Marlena KopaczMarlena Kopaczpiątek, 11 lutego 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2809
Ilość komentarzy: 0

Wełna drzewna – zalety i zastosowania

Wełna drzewna. Co to jest, ile kosztuje i gdzie można ją zastosować? Wełna drzewna to przyjazna dla środowiska naturalnego alternatywa dla styropianu oraz dla wełny mineralnej. Może ona pełnić między innymi funkcję materiału izolacyjnego. Jednak zanim zdecydujesz się na jej konkretne zastosowanie, to koniecznie dowiedz się, czym jest wełna drzewna, jakie są jej najważniejsze właściwości i podstawowe zalety. W tym poradniku zgromadziliśmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wełny drzewnej. Zwykłej i dekoracyjnej.

Wełna


Przyda Ci się, gdy budujesz dom

Gdy tylko spojrzymy na rosnące w zastraszającym tempie ceny nieruchomości, to zakup domu wydaje się trudniejszy niż wejście na sam szczyt Kilimandżaro. Nie wspominając już o jego wybudowaniu. Jednak, jeżeli mimo wszelkich przeciwności losu jest to Twoje największe marzenie w życiu, to nie rezygnuj. Życzymy i powodzenia. Dostarczamy też niezbędną wiedzę o wełnie drzewnej, bez której raczej nie uda Ci się wybudować tej posiadłości. Skoro jesteśmy już przy budownictwie, to warto wspomnieć jeszcze o tym, że jest to jeden z częściej stosowanych materiałów izolacyjnych.  Pamiętaj o tym, że przy budowie domu musisz zwracać uwagę na każdy szczegół. Będzie miał on istotny wpływ na budżet, jakim dysponujesz.

Wypełniacz do prezentu

Kolejną bardzo ważną kwestią jest oczywiście Twoje bezpieczeństwo i sposób ochrony budynku. Gdy zapewnisz mu komfort termiczny, to wtedy będziesz miał pewność, że rachunki za ogrzewanie Cię nie zrujnują. A nawet jeżeli nie pewność, to może chociaż nadzieję. Taka konkluzja nas naszła, gdy spojrzeliśmy właśnie na rosnące w zastraszającym tempie ceny gazu oraz pozostałych materiałów budowlanych. Jednak nie możemy się tutaj poddawać. Musimy mieć przed oczami cel. Twoim jest wybudowanie najpiękniejszego na świecie (przynajmniej we własnych oczach) domu. Dlatego zachęcamy Cię do bliższego przyjrzenia się wełnie drzewnej i temu, jakie ma ona unikatowe właściwości.

Czym tak w ogóle jest wełna drzewna?


Co to jest wełna drzewna? Najprostsza definicja to połączenie cienkich i długich wiórów drewnianych. Tworzy się je przy użyciu maszyny strugającej. Wełna drzewna to inaczej wolina. Produkuje się ją z resztek drewna i z odpadów pozostałych z prac w tartaku. Proces jej produkcji świadczy o tym, że jest to materiał izolacyjny o charakterze ekologicznych. Plusem jest również fakt, że wyprodukowanie wełny drzewnej nie wiąże się z koniecznością zużywania dużych ilości energii. Wpływa też pozytywnie na jakość powietrza. Aż chce się taki materiał kupować!

Wełna wypełnienie

Co jednak dało Ci wymienienie tutaj większości jej korzystnych cech? Nic albo prawie tyle, co nic. Z tego względu, że nadal nie wiesz, jak mógłbyś ją wykorzystać na co dzień. Szczególnie jeżeli w najbliższym czasie nie planujesz zakupu domu albo działki i postawienia na niej nieruchomości. Masz już dom albo jego zakup ma być w bardzo dalekiej przyszłości.

Czy to oznacza, że wolina jest Ci tak potrzebna jak rybie rower? Jeżeli tak myślisz, to znaczy, że w ogóle jej nie doceniasz. To poważny błąd. Dajemy Ci gwarancję, że gdy już przeczytasz ten poradnik do końca, to nie tylko będziesz chciał kupić sobie masę wełny drzewnej, ale też znajdziesz dla niej dodatkowe zastosowania. Jak na razie nasz cel na tym etapie artykułu już osiągnęliśmy. Było nim wprowadzenie Cię w temat i wyjaśnienie, czym dokładnie jest ta tajemnicza wełna drzewna.
Wełna drzewna - Wiolina

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wełna drzewna - Wiolina

Jakie są zastosowania wełny drzewnej w budownictwie?


Jeżeli nie ,,siedzisz” w branży, to na pewno się w tym nie orientujesz. Jednak zapewniamy Cię, że wełna drzewna jest jedną z najbardziej znanych i szanowanych alternatyw dla tradycyjnego styropianu oraz dla wełny mineralnej. Ta ostatnia dla wielu osób jest pomyłką. W czasie jej montażu trzeba bardzo uważać na drobinki. Powinna ją montować profesjonalna ekipa budowlana. W przeciwnym razie istnieje bardzo duże ryzyko, że przedostaną się one do Twoich oczu lub do płuc. Jednak nie będziemy się o niej dzisiaj rozpisywać. Gwiazdą tego artykułu jest wełna drzewna, a nie mineralna. Nie zabierajmy jej, więc miejsca na podium.

Jakie opinie mają osoby, które zastosowały w swoim domu wełnę drzewną?


Cytując znany, chociaż już nieemitowany program telewizyjny, w większości przypadków, są trzy razy na TAK. Mówiąc mniej euforycznie, stwierdzimy tylko, że te opinie były pozytywne. Już bez żadnych odniesień, czy porównań. Powstrzymany swój entuzjazm. Przejdziemy do konkretów. Wolina jest jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska naturalnego izolatorów. Bardzo dobrze ochroni Twój zarówno przed wodą, jak i przed chłodem. Zimy i siedzenie w puchowej kurtce w pomieszczeniu już Ci nie grozi. Twoim obecnym lub przyszłym dzieciom również nie. Czy wiedziałeś o tym, że wełna drzewna nie ma swoim składzie żadnych szkodliwych substancji? Jest pod tym względem czysta jak łza. Nie pyli się. To jest jej kolejna bezsprzeczna przewaga nad jej odwieczną rywalką, czyli wełną mineralną.

W porządku. Wiesz, już całkiem sporo o tym materiale izolacyjnym. Jednak nie masz jeszcze odpowiedniej wiedzy, aby zdecydować, czy chcesz w niego zainwestować. Pomożemy Ci w tym i poniżej wymienimy kolejne pozytywne właściwości wełny mineralnej. To znaczy drzewnej. Widzisz, siłą rzeczy, wełna mineralna znowu pcha się na pierwszy plan. Nie powinna. Tak to już jest, jak ktoś z kimś tak ostro rywalizuje.

Welna drzewna

Jakie są właściwości wełny drzewnej?


Wcześniej dokładnie wyjaśniliśmy Ci, czym jest wełna drewna. Wspomnieliśmy również o tym, że charakteryzuje się ona silnymi właściwościami termoizolacyjnymi. Dzięki temu, możesz wreszcie poczuć się, jak ktoś, kto działa na korzyść środowiska naturalnego. Wełna drzewna jest ekologicznym materiałem ociepleniowym. To nie jest jedyna jej właściwość, którą chcielibyśmy tutaj podkreślić.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że ma ona również dodatkowe zalety. Jedną z nich jest bez wątpienia to, że ma wprost perfekcyjne parametry akustyczne. Dzięki temu, wełna drzewna o gęstości w przedziale od 45 do 80 kg/m3 może być wykorzystywana do wygłuszania sal koncertowych lub studiów nagraniowych.

Ta informacja z pewnością najbardziej Ci się przyda, jeżeli jesteś architektem wnętrz. Nie? I nie pracujesz też w branży muzycznej? To nic. Potraktuj tę informację po prostu jako ciekawostkę. To znaczy coś interesującego, ale mało przydatnego dla Ciebie. Jednak chwila! O tym w pierwszym momencie nie pomyśleliśmy. Masz może dzieci? I do tego w wieku przedszkolnym lub jeszcze młodsze? Tak. To dobrze trafiliśmy.

Zastosowanie wełny drzewnej w pokoju dziecięcym pomoże Ci w dobrym wygłuszeniu tych uciążliwych wrzasków. Nawet najbardziej kochający rodzice mają takie chwile, gdy po prostu potrzebują ciszy albo chociaż mniejszego natężenia hałasu. Jeżeli to rozumiesz i czujesz tak, jak my, to serdecznie polecamy Ci izolację akustyczną wykonaną z wełny drzewnej.

Pozostałe istotne parametry tego materiału


Wełna mineralna może się poszczycić również swoimi doskonałymi właściwościami termicznymi. Co mamy tutaj na myśli? Przede wszystkim fakt, że struktura tego materiału, czyli woliny jest specyficzna. Powoduje ona, że Twój dom będzie miał bardzo dobre parametry termiczne. W praktyce oznacza to, że w zimie nie będzie Ci zimno, a latem gorąco.

A czym jest wełna drzewna dekoracyjna?


Na pewno wzbudzi ona w tej wersji Twoje żywe zainteresowanie, jeżeli lubisz własnoręcznie tworzyć różnego rodzaju ozdoby. Nie przyda Ci się ten typ wełny do ocieplania domu, ani do wygłuszania pokoju dziecięcego. Natomiast ma mnóstwo innych zalet, o których nie możemy tutaj zapominać. Przyda Ci się ona przez cały rok. Jednak najczęściej jest wykorzystywana do tworzenia ozdób na święta Bożego Narodzenia. Na pewno wełna drzewna dekoracyjna jest stylową i naturalną ozdobą, obok której po prostu nie da się przejść obojętnie.

Prezent

Jej kolejnym ważnym zastosowaniem jest dekorowanie koszy prezentowych. Swoją drogą taki prezent jest czymś bardzo miłym. Ucieszy z pewnością zarówno bliską Twojemu sercu osobę, jak i ważnego klienta biznesowego. Zresztą o pakowaniu prezentów dla klientów też moglibyśmy kiedyś napisać. Później. Teraz wracamy do wełny drzewnej dekoracyjnej. Jej ważnym zastosowaniem jest również wypełnienie do paczek.

W naszej ofercie sklepu internetowego Neopak mamy mnóstwo wypełniaczy do paczek. Najogólniej możemy je podzielić na papierowe i foliowe. Zupełnie oddzielną kategorią jest wiolina, czyli wełna drzewna. W naszym asortymencie jest ona dostępna we wszystkich kolorach tęczy. W ten sposób łatwo możesz dopasować barwę wioliny do koloru przesyłanego do klienta przedmiotu. Jest ona wprost stworzona do ochrony delikatnych przedmiotów, takich jak na przykład wazony na kwiaty, czy inne dekoracje, obrazki w szklanych ramkach.

To również doskonały patent na wypełnienie skrzynki na wino. Jeżeli chcesz je wysłać jeszcze bardziej profesjonalnie, to możesz z powodzeniem zainwestować, w jedno z dostępnych w naszym sklepie internetowym Neopak, opakowań na wino. Proponujemy Ci na przykład zakup tuby tekturowej. Może być między innymi ta: Natomiast, jeżeli bliższe Twojemu sercu, są zestawy, to zachęcamy Cię do zakupu wełny drzewnej oraz pudełka na wino. Ciekawą opcją jest na przykład takie: Jak Ci się ono podoba? Czy chcesz poznać jeszcze inne właściwości wełny dekoracyjnej drzewnej? Jeżeli tak, to zabieramy Cię prosto do naszego podsumowania. Tam znajdziesz jej najważniejsze cechy plus kilka dodatkowych zalet.


Kilka słów podsumowania o wełnie drzewnej

Nie ma co ukrywać. My jesteśmy zdania, że wełna drzewna jest wprost rewelacyjnym materiałem. Ocieplisz nim dom, wygłuszysz studio nagraniowe, ochronisz przy jego użyciu delikatne przedmioty w czasie transportu, a nawet zapakujesz ładnie wino na randkę, czy wesele. Czy możemy od wełny drzewnej dekoracyjnej wymagać jeszcze więcej? Wydawałoby się, że to niemożliwe. Jednak na sam koniec zostawiliśmy sobie jedną jej cechę. Wełna drzewna dekoracyjna jest atrakcyjna pod względem cenowym i to bardzo. Jej 30 gram kosztuje niewiele ponad 5 zł. A musisz pamiętać o tym, że jest to wyjątkowo lekki materiał. To jak, zamawiasz?
Wełna drzewna – zalety i zastosowania
Wyślij emailem
  • Co to jest wiolina?

    Wiolina to inaczej ozdobna wełna drzewna, stosowana jest do wypełniania paczek. Ma właściwości ochronne, więc z powodzeniem używana jest do zabezpieczenia towaru do wysyłki. Bardzo ładnie wygląda jako wypełniacz do różnego rodzaju prezentów, ale też wyróżnia firmę używającą wioliny kolorowej na tle innych firm. Ma właściwości biodegradowalne, co sprawia, że jest ekologiczna. Co ciekawe wełna drzewna jest stosowana również w budownictwie dzięki unikalnym parametrom termicznym jako rodzaj izolacji.

    Dobrej jakości wiolinę można kupić na stronie https://neopak.pl/magazyn/wiolina.
  • Gdzie kupić dekoracyjną wełnę drzewną?

    Dekoracyjna wełna drzewna to produkt doskonały do wypełniania paczek czy prezentów. Jest materiałem naturalnym, wielokrotnego użytku. Wełnę drzewną można kupić w najróżniejszych kolorach, a i tak każdy z nich wygląda świetnie i estetycznie. Oczywiście walory wizualne to jedno, a dzięki swoim właściwościom amortyzującym świetnie chronią towar w nią zapakowany podczas przesyłki. Dobrej jakości wełnę drzewną można kupić w sklepie NEOPAK, dodatkowo można liczyć na duże rabaty przy większych zamówieniach.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie