Przemysław KrawiecPrzemysław Krawiecwtorek, 1 lutego 20229 minut czytanialiczba wyświetleń: 2064
Ilość komentarzy: 0

Urządzenia i akcesoria do bandowania

Zabezpieczenie za pomocą taśmy polipropylenowych wykorzystuje się bardzo często na wielu magazynach wysyłkowych oraz w fabrykach produkujących różne akcesoria. Taśmy PP dają możliwość zabezpieczenia zawartości opakowania przed niechcianym otwarciem oraz pozwalają przymocować wiele kartonów do palety. Dzięki temu w trakcie transportowania przez samochody ciężarowe cały ładunek będzie stabilnie trzymał się podłoża, a przewracanie się zawartości będzie praktycznie niemożliwe. Jest to szczególnie istotna kwestia w przypadku transportowania delikatnych produktów, które narażone są na różne uszkodzenia. Zobacz jakie taśmy do bandowania dostępne są w sklepach i na co zwrócić uwagę podczas składania zamówienia. Sprawdź także jakie narzędzia będą konieczne i które lepiej sprawdzą się w twojej firmie.

Jak zabezpieczyć kartony ze sprzętem elektronicznym


Producenci sprzętu elektronicznego bardzo często nie zabezpieczają kartonów z zawartością w żaden sposób, albo wykorzystują do tego celu naklejki samoprzylepne, które bez większych trudności możemy oderwać i przykleić ponownie. Tak więc osoba kupująca nie będzie miała wówczas pewności czy aby na pewno, któryś z nieuczciwych kupujących nie zdecydował się na kradzież jakiegoś z akcesoriów. Wielu z nas zapomina po prostu o sprawdzeniu czy wszystko jest wewnątrz przed dokonaniem zakupu. Następnie odpakowuje sprzęt w domu i okazuje się, że czegoś nie ma i wynika problematyczna sytuacja, która jest bardzo ciężka do udowodnienia dla obu stron. Dlatego też warto znaleźć dobre rozwiązanie, które pozwoli uniknąć kradzieży drobnych akcesoriów, a przy okazji da większą pewność uczciwym kupującym. Wiele sklepów z artykułami elektronicznymi decyduje się już na takie rozwiązania, ale nie jest to jeszcze regułą. Nie wszyscy właściciele firm wiedzą także jak odpowiednio zabezpieczyć kartony, a szczególnie będzie to kłopotliwe w przypadku początkujących przedsiębiorców. Dodatkowo pewnego rodzaju odstraszaczem będzie zamontowanie monitoringu. Pozwoli on także nieco skuteczniej odszukać daną osobę przez odpowiednie służby.

Urzdzenia-i-akcesoria-do-bandowania

Sposoby mocowania kartonów do palet


Odpowiednie przymocowanie kartonów z gotowymi produktami, które trafią do różnych sklepów oraz hurtowni jest bardzo istotnym elementem. Nie chciałbyś w końcu, aby po dostarczeniu do odbiorcy okazało się, że jakieś artykuły uległy uszkodzeniu, nieprawda? Na rynku dostępne mamy dwie metody przymocowania opakowań do palet w różnych rozmiarach. Pierwszą z nich będzie użycie folii stretch, która charakteryzuje się dobrą odpornością na rozciąganie oraz zabezpiecza zawartość przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przesyłka paletowa może zostać owinięta tego rodzaju zabezpieczeniem w sposób ręczny lub automatyczny. Jeżeli jednak produkujesz duże ilości produktów to stosowanie folii będzie dosyć czasochłonne i kosztowne. Ręczne owijanie jest dla pracownika mocno nieprzyjemne ze względu na konieczność wielokrotnego okrążenia całej palety, co z pewnością prowadzi do zawrotów głowy. Pojedyncze pakowanie raz na jakiś czas jak najbardziej nie będzie uciążliwe, ale jeżeli będzie zdarzało się to częściej warto zakupić specjalne urządzenie, które wykona to zadanie za pracownika. Zainwestowanie w taką maszynę może jednak okazać się mocno obciążające dla budżetu, szczególnie w przypadku mniejszych działalności lub początkujących firm. Wówczas znacznie lepiej sprawdzę się paski polipropylenowe, które nie są tak uciążliwe w obsłudze. Nie chronią jednak one zawartości na przykład przed deszczem, więc jeżeli koniecznie chcesz, aby kartony dostarczone do miejsca docelowego prezentowały się idealnie będziesz musiał przemyśleć co lepiej wybrać pod względem technicznym oraz finansowym.
Bandowanie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Bandowanie

Kiedy warto kupić napinacz?


Jeżeli zdecydowałeś, że przy twojej działalności lepiej sprawdzą się taśmy polipropylenowe to konieczne okaże się zakupienie specjalnego napinacza. Umożliwia on odpowiednie naciągnięcie taśmy w taki sposób, aby kartony na palecie nie mogły przesuwać się w trakcie transportowania. Tak mocne naciągnięcie taśmy bez używania jakichkolwiek narzędzi jest niestety niemożliwe. Podczas wyboru napinacza koniecznie zwróć uwagę na to do jakich szerokości taśm jest dostosowany oraz jakie sposoby łączenia obsługuje. Jeżeli zaś chodzi o cenę takiego narzędzia to jest ona mocno zależna od maksymalnej szerokości taśmy do jakiej jest przystosowany. Warto podkreślić także, że napinacze są bardzo łatwe w obsłudze i poradzi sobie z tym każdy pracownik. Zawsze w razie początkowych problemów możemy wspomóc się różnymi filmikami na YouTubie, które pokazują dokładnie ten proces krok po kroku. Jednakże każde kolejne zapakowanie będzie przebiegało bardzo sprawnie.

Półautomaty do spinania taśm PP


Jesteś właścicielem wielkopowierzchniowego sklepu sprzedającego elektronikę oraz inne akcesoria, które chcesz zabezpieczyć taśmą polipropylenową? A może produkujesz różnego rodzaju niewielkie artykuły, które wymagają użycia takiego narzędzia? W takim czy innym przypadku podczas pakowania bardzo dużej ilości kartonów o niewielkich rozmiarach bardzo dobrze sprawdzi się półautomat do spinania taśmą PP. Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze oraz nie wymaga szczególnie dużych umiejętności manualnych pracownika, ale za to będzie to dosyć kosztowny wydatek. Maszynka tego typu to koszt od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jest to więc kwota wręcz nieosiągalna dla rozwijających się firm. Warto zwrócić także szczególną uwagę na fakt, iż tego rodzaju półautomaty nie zapakują każdego kartonu, gdyż mają one maksymalne rozmiary oraz nośność. W żaden sposób nie zabezpieczymy nią także całych palet. Jest to więc narzędzie które będzie przydatne jedynie na niektórych stanowiskach w dużych firmach, które sporo zarabiają na swojej działalności. Są one znacznie mniej uniwersalne niż najczęściej spotykane napinacze, ale za to znacznie przyspieszają pracę tam gdzie jest to możliwe.

Rodzaje taśm polipropylenowych


W hurtowniach z artykułami do pakowania możemy spotkać taśmy polipropylenowe w różnych rozmiarach oraz o różnej grubości i kolorze. Im dana taśma będzie szersza i grubsza tym będzie również bardziej wytrzymała na różne uszkodzenia mechaniczne oraz na przeciążenia w trakcie transportowania do miejsca docelowego. Tak więc jeżeli tego rodzaju narzędziem zabezpieczasz pudełka na paletach warto wybrać taśmę o szerokości 19 mm oraz grubości 0,9 mm. Ma ona bardzo dużą siłę zrywania aż na poziomie 350 kg. Jest to wynik, który pozwoli Ci bezpiecznie przetransportować większość opakowań. Zaś na przykład w sytuacji, gdy do zabezpieczenia mamy niewielkie kartony bez sensu będzie inwestować w droższą taśmę o tak dobrych właściwościach. Bez większego problemu poradzi sobie z tym zadaniem odpowiednik o szerokości 6 mm. Będzie się to prezentować znacznie lepiej, a również właściwości ochronne będą zachowane, gdyż ten rodzaj taśmy o grubości 0,55 mm ma siłę zrywania równą 75 kg. Przed dokonaniem zamówienia warto więc zwrócić szczególną uwagę na to w jakim celu będziemy używać danej taśmy. Poskutkuje to tym, iż będziemy w pełni zadowoleni z jej właściwości oraz nie wydamy pieniędzy bezsensownie. Taśmy do bandowania dostępne są w formie rolki bądź też zapakowane w karton - tak zwaną walizkę. Opakowanie na rolce sprawdzi się znacznie lepiej jeżeli posiadasz specjalny wózek ułatwiający bandowanie. Zaś Drugie rozwiązanie będzie korzystniejsze Jeżeli nie posiadasz jeszcze zbyt wielu narzędzi albo jeżeli będziesz używał jej okazjonalnie.

Urzdzenia-i-akcesoria-do-bandowania-1

Rodzaje zapinek do taśm


W przypadku kiedy zdecydowałeś się na zastosowanie w twojej firmie zwykłego napinacza ręcznego konieczne będzie używanie spinek, które już naciągniętą taśmę będą trzymać aż do momentu odpakowania. W sklepach dostępne mamy zapinki blaszane, druciane oraz polipropylenowe. Najczęściej spotyka się te drugie czyli druciane. Charakteryzują się one bardzo dobrymi właściwościami technicznymi oraz większość napinaczy jest stosowana właśnie do tego rozwiązania. Musisz zwrócić więc uwagę na to czy zakupiony wcześniej napinacz bądź ten, który masz już upatrzony dostosowany jest do zapinki danego rodzaju. Jeżeli zaś chodzi o zapinki polipropylenowe to zyskały one w ostatnim czasie sporą popularność ze względu na niskie koszty produkcji. Co za tym idzie nie są jednak zbyt wytrzymałe na wszelkiego rodzaju naprężenia, mogą być stosowane jedynie w przypadku niewielkich przesyłek o małej wadze.

Wiązarki akumulatorowe


Jeżeli nie chcesz używać napinaczy ręcznych ani dużych półautomatów do spinania taśm to mamy dla ciebie bardzo uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej firmie. Będzie nim wiązarka akumulatorowa. Jako zalety tego produktu możemy zaliczyć ergonomiczny kształt oraz bardzo prostą obsługę. Każdy nawet nowo zatrudniony pracownik będzie w stanie poradzić sobie na stanowisku z takim urządzeniem. Bardzo dużą zaletą jest także fakt, iż podczas zabezpieczenia przy pomocy wiązarki nie potrzebujemy żadnych zapinek. Dzięki temu jesteśmy w stanie w długoterminowej perspektywie zaoszczędzić nieco funduszy oraz przede wszystkim nie będziemy musieli myśleć czy mamy jeszcze na stanie wystarczającą ilość. Osoba odpowiedzialna za przygotowywanie zamówień będzie miała więcej czasu na pozostałe obowiązki oraz na przykład poszukiwanie korzystniejszych ofert. Jako wadę możemy zaliczyć dosyć duży początkowy koszt zakupu. Wiązarki akumulatorowe to koszty na poziomie kilkunastu tysięcy. Kwota ta może być dla niektórych nieosiągalna, ale w dużych zakładach produkcyjnych może okazać się, że będzie to narzędzie niezastąpione. Cechuje się ono bardzo dużą siłą naciągu, aż do 5500N oraz wytrzymałym akumulatorem, który ładuje się w jedynie 20 minut. Jeżeli więc posiadasz wystarczającą ilość funduszy to z pewnością tego typu rozwiązanie będzie idealne do twojej firmy.

Narzędzia pomocne przy banowaniu


Poza akcesoriami, które są konieczne do odpowiedniego zabezpieczenia przesyłki paletowej bądź pojedynczych kartonów przydatne mogą okazać się także inne narzędzia. Jeżeli często będziemy owijać taśmą polipropylenową większe przesyłki bądź całe palety konieczny może okazać się wózek do taśm PP. Bez większych trudności dzięki niemu przy transportujemy wszystko za jednym razem oraz wykonanie całego zadania przebiegnie znacznie sprawniej. Większość z nich będzie posiadała także specjalne pojemniki, w których możemy umieścić zapinki oraz inne akcesoria. Równie potrzebny szczególnie w przypadku wszelkich pomyłek oraz rozpakowywania zamówień okaże się zwykły nożyk. Warto wybrać taką wersję, która będzie miała automatycznie chowane ostrze. Dzięki temu unikniemy niechcianych wypadków w pracy, które mogą mieć miejsce gdy używając zwykłego nożyka zapomnimy ukryć warstwę tnącą. Jest to bardzo niebezpieczne jeżeli tego typu narzędzia przetrzymujemy w ubraniu roboczym, w którejś z kieszeni.

Dodatki do bandowania - narożniki


Z pewnością niejednokrotnie zdarzyło ci się widzieć kiedy zabezpieczone kartony za pomocą taśmy PP miały uszkodzoną warstwę zewnętrzną. Dzieje się tak kiedy to osoba odpowiedzialna za za parkowanie nie użyje specjalnych narożników. Wówczas wiele prób uniesienia za pomocą taśmy ochronnej sprawi, że karton po prostu nie wytrzyma i roztargana się w danym miejscu. Nie wygląda to potem estetycznie oraz w wielu przypadkach doprowadza do uszkodzenia zawartości. Zaś taka sytuacja może spowodować, że klient będzie niezadowolony z obsługi. Podczas używania dużej siły nacisku bądź pakowania naprawdę ciężkich opakowań konieczne będzie używanie narożników ochronnych. Używając tego typu akcesoriów możesz mieć pewność, że taśma nie przetnie opakowania. Podczas przygotowywania przesyłek paletowych warto zwrócić uwagę na to czy nie zastosować opcji ze specjalnymi kolcami. Podczas zabezpieczania śliskimi foliami może zdarzyć się, że taśma ześlizgnięcie się z opakowania co skutkuje brakiem ochrony. Warto więc przed rozpoczęciem pakowania zastanowić się co dokładnie będziemy wysyłać jak w odpowiedni sposób najlepiej zabezpieczyć całość tak, aby klient był w pełni zadowolony z naszych usług.

Urzdzenia-i-akcesoria-do-bandowania-2

Odpowiednie zabezpieczenie zewnętrzne to jednak nie wszystko!


Klient odbierając duże zamówienie z pewnością pierwsze na co zwrócić uwagę będzie to czy zamówienie na pierwszy rzut oka wygląda dobrze oraz czy zostało odpowiednio zabezpieczone na czas dostawy. Następnie jednak przystąpi do rozpakowywania zawartości. Jeżeli więc początkowo stwierdzi, że wszystko wygląda bardzo elegancko, a potem wewnątrz zobaczy niezabezpieczone artykuły nie będzie już tak zadowolony z jakości obsługi. Pamiętaj więc o tym, aby zatroszczyć się o każdy szczegół oraz zastosować odpowiednie wypełniacze oraz akcesoria zabezpieczające wnętrze. Będzie to szczególnie ważna kwestia jeżeli sprzedajesz przedmioty, które podatne są na wszelkiego rodzaju zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Stosowanie bowiem różnych technik marketingowych oraz promowanie swojej działalności na inne sposoby nie przyniesie Ci dobrych skutków jeżeli kupujący będą otrzymywali uszkodzone artykuły. Rozczarowani konsumenci z pewnością pozostawiają wiele negatywnych opinii, a to nie przyciągnie nowych osób. Każdy chciałby uniknąć takiego scenariusza i cieszyć się prężnie rozwijającą się firmą. Tak więc pamiętaj, aby każdy szczegół był dopracowany niemal do perfekcji oraz ograniczy występowanie różnych błędów ludzkich.

Sposoby na promocję twojej firmy


Podczas prowadzenia działalności bardzo istotnymi kwestiami jest odpowiedni obsługa klienta oraz zabezpieczenie przesyłek na najwyższym poziomie. Możesz wówczas zachęcić także kupujących do pozostawienia pozytywnej opinii w internecie oraz na różnych portalach aukcyjnych. Pozwoli ci to przekonać niezdecydowanych kupujący to dokonania wyboru właśnie twojej oferty. W wielu przypadkach wprowadzenie takich działań nie jest jednak wystarczające. Warto wtedy zdecydować się na inne sposoby reklamowania swojej działalności. Jest to możliwe w wielu portalach społecznościowych takich jak na przykład Facebook oraz w wyszukiwarkach. Dzięki temu klient, który interesuje się daną dziedziną bądź planuje zakup konkretnego produktu zobaczy twoją ofertę i może akurat dokona zakupu. Szczególnie w przypadku sprzedaży nieco droższych produktów jest to bardzo opłacalne, gdyż korzystając z usług profesjonalnych firm zajmujących się reklamą koszt przyciągnięcia jednego kupującego nie jest taki wysoki. Jeżeli zaś prowadzi sklep stacjonarny możesz umieścić na słupach reklamowych aktualne promocje oraz na przykład rozdawać ulotki w miejscach mocno zaludnionych.
fot.pixabay
Wyślij emailem
 • Jak zabezpieczyć karton z laptopem?

  Istnieje wiele sposobów na to, aby zabezpieczyć karton z laptopem. Jednym z nich są taśmy polipropylenowe, które bardzo często są wykorzystywane w magazynach wysyłkowych lub też w zakładach produkcyjnych. Taśmy typu PP zabezpieczają zawartość opakowania przed niechcianym otwarciem. Jeśli szukasz sposobu na to, aby zabezpieczyć paczkę z laptopem lub innym sprzętem elektronicznym, koniecznie sprawdź nasza ofertę na taśmy polipropylenowe. Dla stałych klientów przygotowaliśmy system atrakcyjnych rabatów.
   
 • Jak zamocować karton do palety?

  Odpowiednie przymocowanie kartonów trafiających potem do różnych sklepów oraz hurtowni to bardzo istotny element logistyki i transportu. Aktualnie dostępne są dwie metody mocowania opakowań do palet. Najpopularniejsza z nich to folia stretch charakteryzująca się dużą elastycznością. Równie dobrze sprawdzają się paski polipropylenowe, które jednak nie chronią zawartości kartonu przed deszczem. Sprawdź naszą ofertę na opakowania i wybierz produkt, który sprawdzi się w Twojej firmie. Nie wiesz, co wybrać? Napisz lub zadzwoń, nasi eksperci chętnie Ci pomogą.
   

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie