Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 23 lutego 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 637
Ilość komentarzy: 0

Taśmy ostrzegawcze i oznaczeniowe, co musisz wiedzieć?

Taśmy ostrzegawcze i oznaczeniowe, co musisz wiedzieć?


W każdym miejscu pracy istnieją miejsca, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla pracownika. Mówimy tutaj oczywiście o miejscach pracy innych niż biuro, choć jeśli się uprzemy, to i w takim miejscu możemy znaleźć miejsca niebezpieczne, chociażby wysoki próg, czy wyjątkowo niski strop. Przepisy Bezpieczeństwa i Higieny Pracy jasno określają, w jakich przypadkach i gdzie dokładnie trzeba używać taśm oznaczeniowych, czy taśm ostrzegawczych.

Dlaczego warto korzystać z tego rodzaju taśm, gdzie powinny znajdować się takie taśmy i dlaczego? Jakie rodzaje taśm oznaczeniowych oraz ostrzegawczych możemy wyróżnić? Jakie zalety posiadają takie taśmy? To szereg pytań, a mogłoby ich być jeszcze więcej, na większość z nich znajdziemy odpowiedź w kolejnych akapitach tego artykułu, a może zdarzyć się tak, że znajdziecie odpowiedź na inne pytania, które tutaj nie padły, a mimo wszystko urodziły się w Waszych głowach. Zapraszamy do lektury, to tylko kilka minut.

taśma ostrzegawcza


Dlaczego warto używać taśm ostrzegawczych i oznaczeniowych?


Taśmy oznaczeniowe oraz taśmy ostrzegawcze, to szeroka gama produktów, które znajdą swoje zastosowanie. Służą między innymi do wyznaczania ścieżek dla pieszych, wyznaczania ciągów ruchu dla maszyn magazynowych, a także do ostrzegania osób przebywających w danym miejscu przed potencjalnym niebezpieczeństwem, które mogłoby zagrozić zdrowiu lub życiu danej osoby.

Jak sama nazwa wskazuje, taśmy mają oznaczać lub ostrzegać pewne miejsca, pewne elementy konstrukcji, które mogą mieć negatywny wpływ na cokolwiek lub kogokolwiek znajdującego się w okolicy. Takie taśmy mogą skutecznie ostrzegać osoby, które poruszają się w danym miejscu, o zagrożeniach, które mogą czekać na takie osoby. Taśmy ostrzegawcze skutecznie zmniejszają ryzyko zaistnienia wypadku przy pracy, czy nieszczęśliwego wypadku osoby postronnej, dlatego warto zainteresować się tego rodzaju zabezpieczeniem miejsca, by w przyszłości móc minimalizować ryzyko powstania tego rodzaju zdarzeń.

taśma biało czerwona
Taśmy ostrzegawcze

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy ostrzegawcze


Jakie cechy posiadają taśmy oznaczeniowe i ostrzegawcze?


Ze względu na swoją funkcję, swoje zadanie, tego rodzaju taśmy, muszą mieć odpowiednie cechy, zarówno wizualne, jak i również techniczne. Tego typu taśmy powinny reprezentować sobą maksimum wytrzymałości, a także maksimum widoczności. Jednak jakie cechy i przede wszystkim zalety powinna posiadać taśma oznaczeniowa lub ostrzegawcza?

Przyleganie do oklejanej powierzchni – tego typu taśmy klejące, taśmy ostrzegawcze, czy taśmy ostrzegawcze, to taśmy, które są przystosowane do tego typu działań, zadań,  raz przyklejona taśma ostrzegawcza powinna zostać na swoim miejscu przez bardzo długi czas. Istotnym elementem jest odpowiednie odtłuszczenie powierzchni, przed aplikacją takiej taśmy, tak by klej mógł, jak najmocniej związać z powierzchnią, do której przylega.

Wytrzymałość na zużycie mechaniczne – taśmy ostrzegawcze oraz oznaczeniowe są niezwykle wytrzymałe, biorąc pod uwagę to, w jaki sposób mogą być eksploatowane. Nie groźna jest im nadmierna ekspozycja na zużycie mechaniczne wytarcie, czy cokolwiek w tym stylu.

Łatwe w użycie – większość taśm ostrzegawczych oraz oznaczeniowych jest skonstruowana w taki sposób, by można było je łatwo aplikować na różnego rodzaju powierzchnie.

taśma oznaczeniowa


Jak aplikować taśmy ostrzegawcze i oznaczeniowe?


Wiadome jest, że miejsca, w których nakleja się tego typu taśmy, nie należą do najłatwiejszych. Często są to podłoża, jak również ściany budynków, nieco łatwiej jest w przypadku powierzchni drzwi. Istnieje kilka prostych zasad, do których powinniśmy się stosować, by mieć pewność, że taśma ostrzegawcza przyklejona praktycznie do każdej powierzchni, będzie się trzymać i nie odpadnie.

Po pierwsze, powierzchnię, na którą chcemy nakleić taśmę ostrzegawczą, najpierw trzeba sprawdzić. Weźmy dla przykładu niski strop. Powierzchnię trzeba sprawdzić pod względem tynku, czy ten dobrze przylega do samej ściany. Jeśli powierzchnia niskiego stropu dodatkowo jest pomalowana na przykład farbą olejną, to jedną nogą jesteśmy już w domu. Wszelkie nierówności i niedoskonałości należałoby usunąć i zniwelować, tak by trzymanie się taśmy ostrzegawczej było, jak najmocniejsze. Następnie wystarczy dobrze odtłuścić powierzchnię i rozpocząć naklejanie. Warto przed finalnym oklejeniem wymierzyć i oznaczyć miejsce, w którym powinna znajdować się taśma, dzięki temu unikniemy poprawiania taśmy, a także nieestetycznego efektu.

taśma oznaczeniowa biało czerwona


Gdzie kupić taśmy ostrzegawcze i oznaczeniowe?


Zakup różnego rodzaju materiałów opakowaniowych, czy chociażby taśm ostrzegawczych to w dzisiejszych czasach żaden problem. Podstawowe artykuły takie jak pudełka kartonowe, taśma pakowa, folia stretch czy nawet różnego rodzaju dyspensery możemy znaleźć w sklepach wielkopowierzchniowych, w którym to właściwie kupić możemy wszystko.

Jeśli jednak chodzi o specjalne produkty, takie jak właśnie wysokiej jakości taśmy oznaczeniowe, czy skuteczne taśmy ostrzegawcze możemy kupić bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę naszego sklepu internetowego neopak.pl lub opako.com.pl, posiadamy ogromny asortyment taśm oznaczeniowych oraz ostrzegawczych.
taśma ostrzegawcza
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie