Paweł SaigomadePaweł Saigomadeśroda, 20 września 20236 minut czytanialiczba wyświetleń: 309
Ilość komentarzy: 0

Tekturowe owijki z paskiem klejącym - zalety i możliwości

Dlaczego konsumenci coraz częściej wybierają sklepy internetowe?


Sprzedaż online ciągle się rozwija. Konsumenci w ramach wygody coraz częściej wybierają sklepy internetowe i różnego rodzaju platformy sprzedażowe. Jest to podyktowane m.in. brakiem konieczności stania w korkach lub kolejkach do kas. Takie rozwiązanie gwarantuje im w większości przypadków możliwość zwrotu zakupionych produktów i to bez podawania przyczyny. Zgodnie z prawem od dnia odbioru przesyłki na zgłoszenie rezygnacji, klient ma 14 dni. Kolejne 14 dni dotyczy odesłania produktów. Często zdarza się, że sprzedawcy - dotyczy to zwłaszcza światowych gigantów podnoszą ten próg np. do 30 dni. Chcąc się upewnić, jak jest w przypadku sklepu, w którym klient kupuje, najlepiej jest przeczytać regulamin.

Książki

Książki - produkty znajdujące się wysoko w rankingu najczęściej sprzedawanych w sieci


Większe zainteresowanie zakupami online sprawiło, że w sieci pojawiła się masa sprzedawców. Przedsiębiorcy coraz częściej czy to za pośrednictwem sklepu, czy platformy sprzedażowej oferują klientom swoje produkty. To z kolei prowadzi po zwiększenia się wymagań konsumentów. Interesują ich np. takie aspekty jak wykorzystanie ekologicznych materiałów podczas pakowania. Zwracają też uwagę na to, czy sprzedawcy odpowiednio dobierają rozmiar kartonu do wysyłanego towaru, niwelując w ten sposób tzw. puste przewozy. Dlaczego o tym mówimy? Zaraz przejdziemy do sedna sprawy. Zanim jednak do tego dojdzie, warto zastanowić się, jakie przedmioty najczęściej sprzedają się w sieci. Według raportu IAB Polska pod tytułem "Ecommerce w Polsce 2022" oprócz odzieży, obuwia, kosmetyków i perfum to książki są najchętniej kupowanymi produktami online. Chcesz wiedzieć, jak je odpowiednio zabezpieczać na czas wysyłki zgodnie z duchem eko? Przeczytaj nasz artykuł. Zapraszamy.
Owijki na książki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Owijki na książki

Dlaczego przesyłki powinny być dobrze zabezpieczone na czas transportu?


Jak już wspominaliśmy, klienci sklepów online zwracają uwagę na coraz więcej szczegółów dotyczących nie tylko samego produktu, ale również tego, w jaki sposób zamówienie jest dostarczane. A biorąc pod uwagę wysoki poziom konkurencji, sprzedawcy troją się i dwoją, aby się wyróżnić. Jednym ze sposobów na to, jest wybieranie wysokiej jakości opakowań, które zwiększą szanse na to, że przesyłki dotrą pod wskazany adres w nienaruszonym stanie. Dzięki temu zmniejsza się liczba skarg składanych do firmy kurierskiej, z której usług korzystasz. A nawet jeśli już zachodzi taka potrzeba, to szanse na to, że owa skarga zostanie odrzucona, spadają. Odpowiednie zabezpieczenie paczki na czas transportu to przede wszystkim jednak kwestia zadowolenia klienta oraz budowania bliskiej relacji z nim. Dbając o to, w jakim stanie przesyłka dotrze do klienta, dbasz także o wizerunek swojej firmy.

Książki dla dzieci

Jak zabezpieczać książki do wysyłki?


Sprzedawcy internetowi mają do wyboru różne rodzaje opakowań. Dostępne są kartony klapowe i opakowania wykrojnikowe. Do wysyłki niektórych towarów można wykorzystać foliopaki i koperty bąbelkowe. Sklepy, które w swojej ofercie mają książki, katalogi, podręczniki, albumy ze zdjęciami, czasopisma itp. mogą korzystać również z owijek na książki. Co to takiego? Jest to specjalny rodzaj opakowania, który produkowany jest najczęściej z wysokiej jakości tektury falistej. Dzięki wykorzystaniu wysokogatunkowych materiałów owijki charakteryzują się wysoką odpornością na rozdarcia oraz zagięcia. Konstrukcja owijki na książki pozwala na szczelne osłonięcie znajdujących się wewnątrz przedmiotów. Dzięki temu są one odpowiednio zabezpieczone nie tylko przed kurzem, ale również przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Do pewnego stopnia owijki na książki zabezpieczają także przed wilgocią. Samo to, jak wysoką ochronę zapewniają, sprawia, że są chętnie wybierane przez sprzedawców. A to nie jedyna ich zaleta. Więcej informacji na temat owijek znajdziesz w dalszej części artykułu.

Zmniejszanie kosztów zakupu materiałów opakowaniowych, poprzez wybór owijek na książki


Nie jeden raz z pewnością widziałeś, na którymś z portali społecznościowych prześmiewczy filmik, na którym kobieta lub mężczyzna pokazują, że wydanie np. 500 zł na buty, kosmetyki, czy inne przedmioty nie jest problemem, ale już poniesienie kosztu wysyłki, który oscyluje w granicach 15-20 zł jest zdecydowanie przesadą. I choć większość tego typu treści powstaje w ramach zabawy, to nie da się nie zauważyć, że darmowa dostawa działa na klientów sklepów internetowych wyjątkowo motywująco. Jednak, aby sobie na to móc pozwolić, warto zmniejszyć koszty ponoszone w ramach pakowania zamówień. Jak to zrobić? W przypadku książek można wybierać owijki, które w sklepie Neopak dostępne są w różnych rozmiarach. Są one wytrzymałe, chronią książki i innego rodzaju wyroby papiernicze przed kurzem, zabrudzeniami i wilgocią. Dzięki temu, że w większości wyposażone są w pasek klejący, ich wykorzystywanie wpływa na zmniejszenie ilości zużywanej taśmy pakowej. Wykonane z solidnej tektury falistej owijki, zmniejszyć mogą też zużycie takich materiałów jak folia bąbelkowa czy papier nacinany, których zadaniem jest dodatkowa ochrona produktu.

Owijka na książki złożona i rozłożona

Zalety owijek na książki, czyli szukanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego opłaca się je kupować?


Choć wspomnieliśmy już o wielu zaletach owijek z paskiem klejącym, to nie wyczerpaliśmy jeszcze całej listy. Co jeszcze można powiedzieć o tego typu opakowaniach? Z pewnością to, że są lekkie. Dzięki temu nie wpływają znacząco na zwiększenie masy przesyłki. Dzięki różnorodności rozmiarów można w nich zmieścić kilka książek lub nawet kilkanaście egzemplarzy katalogów, czy czasopism.

Owijki na książki z paskiem klejącym - sposób na usprawnienie pracy


Oprócz taniej, czy nawet darmowej wysyłki, jeszcze większe znaczenie dla klientów sklepów online ma czas realizacji zamówienia. Wybierając owijki na książki z paskiem klejącym, dbasz również o ten aspekt. Ten rodzaj opakowań jest bardzo łatwy i szybki w użyciu. Wystarczy książkę umieścić w odpowiednim miejscu, złożyć i zamknąć. Jeśli chcesz chronić okładkę dodatkowo oraz karty książki przed większymi ulewami, możesz owinąć ją folią bąbelkową. Jedna warstwa w takiej sytuacji powinna wystarczyć. Po umieszczeniu książki i złożeniu tektury odrywasz zabezpieczenie z paska klejącego i zamykasz. Dociskasz, aby upewnić się, że dobrze owijka została zamknięta i gotowe. Paczka nadaje się do wysyłki. Całość nie zajmuje dużo czasu, a Ty dzięki solidności opakowania masz większą szansę na to, że przesyłka dotrze do klienta w nienaruszonym stanie. Jak więc widzisz, wykorzystanie tego rodzaju opakowań to nie tylko kwestia oszczędności, ale również wygody pracowników i poprawy wydajności pracy.

Owijki na książki a puste przewozy


Czy zdarzyło Ci się otrzymać zamówione produkty w zbyt dużym kartonie? Wielu osobom niestety tak. Umieszczanie jednej książki w kartonie, w którym zmieściłoby się kilka butelek szamponu, balsamu do ciała lub płynu do kąpieli jest zdecydowaną przesadą. Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, czym są tzw. puste przewozy, to właśnie przedstawiliśmy Ci to na przykładzie. To miejsce, które zabiera pusta przestrzeń w kartonie, szczelnie wypełniona np. poduszkami powietrznymi czy skropakiem mogłoby wykorzystane być do przewiezienia produktów w innych paczkach. Wybierając owijki na książki z paskiem klejącym, nie musisz się o to martwić. Opakowania te są skonstruowane w taki sposób, że nie powinno to stanowić dla Ciebie większego problemu.

Książki w antykwariacie

Gdzie wykorzystać owijki z paskiem klejącym?


Jak sam mogłeś się przekonać, czytając nasz artykuł, owijki na książki, które wyposażone zostały w pasek klejący, cechuje wiele zalet. Ich użycie może być związane również z oszczędnościami w wykorzystaniu innych materiałów. Między innymi takich jak folia bąbelkowa, taśma klejąca, czy folia stretch. W połączeniu z szerokim wyborem wielkości owijek sprawia to, że wykorzystuje się je coraz częściej i to nie tylko w księgarniach internetowych czy sklepach papierniczych. Tego typu opakowania doskonale sprawdzają się także u sprzedawców, którzy w swojej ofercie mają płyty DVD oraz CD, gry planszowe i gry komputerowe. Owijki z paskiem klejącym mogą też wykorzystywać pracownie rękodzielnicze, które oferują klientom odzież z nadrukiem indywidualnym, słodycze, a nawet świeczki.

Gdzie kupić owijki na książki?


Jednym ze sklepów, w którym znajdziesz wspomniane w artykule owijki na książki, jest Neopak - producent kartonów. Szeroki wybór produktów idzie w parze z konkurencyjnymi cenami. Zwłaszcza jeśli zamawiasz większą ilość opakowań. Wtedy zachęcamy Cię do sprawdzenia tabelki znajdującej się na karcie produktu. Możesz znaleźć w niej informacje dotyczące rabatów - nawet do 15%. A jeśli masz pytania, skontaktuj się z przedstawicielami firmy. W zakładce "Kontakt" znajdziesz wszystkie niezbędne dane.

Podsumowanie - owijki na książki z paskiem klejącym sposób na szybkie i tanie pakowanie


Jeśli w ofercie Twojego sklepu znajduje się dużo pozycji, takich jak książki, katalogi, czy kalendarze, możesz skorzystać z owijek z paskiem klejącym. Ten rodzaj opakowania cechuje się wieloma zaletami. Wśród nich można wymienić m.in. poprawę wydajności pracy oraz zmniejszenie kosztów związanych z materiałami zabezpieczającymi. Owijki na książki wyposażone w pasek klejący, mogą też przyczynić się do szybszej realizacji zamówień, co ma ogromne znaczenie w kontekście budowania relacji z klientami. Oprócz tego są to opakowania wytrzymałe, odporne na rozdzieranie. Chronią znajdujące się wewnątrz przedmioty przed wilgocią, kurzem i wszelkiego rodzaju zabrudzeniami.
Tekturowa owijka na książki z paskiem klejącym
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie