oczekiwania, przemysłową produkcję taśmy rozpoczęła marka Johnson & Johnson.
Wojna się skończyła, a taśmy duct tape, stworzone w oparciu o  nośnik z polietylenu wzmocniony tkaniną z agresywnym klejem, znalazły szerokie zastosowanie poza wojskiem. 

Rodzaje duct tape


Olbrzymia popularność taśmy naprawczej duct tape spowodowała popyta na niestandardowe kolory, a nawet taśmy z własnym nadrukiem. Najbardziej popularna jest:

-Tama-duct-tape--stosuj-kreatywne
Taśmy

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy

Co można zrobić z taśmy klejącej duct tape?


Odpowiedź na to pytanie może przyprawić o zawrót głowy. Z duct tape można bowiem zrobić niemal wszystko. Liczne dowody na kreatywne wykorzystanie taśmy klejącej można znaleźć w Internecie. Użytkownicy duct tape wręcz prześcigają się w pomysłach na najbardziej nietypowe zastosowanie tego produktu.  

 • Nie masz pod ręką bandaża, aby zatamować krwawienie? Duct tape sprawdzi się jako plaster na niewielką ranę. 
 • Nie chcesz wydawać pieniędzy na drogie akcesoria do ćwiczeń? Trenuj mięśnie z rolką taśmy samoprzylepnej!
 • Chcesz oduczyć kota drapania mebli? Oklej je taśmą duct tape!
 • Masz już dość much w mieszkaniu? Zastosuj lep z taśmy klejącej.

-Tama-duct-tape--stosuj-kreatywne-1
Zdjęcie Lena Glukhova z Pexels


10 kreatywnych sposobów wykorzystania duct tape


Taśma naprawcza duct tape to nieskończenie wiele możliwości wykorzystania. Jeśli nie masz pomysłu na twórcze spędzanie czasu, wykorzystaj nasze propozycje. Oto przedmioty, które zrobisz samodzielnie mając do dyspozycji uniwersalną duct tape:
 • zakładka do książki 
 • hamak 


Źródło: youtu.be
 • rakiety śnieżne 
 • ramka na fotografie
 • pasek do spodni 
 • czapka z daszkiem

-Tama-duct-tape--stosuj-kreatywne-2
Czapka z gafra fot. Slangan1117/Instructables
 • kajak
 • kapelusz
 • cylinder
 • torba na zakupy i wiele innych!


Jak usunąć sierść z ubrania?


Problem zwierzęcej sierści na ubraniach i meblach to odwieczna bolączka wszystkich właścicieli czworonogów. Na szczęście mając pod ręką duct tape, można usunąć kłaczki w prosty i szybki sposób bez konieczności kupowania drogich rolek do zbierania sierści.  

Aby pozbyć się kłaczków, owiń taśmą duct wałek malarski w taki sposób, aby warstwa z klejem pozostała na zewnątrz. Otrzymasz w ten sposób chałupniczą, ale bardzo skuteczną rolkę, z pomocą której pozbędziesz się kłopotu. Zamiast wałka może również użyć własnej dłoni!


Jak zrobić pułapkę na owady w domu?


Owady w domu to prawdziwa plaga, szczególnie wiosną i latem, kiedy chętnie otwieramy okna. Czy można rozwiązać ten problem, ale bez stosowania preparatów chemicznych?  Zdecydowanie tak, jeśli mamy w duct tape. Kilka pasków taśmy klejącej rozmieść w pobliżu okien i ewentualnie drzwi balkonowych i wejściowych. Następnie umieść na każdym fragmencie duct tape kilka kropel miodu lub przesyconego roztworu cukru. Owady zwabione słodkim zapachem wpadną w pułapkę jeszcze zanim dostaną się do Twojego mieszkania. 


Jak zabezpieczyć odciski podczas trekkingu?


Spacer po lesie czy trekking w górach mogą się okazać bolesnym doświadczeniem, jeśli w trakcie wędrówki na Twoich stopach pojawią się pęcherze lub odciski. W tej sytuacji niezastąpione są plastry z opatrunkiem dodatkowo wzmocnione taśmą duct. Zabezpieczając w ten sposób prowizoryczny opatrunek, masz pewność, że plasterek nie będzie się przemieszczał podczas chodzenia.

-Tama-duct-tape--stosuj-kreatywne-3


Jak naprawić buty duct tape?


Taśma duct tape ma genialne właściwości izolacyjne i jest w 100% wodoodporna. Można to wykorzystać w wielu różnych sytuacjach, między innymi do naprawy butów w sytuacji, kiedy natychmiastowa wizyta u szewca jest niemożliwa. Jak zatem sprawić buty wykorzystując duct tape? To proste! Dziurę lub nieszczelność owiń kilkukrotnie za pomocą taśmy i ciesz się spacerem w każdych warunkach.  

Aż trudno uwierzyć, co można z robić z taśmy duct tape!


Gdzie kupić duct tape?


Taśma duct tape to produkt dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej w sklepie internetowym NEOPAK. Konkurencyjne ceny, błyskawiczna realizacja każdego zamówienia oraz atrakcyjne rabaty czekają na naszych klientów przez cały rok! 
Pęknięta droga zaklejona duct tape
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie