Przemysław  KrawiecPrzemysław Krawiecponiedziałek, 31 stycznia 20229 minut czytanialiczba wyświetleń: 993
Ilość komentarzy: 0

Nietypowe zastosowania folii bąbelkowych

Różne rodzaje folii bąbelkowej są bardzo często spotykane w naszych domach oraz firmach. Mają one wiele zastosowań począwszy od tych powszechnych jak zabezpieczanie różnych produktów, ale mogą zostać również użyte w inny sposób w wielu gospodarstwach domowych. Zobacz sam czy znasz wszystkie zastosowania każdej z folii oraz zobacz jak można ją w prosty sposób zastąpić odpowiednikami przyjaznymi naturze. Doradzimy Ci także jak dobrać narzędzia do pakowania w taki sposób, aby pracownicy mogli bez większych trudności wykonywać wszystkie powierzone im zadania.

Rodzaje folii dostępnych w sklepach


W sklepach stacjonarnych oraz hurtownia zajmujących się sprzedażą internetową mamy dostępnych wiele produktów, które pomogą nam bezpiecznie zapakować nawet bardzo kruche i delikatne przedmioty. Najczęściej spotykaną formą zabezpieczenia są różnego rodzaju wypełniacze, do większości przesyłek wykorzystuje się jednak folię bąbelkową. Jest ona dostępna na rolkach o różnej szerokości oraz długości, ale także mamy gotowe rozwiązania, takie jak na przykład koperty bąbelkowe. Folia jest wówczas wklejona wewnątrz opakowania, więc nie jest konieczne zawinięcie każdego produktu z osobna, co przyspieszy proces pakowania pojedynczego zamówienia. Jeżeli zaś chodzi o sam rodzaj folii to możemy wyróżnić takie o małym oraz nieco większym bąblu. Pierwszy rodzaj sprawdzi się idealnie, jeżeli zajmujesz się sprzedażą artykułów o niewielkiej masie i wielkości. Będą one wówczas zabezpieczone na najwyższym poziomie i nie będziesz musiał martwić się o to czy klient otrzyma zamówienie w całości. Zaś duży bąbel ochroni duże artykuły oraz znacznie skuteczniej wypełni większe puste przestrzenie w opakownaiu.

fot.pixabay


Sposób na zabezpieczenie delikatnych produktów


W przypadku sprzedaży internetowej bardzo ważnym elementem jest oferowanie dobrej jakości produktów w atrakcyjnej cenie. Sprzedaż online cechuje się tym, iż konkurencja jest bardzo duża, a przyciągnięcie klienta dosyć problematyczne i czasochłonne. Jeżeli więc masz możliwość prowadzenia działalności w sposób stacjonarny w połączeniu ze sprzedażą internetową warto rozważyć taką opcję. Wielu klientów potrzebujących dany produkt na już będzie w stanie zapłacić nieco więcej. Jednakże w pierwszym jak i drugim przypadku musisz dbać o dobrą opinię. Pamiętaj, że w przypadku, gdy klient otrzyma uszkodzony produkt może pozostawić negatywny komentarz w internecie oraz na różnego rodzaju forach, a przypadku sprzedaży stacjonarnej na spotted danego miasta. Zadbaj więc o to, aby nie dochodziło do takich sytuacji i przemyśl jak zapakować produkty, które będziesz sprzedawać.Szczególnie istotne będzie to w przypadku niewielkich produktów, które są narażone na wiele uszkodzeń w trakcie przewożenia przez firmy kurierskie. Z pewnością podstawowym elementem, w którym musisz się zaopatrzyć będzie folia bąbelkowa o odpowiedniej szerokości oraz wypełniacz wykonany z papieru bądź innego materiału. Dodatkowo będziesz potrzebował taśmy pakowej oraz dyspensera. Podczas wyboru tych akcesoriów nie kieruj się wyłącznie ceną, ale spójrz także na dane techniczne. Nie obędzie się także bez odpowiedniego opakowania, w tym przypadku polecamy wybór kartonu. Jeżeli jednak miałbyś do czynienia z produktami, które nie są narażone na stłuczenie możesz wybrać różnego rodzaju koperty bądź foliopaki. Opakowania kartonowe wykonane z wielowarstwowej tektury gwarantują odpowiednią ochronę aż do czasu, kiedy klient otrzyma przesyłkę.
Folia bąbelkowa

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia bąbelkowa

Jak dobrać folię ochronną do Twojego sklepu?


Planujesz otworzyć sklep wysyłkowy i zastanawiasz się jakie narzędzie do pakowania będziesz musiał kupić? A może prowadzisz już sklep i postanowiłeś poprawić jakość pakowania i usprawnić ten proces? Podstawowym elementem, na który będziesz musiał zwrócić uwagę jest wielkość produktów, które będziesz wysyłać? Jeżeli posiadasz artykuły o podobnej wielkości warto będzie zaopatrzyć się w woreczki z warstwą klejącą, które znacznie przyspieszają zapakowanie oraz gwarantują, że całość będzie prezentować się bardzo estetycznie. Zaś w przypadku bardzo urozmaiconej oferty konieczne będzie wybranie folii bąbelkowej w rolce. Podczas samego zabezpieczania zwracaj uwagę czy nie pozostaje zbyt wiele resztek.Nieodpowiednie opakowanie może być kosztowne dla Twojego budżetu. Kolejnym elementem będzie wybór opakowań czy to kartonowych czy foliopaków. Wybierz takie, które będą jak najlepiej dopasowane. Ograniczy to konieczność stosowania dużej ilości różnych wypełniaczy,

Woreczki bąbelkowe


Alternatywą dla najczęściej spotykanej folii bąbelkowej są woreczki wykonane z tego samego materiału. Ich dużą zaletą jest fakt, iż są one przystosowane już do użycia i do zapakowanie danego artykułu nie musimy używać żadnych innych narzędzi. Aby produkt był zabezpieczony w odpowiedni sposób wystarczy odkleić powłokę, która zabezpiecza przygotowany klej i zamknąć całość. Nie będziesz musiała więc pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się w dużej ilości taśmy pakowej, dzięki czemu osoba odpowiedzialna za zaopatrzenie magazynu będzie miała więcej czasu na wykonanie innych obowiązków. Zaś osoby pakujące zamówienia znacznie szybciej zapakują każde z nich, co jest szczególnie istotne w czasie, gdy otrzymujesz bardzo dużą liczbę zamówień, tak jak na przykład przed świętami Bożego Narodzenia bądź innymi uroczystościami w zależności od tego co sprzedajesz.

Ochrona części elektronicznych


Drobne akcesoria elektroniczne oraz innego rodzaju sprzęty AGD oraz RTV są bardzo trudne do zapakowania ze względu na łatwą możliwość uszkodzenia w trakcie transportu. Będą one szczególnie narażone na zalania, potrzaskanie bądź wyładowanie elektrostatyczne. Zastosowanie odpowiedniego opakowania oraz specjalnych wypełniaczy zapobiegnie dwóm pierwszym sytuacjom. Jeżeli jednak chodzi o uszkodzenie wskutek wyładowania to konieczne będzie użycie specjalnych woreczków ESD. Są one dostępne w wielu rozmiarach więc z pewnością dopasujesz coś do swoich potrzeb i zapakujesz praktycznie każdy produkt elektroniczny. Specjalna powłoka sprawia, że woreczki nie będą się elektryzować, a co za tym idzie zawartość nie ulegnie uszkodzeniu.

fot.pixabay


Jaki dyspenser do zaklejania folii bąbelkowej wybrać?


Pierwszym i podstawowym narzędziem, które z pewnością będzie konieczne na każdym magazynie oraz w większości sklepów jest dobrej jakości dyspenser. Bardzo ważną kwestią tym przypadku jest ergonomiczna budowa oraz łatwa obsługa. Osoby odpowiedzialne za pakowanie przesyłek będą w końcu używać taśmy pakowej przez sporą część dnia pracy. Narzędzie łatwe w obsłudze zagwarantuje, że nawet starsi pracownicy będą w stanie bez większych trudności wymienić zużytą rolkę taśmy bez konieczności proszenia innych o pomoc. Zwróć także uwagę na jakość ostrza, które odcina taśmę po zakończeniu klejenia. Tylko nożyki wykonane z dobrej jakości materiałów będą sprawdzać się przez bardzo długi czas oraz zapewnioną dobrą jakość cięcia na całej szerokości taśmy. Nikt z nas nie lubi jak taśma odcina się nie w tym miejscu, gdzie chcieliśmy, nieprawda?

Dyspenser to nie wszystko!


Poza zaklejarką do taśmy pakowej konieczne będzie wyposażenie każdego pracownika w nożyk do przecinania folii oraz innych materiałów. Będzie on niezbędny do otwierania dostarczonych na magazyn przesyłek oraz odcinania kawałków folii podczas pakowania artykułów do wysyłki.  Podczas wyboru tego narzędzia warto zwrócić uwagę na to czy został on wykonany z materiałów dobrej jakości oraz czy pracownik będzie odpowiednio chroniony. Aktualnie powszechnie stosowany jest nożyk bezpieczny. Posiada on automatycznie chowane ostrze, więc przypadkowe wysunięcie i przecięcie się pracownika będzie praktycznie niemożliwe. Ograniczy to różnego rodzaju wypadki podczas wykonywania codziennych zadań przez osoby zatrudnione w twojej firmie. Każdy pracownik powinien posiadać również długopis oraz marker. Dzięki temu bez większych trudności będzie w stanie wypełniać dokumenty oraz szybko oznaczać zamówienie bądź inne przedmioty na magazynie.

Izolacja przed nagłymi zmianami temperatur


Artykuły takie jak drobne elektronika bądź innego rodzaju produkty wykonane ze szkła lub innych materiałów mogą być szczególnie narażone na nagłe zmiany temperatur w okresie zimowym. Wówczas przewożony przez firmy kurierskie przesyłki mogą trafiać z pomieszczeń, gdzie będą temperatury ujemny do miejsc ogrzewanych. Jeżeli wiesz, że sprzedawane przez Ciebie produkty mogą być wówczas narażone na uszkodzenie warto zastosować folię bąbelkową. Dzięki przestrzeniom wypełnionym powietrzem zawartość będzie ogrzewać się stopniowo. To wszystko w połączeniu z odpowiednim wypełniaczem sprawi, że będziesz mieć niemalże pewność iż przesyłane produkty nie ulegną uszkodzeniu poprzez różnicę temperatur oraz różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy wstrząsy.

Odstresowujące działanie folii


Z pewnością każdy z nas niejednokrotnie bawił się folią bąbelkową poprzez przebijanie bąbelków. Może nam to z pewnością nieco pomóc w sytuacjach lekko stresujących. W dzisiejszych czasach tego typu zabawki zostały zastąpione przez Push Pop Bubble. Takie akcesoria dla nastolatków oraz dorosłych wyglądają bardzo podobnie do folii z dużymi bąblami. Zabawka ta może być jednak wykorzystywana wielokrotnie, gdyż przestrzenie wypełnione powietrzem nie są przebijane, a jedynie wypychane na drugą stronę. Dzięki temu zabawa nie musi kończyć się tak szybko i może zostać to wykorzystywane przez bardzo długi czas. Jeżeli więc wyczuwasz u siebie dobre działanie tego typu zabawek odstresowujących warto się w nie zaopatrzyć.

Robienie wzorów na odlewach z różnych materiałów


Folia bąbelkowa posiada także wiele innych zastosowań w naszych gospodarstwach domowych. Oglądając wiele filmików na YouTube czy innych portalach społecznościowych widzimy jak osoby przedstawiające wykonanie różnych akcesoriów do domu używają jej, aby wykonać charakterystyczny wzór. Może ona zostać użyta również do wykonania swego rodzaju pieczątki w różnych kształtach. Pozwoli to przyozdobić wszelkiego rodzaju opakowania bądź wykonać ładne laurki dla najbliższych osób przez nasze pociechy. Jest to więc w prosty sposób i przede wszystkim tani, jeżeli wykorzystamy folię, która dotarła do nas z zamówionym produktem. Powstały efekt wizualny możemy porównać do wzoru plastra miodu. Jest on bardzo elegancki oraz popularnie stosowany w przy ozdabianiu pomieszczeń, różnego rodzaju projektach graficznych czy nawet w motoryzacji.

fot.pixabay


Jak zabezpieczyć rośliny na zimę?


Takie pytanie zadaje sobie z pewnością wielu początkujących ogrodników, którzy nie mają jeszcze zbyt dużego doświadczenia w swojej dziedzinie. Również osoby, które niedawno zakupiły działki oraz posiadają delikatne okazy różnych roślin mogą zastanawiać się nad sposobem, w który zabezpieczą je przed chłodnymi nocami w okresie jesienno-zimowym. Dobrze wiemy, że bardzo niskie temperatury mogą spowodować zniszczenie się rośliny, co szczególnie w przypadku drogocennych gatunków będzie dużą stratą. Dlatego jeżeli posiadasz pomieszczenie na terenie swojego ogródka warto doniczki z takimi roślinami umieścić właśnie w takim cieplejszym miejscu. Może się jednak zdarzyć, że nie będziesz miał takiej możliwości. Wówczas najlepszym sposobem będzie użycie folii bąbelkowej, która całkiem nieźle izoluje przed zmianami temperatur. Wówczas owinięta roślina będzie chociaż w jakimś stopniu chroniona, a prawdopodobieństwo zniszczenia będzie mniejsze.

Jak samodzielnie wykonać zabawkę dla dzieci z folii?


Każde dziecko wymaga odpowiednio dużo zainteresowanie od opiekuna, a co za tym idzie powinien on zagwarantować wiele różnych form aktywności. Podczas, gdy mamy lato, a za oknem jest ładna pogoda bez większych trudności możemy wybrać się na spacer, pójść na plac zabaw czy pojechać na wycieczkę za miasto. Problem jednak pojawi się w przypadku, gdy popsuje się pogoda bądź w okresie zimowym, gdy tak częste spacery mogą okazać się niemożliwe. Wtedy najczęściej wykorzystuje się różnego rodzaju zabawki. Przy użyciu folii bąbelkowej, którą otrzymasz jako zabezpieczenie twojej przesyłki ze sklepu internetowego możesz bez większych trudności wykonać pieczątki w różnych kształtach. W przypadku nieco starszych dzieci da Ci to również możliwość na wspólne spędzenie czasu przy wykonywaniu takich akcesoriów. Aby nie wyrzucać otrzymanej folii możesz także wykonać różnego rodzaju obrazy do malowania. Będzie to coś innego niż malowanie na standardowej kartce papieru. Jak więc widzisz wykorzystanie takich akcesoriów, które zazwyczaj wyrzucamy do kosza może sprawić, że wspólnie ze swoimi pociechami spędzisz miło czas, a przy okazji wykonasz ładne ozdoby do twojego mieszkania. Przekażesz także wtedy informację najmłodszym, że wiele przedmiotów można wykorzystać ponownie.

Czy folię bąbelkową można używać wielokrotnie?


Woreczki bąbelkowe różnego rodzaju bądź najprostsza folia tego typu jest najczęściej używanym wypełniaczem praktycznie w każdej firmie wysyłkowej. Jeżeli więc często dokonujesz zamówień z tego typu sklepów możesz mieć spore zapasy w twoim gospodarstwie domowym. W takiej sytuacji, jeżeli na przykład sprzedajesz jakieś artykuły na serwisach aukcyjnych bądź przesyłasz innego rodzaju przedmioty warto ponownie wykorzystać otrzymano wcześniej folię. Pozwoli to zaoszczędzić nieco pieniędzy przy zachowaniu bardzo dobrych właściwości zabezpieczających przed uszkodzeniami. Przyczynisz się także do ochrony środowiska naturalnego, dzięki temu że wyprodukujesz mniej odpadów wykonanych z tworzyw sztucznych. Jedynie w nielicznych sytuacjach może okazać się, że właściwości folii pęcherzykowej mogą być nieco gorsze, ale bez większych trudności na pierwszy rzut oka dostrzeżesz to. Rzadko jednak zdarza się, aby duża liczba bąbli była uszkodzona, a jedynie w takiej sytuacji warto wyrzucić dany kawałek do odpowiedniego pojemnika na odpady.

Ile kosztuje folia bąbelkowa?


Prowadząc działalność gospodarczą z pewnością zwracasz uwagę na koszt poszczególnych produktów do firmy. Jest to dosyć istotne, gdyż każde zamówienie trzeba w jakiś sposób zapakować, a co za tym idzie oszczędność jakieś kwoty pomnożona przez ilość opakowań może dać nam całkiem pokaźną sumę. Dlatego też wybierając folię ochronną warto zwrócić uwagę na cenę, ale nie można zapominać o parametrach. Początkowa oszczędność może bowiem przynieść niewystarczającą ochronę, a co za tym idzie konieczne będzie używanie większej ilości tego produktu. Najtańsze folie bąbelkowe będą kosztować nieco ponad złotówkę w przeliczeniu za metr. Będą one jednak miały szerokość 20 cm, co w przypadku zabezpieczania większych artykułów z pewnością będzie niewystarczające. Znacznie częściej wybierana jest warstwa ochronna o szerokości 50 lub 60 cm i w tych przypadkach cena będzie wahała się w okolicach 5zł/mb.
Nietypowe zastosowania folii bąbelkowych
Wyślij emailem
  • Jak segregować folię bąbelkową?

    Folia bąbelkowa, jako materiał opakowaniowy, tak samo jak większość produktów podlega specyficznym wytycznym jeśli chodzi o segregację odpadów. Segregacja odpadów oraz dbanie o środowisko naturalne to podstawowa sprawa, o której każdy z nas powinien zawsze pamiętać.

    Sprawa ta dotyczy również folii bąbelkowej, która jest wykonana z tworzywa sztucznego, a więc powinna być wrzucona do żółtego pojemnika, który jest przeznaczony na metale oraz przedmioty wykonane z tworzywa sztucznego. Wszelkiego rodzaju folia, folia bąbelkowa i tym podobne powinny być wrzucane do pojemników w kolorze żółtym. 

    Folię bąbelkową możemy kupić na stronie https://neopak.pl/folie/folia-babelkowa.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie