Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskapiątek, 21 października 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 812
Ilość komentarzy: 0

​Torba bawełniana, czyli ekologiczna alternatywa

Torba bawełniana, czyli ekologiczna alternatywa 


Z pewnością lubisz to, co jest ekologiczne – zdrowe jedzenie oznaczone naklejką BIO lub  rower zamiast autobusy, aby ograniczyć pozostawiany po sobie ślad węglowy. Coraz częściej łapiesz się na wybieraniu rozwiązań najlepszych nie tylko dla Ciebie, ale również otaczającego Cię świata, ale czy znasz wszystkie swoje możliwości? Czy wiesz, jak wielką zmianą na lepsze może być zrezygnowanie z foliówek i zastąpienie ich mniej popularną alternatywą – torba bawełniana, bo o niej tutaj mowa, przyda Ci się podczas zakupów, kreatywnych zabaw z dziećmi oraz w celach biznesowych. Co warto wiedzieć o torbie bawełnianej?

torby bawełniane

Torba bawełniana kontra torba foliowa 


Ekolodzy nie od dziś mówią, jak wiele naszych decyzji odbija się na planecie. Życie w morzach i oceanach jest zagrożone, ponieważ nadal wybierane są foliowe produkty, a ekologiczne rozwiązania wciąż uważane za drogie i nieskuteczne. W praktyce to wszystko wygląda inaczej. Być może torebka bawełniana jest droższa od foliówki, ale czy tą pierwszą wyrzucasz zaraz po przyjściu ze sklepu? Raczej nie. Torba foliowa często ulega zniszczeniu pod wpływem ciężaru niesionych zakupów. Czasem inwestycja w ekologiczne narzędzia okazuje się tańsza – wystarczy patrzeć z perspektywy czasu. Zwróć jednak uwagę na skutki niesione przez wybór foliówki. 

W ocenach i w ich najbliższych okolicach mieszka wiele stworzeń. Są to żółtwie, ryby, wieloryby czy inne duże ssaki. Każdego dnia naraża się je na zaplątanie lub jedzenie plastikowych przedmiotów. Mniejsi obywatele mórz i innych zbiorników wodnych często zaplątują się w foliówki i duszą. Brzmi to przerażająco, a to tylko jedna foliówka. Wyobraź sobie, ile śmieci pływa w wodach. Równie problematyczne jest degradacja siedlisk zwierząt i organizmów. Na ten moment statystyki pokazują, że do 2050 roku waga odpadów przekroczy wagę ryb. Na szczęście nie musisz wybierać foliówek, masz inne rozwiązania – torebki bawełniane. 

Torebka bawełniana – krok do ekologicznego życia


Torba bawełniana oraz jej produkcja  


Chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dany produkt jest tak naprawdę ekologiczny i nie wpływa negatywnie na otaczający Cię świat, powinieneś dokładnie przyjrzeć się etapowi produkcji – on zdradza najwięcej. W przypadku torebek jest coś takiego jak tzw. cykl życia różnych toreb na zakupy. Był on dokładnie badany przez duńską agencję rządową. Mieli oni jedno zadanie – porównać wpływ na środowisko kilku materiałów, dlatego pod lupę wzięto m.in.: torby bawełniane, papierowe i jutowe. Wyniki mogą Cię zaskoczyć. 

Okazało się, że produkcja torby bawełnianej budzi wiele kontrowersji, a to wszystko, dlatego że przy jej wytwarzaniu zużywa się wiele słodkiej wody, nawozów i ziemi. Mogłoby się wydawać, że takie wnioski nie zachęcą do rezygnacji z foliówek na rzecz bawełnianej alternatywy. Na szczęście tak się nie stało. Torby foliowe zazwyczaj trafiają do kosza po jednym użyciu – rzadziej się zdarza, że przedmiot ten wykorzystywany jest wielokrotnie, a jego produkcja również nie odbywa się w sposób zgodny z zasadami życia z naturą. Torby materiałowe – w tym przypadku torby bawełniane wygrywają swoją uniwersalnością i faktem, że są wielokrotnego użytku. Jednego dnia posłużą do noszenia zakupów, a drugiego staną się idealnym dodatkiem do luźnej stylizacji. 

torba bawełniana do stylizacji
Torby bawełniane EKO

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Torby bawełniane EKO

Nudna torebka, a kreatywna torba bawełniana


Ogromną zaletą toreb bawełnianych jest oczywiście ich pusta powierzchnia, którą wykorzystać można do artystycznej zabawy. Torby bawełniane stworzone zostały do malowania! Możesz sam lub wspólnie z najbliższymi namalować na nich dosłownie wszystko – abstrakcję, ulubiony symbol lub napisać cytat z piosenki. Takie ekologiczne torby mogą również być prane w specjalnych barwnikach, które nadadzą im niepowtarzalnego koloru i sprawią, że torba pasować będzie do różnych stylizacji. Jeśli jednak chcesz wykorzystać element ten w marketingu swojej firmy, to również zrób to w kreatywny sposób! 


Jak samodzielnie pomalować torbę bawełnianą? 


Torby bawełniane mają swoje własne, dedykowane akcesoria – są to różnego rodzaju farby do tkanin, pisaki ułatwiające robienie rysunków oraz farby w proszku przeznaczone do namaczania toreb bawełnianych. Jeśli zamierzasz wykorzystać torby bawełniane do zabawy z dziećmi, to najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie stworzenie własnych, wyjątkowych pieczątek, na przykład z ziemniaków lub innych, twardych warzyw. 

Prowadzisz sklep? A może lokalny butik? Wyobraź sobie, ile radości zapewnisz swoim klientom, kiedy to ich zakupy zapakujesz w personalizowane opakowanie, które będą oni mogli wykorzystać ponownie. Torby bawełniane mogą mieć nadruk, na przykład logo Twojej firmy lub kolory, z którym jest ona kojarzona. 
Torby bawełniane – ekologiczne rozwiązanie
Wyślij emailem
  • Czy torba bawełniana jest wytrzymała?

    W trosce o środowisko większość sklepów zastąpiła foliowe reklamówki ekologicznymi torbami bawełnianymi i papierowymi. Torby bawełniane są niezwykle wytrzymałe, co pozwala na wielokrotne ich używanie bez obaw, że nie doniesiemy w nich zakupów. Wytrzymują duże obciążenia, są ergonomiczne i tanie. Mają wygodne uchwyty, które pozwalają zwiesić torbę na ramię. Można je prać w pralce, co sprawia, że wyczyszczenie ich nie jest żadnym problemem. Wiele firm używa ich jako nośnika reklamy, drukując na nich logo firmy czy hasło reklamowe. Dostępne są w wielu różnych rozmiarach i kolorach. 
    Dobrej jakości torby bawełniane w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie