Natalia KabałaNatalia Kabałaponiedziałek, 6 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3225
Ilość komentarzy: 0

Worki na śmieci – jakie rodzaje wyróżniamy?

Worki na śmieci – jakie rodzaje wyróżniamy?

Worki-na-mieci--jakie-rodzaje-wyrniamy

Utylizacja odpadów to kwestia, która dotyczy każdego z nas. Nie zawsze mamy możliwość zagospodarowania wytwarzanych przez nas odpadów, przez co pojawia się konieczność sięgnięcia po akcesoria, które pozwolą nam bezpieczne składowanie oraz późniejsze przekazywanie upakowanych produktów do jednostki zajmującej się segregacją oraz utylizacją śmieci.

Do zadań tych stworzono specjalne produkty, które popularnie określane są jako worki na śmieci. Dostępność do różnych kategorii worków na śmieci sprawia, że możemy wybrać różne warianty ułatwiające nam dbanie o czystość otoczeniu. Możemy zdecydować się na klasyczne czarne worki do odpadów mieszanych lub specjalne rodzaje worków kolorowych, które będą przeznaczone do segregowania odpadów. Wybór zależy od indywidualnych preferencji, ale warto wiedzieć, jakie propozycje mamy do wyboru.

Worki na śmieci – z czego są robione?


Worki na śmieciróżnią się między sobą pod względem materiału, z którego zostały wyprodukowane. Zwykle możemy znaleźć foliowe worki, które powstały z folii HDPE lub folii LDPE. To, z jakiego materiał zrobiony został konkretny worek jest ściśle związane z jego przeznaczeniem oraz specyfikacją techniczną.

Zależnie od rodzaju worków na śmieci, możemy spotkać się także z workami posiadającymi specjalne tasiemki, ułatwiające ich wiązanie. W tym celu w miejscu otworu worka zamocowana jest plastikowa tasiemka, którą wystarczy ściągnąć.
Worki na śmieci

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Worki na śmieci

Zalety worków na śmieci


Jeżeli chodzi o zalety worków na śmieci, to możemy z powodzeniem wymienić wiele z nich. Zalety te odnoszą się do samych produktów, jakimi są foliowe opakowania na śmieci, jak i do ich funkcjonalności:
 • worki na śmieci są ekonomiczne, ponieważ sprzedawane są zwykle pojemnych pakietach po wiele sztuk, 
 • w ofercie można wyróżnić szeroką gamę proponowanych rodzajów worku na śmieci, które różnią się między sobą, na przykład pod względem pojemności - znajdziemy mniejsze worki do łazienkowych koszy na śmieci, które mają pojemność 35 l, jak i bardzo pojemne worki o objętości 240 l, które sprawdzą się w u kuchni,
 • worki na śmieci mają różne rodzaje zamknięć, które ułatwiają pozbycie się śmieci w bezpieczny sposób bez ryzyka wysypywania - możemy skorzystać z klasycznych worków związanych lub worków ze specjalną taśmą ściągającą,
 • worki rozróżniamy także pod kątem ich trwałości i grubości - w tej kwestii delikatniejsze opakowania są znacznie tańsze, ale równolegle słabsze do pakowania cięższej zawartości,
 • worki na śmieci pozwalają na sprawne zorganizowanie przestrzeni i szybkie pozbycie się różnorodnych odpadów,
 • foliowa powierzchnia worków sprawia, że są nieprzepuszczalne dla np. resztek produktów, które mogłyby zanieczyścić podłoże.

Zalet worków na śmieci jest tak wiele, jak dostępnych wariantów tych produktów. W większości przypadków zależą one od indywidualnych preferencji oraz tego, które cechy najbardziej liczą się przy konkretnym zadaniu.

Worki-na-mieci--jakie-rodzaje-wyrniamy-1

Rodzaje worków na śmieci


Jeżeli chodzi o rodzaje worków na śmieci, to mamy dostęp do szerokiej oferty bardzo zróżnicowanych produktów. Zwykle możemy je podzielić pod względem objętości, gdzie wyróżniamy bardzo małe worki, np. o objętości 15 lub 20 litrów oraz worki o znacznej pojemności sięgającej aż do 300 litrów. Większe modele worków będą bardzo przydatne wszędzie tam, gdzie musimy zmierzyć się z porządnym sprzątaniem i organizacją.

Worki na śmieci możemy podzielić także pod względem sposobu wiązania. Dla osób zainteresowanych wyborem niestandardowych worków na śmieci przedstawiamy także oferty, które mają pewne udogodnienia. Są to worki zapachowe, które neutralizują woń pochodzącą z składowanych odpadów. 

Worki na śmieci z taśmą ściągającą


Worki z taśmą ściągającą są bardzo praktyczne, ponieważ podczas ich wiązania nie ma ryzyka rozerwania się pod wpływem zbyt dużego nacisku. Taśma ściągająca jest na tyle obszerna, że można chwycić za nią cały worek i bezpiecznie przenieść go do docelowego kontenera. Tasiemka jest także praktyczna przy rozkładaniu worków i umieszczeniu ich w koszach na śmieci.

Do czego można wykorzystać worki na śmieci?


Worki na śmieci jak nazwa wskazuje są wykorzystywane głównie do składowania odpadów. Wiele osób korzysta z nich jednak także do innych celów, na przykład pakowania przedmiotów. W tym celu worki na śmieci mają za zadanie ułatwienie organizacji i transportu. Produkty spakowane do foliowych opakowań są chronione przed działaniem promieni słonecznych, kurzem, zabrudzeniami, zalaniem czy wilgocią.

Worki-na-mieci--jakie-rodzaje-wyrniamy-2

Ekologiczne worki na śmieci


Dla osób, które nie chcą sięgać po plastikowe warianty worków na śmieci, istnieją alternatywne rozwiązania w postaci biodegradowalnych worków na odpady.

Gdzie warto kupić worki na śmieci


Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem profesjonalnych worków na śmieci do swojego biura lub prywatnego gospodarstwa domowego, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu na www.neopak.pl. Worki na śmieci to produkty, które zawsze będą potrzebne, dlatego warto wcześniej przewidzieć zapotrzebowanie na ich wykorzystanie i zakupić większą ilość na zapas. Zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji, ponieważ zakup większych ilości naszych produktów jest związany z rabatem, który udzielamy naszym klientom.

Zainteresowanych zachęcamy także do zapoznania się z artykułami blogowymi, które umieszczamy w zakładce blog.
Worki na śmieci – jakie rodzaje wyróżniamy?
Wyślij emailem
 • Gdzie kupić tanie i mocne worki na śmieci?

  Worki na śmieci to produkt, który znajduje się w każdym domu czy firmie. Można kupić worki na śmieci wiązane bądź z taśmą ściągającą oraz o różnej pojemności od 20 do nawet 300 litrów. Nie zależnie od tego, jakie ich zamknięcie czy pojemność wybierzemy, najważniejszą ich cechą jest to, aby były mocne i nie rozerwały się przy ich przenoszeniu. Cena zależna jest od rodzaju wybranych worków na śmieci i ilości sztuk znajdujących się w rolce, najtańsze można kupić za około 2 złote.
  Dobrej jakości worki na śmieci w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl. Przy zakupie większej ilości sztuk, sklep oferuje dodatkowy rabat aż do 15%.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie