Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 28 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 682
Ilość komentarzy: 0

Woreczki papierowe Doypack – alternatywa dla plastiku

Woreczki papierowe Doypack – alternatywa dla plastiku


W dzisiejszych czasach niezwykle istotna jest ochrona środowiska naturalnego oraz proekologiczne podejście. Jest to temat, który staje się coraz bardziej popularny, a świadomość społeczności na temat odpowiedzialnego podejścia względem środowiska naturalnego ciągle wzrasta. Dbać o środowisko możemy na różne sposoby, między innymi wybierając odpowiednie, ekologiczne opakowania. W branży opakowaniowej powstaje coraz więcej ciekawych, skutecznych, a przede wszystkim przyjaznych środowisku naturalnemu opakowań.

Jednym z opakowań, które ostatnimi czasy podbijają branżę opakowaniową w kategorii przyjaznych środowisku są woreczki papierowe Doypack. To świetne rozwiązanie, które sprawdzi się przy pakowaniu wielu różnych produktów, towarów czy przedmiotów. Jak skonstruowane są opakowania Doypack? Jakie rodzaje takich opakowań możemy kupić? Dlaczego woreczki papierowe Doypack są ekologiczne? Gdzie możemy kupić woreczki Doypack? Pytań jest jak zawsze mnóstwo, ale jak zawsze w dalszej treści znajdziecie odpowiedzi na wyżej postawione pytania.

papierowe woreczki doypack z oknem


Czym są opakowania papierowe Doypack?


 Opakowania o nazwie Doypack to specjalne woreczki papierowe, których konstrukcja pozwala na ustawienie ich, chociażby na półkach sklepowych bez żadnych dodatkowych opakowań zbiorczych, które utrzymałyby je w pionie. Opakowania te powstały w roku 1962 we Francji, kiedy to Louis Doyen, szef firmy Thimmonier zarejestrował je w urzędzie patentowym. Sama nazwa tego opakowania to oczywiście połączenie pierwszych liter nazwiska pomysłodawcy oraz angielskiego wyrazu pack.

Te papierowe woreczki posiadają specjalną, prostą konstrukcję dna, które umożliwia im samodzielne stanie w pionie, na półkach sklepowych, witrynach czy innych miejscach ekspozycji. To opakowania ekologiczne, w które najczęściej pakuje się sypkie towary spożywcze, ale także produkty z branży chemicznej czy kosmetycznej. Woreczki papierowe Doypack to opakowania wytrzymałe na uderzenia, a także uszkodzenia mechaniczne. W skuteczny sposób zabezpieczać również będą towary znajdujące się wewnątrz. Głównie dzięki swojemu strunowemu zamknięciu, które znajduje się w górnej części opakowania. Ponadto pakowane towary na specjalnej maszynie, zgrzewają dodatkowo górę takiego opakowania by ten, mogło przyczynić się do tego, że towar zapakowany wewnątrz będzie świeży do momentu otwarcia opakowania przez finalnego konsumenta.

transparentny doypack
Woreczki Doypack Papierowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Woreczki Doypack Papierowe


W jakich branżach wykorzystuje się woreczki papierowe Doypack?


Dzięki swojej budowie i szerokiemu wachlarzu zalet papierowe opakowania Doypack są wykorzystywane w wielu różnych branżach. Transport, przechowywanie oraz sprzedaż produktów sypkich i płynnych w znaczący sposób zmienił się po tym, jak woreczki Doypack zaczęły stawać się coraz bardziej popularne. Jakie kategorie produktów można zapakować w woreczki Doypack?
  • Produkty żywnościowe – z tej branży pakować w Doypacki można kawę, herbatę, mąką, cukier, przyprawy, ale również przeciery w postaci musu do picia czy gęste soki owocowe z różnymi dodatkami.
  • Produkty kosmetyczne i chemiczne – w woreczki typu Doypack pakowane są również płynne kosmetyki takie jak szampony do włosów, odżywki do włosów, płyn do kąpieli, ale również możemy spotkać się z mydłem w płynie, płyny do prania, a także inne środki czystości do domowego użytku.
  • Produkty farmaceutyczne – woreczki papierowe Doypack są wykorzystywane do szczelnego pakowania leków w postaci sypkiej, ale także płynnej. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju opakowania lekarstwa są chronione przed wpływem negatywnych warunków z zewnątrz.
  • Produkty elektroniczne – w przypadku kupowanie na przykład podzespołów komputerowych, może spotkać się z opakowaniami Doypack, jednak wykonanymi w pełni z tworzywa sztucznego. Takie woreczki Doypack świetnie zabezpieczają elektronikę przed wilgocią, a specjalna wersja takich opakowań chroni również układy scalone przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

Woreczki papierowe Doypack mogą być również wykorzystywane w sposób kreatywny, możemy w takie opakowanie włożyć na przykład skarpetki czy męskie bokserki. Zmieścimy do nich również krawat, muchę, a nawet koszulkę typu t-shirt. Opakowania takie mogą mieć indywidualny projekt kolorystyczny. Niektóre wersje tych opakowań posiadają także przezroczyste okienko na froncie opakowania, dzięki któremu bez otwierania takiego opakowania możemy dojrzeć, jaka jest zawartość, jak wygląda zawartość takiego opakowania.

papierowy ekologiczny woreczek doypack


Gdzie kupić papierowe woreczki Doypack?


Opakowania papierowe typu Doypack, to nietypowa forma pakowania przedmiotów i produktów, dlatego raczej na próżno szukać nam takich opakowań w popularnych hipermarketach czy innych sklepach wielkopowierzchniowych. W przypadku woreczków papierowych Doypack powinniśmy bezpośrednio udać się do renomowanego sklepu z branży opakowaniowej lub znaleźć sklep online.

Uspokajamy, na stronie www neopak.pl znajdziesz szeroki wybór opakowań typu Doypack, papierowych, z tworzywa sztucznego, z okienkiem oraz bez okienka. Ponadto oferujemy bardzo atrakcyjne ceny oraz bardzo szybką dostawę. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!
 
woreczki papierowe typu doypack
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie