Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiczwartek, 20 października 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1866
Ilość komentarzy: 0

Woreczki foliowe zamykane - wybieramy najlepsze!

Foliowe woreczki z zamknięciem to opakowania o wyjątkowo uniwersalnym zastosowaniu. Sprawdzą się w zakładzie produkcyjnym, w sklepie wysyłkowym, w gospodarstwie domowym, w szkole i w biurze. Stanowią bowiem niezawodną metodę ochrony wartościowych przedmiotów przed brudem i wilgocią. Praktyczne  zamknięcie woreczka bez konieczności stosowania dodatkowych akcesoriów gwarantuje łatwe użytkowanie w każdych warunkach. Sprawdźmy zatem, jakie woreczki foliowe warto wybrać.


Woreczki foliowe zamykane - charakterystyka


Zamykane woreczki foliowe to praktyczny i przede wszystkim sprawdzony sposób na bezpieczne przechowywanie i transport cennych przedmiotów. Doskonale sprawdzają się również w roli pojemnika do przechowywania rozmaitych drobiazgów. 

Zamykane woreczki dostępne w sklepie internetowym NEOPAK są wykonane z wysokiej jakości folii w związku z czym charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Wysoka szczelność tworzywa sprawia, że woreczki nie przepuszczają wilgoci ani zapachów, a tym samym dobrze sprawdzają się jako opakowania na produkty spożywcze. 

Woreczki foliowe możemy podzielić ze względu na rodzaj zamknięcia oraz materiał, z którego zostały wyprodukowane. 

Woreczki-foliowe-zamykane--wybieramy-najlepsze

Gdzie się wyrzuca woreczki foliowe?


Torebki foliowe z zamknięciem są produkowane z folii polietylenowej, z związku z czym zużyte opakowania należy umieszczać w kontenerze oznaczonym kolorem żółtym - “tworzywa i metale”. Należy przy tym pamiętać, że woreczki powinny być puste, bez jakichkolwiek resztek organicznych. O ile nie zaleca tego firma odbierająca odpady, woreczków nie trzeba myć, ale warto zadbać o to, aby były czyste. 


Czy woreczki strunowe są wodoszczelne?


Decydując się na zakup foliowych woreczków z zamknięciem strunowym, należy pamiętać, że nie są to opakowania wodoszczelne. Woreczki strunowe są, bez wątpienia, elastyczne, bardzo trwałe i odporne na rozdarcie, jednak nie gwarantują pełnej szczelności w warunkach całkowitego zanurzenia. Doskonale natomiast sprawdzają się jako bariera dla wilgoci czy pary wodnej obecnej w powietrzu.


Woreczki foliowe z zamykaniem - zastosowanie


W foliowych woreczkach z zamykaniem można z powodzeniem przechowywać takie przedmioty jak:
 • biżuteria, 
 • akcesoria elektroniczne,
 • niewielki urządzenia elektryczne,
 • kosmetyki,
 • produkty spożywcze,
 • akcesoria biurowe,
 • klocki,
 • pamiątki,
 • i wiele innych.

Woreczki-foliowe-zamykane--wybieramy-najlepsze-1

Z czego produkowane są woreczki foliowe z zamknięciem?


Do produkcji woreczków foliowych z zamknięciem stosuje się dwa rodzaje tworzywa sztucznego - HDPE oraz LDPE. W zależności od rodzaju materiału, torebki różnią się nieznacznie właściwościami. 

Woreczki-foliowe-zamykane--wybieramy-najlepsze-2


Torebki foliowe z HDPE


HDPE to poliuretan o wysokiej gęstości, który wykazuje dużą wytrzymałość, a jednocześnie charakteryzuje się wyjątkową elastycznością. 

Woreczki z zamknięciem z HDPE są bezwonne, więc doskonale sprawdzają się w kuchni oraz wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z pakowaniem żywności. Tworzywo HDPE zabezpiecza produkty spożywcze przed brudem, kurzem i szybszym zepsuciem. Podczas podróży, woreczki foliowe z zamknięciem wykonane z HDPE mogą z powodzeniem pełnić funkcję śmietniczka.


Torebki foliowe z LDPE


LDPE to poliuretan o niskiej gęstości i w porównaniu do HDPE charakteryzuje się nieco mniejszą wytrzymałością, ale za to korzystniej wypada w kwestii elastyczności. 

Woreczki z zamknięciem z LDPE również doskonale sprawdzają się do przechowywania żywności, a jednocześnie produkty spożywcze można w nich mrozić bez obaw o uszkodzenie powierzchni tworzywa. Worki z folii LDPE są także odporne na większość środków chemicznych i szkodliwe oddziaływanie gazów.


Woreczki foliowe z HDPE czy LDPE?


Trudno na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. W tym przypadku wiele zależy od potencjalnego przeznaczenia torebki. Folia HDPE jest znacznie wytrzymalsza od LDPE, dlatego woreczki z tego pierwszego tworzywa są polecane do przechowywania cięższych przedmiotów. 
Woreczki strunowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Woreczki strunowe


Rodzaje zamknięcia w woreczkach foliowych


Woreczki foliowe z zamknięciem dzielimy na:
 • woreczki z zamknięciem strunowym
 • woreczki z suwakiem
 • woreczki z taśmą

Woreczki-foliowe-zamykane--wybieramy-najlepsze-3

Woreczki z zamknięciem strunowym


Woreczki foliowe z zamknięciem strunowym to uniwersalny sposób pakowania przedmiotów o różnych kształtach. Segregowanie, zabezpieczanie czy przechowywanie jest łatwe, kiedy pod ręką znajdują się takie opakowania. 
Folia stosowana do produkcji woreczków strunowych gwarantuje szczelność i ochronę przed działaniem rozmaitych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, kurz czy brud. 

Woreczki-foliowe-zamykane--wybieramy-najlepsze-4

System strunowego zamykania jest wyjątkowo prosty i intuicyjny. Maksymalnie ułatwia proces pakowania i oszczędza czas we wszystkich sytuacjach, w których liczy się szybkość działania. Dla najbardziej wymagających klientów NEOPAK przygotował ofertę na kolorowe woreczki strunowe ułatwiające identyfikację przedmiotów przeznaczonych do magazynowania lub wysyłki. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie organizację, warto sięgnąć po torebki foliowe z polem do opisu.


Woreczki foliowe z suwakiem


Woreczki foliowe wyposażone w suwak ułatwiający zamykanie to rodzaj torebek strunowych, który zasługuje na szczególną uwagę. Opakowania tego typu są bowiem niesamowicie wygodne w użytkowaniu i doskonale sprawdzają się do przechowywania i mrożenia produktów spożywczych. Mogą również z powodzeniem służyć jako torebka na drugie śniadanie do pracy czy do szkoły. 

Woreczki-foliowe-zamykane--wybieramy-najlepsze-5

Folia, z której produkuje się woreczki z suwakiem jest w 100% nieprzepuszczalna, dlatego z powodzeniem można w niej przechowywać aromatyczne zioła i przyprawy. Co więcej, transparentna torebka ułatwia identyfikację poszczególnych produktów bez potrzeby otwierania opakowania.

Woreczki strunowe z suwakiem świetnie sprawdzają się w podróży do przechowywania kosmetyków, lekarstw i drobnej elektroniki. Torebka foliowa z suwakiem może także uratować telefon komórkowy podczas ulewnego deszczu. 


Woreczki foliowe z taśmą


Podobnie jak woreczki strunowe, torebki foliowe z taśmą to praktyczne opakowania służące do przechowywania i ochrony żywności oraz innych drobnych przedmiotów. Obecność taśmy maksymalnie ułatwia zamknięcie torebki. 

Woreczki tego typu są produkowane z folii polietylenowej (PE) - HDPE lub LDPE. Tym samym stanowią doby wybór dla każdego, kto ceni wytrzymałe i elastyczne opakowania na każdą okazję. Woreczki z taśmą świetnie chronią zawartość przed kurzem, wilgocią i dostępem powietrza. 


Woreczki foliowe z zamykaniem w atrakcyjnych cenach


Woreczki foliowe z zamknięciem dostępne w sklepie internetowym NEOPAK są wyjątkowo trwałe i niezawodne w każdej sytuacji. Na bieżąco weryfikujemy produkty obecne w naszej ofercie, dlatego kupując u nas otrzymujesz gwarancję jakości. Tym samym zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą na woreczki foliowe z zamknięciem.
Czarny kabel w woreczku foliowym
Wyślij emailem
 • Jakie zastosowanie mają zamykane woreczki foliowe?

  Zamykane foliowe woreczki sprawdzają się przy przechowywaniu oraz wysyłce najróżniejszych przedmiotów. Mają zastosowanie w firmach o różnych branżach m.in. w biurach, magazynach, firmach produkcyjnych, warsztatach, lokalach gastronomicznych i w każdym domu.  Te woreczki, które mają specjalne atesty do kontaktu z żywnością, świetnie sprawdzają się do przechowywania, czy mrożenia wielu produktów spożywczych. Zabezpieczają żywność przed wysychaniem i przenikaniem innymi zapachami. Są tanie i można używać ich wielokrotnie. 
  Dobrej jakości zamykane foliowe woreczki w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie