Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskaponiedziałek, 20 grudnia 20216 minut czytanialiczba wyświetleń: 2553
Ilość komentarzy: 0

Taśmy antypoślizgowe – dlaczego warto je mieć?

Tamy-antypolizgowe--dlaczego-warto-je-mie

O tym, że na schodach nietrudno o poślizgnięcie, z pewnością przekonał się każdy, kto kiedyś spieszył się, pędził biegiem po schodach lub założył nieodpowiednie obuwie. Niektórych nieszczęśliwych wypadków nie da się uniknąć, jednak można zminimalizować ryzyko za pomocą konkretnych akcesoriów dostępnych w każdym sklepie budowlanym czy w sprzedaży internetowej. Pod tym względem taśmy antypoślizgowe wydają się rozwiązaniem idealnym – można zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się na schodach bez konieczności ich przebudowywania, pokrywania dodatkowymi warstwami, stosowania wykładzin, dywanów czy gumowych podkładek. Wybór taśm antypoślizgowych, jakie obecnie oferują producenci tego rodzaju produktów jest na tyle duży, że bez problemu można dopasować taśmę do konkretnych schodów, nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynków. 

Czym się charakteryzują taśmy antypoślizgowe?


Na pierwszy rzut oka taśmy antypoślizgowe niewiele się różnią od zwykłych taśm samoprzylepnych. Są one jednak nieco inaczej skonstruowane i grubsze – ich zewnętrzna warstwa stanowi bowiem pewnego rodzaju chropowatą powierzchnię, dzięki czemu ma właściwości amortyzujące oraz hamujące. Powłoka antypoślizgowa może mieć różną ziarnistość – dostępne są taśmy o dużej, średniej i małej ziarnistości, które wybiera się w zależności od potrzeb, a także stopnia zagrożenia na konkretnych schodach. Nieco inne rozwiązania stosowane są w domach czy w biurach, a coś innego sprawdza się na halach produkcyjnych i na magazynach. Dostępne są również taśmy do zadań specjalnych, przeznaczone do stosowania na schodach zewnętrznych. Oprócz doskonałej przyczepności do podłoża oraz wysokiej ziarnistości, taśmy te mają doskonałe parametry techniczne, są przystosowane do wysokiego natężenia ruchu, nie ścierają się ani nie niszczą pod wpływem działania negatywnych czynników atmosferycznych, przede wszystkim opadów deszczy i śniegu.

Największe zalety taśm antypoślizgowych

Tamy-antypolizgowe--dlaczego-warto-je-mie-1
Zalety stosowania taśm antypoślizgowych są pod wieloma względami oczywiste. Każdy, kto kiedykolwiek stosował taśmy antypoślizgowe doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak poprawiają bezpieczeństwo użytkowania nawet stromych i niewygodnych stopni. Jeśli jednak ktoś jeszcze się waha i zastanawia nad montażem tego rodzaju taśm, warto uporządkować wszystkie korzyści płynące z ich zastosowania:

- Zabezpieczają przed poślizgnięciem i upadkiem – taśmy zamontowane na schodach i rampach znacznie podwyższają bezpieczeństwo użytkowania tego rodzaju miejsc. Od razu po ich zamontowaniu można zauważyć zmniejszoną liczbę poślizgnięć i upadków, co jeszcze szczególnie widoczne w tych miejscach, w których do takich sytuacji wcześniej dochodziło dosyć często. 

- Trwałe i wytrzymałe – taśmy antypoślizgowe są odporne na ścieranie i zniszczenia nawet w miejscach, gdzie schody są wyjątkowo często użytkowane. Nieważne, czy w ciągu dnia chodzi po nich kilka czy kilkaset osób, dobrej jakości taśmy antypoślizgowe na długo zachowują swoje pierwotne właściwości. Nie ma więc konieczności systematycznego wymieniania taśmy na nową. 

- Odporne na działanie czynników atmosferycznych – głównym czynnikiem, który zagraża taśmom przyklejonym na schodach jest oczywiście woda. Nie tylko ta, która pada na nie bezpośrednio, ale również ta, którą przynosimy na podeszwach butów. Taśmy mają wysoką szczelność, nic nie przenika do ich głębszych warstw. Pod wpływem wody nie odklejają się i nie niszczą. 

- Szerokie możliwości zastosowania – taśmy chroniące przed poślizgami można zamontować praktycznie na wszystkich schodach, bez względu na ich budowę, funkcję, a także miejsce, w jakim się znajdują. To doskonałe rozwiązanie do domu, biura, urzędów i instytucji, miejsc użyteczności publicznej, szkół, basenów, a także wszystkich innych przestrzeni, w których znajdują się regularnie użytkowane schody. 

- Bezproblemowe w montażu – taśmy antypoślizgowe najczęściej dostępne są w wersji samoprzylepnej. Wystarczy dokładnie i precyzyjnie nakleić je na schody, a pozostaną na swoim miejscu już na stałe. Nie ma konieczności stosowania żadnych materiałów montażowych, nie trzeba mieć też żadnych umiejętności budowlanych czy wykończeniowych. Przy odrobinie chęci taśmę antypoślizgową może przykleić na schodach dosłownie każdy. 

- Natychmiastowy efekt – po naklejeniu taśmy na stopniach schodów nie trzeba czekać, aż klej wyschnie czy taśma uzyska idealną przyczepność. Jest gotowa do użytku praktycznie od razu po montażu, co pozwala na znaczną oszczędność czasu.
Taśmy

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy

Taśmy antypoślizgowe domowego przeznaczenia

Tamy-antypolizgowe--dlaczego-warto-je-mie-2
Schody w domach zwykle projektowane są w taki sposób, by były maksymalnie bezpieczne dla użytkowników. Zdarza się jednak, że i tak okazują się dosyć śliskie i grożące upadkami. Dzieje się tak zwykle wtedy, gdy schody mają gładką powierzchnię, a domownicy lubią chodzić po domu w skarpetkach lub całkiem boso. Jeśli dodatkowo mamy w domu małe dzieci, warto zainwestować w taśmy antypoślizgowe przeznaczone do domu – ich zewnętrzna powłoka jest bardzo miękka i delikatna, a jednocześnie skutecznie chroni przed poślizgnięciami i upadkami. Taśmy przeznaczone do domu wykonywane są z bezpiecznych i antyalergicznych materiałów, które są łagodne nawet dla dziecięcej skóry. Co więcej, dostępne są w wielu szerokościach, a także w różnych kolorach – można więc dopasować taśmę do kolorystyki schodów tworząc jednolitą, stylistyczną całość. Na schodach do dziecięcego pokoju można natomiast przykleić kolorowe taśmy – na każdym stopniu w innej barwie. Taki efekt również świetnie się będzie prezentował, a także zachęcał do wolniejszego wchodzenia po schodach. 

Zabezpieczenie w miejscach mokrych i wilgotnych


Specjalnego zabezpieczenia przed upadkiem potrzebują te miejsca, które są narażone na nieustanne działanie wody, a co za tym idzie – także śliskie. Dotyczy to w szczególności schodów na basenach, a także w wodnych parkach rozrywki oraz w szatniach, w których znajdują się sanitariaty z prysznicami. W takich miejscach konieczne jest zastosowanie specjalnych taśm antypoślizgowych, które można bezproblemowo i na stałe przykleić do powierzchni stale narażonej na działanie wody. Taśmy do mokrych powierzchni muszą być wyjątkowo trwałe, odporne na działanie wody i wilgoci, a także na uszkodzenia mechaniczne. Chodzi bowiem o to, by taśma raz zamontowana sprawdzała się w niezmienionym stanie przez długi czas. Tutaj kłania się przede wszystkim jakość produktów – jeśli będziemy oszczędzać na taśmach, jest niemal pewne, że w krótkim czasie się zużyją, pod wpływem wody odkształcą lub zaczną się odklejać. Na bezpieczeństwie, także w postaci taśm antypoślizgowych, zdecydowanie nie warto oszczędzać. 

Taśmy do nierównych powierzchni

Tamy-antypolizgowe--dlaczego-warto-je-mie-3
Choć schody zwykle mają gładką powierzchnię drewnianą, z kamienia lub z płytek, zdarzają się miejsca, gdzie jest ona wręcz przeciwnie – bardzo nierówna. Dotyczy to na przykład schodów wykonanych z blach ryflowanej. Wydawałoby się, że taka powierzchnia nie jest śliska i zapewnia wygodne i bezpieczne poruszanie się, okazuje się jednak, że tak do końca nie jest. Gdy na takie schody wchodzimy w mokrym obuwiu lub poruszamy się zbyt szybko, równie łatwo jest się poślizgnąć. Warto więc pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu schodów, najlepiej takim, które jest specjalnie przeznaczone do takich powierzchni. Taśmy antypoślizgowe do nierównych powierzchni są gruboziarniste, dzięki czemu nie tylko zapewniają bezpieczne poruszanie się po schodach, ale również idealną przyczepność do każdego stopnia. Dostępne są w grubych rolkach, można je idealnie dopasować i przyciąć do szerokości schodów. 

Taśmy do zadań specjalnych


Oprócz standardowych taśm, dostępnych do domu, biura czy powierzchni magazynowych, na rynku można znaleźć także produkty specjalnego przeznaczenia. Do wyboru mamy między innymi taśmy ostrzegawcze, które poza najlepszymi parametrami technicznymi mają kolorową powierzchnię, najczęściej pomalowaną w paski o dwóch barwach, co kojarzy się z ostrzeganiem o bezpieczeństwie. Wchodząc na takie schody, użytkownicy najczęściej automatycznie zwalniają. Ciekawym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem mogą być również taśmy świecące w ciemności – dzięki temu chronią przed wypadkami i poślizgnięciami nie tylko poprzez swoją powierzchnię, ale również przez to, że oznaczają każdy stopień nawet w tych miejscach, które są nie do końca dobrze doświetlone. 

Warto wybierać najlepsze produkty – taśmy antypoślizgowe


W ofercie taśm antypoślizgowych różnych producentów wybór jest tak duży, że na początkowym etapie poszukiwań taśmy możemy mieć problem z wyborem odpowiedniego rozwiązania. Zanim więc w ogóle zaczniemy poszukiwać taśmy, warto ustalić kilka kwestii – gdzie będzie się znajdować, na jakie czynniki niszczące będzie narażona, czy będzie znajdować się na schodach wewnętrznych czy zewnętrznych. Na podstawie dobrze sprecyzowanych indywidualnych potrzeb można dokonać najlepszego wyboru taśmy. W dobrych sklepach z tego rodzaju produktami można również liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w wyborze. Jeśli nie wiesz, jaka taśma będzie najlepsza, specjalista dopasuje produkt do twoich potrzeb.

W poszukiwaniu sprawdzonych, solidnych i niezawodnych taśm antypoślizgowych warto wybierać rozwiązania pochodzące od dobrych i sprawdzonych producentów, oferujących najwyższą jakość i dobre wykonanie produktów. Taśmy antypoślizgowe mają zwiększać bezpieczeństwo użytkowników – na tego rodzaju rozwiązaniach zdecydowanie nie warto oszczędzać. Im lepszej jakości taśma i wyższe parametry techniczne, tym większa pewność, że po zamontowaniu będzie służyła w niezmienionym stanie przez długi czas. 
Taśmy antypoślizgowe – dlaczego warto je mieć?
Wyślij emailem
  • Dlaczego warto wybrać taśmę antypoślizgową?

    W okresie zimowym bezpieczeństwo na śliskich schodach jest niesamowicie ważne, wie to praktycznie każdy właściciel domku jednorodzinnego, sklepu czy nawet spółdzielnie mieszkaniowe. Jak jednak skutecznie i niewielkim kosztem zadbać o to, by osoby poruszające się po schodach lub śliskich powierzchniach nie ucierpiały?

    Najlepszym rozwiązaniem są taśmy antypoślizgowe. To produkt, który dzięki swojej warstwie klejącej przylega do powierzchni niesamowicie mocno. Naprawdę ciężko jest spowodować jego oderwanie. Znacząco wpływa na zwiększenie przyczepności obuwia, a co za tym idzie, pozwala uniknąć niebezpiecznym sytuacjom poślizgnięcia się na śliskiej powierzchni. 

    Taśma antypoślizgowa jest dostępna na stronie https://neopak.pl/tasmy/tasmy-oznaczeniowe/tasmy-antyposlizgowe.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie