Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskaniedziela, 27 lutego 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1236
Ilość komentarzy: 0

Taśmy do zadań specjalnych – czyli jakie?

Czym są taśmy do zadań specjalnych? Każdy z nas ma przynajmniej taką jedną w swoim domu. Taśmy tego typu wykorzystywane są do różnych zadań ze względu na to, że na rynku można wyróżnić wiele ich rodzajów. Wspaniale zdają egzamin wykorzystywane w warunkach domowych, ale także bardzo często zdobywają uznanie w firmach przemysłowych, wysyłkowych, przeprowadzkowych, budowlanych, remontowych i wielu innych. Taśmy te są bardzo wygodne w obsłudze, mogą być użytkowane na różnych powierzchniach, ich działanie jest właściwie natychmiastowe i mają różną szerokość i barwę.

Jakie taśmy do zadań specjalnych można wyróżnić?

Tamy-do-zada-specjalnych--czyli-jakie
Hasło “Taśmy do zadań specjalnych” brzmi dość ogólnikowo, dlatego warto przybliżyć sobie różne rodzaje tych akcesoriów, aby wiedzieć do czego można je wykorzystać. Poniżej znajdziesz zestawienie najczęściej użytkowanych taśm do zadań specjalnych.
 • Taśmy biurowe

Najbardziej znany wszystkim rodzaj taśm, który można spotkać zwłaszcza w biurach. Dzięki nim wiele prac może zostać wykonanych szybko i łatwo, jak np. sklejenie dwóch kartek papieru, złączenie większej ilości plików, naklejenie na karton i podpisanie markerem, do sklejenia długopisu lub innego przyrządu piśmienniczego i do wielu innych zadań. Kto nie pracował w biurze nie wie, jak bardzo przydatne jest to akcesorium. Taśmy biurowe bardzo często są wykorzystywane również w gospodarstwach domowych, zwłaszcza przez dzieci, które dzięki nim są w stanie wykonać wiele plastycznych prac. Mimo tego, że taśma biurowa ma bardzo mocny klej, to jednak po jej zdjęciu np. z podłogi czy stołu, pozostawione ślady kleju można łatwo wyczyścić. Taśmy biurowe produkowane są zwłaszcza w przezroczystej formie, dlatego bardzo dobrze nadają się do sklejania dokumentów i innych elementów.
 • Taśmy pakowe

Tamy-do-zada-specjalnych--czyli-jakie-1
Znane przede wszystkim osobom, które choć raz w życiu doświadczyły przeprowadzki. Ich zastosowanie jest bardziej zaawansowane i daje więcej pola do popisu. Często stosowane są przez firmy wysyłkowe, przeprowadzkowe, magazynowe i wiele innych. Taśmy pakowe mają bardzo mocny klej, dzięki czemu zyskujemy pewność, że karton nagle nie rozklei się podczas transportu. Akcesoria te są grube, dlatego z powodzeniem mogą sklejać różne części. Stanowią również dobrze zabezpieczenie przed niepożądanym wzrokiem, ponieważ taśmy pakowej nie da się od tak odkleić – zawsze pozostawi ślad. Taśmy pakowe dostępne są w różnej kolorystyce – mogą być przezroczyste i to te są stosowane najczęściej, ale występują również w formie papierowej lub brązowej, co w przypadku zaklejania kartonów jest bardzo estetycznym rozwiązaniem. Taśmy pakowe mogą być również cichoodwijalne, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które pakują naprawdę dużo przesyłek w ciągu dnia i nie są w stanie znieść dźwięku taśmy. Przedsiębiorcy posiadający firmy wysyłkowe czy przeprowadzkowe, z pewnością powinni zastanowić się nad zakupem takich taśm, aby zadbać o komfort i zdrowie swoich pracowników.
 • Taśmy papierowe

Jeśli w Twoim interesie jest ochrona środowiska, nie musisz decydować się na standardowe taśmy pakowe, ale możesz wybrać taśmy papierowe pakowe. Mimo iż mogą się one wydawać o wiele mniej trwalsze niż ich foliowe odpowiedniki, to jednak mogą Cię miło zaskoczyć. Taśmy papierowe są bardzo wytrzymałe, mocne i wygodne w użyciu. W przypadku standardowych taśm pakowych, aby je podzielić na kawałki, trzeba posłużyć się nożykiem lub nożyczkami. Natomiast w przypadku taśm papierowych wystarczy po prostu odrywać jej kawałki. Taśmy papierowe nie powstają z cienkiego papieru, ale są wystarczająco grube i mocne, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć przesyłkę. Wyposażone są w bardzo mocny klej, a dodatkowe włókna stanowią naprawdę solidne zabezpieczenie towaru. Dla klientów, którzy również lubią otaczać się proekologicznymi rozwiązaniami, taśmy papierowe z pewnością wpłyną na ich bardziej pozytywne postrzeganie danej firmy.
 • Taśmy zabezpieczające

Tego typu taśmy są bardzo ważną częścią asortymentu wielu firm. Ich rola polega głównie na tym, aby zabezpieczać przesyłki w taki sposób, aby było widoczne, że w razie czego, ktoś próbował się do niej dostać. Taśmy zabezpieczające powinny więc być stosowane wszędzie tam, gdzie przesyłka ma być dobrze chroniona. Niezależnie czy chodzi o wysyłkę ważnych dokumentów, czy może o transport drogich rzeczy – taśmy zabezpieczające powinny być użyte właśnie w takich wypadkach. 
 • Taśmy malarskie

Tamy-do-zada-specjalnych--czyli-jakie-2
Tej taśmy nie trzeba za bardzo nikomu przedstawiać. Sprawdza się ona zwłaszcza podczas przeprowadzanego remontu lub budowy. Dzięki niej można świetnie poradzić sobie z estetycznymi odcięciami na ścianach, pomiędzy dwoma kolorami. Taśm malarskich na rynku jest naprawdę wiele. Mnożą się grubsze i cieńsze rodzaje, węższe i szersze oraz oczywiście w różnej kolorystyce. Z pewnością nie powinno wybierać się tych najtańszych modeli, ponieważ przy pierwszej okazji będą się one zrywać i dodatkowo pozostawią na ścianie nieestetyczne ślady. Należy pamiętać, że taśma malarska musi dobrze przylegać do danej powierzchni, ale musi też dać się estetycznie zdjąć. Nie ma sensu inwestować w taśmę, która odejdzie razem z farbą, odklei się lub przerwie w najmniej oczekiwanym momencie. 
 • Taśmy antypoślizgowe

Kolejnym rodzajem często wykorzystywanych taśm są rodzaje antypoślizgowe. Mają one swoje zastosowanie zwłaszcza w branży przemysłowej, ale są również wykorzystywane w szkołach, biurach i innych miejscach, gdzie ludzie są narażeni na upadki. Bardzo często można spotkać je na schodach wyłożonych płytkami, na których nietrudno o poślizgnięcie się. To samo tyczy się hal magazynowych czy produkcyjnych, gdzie trzeba zadbać o bezpieczeństwo pracowników. Taśmy antypoślizgowe wyposażone są w bardzo mocny klej, który bez problemu przytwierdza się nawet do nierównych powierzchni. Zewnętrzna warstwa tych taśm jest chropowata, aby podczas nadepnięcia na jej powierzchnię nie mogło dojść do upadku. Taśmy antypoślizgowe dostępne są w różnych kolorach, grubościach i szerokościach. 
 • Taśmy dekoracyjne

Najlepiej sprawdzają się na okazje świąteczne, ale również imieniny czy urodziny. Na rynku opakowaniowym można znaleźć wiele różnych modeli takich taśm, dzięki czemu dopasujesz je do każdej możliwej okazji. Z pewnością znajdą one swoje zastosowanie w gospodarstwach domowych, ale firmach wysyłkowych czy sklepach internetowych. Klienci, którzy dostaną zamówiony towar zabezpieczony właśnie konkretną taśmą dekoracyjną, z pewnością będą uradowani i z chęcią skorzystają z oferty danej firmy raz jeszcze. Po co kupować zwyczajną szarą taśmę bez polotu, jeśli można zdecydować się na taśmy dekoracyjne ze świetnymi motywami. 
 • Taśmy dwustronne

Tamy-do-zada-specjalnych--czyli-jakie-3
Tego rodzaju taśmy można wykorzystać wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość efektywnego i szybkiego połączenia dwóch rzeczy, nawet jeśli posiadają nierówną powierzchnię. Taśma dwustronna jest tak uniwersalnym rozwiązaniem, że wykorzystuje się ją w wielu gałęziach przemysłu. Niejednokrotnie wykorzystuje się je również w gospodarstwach domowych. Cechuje je świetna trwałość i przyczepność. Wspaniale radzą sobie z wytrzymałością na czynniki chemiczne, odpornością na wysoką temperaturę i wilgoć. Składa się ona z nośnika, kleju i zabezpieczającej przekładki. Jej powierzchnia pokryta jest przeważnie klejem kauczukowym lub akrylowym. Sprawdza się w przypadku mocowania desek, wykładzin czy dywanów. 
 • Taśma aluminiowa

Tamy-do-zada-specjalnych--czyli-jakie-4
Specjalistyczne taśmy aluminiowe wykorzystywane są głównie do zabezpieczania przewodów, izolacji rur czy elementów o wysokiej temperaturze. Cechuje je duża wytrzymałość na zmienne temperatury i sprawdzają się w systemach wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, grzewczych i kominowych. Wykazuje świetne właściwości cieplne, ponieważ taśmy aluminiowe posiadają glin, który świetnie radzi sobie z odbijaniem światła podczerwonego. Taśmy aluminiowe świetnie więc uszczelniają, izolują i łączą popsute elementy.
 • Taśmy teflonowe

Wykonane są z polimeru fluorowego i stanowią wysokospecjalistyczny produkt. Wyprodukowane są z wysokiej jakości tworzywa, bardzo dobrze radzą sobie ze zmienną temperaturą, która może wynosić od -200 do -260 st. C. Cechuje ją bardzo duża gęstość, jest atestowana, odporna na działanie wody. Najczęściej wykorzystuje się ją do łączenia wszelkiego rodzaju rur, gwintowych połączeń i do uszczelniania. Taśmy teflonowe są stałym wyposażeniem hydraulików wszelkiej maści, nawet gazowników, ponieważ jest to produkt naprawdę bezpieczny. Do każdego rodzaju prac należy dobrać inny rodzaj taśmy specjalistycznej teflonowej. Posiadają one inną grubość, szerokość i gęstość. 
 • Taśmy magnetyczne

Wykorzystywane są w domowym zaciszu, jak i w przemyśle. Wspaniale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebne są niestandardowe rozwiązania na stal lub inne materiały żelazne. Bardzo często wykorzystywane są do oklejania lodówek czy zamrażarek, ale także do uszczelnienia magnetycznego, do znaków drogowych, w przypadku, gdy trzeba szybko wymienić taśmę na inną i chcemy, aby dana powierzchnia prezentowała się w nienaganny sposób. Taśmy magnetyczne są wykorzystywane w szkołach do wykonywania projektów czy zadań domowych. Przed zakupem taśmy magnetycznej warto sprawdzić jaki rodzaj kleju posiada, aby dobrze dopasować go do danej powierzchni. 
 • Taśmy parciane

Taśmy te to synonim wytrzymałości i estetyki. Stanowią najmocniejsze zabezpieczenie dla załadunków, można z nich stworzyć takie elementy jak: paski, smycze, zawieszki, uprzęże i wiele innych. Cechuje je uniwersalizm, wytrzymałość, bogactwo kolorów do wyboru, niska cena i elastyczność. Materiał, z którego jest wykonana jest bardzo odporny na ścieranie, rozerwanie, jest rozciągliwa i elastyczna. Świetnie izoluje akustycznie i tłumi drgania. 

To nie wszystkie taśmy specjalistyczne, które możesz zakupić w sklepie internetowym neopak.pl. Znajdziesz w nim kilkadziesiąt rodzajów taśm, które przydają się w wielu branżach, ale i w życiu codziennym. Kupując w tym sklepie internetowym możesz mieć pewność, że produkty te posiadają wysoką jakość i przystępną cenę. 
Taśmy do zadań specjalnych – czyli jakie?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie