Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnywtorek, 27 czerwca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 554
Ilość komentarzy: 0

Worki na materiały sypkie - dlaczego warto je wybrać?

Worki na materiały sypkie — dlaczego warto w nie zainwestować?


Niewątpliwie żyjemy w czasach, w których człowiek intensywnie poszukuje nowych, lepszych, korzystniejszych rozwiązań, które dzięki swojej innowacyjności przede wszystkim oszczędzają pieniądze, czas i są bardziej efektywne. Możemy wymieniać różne rozwiązania, w różnych branżach, praktycznie każda branża się zmienia, począwszy od rolnictwa, przez budownictwo, produkcję czy usługi. Jako że jesteśmy na blogu sklepu internetowego z branży opakowaniowej, dziś przyjrzymy się bliżej workom kontenerowym, workom BigBag, Bulk Bag lub też często nazywanymi jako worki na materiały sypkie. Sprawdzimy, z czego są produkowane takie worki, do czego najczęściej się je wykorzystuje, a także poszukamy odpowiednich argumentów, odpowiadając na pytanie zawarte w tytule tego wpisu.

worek na materiały sypkie z czterema uchwytami


Co to są worki kontenerowe na materiały sypkie?


Worki na materiały sypkie, jak już wcześniej wspomnieliśmy, mogą występować pod wieloma różnymi nazwami, jednak finalnie są to te same opakowania, nazwy, z jakimi możemy się spotkać to worki kontenerowe, worki na materiały sypkie, worki BigBag, worki Bulk Bag, spotkać się możemy również ze skrótem FIBC, czyli Flexible Intermediate Bulk Container. To specjalne opakowania w postaci worków, które są przeznaczone do przechowywania i transportu różnych rodzajów materiałów sypkich. Są szeroko stosowane w przemyśle, w szczególności w sektorze spożywczym, chemicznym, rolniczym i budowlanym.
Worki materiałowe Big Bag

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Worki materiałowe Big Bag

Jak zbudowane są worki na materiały sypkie?


Worki kontenerowe są zazwyczaj wykonane z wytrzymałego, ale elastycznego materiału polipropylenowego lub poliestrowego. Ich konstrukcja obejmuje dużą, jedno- lub dwuwarstwową torbę, która ma zdolność do przechowywania dużych ilości materiałów sypkich, takich jak piasek, zboże, nawozy, cement, chemikalia, węgiel, sól i wiele innych.

Obecnie w sprzedaży możemy znaleźć worki BigBag o przeróżnych konstrukcjach, a ich podział możemy rozróżnić za pomocą budowy górnej części worka, budowy dolnej części worka, a także rodzaju górnych mocowań do transportowania worków.

Górna konstrukcja worka na materiały sypkie może być zupełnie otwarta. Ułatwia to zarówno napełnianie jak i późniejszą inspekcją załadowanego towaru. Góra worka kontenerowego może posiadać również zamykaną klapę, która będzie dodatkowo chroniła załadowany towar przed warunkami atmosferycznymi, ponadto może to też być lej zasypowy, który w sposób znaczący ułatwia załadunek właśnie materiałów sypkich. Sprawa podobnie będzie wyglądała w przypadku dolnej konstrukcji, zazwyczaj jest to konstrukcja zamknięta, ale może występować również pod postacią kołnierza, leja lub klapsy wysypowej, ułatwiającej opróżnianie takiego worka BigBag. Warto również wspomnieć o tym, że worki kontenerowe, mogą posiadać różne mocowania górne, a konkretnie zaczepy, może być to jeden zaczep, który najczęściej występuje właśnie w przypadku materiałów granulowanych i sypkich, a najbardziej wytrzymałym rozwiązaniem są cztery zaczepy na każdym z rogów worka (są to konstrukcje najczęściej prostopadłościenne). Cztery uchwyty w worku BigBag są przeznaczone do tego, by móc stabilnie transportować, ładować, rozładowywać takie worki w czasie transportu (jest to niezwykle istotne w przypadku bardzo ciężkich worków, które swoją wagą mogą sięgać nawet dwóch i pół tony).

Ostatnią rzeczą, jeśli chodzi o budowę worków BigBag, o której powinniśmy wspomnieć, jest materiał polipropylenowy, z jakiego są one wykonane. Może być on powlekany lub też niepowlekany, nie każdy materiał potrzebuje wentylacji powietrza, dlatego możemy kupić dwa różne rodzaje worków kontenerowych, biorąc pod uwagę ich szczelność, możliwość wentylacji i ochrony przed wilgocią, czy warunkami zewnętrznymi.

worek BigBag z załadowanym drewnem do kominka


Dlaczego warto zainwestować w worki na materiały sypkie?


Oprócz tak oczywistych kwestii jak odpowiednia ochrona materiałów sypkich (zarówno produktów spożywczych czy chemicznych), to worki kontenerowe posiadają wiele innych zalet, dla których warto w nie zainwestować. Postaramy się poniżej wymienić część z nich, by pokazać Ci, że worki tego rodzaju są naprawdę godne uwagi.

Jednym z największych plusów jest wygoda w transporcie, worki tego rodzaju można bardzo dokładnie umieścić, nie tracąc tym samym miejsca załadunkowego na puste przestrzenie, jakby to mogło mieć miejsce w przypadku palet czy innych pojemników o nieregularnych kształtach. Worki BigBag maksymalnie wykorzystują przestrzeń ładunkową. Worki kontenerowe ponadto mogą być wykorzystane wielokrotnie ze względu na swoją wytrzymałą konstrukcję, są zgodne ze wszelkimi przepisami bezpieczeństwa oraz przepisami zabezpieczenia ładunków (pod warunkiem że przewoźnik się do tychże przepisów stosuje).

Podsumowując, inwestycja w worki kontenerowe na materiały sypkie może przynieść wiele korzyści, takich jak ochrona materiałów, wygoda transportu, oszczędność kosztów i zgodność z przepisami, a także przyczynić się do zrównoważonego rozwoju.

worek na materiały sypkie ze wzmocnionymi mocowaniami


Gdzie kupić worki kontenerowe?


Worki kontenerowe można kupić w sklepach branżowych, budowlanych, rolniczych, a także sklepach z branży opakowaniowej. Nasz sklep internetowy pozwoli Ci na dokonanie wygodnych i szybkich zakupów, jednocześnie przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych cen. Wejdź na naszą stronę neopak.pl w odpowiedni dział, by sprawdzić naszą ofertę worków na materiały sypkie.

Nasz sklep i profesjonalny personel jest w stanie podpowiedzieć Ci i doradzić w odpowiednim wyborze w przypadku jakichkolwiek wątpliwości. 
worek na materiały sypkie
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie