Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskasobota, 8 stycznia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 3850
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

O czym należy pamiętać wysyłając komputer?

Jak zapakować komputer do wysyłki?


Wysyłany sprzęt elektroniczny powinien być odpowiednio przygotowany i zapakowany do wysyłki. Na to, w jakim stanie trafi on do nowego właściciela, wpływa wiele czynników: wybór odpowiedniego kartonu, dobrze dobrana, specjalistyczna firma transportowa, a nawet produkt, który został użyty do zabezpieczenia wysyłanego komputera oraz monitora. Zanim padnie decyzja o sposobie dostawy elektroniki do klienta, to warto poznać zasady i produkty pomagające w ograniczaniu prawdopodobieństwa uszkodzeń mechanicznych. 
Elektronika: komputer, tablet, telefon
O każdy szczegół powinno się zadbać z największą dokładnością -niezależnie czy prowadzi się firmę sprzedającą komputery, czy po prostu pojawiła się jednorazowa potrzeba wysyłki sprzętu. Od jakiego etapu rozpocząć poszerzanie swojej wiedzy z zakresu wysyłki tak cennego sprzętu elektronicznego?

Zabezpieczanie komputera 


Zacząć należy od samych podstaw; bardzo istotną kwestią jest informacja, czy komputer posiada oryginalne pudełko, do którego może zostać zapakowany- jeszcze lepiej będzie, jeśli okaże się, że w oryginalnym opakowaniu znajdują się styropianowe wypełnienia- mające chronić przed uszkodzeniami podczas transportu. Wysyłając komputer z monitorem, który jest nowy i fabrycznie zapakowany, cały problem odpowiedniego zabezpieczania posiada się z głowy. Niestety nie jest to takie łatwe, gdy okazuje się, że sprzęt elektroniczny nie posiada pudła, ani wypełniacza; w takiej sytuacji najlepiej będzie zainwestować w profesjonalne artykuły znajdujące się w sklepie internetowym Neopak. To właśnie tam znaleźć można specjalistyczne wypełniacze, kartony z grubej tektury, a nawet taśmy z napisami proszącymi o łatwe obchodzenie się z wysyłaną paczką. Natomiast na ten moment skupić się należy na wyżej wymienionych zabezpieczeniach; które warto wybrać w przypadku wysyłki komputera nieposiadającego oryginalnego opakowania? 

Najbardziej uniwersalnym produktem, który znaleźć można nawet w zakamarkach magazynów wysyłkowych- jest najzwyklejsza folia bąbelkowa. Za jej ogromną zaletę można uznać fakt, że dopasowuje się ona do każdego wystającego elementu; niezależnie od jego wielkości i ciężkości. Takie właściwości wpływają na późniejsze możliwości wykorzystania produktu- po odpakowaniu monitora i komputera, folia może zostać użyta w gospodarstwie domowym lub poddana recyklingowi, aby nie zaśmiecać planety. Warto jest również mieć na uwadze, iż produkt ten jest bezwonny, bezbarwny oraz nie posiada żadnego pyłu, co wpływa na komfort pakowania elektroniki. W Neopak folia sprzedawana jest w różnych rozmiarach, które łatwo można dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Folia pęcherzykowa

Innymi produktami, cieszącym się ogromnym zainteresowaniem są poduszki powietrzne. Jest to z pewnością solidny wypełniacz kartonowych pudełek wysyłkowych. Dostać je można w różnych rozmiarach oraz wielkościach- a nawet warto wspomnieć o możliwościach kolorystycznych. Poduszki powietrzne to przede wszystkim świetna ochrona wysyłanego komputera; w żaden sposób nie zostanie on narażony na uszkodzenia mechaniczne. Używanie tego przedmiotu ogranicza możliwości przemieszczania oraz obijania się komputera. Teraz żadna ze stron nie musi martwić się o to, że sprzęt dotrze uszkodzony i zacznie się cały, długi proces zwracania lub naprawy. Biorąc pod uwagę, jak często paczki rzucane są przez przewoźników w różne miejsca, to naprawdę warto zainwestować w odpowiednie wypełnienie pustej przestrzeni w kartonie. Dużą zaletą poduszek powietrznych jest ich cena- nie uszczuplą one w żaden sposób firmowego budżetu. Mało tego można je przechowywać na małej powierzchni, a cały proces wypełniania poduszek powietrzem trwa około kilku sekund- nie są wymagane żadne specjalistyczne pompki. 

Pomocny w wypełnianiu pustej przestrzeni w kartonie, może okazać się również Skropak- jest on bardzo znanym i cenionym produktem; wszystko to dzięki dużej ilości zalet i niskiej cenie. Skropak powstaje ze skrobi kukurydzianej, a więc nie posiada negatywnego wpływu na naturę. Po rozpakowaniu przesyłki, produkt ten należy wrzucić do odpowiedniego pojemnika przeznaczonego do recyklingu lub rozpuścić za pomocą wody. W jaki sposób używać wyżej wymienionego wypełniacza? Nic prostszego- karton przeznaczony na wysyłkę należy do połowy zapełnić Skropakiem, po czym ułożyć przedmiot przeznaczony do transportu i zasypać go produktem zabezpieczającym. Niemniej jednak do wysyłki monitorów oraz laptopów, zaleca się dodatkowy karton, w którym umieszczony zostanie sprzęt elektroniczny. Sam Skropak może nie być wystarczający do zabezpieczenia komputera przed uszkodzeniami mechanicznymi. 
Pudła do komputera

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Pudła do komputera


Pakowanie małych elementów komputera


Niektóre części można wymontować z komputera stacjonarnego. Jest to bardzo zalecane podczas szykowania elektroniki do wysyłki. W pewien sposób ograniczy to możliwość uszkodzenia najmniejszych i czasem najdroższych podzespołów. Takie elementy jak karta graficzny czy chłodzenie procesora powinny być oddzielone i odpowiednio zabezpieczone na przykład folią bąbelkową. Należy również zadbać o wnętrze obudowy komputera- można je wyłożyć dowolnym wypełniaczem. Nawet tym, który pozostał po pakowaniu innych elementów elektroniki. Jakie produkty najlepiej sprawdzą się podczas pakowania rozmontowanych części komputera?

Niezastąpione są kartony dostępne w sklepie internetowym Neopak. Kupić można dosłownie każdy rozmiar produktu, jaki tylko istnieje na rynku; a jeśli brakuje pudła o danej wielkości, to istnieje możliwość zamówienia indywidualnego. Wymontowane podzespoły należy wymierzyć i zabezpieczyć folią bąbelkową (tak, aby warstwy łącznie miały 2 cm grubości), następnie elementy należy umieścić w kartonowym, małym pojemniku i dołączyć do reszty komputera. Do tego typu wysyłki, idealnie sprawdzą się kartony stworzone z  wysokiej gramatury tektury: fala EB i EC będzie najlepszym wyborem. Takie pudełka to gwarancja jakości i braku uszkodzeń mechanicznych, na które narażone są komputery. Przed wysyłką zalecane jest sprawne opisanie, co dokładnie znajduje się w danym pudełku, aby adresat nie musiał szukać na próżno. 

Jeśli nie karton, to w Neopak dostępna jest bogata oferta kopert wyposażonych w zabezpieczającą warstwę folii bąbelkowej. Produkt ten nie wymaga dodatkowego wypełnienia; sama kieszeń foliowa bez problemu zabezpieczy umieszczony element przed zniszczeniami mechanicznymi. W sklepie Internetowym Neopak, koperty pęcherzykowe dostępne są w wielu ciekawych kolorach, co dodatkowo wpłynie na odbiór paczki przez adresata. Warto zaznaczyć, iż posiadają one specjalny zgrzew, który zapewnia szczelne zamknięcie. Zamknąć kopertę należy, używając paska klejącego; to właśnie on sprawi, że żaden element nie wydostanie się z koperty pęcherzykowej i nie zniknie podczas transportu. 
Koperta z folią bąbelkową różowa
Wypada pamiętać, że nie poleca się wrzucać rozmontowanych części komputera, które zostały tylko i wyłącznie zabezpieczone folią pęcherzykową. Niekiedy elementy zostają uszkodzone na skutek przemieszczania się monitora lub komputera. Tylko odpowiednie zabezpieczenie zagwarantuje bezpieczeństwo w transporcie.  Pakując elektronikę, należy również wziąć pod uwagę zasady firm kurierskich. Mają one specjalne wytyczne dotyczące sposobu pakowania; elektronika powinna być zapakowana w kartonowe opakowanie, które posiada regularne kształty- najlepiej, aby paczka miała kształt prostopadłościanu.

Przy wysyłce komputera oraz monitora powinno się odpowiednio zadbać o jego ustawienie; najlepiej zrobić to biorąc pod uwagę ewentualności, które wystąpić mogą podczas transportu. Komputer nieodpowiednio zabezpieczony oraz ustawiony w złej pozycji może przewrócić się na monitor i uszkodzić matrycę lub sam ekran. Taka sama sytuacja będzie, kiedy komputer przygniecie elementy dodatkowe (karta graficzna, kable, sterowniki). Karton, w którym umieszczony zostanie pakunek powinien być odpowiedni wielkościowo, ale nie za duży. Wolna przestrzeń nie jest mile widziana, dlatego wyżej wymienione zabezpieczenia i wypełniacze są niezbędne. Ponadto każdy monitor szykowany do wysyłki, powinien posiadać zabezpieczone boki- najlepiej zrobić to za pomocą miękkiego materiału i foli bąbelkowej. Po całym procesie pakowania i zabezpieczania, zostało już tylko sprawdzić, czy żaden element nie przesuwa się w kartonie i nie posiada zbyt dużej wolnej przestrzeni. 

Nie tylko sterowniki wymagają odłączenia od komputera, ale są jeszcze kable. Nie powinny one pozostać podłączone, ponieważ mogą ulec zniszczeniu i nie nadawać się do ponownego używania. Najlepiej jest dobrze złączyć ze sobą każdy kabel, zakleić taśmą (papierową, aby łatwiej było się jej pozbyć w przyszłości), i całość zawinąć w bąbelkową folię. Takie przygotowanie elementów jest podstawą bezpiecznego transportu. 


Oklejanie paczek 


Każda paczka powinna być właściwie oklejona, bo przecież skąd przewoźnik może wiedzieć, jak delikatny i ważny jest sprzęt zapakowany w karton wysyłkowy?  Informowanie o prawidłowym postępowaniu z paczką, to właśnie główne zadanie taśmy ostrzegawczej. Rodzajów tego produktu jest naprawdę wiele- natomiast tymi, które najlepiej sprawdzą się, przy wysyłce elektroniki są: 
 • Taśma papierowa z nadrukowanym napisem OSTROŻNIE NIE RZUCAĆ. Uznaje się ją za produkt uniwersalny, ponieważ można okleić ją nie tylko paczkę zawierającą komputer lub inny sprzęt, ale również przesyłki przechowujące w swoim wnętrzu szkło, porcelanę i inne delikatne przedmioty. Taśma papierowa to 45 metrów produktu- starczy na oklejenie wielu kartonowych pudeł o różnych rozmiarach. Wysyłający nie musi martwić się o odklejanie się taśmy od powierzchni paczki; produkt został tak zaprojektowany, aby nie było możliwości pojawienia się niepożądanych efektów. 
 • Klasyczna taśma z nadrukiem w dwóch językach (polskim i angielskim). Produkt ten posiada ten sam ostrzegawczy napis, co taśma wymieniona wyżej. Idealna przyczepność, kleistość oraz estetyka to główne zalety produktu. Klasyczna taśma idealnie sprawdzi się podczas wysyłki laptopów lub innej elektroniki poza granice państwa. 

O czym należy pamiętać wysyłając komputer?
Wyślij emailem
 • Jak wysłać komputer do serwisu bez oryginalnego opakowania?

  W momencie kiedy dochodzi do jakiejś awarii w naszym sprzęcie komputerowym, zazwyczaj jedynym rozwiązaniem jest odesłanie sprzętu do serwisu. Co jednak w przypadku, gdy nie posiadamy już oryginalnego opakowania z wypełnieniem, które skutecznie chroniło nasz sprzęt?

  W dzisiejszych czasach dzięki rozwojowi technologii i branży opakowań istnieje bezpieczna możliwość wysłania sprzętu nawet bez posiadania oryginalnego opakowania.

  W przypadku laptopów jest to rozwiązanie, które nazywa się FIX BOX, które znajdziemy na stronie https://neopak.pl/kartony/skladanie/fasonowe. Bardzo skuteczne i bezpieczne opakowania na laptopy.

  W przypadku komputerów stacjonarnych wystarczy, że wybierzemy odpowiedniej wielkości karton kilkuwarstwowy i zastosujemy odpowiednie wypełnienie. Warto również samą jednostkę zabezpieczyć folią bąbelkową oraz dodatkowo folią stretch.

  Wszystkie niezbędne produkty znajdziemy na stronie neopak.pl

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie