Edyta SiedleckiEdyta Siedleckipiątek, 21 października 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 590
Ilość komentarzy: 0

Taśma papierowa - Twoja eko zmiana

Po ekologiczne opakowania warto sięgać zawsze wtedy, gdy jest to możliwe. Chyba nikt nie ma dziś co, do tego żadnych wątpliwości. Przedsiębiorcy, którzy dbają o środowisko naturalne są również znacznie lepiej postrzegani przez swoich klientów. Recyklingowane pudełka kartonowe to obecnie najlepszy rodzaj opakowań wysyłkowych, a papierowe taśmy stanowią ich doskonałe dopełnienie. Powodów, dla których warto zmienić sposób pakowania zamówień na ekologiczny jest mnóstwo. Małymi krokami zmień świat na lepsze!


Taśma papierowa - co warto o niej wiedzieć?


Taśmy papierowe to bardzo popularny rodzaj taśm do pakowania przeznaczonych do zaklejania paczek kurierskich, pocztowych i paczkomatowych. Ze względu na ekologiczny charakter produkty tego typu są coraz częściej wykorzystywane przez firmy przewozowe, przedsiębiorstwa przeprowadzkowe i sklepy wysyłkowe.Taśmy papierowe dostępne aktualnie na rynku to bardzo szeroka gama produktów różniących się między sobą wieloma parametrami, takimi jak:
 • rodzaj kleju,
 • elastyczność,
 • zakres temperatur działania,
 • wytrzymałość i odporność na zerwanie,
 • grubość,
 • szerokość (od 15 mm do 150 mm),
 • długość (np. 50, 48, 45 oraz 60 metrów).

Dzięki tak olbrzymiej różnorodności, wykorzystanie taśmy papierowej jest praktycznie nieograniczone. Z powodzeniem można je stosować do zabezpieczania przesyłek o różnych gabarytach. 

Tama-papierowa--Twoja-eko-zmiana

Dlaczego warto stosować papierowe taśmy do pakowania?


Taśmy papierowe mają szereg zalet, dlatego zajmują wysokie miejsce wśród najchętniej kupowanych taśm pakowych w naszym sklepie internetowym NEOPAK. Dlaczego zatem warto sięgnąć po taśmy z papieru?
 • można je poddać recyklingowi,
 • nie uszkadzają kartonu podczas otwierania,
 • można je łatwo zadrukować, opisać lub opieczętować,
 • “pracują” zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach,
 • są odporne na działanie wilgoci oraz promieniowania słonecznego,
 • mają wszechstronne zastosowanie. 

Tama-papierowa--Twoja-eko-zmiana-1
Taśmy papierowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy papierowe

Taśmy papierowe w wersji klasycznej


Klasyczna taśma papierowa jest produkowana z materiałów pochodzących w 100% z recyklingu. Jednocześnie, po użyciu można ją ponownie poddać temu procesowi. Prezentuje się estetycznie na każdym opakowaniu, a jednocześnie jest bardzo wytrzymała i elastyczna. Przedsiębiorcy doceniają jej właściwości klejące, gdyż szybko i na długo przywiera do powierzchni pudełka z tektury. Klej stosowany w tego typu produktach to zazwyczaj biodegradowalny kauczuk naturalny.

Tama-papierowa--Twoja-eko-zmiana-2
Zdjęcie Lauris Rozentāls z Pexels 

Podgumowana taśma papierowa 


Papierowe taśmy podgumowane wytwarza się zazwyczaj z pergaminowego papieru Kraft. Taśma tego rodzaju natychmiast przywiera do powierzchni kartonowej, a klej głęboko wnika w strukturę tektury. Stosowanie tego rozwiązania podnosi bezpieczeństwo transportu przesyłki, ponieważ każda próba usunięcia taśmy podgumowanej pozostawia trwały ślad na powierzchni opakowania. Zdaniem przedsiębiorców doskonale sprawdza się podczas transportu na duże odległości. 


Zbrojona taśma papierowa


Taśma papierowa zbrojona jest ekstremalnie wytrzymałym wariantem klasycznej taśmy z papieru. Dzięki zastosowaniu kleju z syntetycznego kauczuku, można ją stosować do paczek o wadze dochodzącej nawet do 75 kg. Inną cechą charakterystyczną papierowej taśmy zbrojącej jest niemal natychmiastowa przyczepność. 


Taśmy papierowe z nadrukiem


W dzisiejszych czasach reklama jest dźwignią handlu. Aby jeszcze bardziej utrwalić istnienie swojej marki w świadomości klientów, warto sięgać po tradycyjne, jak i nieco mniej szablonowe rozwiązania. Taśmy papierowe z personalizowanym nadrukiem to pomysłowa reklama dla każdej firmy, która z powodzeniem może zastąpić znacznie droższe brandowane kartony e-commerce.  

Tama-papierowa--Twoja-eko-zmiana-3

Taśmy papierowe a taśmy z tworzywa sztucznego


To, co najbardziej wyróżnia taśmy papierowe na rynku to możliwość ich recyklingu oraz produkcja z naturalnych materiałów, takich jak celuloza. Co więcej, klej stosowany w tego typu produktach nie zawiera żadnych niebezpiecznych dla środowiska naturalnego rozpuszczalników ani innych substancji chemicznych, które mogłyby zagrozić ekosystemowi. Jednocześnie papierowe taśmy mają wszystkie zalety produktów z tworzywa sztucznego - są trwałe, odporne na rozerwanie, odporne na działanie wilgoci i skrajnych temperatur, a jednocześnie prezentują się bardzo estetycznie i pozwalają kreować wizerunek firmy przyjaznej środowisku.


Eko taśma papierowa - dlaczego warto dokonać tej zmiany?


Bycie eko w dzisiejszych czasach to nie tylko zwykła moda, ale po prostu konieczność. Nasza planeta potrzebuje rozwiązań, dzięki którym liczba śmieci nie tylko nie będzie rosnąć, ale wręcz przeciwnie - ulegnie redukcji. Właśnie dlatego stosowanie papierowej taśmy do pakowania jest tak ważne. Nawet niewielkie zmiany idące w stronę ekologii mają sens. Coraz bardziej doceniają je konsumenci i właściciele dużych korporacji. Jeśli i Ty chcesz być częścią dobrej zmiany - sięgnij po rozwiązania, których skuteczność została potwierdzona przez użytkowników na całym świecie. 

Gdzie kupić papierową taśmę do pakowania?


Papierowe taśmy samoprzylepne możesz kupić w atrakcyjnych cenach w naszym sklepie internetowym NEOPAK. W razie pytań lub wątpliwości jaką taśmę wybrać, jesteśmy do dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu również wtedy, kiedy potrzebna jest porada w kwestii wyboru pomiędzy kilkoma produktami. Szczegóły dotyczące każdej taśmy do pakowania znajdziesz w naszej ofercie, którą z myślą o Tobie stale poszerzamy. 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim ze znajomymi. Po więcej interesujących treści, zapraszamy na nasz blog. Codziennie dodajemy nowe treści.

Zdjęcie PNW Production z Pexels 
Klejąca taśma z papieru w rolkach
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie