Marlena KopaczMarlena Kopaczniedziela, 6 marca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 3261
Ilość komentarzy: 0

Wózki magazynowe – do czego mogą Ci się przydać?

Jakie są rodzaje wózków magazynowych? Tego rodzaju wózki przydadzą Ci się praktycznie w każdej firmie. Z uwagi na bardzo duży wybór wózków magazynowych w sklepach internetowych i stacjonarnych, z powodzeniem możesz je dopasować do Twoich indywidualnych oczekiwań. Aktualnie są na rynku cztery podstawowe rodzaje wózków magazynowych. Możemy wśród nich wymienić: wózki paletowe, wózki platformowe, wózki taczkowe oraz wózki wysokiego składowania. Możemy je podzielić również z uwagi na rodzaj napędu. Wtedy mamy do czynienia z wózkami magazynowymi ręcznymi i elektrycznymi. Myślimy, że tyle wystarczy tytułem wstępu.
Wózek

Czym różnią się od siebie ręczne wózki paletowe i elektryczne wózki magazynowe?

Tego rodzaju wózki magazynowe, inaczej nazywa się w języku potocznym paleciakami. Kosztują one o wiele mniej niż tradycyjne wózki widłowe. Zapewniamy Cię również, że absolutnie każdy poradzi sobie z obsługą tego rodzaju wózka. Mechanizm sterujący jest banalnie prosty w obsłudze. Standardowo tego rodzaju wózki wykorzystuje się do podnoszenia niewielkich stosów palet.

Wózek magazynowy

Natomiast elektryczne wózki magazynowe są wykorzystywane bardzo często w magazynach do podnoszenia oraz do przenoszenia większej liczby palet. Tego rodzaju wózki magazynowe muszą być obsługiwane przez doświadczonych i odpowiednio przeszkolonych operatorów. Posiadają one różnorodne funkcjonalności. Możesz do nich na przykład podłączyć drukarkę, aby wydrukować wagę oraz pozostałe potrzebne specyfikacje.

Czym cechują się wózki magazynowe platformowe?

Wózki magazynowe platformowe są bardzo często wykorzystywane do przewożenia kontenerów kartonów oraz skrzyń. Te wózki są stosowanie również do transportowania lub przemieszczania materiałów w magazynie z jednego miejsca w drugie. Używanie tego rodzaju wózków umożliwia zagwarantowanie bardziej wydajnej oraz produktywnej logistyki magazynowej.

Wózki platformowe
Wózki i Taczki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wózki i Taczki

Co to są wózki wysokiego składowania?

Tego rodzaju wózki magazynowe są przeznaczone do podnoszenia palet na bezpieczną wysokość roboczą. To one w znacznym stopniu zmniejszają ilość skarg na obrażania przy pracy. Wózki wysokiego składowania w znacznym stopniu ułatwiają pracę osobom zajmującym się pakowaniem i montażem. Praca jest wydajniejsza i bardziej ergonomiczna.

Wózek wysokiego składowania

Gdy mówimy już o wózkach magazynowych wysokiego składowania, to są to wózki wąskokadłubowe. To specjalne urządzenia przeznaczone specjalnie do pracy w magazynach wysokiego składowania. Możesz je wykorzystywać między innymi do kompletowania zamówień, do przechowywania oraz do pobierania palet. Ich najważniejszą zaletą są obrotowe i ruchome widelce. Uchylają się w górę i w dół. Operator może obserwować otoczenie za pośrednictwem kamery zamontowanej na widelcu. To pozwala mu bezpiecznie działać na ograniczonej przestrzeni.

Jak wynika z naszych przemyśleń dotyczących wózków magazynowych, z powodzeniem sprawdzą się one w bardzo wielu branżach. Mają naprawdę różnorodne zastosowania. Na pewno sprawdzą się one doskonale między innymi: w przemyśle, w supermarketach, w hotelach, restauracjach, instytutach, czy w urzędach. Odpowiednio dobrany wózek magazynowy da Ci możliwość skrócenia czasu transportowania ładunków.

Sprawdź nasze wózki magazynowe:
Nawet jeżeli musisz na co dzień przewozić naprawdę bardzo duże ilości towarów. Powinniśmy tutaj wspomnieć jeszcze o tym, że wózki magazynowe występują w dwóch różnych liniach produktów. To oznacza, że na rynku możesz znaleźć takie wózki, które charakteryzują się bardzo wysoką konfigurowalnością oraz takie, które mają w pakiecie wiele przydatnych akcesoriów. Wózki do magazynu są dostępne również w wielu różnorodnych rozmiarach. Wszystko po to, żeby w jak największym stopniu spełnić Twoje oczekiwania oraz zatroszczyć się o indywidualne potrzeby.

Dlaczego powinieneś zainwestować w wózki magazynowe?

Pewnie masz świadomość tego, że poza regałami, najważniejszym wyposażeniem w każdym magazynie są właśnie opisywane wcześniej wózki. Chcemy tutaj również wspomnieć o tym, że dopasowanie odpowiedniego wózka magazynowego jest bardzo ważną kwestią. Weź to pod uwagę, gdy po raz kolejny będziesz kompletował wyposażenie Twojego magazynu. Wózek powinien być dopasowany do rodzaju przewożonych produktów i do regałów. Powinien też być odpowiedni do metrażu, jaki ma Twój magazyn. Za duży wózek będzie Ci o wiele bardziej przeszkadzał niż pomagał w codziennej pracy.
Wózek do magazynu

Kolejny podział wózków magazynowych

Powyżej opisaliśmy już kilka podstawowych rodzajów wózków magazynowych. Poza wykonanym wcześniej podziałem, tego rodzaju wózki, możemy podzielić również na: platformowe, piętrowe, gospodarcze, taczkowe, paletowe, wózki typu dolly, wózki elektryczne czołowe.

Przy wózkach platformowych wspominaliśmy już o tym, że są one przeznaczone do przewożenia małych ładunków. Chcielibyśmy jednak tutaj jeszcze trochę ten temat rozwinąć, ponieważ są to jedne z najpopularniejszych wózków magazynowych na całym świecie. Dodamy też, że w przypadku tego rodzaju wózków bardzo ważne jest szybkie tempo przemieszczania.

Wózki magazynowe tego rodzaju mają składane uchwyty oraz są wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów. Nadają się do przewożenia nawet bardzo ciężkich towarów o nieregularnych kształtach. Składane wózki magazynowe to doskonały wybór w przypadku samochodów dostawczych. Po zakończeniu załadunku możesz je złożyć i przewozić razem z towarem. Wynika to stąd, że nie zajmują one wiele przestrzeni. Nie są również zbyt drogie, więc bez problemu możesz się o tym samodzielnie przekonać.

Jakie jeszcze zalety mają wózki magazynowe piętrowe?

Wózki piętrowe magazynowe mają to do siebie, że posiadają kilka blatów. Ich wysokość oraz ilość możesz spokojnie regulować. Tego rodzaju wózki magazynowe mogą być dwupiętrowe, trzypiętrowe albo czteropiętrowe. Tego rodzaju wózek magazynowy polecamy Ci w szczególności w sytuacji, gdy musisz przewozić już wcześniej posortowane artykułu. Niektóre wózki magazynowe mają dodatkowo uchylne blaty. To w znacznym stopniu ułatwia składowanie towarów na co dzień. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że możesz go wykorzystać również na przykład w sali wystawowej. Doskonale nadaje się on do eksponowania asortymentu.

Co możemy powiedzieć o wózkach magazynowych gospodarczych?

Gospodarcze wózki magazynowe, tak samo, jak już wcześniej opisane wózki piętrowe, mają kilka blatów. Układa się je piętrowo. Możesz w zależności od modelu ułożyć od dwóch do czterech pięter. Chcemy tutaj jeszcze bardzo mocno podkreślić fakt, że doskonale nadają się one do przewożenia akcesoriów serwisowych. Sprawdzą się też w formie ułatwienia dla ekip sprzątających. Szczególnie w biurach, hotelach oraz w centrach handlowych.

Wózki tego rodzaju możesz również z powodzeniem wyposażyć w wiele dodatkowych funkcji. Mamy tutaj na myśli między innymi wzmocnione blaty wyprodukowane z włókna szklanego, szuflady, maty antypoślizgowe oraz wyjątkowo ciche kółeczka. Wszystkie te udogodnienia i ułatwienia będą szczególnie przydatne we wszystkich tych miejscach, w których potrzebna jest cisza w czasie pracy. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim szpitale oraz przychodnie lekarskie i hotele.

Jednym z wariantów wózków gospodarczych magazynowych jest oczywiście wózek warsztatowy. Charakteryzuje się on tym, że ma naprawdę solidną konstrukcję. Dodatkowo jest on o wiele bardziej wytrzymały, niż tradycyjne wózki gospodarcze. Musimy tutaj jeszcze wspomnieć o tym, że mają blaty z rantami zapobiegającymi zsuwaniu się niewielkich przedmiotów. Wózki tego rodzaju wykorzystywane do bardzo często do transportowania wyposażenia w warsztatach magazynowych lub w halach montażowych.

A może postawić na wózek ręczny taczkowy?

Czasami jest tak, że najlepszym wyborem jest ten najprostszy. Dlatego poza wszystkimi już opisanymi wózkami magazynowymi, polecamy Ci również wózek ręczny taczkowy. Co jest w nim takiego wyjątkowego? Przede wszystkim – prostota. Zapewniamy Cię, że jest to najczęściej wykorzystywany wózek w firmach transportowych, spedycyjnych i działach dystrybucji.

Jest on złożony w platformy o niewielkich rozmiarach oraz z ramy z ergonomicznymi uchwytami, która jest zamontowana na kołach. Platformę musisz wsunąć pod spód towaru, który leży na posadzce. Kolejnym niezbędnym etapem jest przechylenie całej konstrukcji. Pozwala ona w łatwy sposób podnieść ładunek. Następnym niezbędnym krokiem jest przewiezienie towaru do wyznaczonego wcześniej miejsca. Chcemy napisać jeszcze trochę więcej na temat wózków paletowych, bo wcześniej wspomnieliśmy o nich tylko kilka słów.

Wcześniej pisaliśmy już o tym, że inaczej są to po prostu paleciaki. Wykorzystuje się je do przewożenia ładunków, znajdujących się na paletach. Chcemy jeszcze tutaj podkreślić, że wózki paletowe są bardzo wytrzymałe, ponieważ produkuje się je z najwyższej jakości stali. Wózki paletowe są w stanie przetrwać naprawdę wiele lat w praktycznie niezmienionym stanie.

Nie musisz się o nie jakoś specjalnie troszczyć. Musimy tutaj również zaznaczyć, że pozwalają one bezpiecznie i komfortowo przewozić z miejsca na miejsce różnego rodzaju towary. Nie możemy tutaj również ukrywać faktu, że wózek paletowy jest tak samo jak platformowy jednym z najpopularniejszy wariantów wózków magazynowych na świecie. Ich sława bierze się stąd, że pasuje do wszystkich standardowych wymiarów palet. Doskonale poradzi on sobie we wszystkich magazynach oraz w halach produkcyjnych. Musisz mieć również świadomość tego, że wózki paletowe to maksymalnie rozbudowana kategoria. Znajdziesz w niej wózki o różnej nośności oraz posiadające rozmaite wyposażenie dodatkowe.

Niektóre wózki paletowe są nawet wyposażone w silnik elektryczny. Mogą mieć również wbudowaną elektroniczną wagę. Musisz się z nami zgodzić, że producenci wózków magazynowych są pod tym względem naprawdę bardzo kreatywni. Wózki paletowe, które są stosowane w przemyśle zazwyczaj mają gumowe kółka oraz rolki przy widłach z poliuretanu. Natomiast w branży farmaceutycznej o wiele popularniejsze są wózki paletowe z kołami oraz z rolkami wyprodukowanymi z nylonu. Pomagają one w utrzymaniu czystości w magazynie. Mamy nadzieję, że ten artykuł Ci się spodobał i rozszerzyłeś swoją wiedzę o wózkach magazynowych.
Wózki magazynowe – do czego mogą Ci się przydać?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie