Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaponiedziałek, 16 maja 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1303
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Worki Big Bag – nie tylko na gruz

Worki Big Bag – nie tylko na gruz


Czasem remont mieszkania wychodzi poza klasyczne ramy i wymaga podjęcia się kroków wręcz drastycznych. Trzeba burzyć ściany, usuwać podłogę, wymieniać elektrykę co skutkuje kuciem w ścianie. Takie radykalne zmiany są niezbędne, aby mieszkanie otrzymało zupełnie nowy, świeży wygląd. Podczas remontu nie można zapomnieć o niezbędnych artykułach, które pomogą podczas ciężkich prac budowlanych. Jednym z takich przedmiotów są niezastąpione worki kontenerowe Big Bag stworzone po to, aby móc pozbywać się gruzu i w spokoju dalej remontować mieszkanie lub dom. Co warto wiedzieć o tym przedmiocie oraz jakie rodzaje wybrać, by prace szły sprawnie i szybko? 

Worek kontenerowy z kominem

Czym są worki Big Bag?


Tak, jak wyżej zostało już wspomniane; worki te sprawdzą się idealnie wszędzie tam, gdzie znajdują się duże ilości gruzu przeznaczone do utylizacji, ale nie tylko. I choć najczęściej spotkać je można w przemyśle, to nie powinno się wykluczać ich z życia codziennego i zawodowego. Worki Big Bag sprawdzą się przy transporcie drewna do kominka, kiedy przyjechało się na działkę, by odpocząć czy przy organizacji nowej garderoby, ponieważ pomieszczą one niezliczone ilości ubrań. To oczywiście nie wszystkie ich możliwości. W worki zapakować można skoszoną trawę na podwórku, siano dla konia, wszelkie gałęzie pozostałe po wiosennych porządkach w ogródku. Wszelkie prace ogrodnicze, a nawet przeprowadzki będą o wiele łatwiejsze, kiedy pod ręką znajdować będą się worki typu Big Bag. Skoro wiadomo, w jaki sposób wykorzystać je w domowej przestrzeni, to warto poznać ich możliwości w firmach produkcyjnych. Produkt ten pozwala na szybkie i sprawne pakowanie. Zmieszczą się do niego wszelkie elementy drewniane, metalowe i plastikowe. Towar do sprzedania może spokojnie zostać spakowany właśnie w ten rodzaj worków. Warto wiedzieć, że stanowią one także zabezpieczenie dla przedmiotów o ostrych i wystających krawędziach, które zapakowane w mniej trwałe opakowania przecinają i przekłuwają ich powierzchnie.

Worki Big Bag sprawdzą się wszędzie, dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są one odporne na rozerwania i mają niewyobrażalną zdolność udźwigu naprawdę ciężkiej zawartości. Na próżno porównywać je z klasycznymi workami na śmieci – nazwa może zmylić, ale są to zupełnie różne od siebie produkty, które mają inne przeznaczenie. Są one wytrzymałe, tak jak materiał, z którego produkuje się dobrej jakości odzież oraz odporne na wszelkie szkodliwe czynniki. Worki służyć mogą przez lata, nie ma konieczności, aby po jednym użyciu pozbyć się ich i wyrzucić do śmieci; byłoby to mało oszczędne. Worki Big Bag spotkać można w rolnictwie. W związku z tym, że są one aż tak solidne, to rolnicy wykorzystują je do przechowywania różnych pasz i granulatów. Wszelkie przedmioty sypkie mogą być transportowane i zabezpieczanie przy pomocy worków, ponieważ zawartość w żaden sposób nie ulegnie zniszczeniu. Często zaobserwować można jedzenie dla zwierząt przewożone jest przy pomocy worków typu Big Bag. 

Dla osób, które w najbliższej przyszłości walczyć będą z trudami podczas remontowania powierzchni szczególnie polecają się worki kontenerowe 90x90x110 centymetrów wyposażone w specjalny komin inaczej zwany lejem. Ten, kto choć raz w życiu był na miejscu budowy, wie ile pyłu, różnych odłamków ścian i podług lata w powietrzu oraz jak bardzo niebezpieczne są one dla zdrowia, dlatego worek z kominem będzie najlepszym rozwiązaniem – podczas wsypywania gruzu żadne elementy nie wydostaną się z materiałowego zabezpieczenia i nie wpadną w oko, nie dostaną się do płuc czy innych narządów, którym mogłyby być mocno zaszkodzić. Worki te wytrzymają udźwig nawet jednej tony. Tworzone są z niesamowicie wytrzymałego materiału, jakim są włókna polipropylenowe. Taki produkt jest o wiele trwalszy niż worki raszlowe czy dziane – one niestety pod tak dużym obciążeniem mogą się rozerwać. Worki BIGBAG sprawdzą się nie tylko do  przenoszenia trudnych materiałów, jakimi są gruz, ale również piach, żwir czy węgiel jest odpowiednio zabezpieczony za ich pomocą.

Dostępne w sklepie internetowym otwarte worki Big Bag to zupełnie inne możliwości niż wyżej wymienione torby na gruz. Są one otwarte, nie mają lejka, a więc można włożyć do nich dosłownie wszystko. Często używane się do transportu odzieży do ciucholandów oraz sklepów odzieżowych, a robotnicy budowlani, ogrodnicy i wielu innych nie wyobraża sobie swojej pracy bez tego rodzaju worków. Są one często wybierane, ponieważ o ich jakości słyszał pewnie każdy. Worki materiałowe, wykonane są polipropylenu i mają pośrednie działanie, mowa tutaj o cyrkulacji powietrza i osłanianie umieszczonych w nich przedmiotów. Są one bezpieczne od wszelkich działań atmosferycznych, uszkodzeń mechanicznych i ostrych narzędzi – materiał jest wyjątkowo nie do zdarcia lub przedarcia. Worki produkowane są o wymiarach  90x90x120 centymetrów i wyposażone zostały w otwartą górną część. Mogą one pomieścić towar ważący do aż 1000 kilogramów. Worki to również świetny sposób na przeprowadzkę, ale o ich zastosowaniu więcej powiemy za chwilkę. 

Otwarty worek Big Bag
Worki materiałowe Big Bag

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Worki materiałowe Big Bag


Do czego przydadzą się worki Big Bag?


Coraz częściej dostrzegamy, że produkty dostępne w sklepie internetowym Neopak mają wiele zastosowań, dlatego staramy się nie ograniczać ich możliwości i dzielić się nawet tymi najbardziej szalonymi sposobami na wykorzystanie naszych produktów. Być może zarazimy kogoś naszym pozytywnym podejściem i podzielimy się sposobem, który zapadnie mu w sercu na dłużej. Worek Big Bag to właśnie taki produkt, który oferuje dużo więcej, niż producent powiedział. A przecież, po co się ograniczać? Skoro worek jest już pod ręką, to może przyda się do jeszcze innych celów? 

Worki Big Bag sprawdzą się wręcz idealnie podczas przeprowadzki. Jak często widzi się, że ubrania, tekstylia, a nawet drobne dekoracje pakowane są w worki na śmieci? Tak, w worki, które często pękają, nie chronią przed żadnymi uszkodzeniami mechanicznymi, a często dodatkowo brudzą ubrania lub sprawiają, że utrzymuje się nieprzyjemny zapach. Warto dodać, że produkt tak chętnie i często wybierany przy przeprowadzce nie jest pojemny i pomieści tylko kilkanaście, jak nie kilka par spodni. Ile wręcz worków byłoby trzeba użyć do zapakowania całej, kobiecej garderoby? Niezliczone ilości. Często podczas zmiany mieszkania używa się również papierowych kartonów. Czy to dobre rozwiązanie? Tak, jeśli pod ręką posiada się dużego busa, który pomieści wszystkie pudła. To prawda, że kartony wpływają na bezpieczeństwo transportowanych przedmiotów, ale niestety zabierają cenne miejsce – przeprowadzka osobówką z masą kartonów jest mało ekonomiczna i z pewnością niewygodna. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy pod ręką znajdują się worki Big Bag. Są one stworzone z materiału, a więc nie ma możliwości zaczepienia ich i rozdarcia, tak jak w przypadku klasycznych worków, a ponadto dopasowują się do przestrzeni i zabierają o wiele mniej miejsca niż pudła – jeśli już to robią, to proszę wierzyć, że mieszczą one niezliczone ilości odzieży, akcesoriów, płynów z łazienki i chemii, której nie przepuszczają i są na nią odporne. 

Ogród, domek z drewna

Prace ogrodowe kojarzą się zazwyczaj ze stertą śmieci do wywiezienia. Trzeba pozbierać trawę, pocięte gałęzie różne śmieci, które wiatr przywiał na posesje. Niestety praca w ogródku nie jest łatwa – szczególnie po długiej zimie, wiosenną porą, kiedy to wszystko dopiero budzi się do życia. Oczywiście doprowadzenie podwórka do ładu jesienią również do najłatwiejszych nie należy. Niezależnie od pory roku pod ręką powinny być worki Big Bag. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pomieszczą one wszelkie nieczystości, które powinny zostać usunięte z podwórka. Pomieszczą niezliczone ilości śmieci, liści, gałązek, a nawet drewna, jeśli będzie trzeba zanieść je do domowego salonu i rozpalić w kominku. Ten, kto choć raz używał worków na gruz, wie, ile możliwości podczas pracy w ogródku one dają. Są wręcz niezniszczalne i przetrwają nie jeden sezon. Często spotkać się można, że worki Big Bag służą służbie miejskiej do przechowywania piasku, aby zimowym południem sypać wszelkie drogi i chodniki w celu pozbycia się uporczywego śniegu. 

I choć może często się z tym spotkać nie można, to coraz częściej panie domu wykradają worki Big Bag swoim partnerom. Po co? A to bardzo proste. Proszę sobie wyobrazić, że do posprzątania jest kuchnia o dużej powierzchni. Wszędzie znajdują się sterty talerzy, garnków, elementów kuchennej zastawy i inne przedmioty. Można przekładać je z kąta w kąt i czyścić kuchnie etapami. Innym sposobem na oczyszczenie przestrzeni jest popakowanie wszystkiego w torebki, które – jak wiadomo nie od dziś – dużej ilości, chociażby talerzy nie pomieszczą. I tutaj właśnie widać rozwiązanie. Jest nim skorzystanie z niezawodnych, jakościowych, a co najważniejsze pojemnych worków Big Bag. Pani domu wkłada wszystko, bo z pewnością worek wszystko pomieści, co tylko w kuchni się znajduje i może brać się za sprzątanie. Każda szafka, półka czy szuflada będzie opróżniona i gotowa do przemycia. Po całym procesie wystarczy wypakować, poukładać na miejsce, a worek sprytnie zawinąć, złożyć i schować w garażu, aby nie przeszkadzał do momentu, w którym nie będzie znów potrzebny. 

I oczywiście trzeba poruszyć temat remontu. Wcześniej powiedziane zostało, że worki Big Bag sprawdzą się jak żadne inne podczas usuwania gruzu, bo pomieszczą odpady do wagi 1000 kilogramów. Niemniej jednak nie tylko wtedy powinno się mieć je pod ręką. Worki te pomóc mogą w utrzymaniu porządku podczas zwykłego malowania ścian – można w nie schować otwarte farby, akcesoria ubrudzone kolorem lub inne produkty, aby nie leżały na podłodze i nie było możliwości wylania, rozlania czy ubrudzenia w jakiś inny sposób. Worki Big Bag pomieszczą wszystko. Jakby ktoś miał motywację to i drabinę mógłby schować w ten dość duży produkt. Remont – czy mały, czy duży wymaga zakupu worków Big Bag. Oczywiście bez nich również można pomalować ściany czy przeprowadzić gruntowne odświeżanie powierzchni, ale czy będzie to proces sprawny i łatwy? To już zostawiamy to osobistej oceny.
Worek na gruz Big Bag z kominem
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie