Marlena KopaczMarlena Kopaczwtorek, 31 maja 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1234
Ilość komentarzy: 0

Taśmy samoprzylepne -12 nieznanych zastosowań

Jakie mogą być niecodzienne zastosowania taśmy klejącej? Na pewno jest to taki artykuł biurowy, który bardzo dobrze znasz. Zresztą, jak wszyscy. Jest to typowa biurowa taśma klejąca, którą na przykład zaklejasz koperty. To nudne. Dlatego zastanowiłam się i znalazłam jeszcze 12 pomysłów, jak wykorzystać taśmę klejącą. Możesz się zdziwić w jak wielu sytuacjach, może Ci ona ratować skórę.

Przyda Ci się na przykład wtedy, gdy coś potłuczesz i gdy chcesz ochronić swoją dopiero co kupioną kanapę przed kocią sierścią oraz przed jego pazurami. To tylko dwa z bardzo wielu jej niecodziennych zastosowań. Jeżeli chcesz poznać je wszystkie, to powinieneś przeczytać ten artykuł do samego końca. Na pewno wiele z tych sposobów wykorzystania taśmy samoprzylepnej będzie dla Ciebie bardzo dużym zaskoczeniem.1.Zastosuj ją do wyczyszczenia pilniczka do paznokci

Pilniczek do paznokci to taki przedmiot, który często się brudzi i nikomu, nie chce się go czyścić. Wynika to po prostu stąd, że jego czyszczenie jest pracochłonne i zazwyczaj nie daje takich efektów, jak się oczekuje. Jak może Ci pomóc w zmienieniu tego taśma samoprzylepna? Już wyjaśniam. Na pewno dzięki niej uda Ci się naprawdę porządnie doczyścić nawet najbardziej zabrudzony pilniczek do paznokci. Zacznij od naklejenia taśmy na pilniczek.

Następnie bardzo mocno ją dociśnij. Później szybko i zdecydowanie oderwij taśmę od pilniczka. To już wszystko. Prawda, że to prosty i genialny sposób? Na pewno będziesz z niego korzystał przy kolejnej okazji. Może nawet będziesz to robić częściej, niż raz na rok, gdy już do końca przytłoczą Cię wyrzuty sumienia. Z czyszczeniem pilniczka jest tak samo, jak ze zmywaniem.  Niby trzeba, ale jakoś nie widzisz w tym większego sensu?2.Oducz kota drapania po meblach

Każdy, kto ma w swoim domu lub mieszkaniu kota, doskonale wie o tym, że drapie on wszystko, co tylko wpadnie pod jego pazury. Kot ma totalnie w poważaniu, czy jego pazurki wbijają się w drzewo, czy w Twoją nową, skórzaną kanapę za którą zapłaciłeś kilka tysięcy. Czy to oznacza, że nie masz już wyjścia? Zawsze będziesz musiał wybierać pomiędzy wygodną i drogą sofą, a Twoim ukochanym zwierzakiem?
Niekoniecznie. Oczywiście możesz wydać na kanapę jeszcze więcej pieniędzy i kupić sobie taką, która jest z materiału odpornego na kocie pazury.  Jednak o wiele tańszym i szybszym rozwiązaniem, jest wykorzystanie taśmy klejącej do oduczenia kota drapania po meblach. Jak możesz się do tego zabrać? Zacznij od posypania części taśmy klejącej czarnym pieprzem. Następnie przejdź do naklejenia taśmy do boku szafy lub kanapy. Musisz wiedzieć o tym, że kociaki wręcz nienawidzą aromatu czarnego pieprzu. Twój mruczek nawet się już nie zbliży do Twojego ulubionego lub nowo zakupionego mebla. Schowa pazurki i będzie szukał innego obiektu do ich wbijania. Najprawdopodobniej będą to Twoje kolana. Na to już nic nie mogę poradzić. Gdy posypiesz sobie kolana czarnym pieprzem, to stracisz zaufanie i sympatię mruczka na zawsze.
Taśmy samoprzylepne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy samoprzylepne

3.Wykorzystaj taśmę klejącą do pozbierania kawałków szkła

Każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się coś potłuc. Najczęściej wtedy, gdy się spieszymy albo jakąś rzecz szczególnie lubimy. Jakoś już tak jest, że nigdy nie wypadnie Ci z rąk na przykład znienawidzony talerzyk z dzieciństwa albo kubek od byłego chłopaka. Za to kubki, które dostałaś od kogoś na kim Ci zależy, są przyciągane do podłogi w tempie ekspresowym. To zjawisko takie samo, jak upadanie chleba zawsze masłem do podłogi.

Taśma klejąca


Tak już po prostu jest i nic nie da się z tym zrobić. Mam dla Ciebie jednak trochę inny patent. Dotyczy on zbierania szkła z podłogi. Oczywiście będzie Ci do tego niezbędna taśma klejąca, na przykład taśma pakowa transparentna. Co powinieneś z nią zrobić? Może całą operację rozpocznij od dotknięcia taśmą potłuczonych kawałków. Przykleją się one do taśmy i w ten sposób nie pokaleczysz sobie rąk. Taki sposób jest szczególnie pomocny, jeżeli musisz uważać nie tylko na siebie, ale również na przykład na dzieci albo na zwierzęta, aby okruchy szkła nie wbiły im się w ciała.

4.Zrób domowy lep na muchy

Może nawet o tym nie wiesz, ale sklepowy lep na muchy może być naprawdę niekorzystny dla Twojego zdrowia. Jest on zazwyczaj nasączony toksycznymi substancjami. Zabijają one nie tylko muchy, ale również sprawiają, że Ty niezbyt dobrze się czujesz. Dlatego o wiele lepszym pomysłem byłoby samodzielnie zrobienie lepu na muchy.


Od czego powinieneś zacząć? Może od kupienia taśmy samoprzylepnej. Teraz musisz już tylko posmarować jakąś lepiącą się mocno substancją. Może to być na przykład miód lub syrop klonowy w wersji ekskluzywnej. Zapewniamy Cię, że taki domowy lep na muchy jest jeszcze bardziej skuteczny niż ten ze sklepu. W dodatku, nie będziesz już musiał martwić się o stan swojego zdrowia.  Pamiętaj o tym, żeby zainwestować w wytrzymałą taśmę. Wtedy przypadkowo jej nie zerwiesz, na przykład przy większych porządkach.

Taśma klejąca

5.Użyj taśmy samoprzylepnej do oprawienia świec w świeczniku

Jakoś tak już w życiu jest, że czasami bardzo cienka świeczka i tak jest węższa niż miejsce na nią przywidziane w świeczniku. Możesz wtedy oczywiście się poddać. Poszukać nowej świecznika i świeczki. Jednak i tak nie będziesz miał pewności, że nie spotkasz się znowu z tym samym problemem.

Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że próbowanie łączenia ze sobą dwóch niepasujących elementów w najgorszym razie może się zakończyć pożarem. Dlatego nie łącz świeczki ze świecznikiem na siłę. Lepiej skorzystaj z mojego sposobu. Polega on na tym, że wystarczy zwiększyć średnicę świeczki przez kilkakrotne oklejenie jej taśmą klejącą. Wtedy masz pewność, że świeczka będzie stała stabilnie w otworze. Nic się przypadkowo nie zapali. 

6.Zrób z taśmy klejącej rolkę do czyszczenia ubrań

Do tego celu najlepiej wykorzystać taśmę klejącą dwustronną. Musisz nawinąć ją wokół rolki po papierze toaletowym. Dzięki temu, zrobisz urządzenie do usuwania kłaczków z ubrań. Do tego celu możesz równie dobrze wykorzystać taśmę samoprzylepną jednostronną. Musisz jednak pamiętać o tym, że powinieneś ją nawinąć podwójne. W dalszej kolejności musisz owijać rolkę klejącą stroną do góry. Taka samodzielnie zrobiona rolka do ubrań będzie się doskonale nadawała również do czyszczenia welurowej kanapy. Samodzielnie wykonanie takiego urządzenia jest naprawdę bardzo dużą oszczędnością. Tego rodzaju rolki, gdy jeszcze mają designerski wygląd mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych.

7.Wykonaj makijaż kocie oko

Tego rodzaju makijaż jest bardzo kobiecy i seksowny. Jednak samodzielne jego wykonanie na sobie wcale nie jest proste. No chyba, że dobrze znasz pewien trik, który tutaj zaraz dokładnie opiszemy. Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że przy użyciu taśmy klejącej każda kobieta poradzi sobie z tego rodzaju makijażem. Nawet osoby początkujące. Jeżeli nie wierzysz, to na chwilę się uspokój i posłuchaj, co powinieneś zrobić krok po kroku.

Zacznij oczywiście od ucięcia dwóch niewielkich kawałków taśmy przeźroczystej pakowej. Kolejnym równie ważnym etapem jest przyklejenie kształt trójkąta na zewnętrznym kąciku każdego oka. Teraz już możesz wypełnić uzyskaną w ten sposób przestrzeń za pomocą eyelinera. Ostatnim etapem jest po prostu odklejenie taśmy. Pewnie nigdy wcześniej nie wiedziałeś, że ta czynność może być taka łatwa i przyjemna. Pamiętaj makijaż ma być relaksem, a nie stresem.

8.Napraw taśmą samoprzylepną sznurowadła od butów

Najpierw parę słów wyjaśnienia. Aglet to mała, metalowa lub plastikowa osłonka na końcu sznurowadeł. Sprawia on, że włókna się nie skrzepią, nie niszczą, ani nie przerywają. Skutecznie ten element zapobiega również plątaniu się sznurowadeł, które może być naprawdę denerwujące. Pewnie teraz zastanawiasz się po co Ci ta informacja. Już za chwilę połączę ją z taśmą biurową przeźroczystą. Chodzi mianowicie o to, że wystarczy kawałek taśmy samoprzylepnej owinąć wokół każdej końcówki sznurowadeł, żeby uzyskać domowym sposobem takie aglet. To jeszcze nie koniec. Muszę tutaj wspomnieć o tym, że możesz ten pomysł zastosować również przy sznurkach zasłonowych.

9.Zakryj zbyt duży dekolt

Nietrafione zakupy ubraniowe zdarzają się naprawdę każdej kobiecie. Czasami dana rzecz jest za krótka, innym razem zbyt obcisła. Zazwyczaj proste sztuczki krawieckie pozwalają na to, aby uporać się z większością problemów samodzielnie i nie być zmuszonym do oddawania ubrania do zawodowca. Jednym z takich naprawdę przydatnych trików jest złapanie za głębokiego dekoltu taśmą klejącą. Jak powinnaś to zrobić, aby ten zabieg w ogóle nie był widoczny?

Po prostu zaklej przeźroczystą taśmą samoprzylepną dwustronną dekolt. Zostaw tyle, ile na daną okazję potrzebujesz. Są takie miejsca, w których zbyt duży dekolt wręcz razi w oczy, takie jak na przykład kościół, czy biuro. Rzadko jest jednak sens kupowania nowej garderoby, tylko po to, aby gdzieś pójść tylko raz. To rozrzutność i zwyczajnie wyrzucanie pieniędzy. Przejdę już do dziesiątego sposobu wykorzystania taśmy klejącej. Mam nadzieję, że on również Ci się spodoba.

10.Przedłuż świeżość żywności

Zazwyczaj bywa tak, że folia spożywcza kończy Ci się w najmniej odpowiednim momencie. Co możesz w takiej sytuacji zrobić? Taśma klejąca może Ci pomóc w zahamowaniu brązowienia i popsucia się pokrojonych owoców i warzyw. W tym celu wystarczy owinąć taśmą klejącą już pokrojone warzywa lub owoce.

11.Zapewnij ochronę roślinom i kwiatom

Jeżeli chcesz ochronić rośliny i kwiaty przed nadmiernym zmarznięciem, to koniecznie stwórz ochronne stożki przy użyciu papieru oraz taśmy samoprzylepnej pakowej. Możesz nią również wzmocnić nacięte lub ułamane fragmenty roślin.

12. Zrób opatrunek z taśmy samoprzylepnej

I w ten sposób wspólnie z Tobą dotarłam do samego końca. Ostatnie zastosowanie taśmy polega na wykorzystaniu się do usuwania brodawek oraz innego rodzaju zgrubień na skórze.

Pewnie zanim nie zacząłeś czytać tego artykułu, to nie wiedziałeś, że skromna taśma klejąca może mieć tak wiele zastosowań. A Ty do czego jej używasz na co dzień?
Taśmy samoprzylepne -12 nieznanych zastosowań
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie