Paweł SaigomadePaweł Saigomadepiątek, 22 lipca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3403
Ilość komentarzy: 0

Ważne informacje dotyczące tego, jak zaadresować list

Ważne informacje dotyczące tego, jak zaadresować list - wszystko, co musisz wiedzieć


Nowoczesne technologie w sposób skuteczny wypierają tradycyjne formy kontaktu. Dziś, żeby skontaktować się z osobą mieszkającą na drugim końcu świata, nie musisz czekać kilku lub nawet kilkunastu, czy kilkudziesięciu tygodni. Wystarczy wziąć do ręki telefon lub zasiąść przy klawiaturze komputera i stukając w klawisze przelać swoje myśli na wirtualną kartkę. Czy to oznacza, że wysyłanie tradycyjnych listów w ogóle nie jest już możliwe? Oczywiście, że jest - choć zdecydowanie niezbyt często praktykowane. Co więcej, w niektórych firmach pracując w biurze, konieczne jest wysyłanie korespondencji firmowej w postaci listów. Dlatego właśnie warto wiedzieć, jak zaadresować list. Szukasz informacji na ten temat? Zachęcamy Cię do sprawdzenia naszego artykułu.

Mężczyzna siedzący przy biurku i adresujący kopertę

Adresowanie koperty - jak zrobić to poprawnie?


Adresowanie koperty jest wbrew pozorom czymś wyjątkowo łatwym. Jesteśmy pewni, że niemal każdy w szkole uczył się, jak należy robić to poprawnie. Wszak jest to niezbędne do tego, aby list dotarł pod wskazany adres. A jednocześnie, aby w razie nieodebrania listu, poczta miała możliwość odesłania listu do nadawcy. Również na lekcjach języka niemieckiego czy angielskiego pojawiały się informacje mówiące o tym, jak należy zaadresować kopertę do danego kraju. Jeśli masz znajomych za granicą, możesz sprawdzić nasz blog. Wśród artykułów znajdziesz m.in. tekst "List do Stanów Zjednoczonych" czy "Wysyłka listu do Niemiec - jak go zaadresować?". W niniejszym artykule jednak skupimy się na przypomnieniu zasad adresowania koperty wysyłając ją w obrębie naszego kraju.
Koperty papierowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty papierowe

Najważniejsze aspekty adresowania koperty - zrób to zgodnie z zasadami


Wysyłając list, chcesz oczywiście, aby dotarł on pod wskazany adres. Aby tak się stało, warto przestrzegać kilku zasad. Zebraliśmy je w jednym miejscu i zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Listy zapakowane w koperty
  1. Zarówno adres nadawcy, jak i odbiorcy wpisuj z tej strony koperty, która jest jednolitą kartką, czyli na przodzie, a nie tam, gdzie ją zamykasz.
  2. W prawym górnym rogu jest miejsce na przyklejenie znaczków pocztowych. Jeśli masz znaczki, przyklej je samodzielnie, jeśli nie masz lub nie jesteś pewien, w jakiej kwocie powinny zostać naklejone, skorzystaj z pomocy pracowników poczty. Najczęściej nie ma problemu w tym, aby to oni nakleili odpowiednie znaczki po uiszczeniu przez Ciebie opłaty. Pamiętaj jednak, żeby zostawić to miejsce wolne.
  3. W prawym dolnym rogu znaleźć ma się z kolei adres odbiorcy listu. W pierwszej linijce podaj imię i nazwisko. Jeśli wysyłasz list służbowy, nie zapomnij użyć zwrotu grzecznościowego przed tymi danymi. Kolejno, w następnej linijce napisz ulicę oraz numer domu lub bloku wraz z numerem mieszkania. Na koniec wpisz kod pocztowy i miejscowość.
  4. W lewym górnym roku znaleźć się powinien adres nadawcy. Podobnie jak w przypadku adresu odbiorcy najpierw wpisujesz imię i nazwisko, ulicę ora numer domu a na koniec kod pocztowy wraz z miejscowością.

Adresowanie listu do Świętego Mikołaja - wysyłałeś kiedyś listy do tego starszego pana w czerwonym ubraniu?


Choć do świąt Bożego Narodzenia jeszcze ładnych kilka miesięcy, to przy okazji tego artykułu w ramach ciekawostki chcieliśmy Wam powiedzieć, że Święty Mikołaj ma swoje biuro w Polsce. Wiedzieliście o tym?

Jak się okazuje, nie musisz wysyłać listu do Laponii, żeby dotarł on do Mikołaja. Poniżej prezentujemy dwa adresy:

Santa Claus
Arctic Circle 96930
Rovaniemi

oraz

Biuro Świętego Mikołaja
Polska Wioska Świętego Mikołaja, Przystanek Mikołajów
57-215 Srebrna Góra.

Wysyłając list do Mikołaja, możesz skorzystać z przepięknej papeterii. A Twoja koperta może zostać ozdobiona różnego rodzaju dekoracjami. Doskonale sprawdzi się np. sznurek jutowy, którym możesz przewiązać kopertę. Albo przy laków, które bez wątpienia nadadzą korespondencji oryginalnego charakteru i wydźwięku. W zależności od tego, czego chcesz użyć, na rynku do wyboru są laki, których używasz w pistolecie na gorący klej.

Zalakowana biała koperta i przewiązana sznurkiem jutowym

Podsumowanie zagadnienia - jak zaadresować kopertę


W ten oto sposób udało Ci się zaadresować list. Przyznasz, że nie ma w tym, nic nadzwyczajnie trudnego. Jesteśmy pewni, że wystarczy chwila, żebyś zapamiętał, jak należy robić to poprawnie. A po co Ci ta wiedza? Choć rzadko zapewne wysyłasz listy do swoich przyjaciół, to jednak czasami chcesz zwrócić się do nich w sposób bardziej oficjalny, np. zapraszając ich na ślub i wesele. Co więcej, ta wiedza może też przydać Ci się w sferze zawodowej.

Koperty wysokiej jakości dostępne w sklepie Neopak


Szukasz wysokiej jakości kopert, które pozwolą na odpowiednie zabezpieczenie listów, a jednocześnie będą się ciekawie prezentować? Sprawdź naszą ofertę. Zachęcamy Cię do sprawdzenia naszych produktów, wśród których znajdziesz m.in. koperty papierowe, a w wśród nich koperty na zaproszenia, koperty na listy, koperty z oknem oraz koperty z otwarciem po dłuższym boku. Chcesz poznać nasz szeroki asortyment? Zapraszamy. W razie pytań zachęcamy Cię do kontaktu z naszymi pracownikami.
Brązowa zaadresowana koperta z wyznaczonym miejscem na znaczek
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie