Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyponiedziałek, 20 lutego 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 831
Ilość komentarzy: 0

Woreczki zamykane - foliowe z paskiem klejącym i strunowe

Woreczki zamykane — foliowe z paskiem klejącym i strunowe


Przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów wymaga od nas odpowiedniego wyboru opakowania, tak by przechowywany przedmiot, towar czy rzecz była odpowiednio chroniona przed tymi warunkami, które jej najbardziej zagrażają.

Dla przykładu odzież, której nie nosimy codziennie, śmiało możemy włożyć do kartonowego opakowania, jeśli mamy pewność, że w miejscu, w którym będzie stał ten karton, nie będzie wilgoci. Jednak jeśli bardzo zależy nam na tych ubraniach, a nie mamy pewności co do wilgoci, to powinniśmy się zastanowić nad wykorzystaniem foliowych worków próżniowych. Takie rozwiązanie z kolei będzie świetnie zabezpieczało naszą odzież przed wpływem jakichkolwiek warunków zewnętrznych.

Podobnie jest w przypadku woreczków foliowych strunowych oraz woreczków foliowych z paskiem klejącym. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, jednak kiedy one powstały? Jaka jest ich historia? Do czego najczęściej się je wykorzystuje, a przede wszystkim gdzie i za ile możemy je kupić? Wszystkich tych informacji możemy się spodziewać w dalszej części tego artykułu.

kolorowe woreczki strunowe zamykane

Czym są i jak powstały zamykane foliowe woreczki?


Powstanie woreczków foliowych, o różnorodnych zamknięciach, rozmiarach i właściwościach możemy sprowadzić do daty powstania materiału o nazwie polietylen. Jak i kiedy powstał polietylen? Historia większości jest już dobrze znana, jednak po krótce ją przypomnimy.

Otóż niemiecki inżynier, chemik, o nazwisku Pechmann, w roku 1898 przeprowadził doświadczenie polegające na podgrzaniu diazometanu. W wyniku tego doświadczenia otrzymał on białą, woskowatą substancję, którą „udoskonalało” kilku innych chemików oraz inżynierów, śmiało możemy stwierdzić, że dopiero w roku 1951 nastąpił przełomowy moment, znacznie ułatwiający proces produkcji polietylenu.

Polietylen dzieli się na kilka różnych rodzajów, z czego najbardziej znane i najczęściej wykorzystywane to odmiany HDPE oraz LDPE, LLDPE – są to skróty oznaczające polietylen o wysokiej gęstości oraz polietylen o niskiej gęstości, liniowy polietylen o niskiej gęstości, każdy z nich jest wykorzystywany do produkcji zupełnie innego rodzaju opakowań i produktów.
 • HDPE – to folia praktycznie zawsze matowa, o małej przejrzystości, szeleszcząca, zakres odporności to od -50 stopni Celsjusza do 110 stopni Celsjusza.
 • LDPE – miękka, przezroczysta, podatna na uszkodzenia, choć elastyczna zakres pracy w temperaturze od -50 do 85 stopni Celsjusza.
 • LLDPE – bardzo podobna cechami do LDPE, z tą różnicą, że jest odporna na uszkodzenia, jest bardzo rozciągliwa, produkuje się z niej głównie folię stretch.

To właśnie z materiału, jakim jest LDPE produkuje się głównie zamykane woreczki foliowe. Jakie rodzaje foliowych woreczków możemy obecnie kupić i dlaczego są tak popularne? W dalszej części tego artykułu opiszemy najpopularniejsze rodzaj zamykanych woreczków foliowych obecnie dostępnych na rynku.

woreczek foliowy z taśmą klejącą
Woreczki strunowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Woreczki strunowe


Jakie są rodzaje zamykanych woreczków foliowych?


Zamykane woreczki foliowe to produkty, które są niesamowicie popularne, zarówno wśród firm prowadzących działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży wysyłkowej, jak i również wśród warsztatów samochodowych, czy po prostu w prywatnych domach. Zamykane woreczki foliowe to produkt, który posiada kilka ciekawych rodzajów, które wymienimy poniżej.
 • Woreczki strunowe – najprostsze, a zarazem najtańsze w całej gamie produktowej, dostępne w najmniejszych rozmiarach po kilka centymetrów długości oraz szerokości, aż nawet po kilkadziesiąt centymetrów. Strunowe zapięcie jest wytrzymałe i solidne, dobrze zamknięty woreczek strunowy skutecznie chroni przed wilgocią oraz zanieczyszczeniami z zewnątrz.
 • Woreczki strunowe z polem do opisu – to specjalny woreczek, dostępny w różnych rozmiarach, z tym że posiada dodatkowe pole, w którym wygodnie możemy opisać zawartość danego woreczka, datę spakowania lub inne istotne informacje.
 • Woreczki strunowe z suwakiem – to woreczki, które są ulepszoną wersją zwykłych woreczków z zapięciem strunowym. Specjalny suwak w dużym stopniu ułatwia zamykanie i otwieranie takiego woreczka strunowego.
 • Woreczki foliowe zaklejane – to nieco tańsze wersja woreczków strunowych, posiadające takie same cechy ochronne, z tą różnicą, że można je traktować jako jednorazowe. Zamknięcie z klejem pozwala na mocne uszczelnienie opakowania, a także pewność dla odbiorcy, że nikt podczas wszystkich procesów logistycznych nie dobierał się do takiego opakowania.
foliowe zamykane woreczki strunowe

Gdzie kupić foliowe zamykane woreczki?


Opakowania różnego rodzaju począwszy od tekturowych opakowań, poprzez folię stretch, a skończywszy na taśmach pakowych oraz foliowych woreczków zamykanych, wszystkie te opakowania możemy bezpiecznie, a przede wszystkim wygodnie kupić na stronach internetowych naszych sklepów z branży opakowaniowej, a konkretnie neopak.pl oraz opako.com.pl. W przypadku hurtowych zakupów możliwa jest negocjacja cen, a w przypadku wątpliwości, służymy pomocą poprzez formularz kontaktowy oraz infolinię. 
woreczki strunowe z polem do opisu
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie