Paweł SaigomadePaweł Saigomadepiątek, 1 lipca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 5036
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Unboxing, czyli ciekawy trend z otwieraniem pudełek

Unboxing, czyli ciekawy trend z otwieraniem pudełek na oczach widzów portali społecznościowych


Ciężko dokładnie określić, kiedy powstał trend, którego celem było nagrywanie otwierania przesyłek i prezentowanie znajdujących się wewnątrz produktów. Według Wikipedii samo słowo unboxing zostało umieszczone na portalu YouTube w roku 2006. Kiedy przeistoczyło się ze zwykłego trendu w biznes przynoszący influencerom całkiem pokaźne kwoty pieniędzy, a markom większą popularność? Tego nie wie nikt, po prostu się stało. Jednak ciężko kłócić się z faktami. Wpisanie hasła "unboxing" w wyszukiwarce Google i zawężenie wyszukań wyłącznie do filmów pojawia się notabene "zaledwie" ponad 73 miliony propozycji do obejrzenia. Ktoś może krzyknąć, że przecież filmy mogą być z kilku ostatnich lat, to prawda. Zawężając poszukiwania do roku, Google pokazuje ponad 25 milionów propozycji. YouTube po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy unboxing pokazuje filmiki, które mają blisko 100 milionów wyświetleń. Same liczby są ogromne. I trudno nie przyznać racji co do tego, że unboxing jest banalnie prostym pomysłem, który jednak przykuwa uwagę większej liczby populacji, niż można byłoby się tego spodziewać.

Mężczyzna odpakowujący paczkę przed telefonem ustawionym na statywie

Unboxing - co to takiego?


Unboxing z dość niepozornego trendu stał się formą reklamy. Zadaniem influencera jest zaprezentowanie produktu, który otrzymał od danej firmy poprzez rozpakowywanie go przed kamerami, a tym samym przed swoimi widzami. Ma to na celu oczywiście również przekazanie widowni najważniejszych informacji o danym produkcie. Do najważniejszych zadań osób, które wykonują unboxing jest zadbanie o estetykę filmu. Starają się, aby produkty pokazane były w jak najlepszym świetle, co wzbudzi zainteresowanie odbiorców zakupem.
Opakowania e-commerce

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opakowania e-commerce

Unboxing, czyli jak firmy mogą zadbać o wizerunek w sieci


Jest to też poniekąd zadaniem firmy, która paczkę przesyła. A dokładniej mamy na myśli estetykę jej zapakowania oczywiście. Odpowiedniej jakości kartony np. wykrojnikowe, które zabezpieczone są dodatkowo jedynie estetycznymi naklejkami z logo firmy. Kartony klapowe, które oklejone są odpowiedniej ilości taśmą pakową w kolorach nawiązujących do logo danej firmy. A to dopiero początek. Wnętrze także ma znaczenie i nie chodzi nam wyłącznie o produkt - bo przecież to oczywiste, że w rezultacie on ma największe znaczenie. Mamy na myśli sposób i estetykę pakowania przesyłek. Bardzo często "odkrywane" przez influencerów produkty zapakowane są w specjalne woreczki z logo marki albo papier kraft, który ozdobiony jest tą samą nalepką co pudełka fasonowe w celu zabezpieczenia ich na czas wysyłki.

Napis unboxing

Jakie branże korzystają z unboxingu jako formy reklamy?


Największą popularnością cieszą się kanały z zabawkami dla dzieci. To jest największa widownia. Można to również zweryfikować dzięki liczbom. Jednym z najpopularniejszych kanałów na świecie jest Ryan ToysReview, gdzie chłopiec o imieniu Rayan rozpakowuje zabawki i ocenia je. Liczba subskrybentów jego kanału wynosi blisko 33 miliony osób. Jak widzisz, zabawki bez wątpienia wiodą prym. Jednak nie oznacza to, że inne branże nie korzystają z tej formy reklamy. W serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram bardzo często można zobaczyć unboxing kosmetyków do ciała, twarzy i włosów. Reklamują się też w ten sposób projektanci mody oraz sklepy zoologiczne. Tego typu działania również widoczne są na Tik Toku. Czyli mobilnej aplikacji internetowej, która pochwaliła się, że w 2021 roku osiągnęła liczbę użytkowników w Europie na poziomie 100 mln, a na świecie 1 mld. Choć z początku była to platforma stworzona raczej dla dzieci i budowania śmiesznego contentu, to teraz bardzo często można zobaczyć tam właśnie unboxing w wykonaniu największych influencerów.

Dwie uśmiechająca się kobiety robiące unboxing czapki

Skąd bierze się popularność formy reklamy jaką jest unboxing?


Powodów, ku temu, aby uznać unboxing za jedną z popularniejszych form reklamy, jest kilka. Najważniejszą jest jednak to, że jest bardzo chętnie oglądany. Dlaczego? Po pierwsze widzowie wyczuwają zainteresowanie i podniecenie osoby, która ma zamiar otwierać paczkę. Jest to uczucie podobne do tego, które każdy z nas przeżywa w momencie otwierania prezentu. Kolorowe kartony z logo firmy i tajemnicze wnętrze. Pozwól, że na chwilę zatrzymamy się przy kartonach - jeśli szukasz sposobu na spersonalizowanie opakowań, zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi specjalistami. Jako producent opakowań zadbamy o spełnienie Twoich wymagań i oczekiwań. Dlaczego jeszcze unboxing cieszy się tak dużą widownią? Przede wszystkim dlatego, że daje możliwość zapoznania się z produktami przed ich zakupem i wyrobienia sobie opinii czy warto.

Co może być potrzebne do unboxingu?


Otwieranie paczek jest banalnie proste. Pod warunkiem, że pod ręką znajdą się niektóre przydatne akcesoria, takie jak np. nożyczki i nożyki. Niezbędny będzie też oczywiście sprzęt do rejestrowania wideo i dźwięku. To jednak żadnej problem w dobie smartfonów, które często nagrywają filmy doskonałej wręcz jakości. Statyw może jednak wpłynąć na poprawę ogólnego wyglądu unboxingu. Oprócz tego, że warto przygotować odpowiedni sprzęt, warto też pomyśleć o tym, co należy mówić. Czyli np. dowiedzieć się czegoś konkretnego na temat produkty, który będzie odpakowywany.
Ciesząca się kobieta siedząca na kanapie z otwartym kartonem na kolanach
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie