Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskaponiedziałek, 4 lipca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2328
Ilość komentarzy: 0

Teczki na dokumenty – rodzaje i zastosowanie

Do czego służy teczka na dokumenty?


Teczki-na-dokumenty--rodzaje-i-zastosowanie
Teczka na dokumenty to produkt, który wybawia z opresji wiele osób chcących utrzymać porządek w swoim miejscu pracy. W naszym sklepie znajdziesz przeróżne teczki – począwszy od najzwyklejszych z gumką, na grubych teczkach z rączką skończywszy. To do czego Ci posłuży, jest skorelowane głównie z tym, do czego jej potrzebujesz. 

Dlaczego teczka na dokumenty to bardzo ważna rzecz? 


Teczki-na-dokumenty--rodzaje-i-zastosowanie-1
Ważna dokumentacja powinna być zabezpieczona w solidny sposób. Nie można przechowywać jej byle jak na biurku, ponieważ wtedy ryzykujesz wiecznym bałaganem i co za tym idzie, ciągłym poszukiwaniem najważniejszej dokumentacji. Choć mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach wszystko idzie drogą mailową, to jednak np. urzędy cały czas wymagają podpisanych dokumentów w formie papierowej. Duża część dokumentacji powinna być przechowywana nawet przez kilka lat, dlatego należy znaleźć dla niej odpowiednie miejsce – z dala od kawy i innych napojów, które po wylaniu na kartkę nie pozwalają na jej ponowne odtworzenie. 
Teczki na dokumenty

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Teczki na dokumenty

Na jakie teczki warto zwrócić uwagę? 

Teczki-na-dokumenty--rodzaje-i-zastosowanie-2
W naszym sklepie Neopak znajdziesz wiele rodzajów teczek, które przydają się podczas codziennej organizacji pracy biura. Poniżej znajdziesz listę teczek, które są najczęściej wykorzystywane w wielu biurach.

Teczka zawieszkowa 

Najczęściej możesz ją skojarzyć z filmem, ponieważ to właśnie w takich teczkach przetrzymywane są dokumentacje kryminalistów. Taka teczka bardzo często wykorzystywana jest do przechowywania akt osobowych pracowników. Posiada miejsce na wpisanie danych, a także ma kilka przydatnych rubryk i kieszonkę na dodatkową dokumentację. W zestawie posiada plastikowy indeks. Możesz zawiesić ją na drzwiach magazynu pracowniczego, np. po to, aby podpisał się w niej pracownik zaczynający zmianę. Tak forma przechowywania dokumentów pracowniczych jest jedną z wygodniejszych, dlatego z pewnością warto o niej pomyśleć.

Teczka obwolutowa 

Nie każdy wie, że produkt ten nazywany jest teczką, ponieważ swoim designem przypomina trochę folijkę na dokumenty. Jednakże jest to transparentna teczka, która bardzo dobrze chroni swoją zawartość przed zalaniem wodą, zaginaniem czy uszkodzeniami mechanicznymi. Inna forma tej teczki (transparentna) wykorzystywana jest do laminacji dokumentów np. dyplomów lub zaświadczeń. Wspaniale nadaje się do najlepszego zabezpieczania każdej dokumentów o każdej formie.

Teczka skrzydełkowa  

Łączy w sobie funkcjonalność segregatora i teczki. Dedykowana jest do przechowywania dokumentów w każdej formie. Bardzo często wykorzystywana jest również w szkołach, do przechowywania prac szkolnych. Tego typu teczka mocno ułatwia organizację dokumentów biurowych, które mogą być w niej przechowywane przez bardzo długi czas. 

Teczka kopertowa 

Bardzo często przechowywane są w niej dokumenty jednego rodzaju. Może być półtransparentna lub nietransparentna. Zapisana jest na charakterystyczny guziczek. Bardzo często wykorzystywana jest do przekazywania dokumentów np. na studia czy do pracowni architektonicznej. Wiele osób wykorzystuje je, aby w sposób estetyczny przekazać komplety dokumentów związanych z daną sprawą. 

Teczka z gumką 

Chyba najczęściej wykorzystywana teczka, którą używa się zarówno w biurach, ale także w szkołach, na studiach czy urzędach. Wykonane są z papieru matowego lub wyłożonego woskiem i posiadają jedną, lub dwie gumki zabezpieczające. Najczęściej wybierane są ze względu na przystępną cenę.

O jakich teczkach jeszcze warto pomyśleć? 


Teczki-na-dokumenty--rodzaje-i-zastosowanie-3
Teczki mogą przyjmować różną formę, dlatego warto poznać je wszystkie, aby dopasować do swoich oczekiwań. W ofercie sklepu Neopak znajdziesz m.in. teczki clipboard, które przeważnie posiadają rozmiar A4, posiadają wygodny clip, dzięki czemu możesz w nich przechowywać większą ilość dokumentów. Warto również zwrócić uwagę na teczki z rączką, które popularne są wśród dzieci chodzących do podstawówki. W teczkach tych przechowują m.in. swoje prace plastyczne, a wygodna rączka pozwala wygodnie transportować całą zawartość z miejsca na miejsce.

Gdzie warto kupić teczki na dokumenty? 


Teczki-na-dokumenty--rodzaje-i-zastosowanie-4
Teczki na dokumenty warto kupić w sprawdzonym sklepie, któremu zaufało już bardzo szerokie grono klientów. Jednym z nich jest Neopak, w którym oferujemy Ci mnóstwo różnorodnych teczek wysokiej jakości i w cenach na każdą kieszeń. Nie zastanawiaj się więc i sprawdź, co przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie! Nasze produkty posiadają różne odcienie, dzięki czemu będziesz mógł dopasować je do aranżacji swojego biura, co jeszcze lepiej wpłynie na Twoje ogólne samopoczucie. 
Teczki na dokumenty – rodzaje i zastosowanie
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie