Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskaśroda, 5 stycznia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 6098
Ilość komentarzy: 0

Wypełniacze skropak i flopak - do czego ich używać

Wypeniacze-skropak-i-flopak--do-czego-ich-uywa

Konkurencja nie śpi. Nie można zatem pozwolić sobie na błędy. Jak, więc zadbać o swoje artykuły przeznaczone do wysyłki? Rozwiązaniem są odpowiednie, doskonałej jakości wypełniacze. To właśnie one mogą pośrednio zdecydować o być albo nie być dla sprzedaży wysyłkowej. Taki produkt to jeden z najważniejszych elementów paczki, oczywiście poza samym zakupionym towarem.

Czym są wypełniacze do paczek?

To produkty stworzone z myślą tylko i wyłącznie na potrzeby ochrony zawartości opakowania. Oczywiście ich zastosowanie nie opiera się jedynie na wsparciu przy wysyłce zamówień internetowych, ale także w innych dziedzinach życia, na przykład gdy chcemy zabezpieczyć przedmioty delikatne bądź cenne. Wypełniacze świetnie zatem sprawdzą się przy przeprowadzce. Nie musisz obawiać się o swój sprzęt elektroniczny ani o naczynia, czy porcelanę. Zadaniem numer jeden dla tego produktu to amortyzacja i eliminacja wszelkich możliwych ruchów w środku paczki. Najlepszym zabezpieczeniem towaru jest jego odpowiednie spakowanie. Doskonałe dopasowanie produktu do pudełka gwarantuje, że całość dotrze do adresata w nienaruszonym stanie. Przydatność wypełniacza zauważysz przede wszystkim w momencie, kiedy w jednym pudełku będziesz wysyłać kilka przedmiotów, różnej wielkości. Rzadko kiedy tworzona jest mapa cieni pod każdy możliwy zbiór rzeczy. W takiej sytuacji ratunkiem są właśnie wypełniacze. Kiedyś tak ważną rolę spełniały gazety, czasopisma, czy po prostu papier toaletowy. Obecnie jednak rzadko kto w domu posiada gazety, a papier jest zwyczajnie niezbyt elegancki. Dość trudno sobie wyobrazić wysyłkę do klienta, czy do znajomego w takiej postaci, z takimi dodatkami. Zarówno w Internecie, jak i w rzeczywistości z pewnością nie raz widziałeś, w jaki sposób traktowane są przesyłki. Sprawa dotyczy magazynierów, a także kurierów. Na sortowniach nie liczy się delikatność, lecz czas. Jeśli zatem chcesz mieć pewność, że paczka dojedzie do klienta we wzorowym stanie, musisz ją odpowiednio zabezpieczyć. Zapewnij przesyłce bezpieczeństwo, wypełniając ją po brzegi wypełniaczem. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoja paczka będzie gotowa na wszystko!


Czym jest wypełniacz do paczek skropak?

Wypeniacze-skropak-i-flopak--do-czego-ich-uywa-1
Skropak to rodzaj wypełniacza do paczek, którego bardzo dużą zaletę stanowi fakt, że jest w stu procentach biodegradowalny. Wykonany został z materiałów pochodzenia roślinnego, więc jest ekologiczny i nietoksyczny. Po wykonaniu swojej funkcji granulat może zostać wykorzystany ponownie lub można go bezpiecznie zutylizować poprzez kompostowanie, czy rozpuszczenie w wodzie. Warto zwrócić uwagę na wszystkie cechy, właściwości produktu:
 • lekki i wytrzymały - nie ma wpływu na wagę paczki,
 • łatwy, szybki w użyciu,
 • chroni produkty bez względu na ich kształt,
 • nie zawiera toksycznych dodatków, więc jest bezpieczny zarówno dla dzieci, jak i zwierząt,
 • nadaje się do zabezpieczenia każdej przesyłki, w tym także lotniczej.
Pojedynczy skropak ma długość około 3 centymetrów, a jego średnica waha się w okolicy 2 centymetrów. Oczywiście należy przy tym założyć 10% na małe różnice. Podobnie sprawa wygląda w przypadku parametru gęstości, który w dużej objętości wynosi 8 kg/m³. Liczne testy wykonane przez producenta na wypełniaczu dowodzą, że ma on zdecydowanie mniejszą wrażliwość na zgniatanie niż produkty polistyrenowe. Firmy na całym świecie stosują skropak do zwiększenia ochrony przesyłek w transporcie. To rozwiązanie, które znajduje zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie. Zawdzięcza to swojej łatwości w użyciu, ale też neutralności. Skropak jest w pełni bezpieczny nawet dla najmłodszych. Produkt wykonany został ze skrobi kukurydzianej, więc jeśli ktoś pomyli je ze słynnym chrupkiem, nic się nie stanie, poza oczywistą różnicą w smaku.
Wypełniacze do paczek

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wypełniacze do paczek


Flopak - wypełniacz przyjazny środowisku

Wypeniacze-skropak-i-flopak--do-czego-ich-uywa-2
Flopak to polistyrenowy wypełniacz w kształcie ósemki. Materiał jest w stu procentach podlegający recyklingowi. Produkt jest bardzo lekki, nie kruszy się, więc nie musisz się martwić, że znajdziesz jego kawałki w transportowanym towarze. W końcu nikt nie chciałby znaleźć w głośnikach czy na ubraniach okruchów wypełniacza. To nie tylko nieestetyczne, ale także (w przypadku elektroniki i sprzętów RTV) trudne do usunięcia. Flopak nadaje się idealnie, jako wypełniacz przesyłki, gdyż dzięki swojej  gładkiej powierzchni nie powoduje zarysowań. Oznacza to, że wszelkie ekrany LCD, czy porcelana, kryształy lub inne delikatne przedmioty, są w pełni bezpieczne. Produkt jest mało sprężysty, ale za to bardzo elastyczny. Warto wspomnieć, jak należy go używać. Sprawa jest prosta. Wsypujesz nieco wypełniacza do pudełka, następnie wkładasz do środka produkty, które chcesz wysłać. Na sam koniec przysypujesz całość flopakiem, tak, by zawartość nie była widoczna. Łatwe, szybkie i przyjemne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wypełniacza?

Zarówno skropak, jak i flopak z wyglądu przypominają kukurydziane chrupki. Oba produkty mają też podobne właściwości i zastosowanie. Używa się ich głównie do wypełnienia niewielkich przestrzeni w paczce, by zabezpieczyć przedmioty o niezbyt dużej wadze. W takim razie nasuwa się pytanie: Jak wybrać odpowiedni wypełniacz? Musisz zwrócić uwagę na następujące rzeczy:
 • kształt przedmiotu - do nieregularnych kształtów świetnie sprawdzą się nasze „chrupki”,
 • stopień kruchości, delikatności przedmiotu,
 • ciężar przesyłki,
 • ilość pustej przestrzeni w paczce,
 • wybrany rodzaj transportu,
 • znaczenie ekologii całym procesie.
Stare gazety, papier do zabezpieczenia towaru to zdecydowanie zły wybór. Nie są skuteczne, brudzą ręce, mają negatywny wpływ na wizerunek nadawcy, który najczęściej jest sprzedawcą. Dobrze dobrany wypełniacz na pewno podkreśli wartość towaru i podniesie prestiż wysyłającego. Klient lubi czuć się zaopiekowany pod każdym względem. Celem zarówno sprzedawcy, jak i osoby odpowiedzialnej za wysyłkę (magazynier, spedytor) jest doręczenie produktów w idealnym stanie. Dlatego właśnie konieczny jest dobór wypełniacza pod kątem jego właściwości fizycznych i dostosowanie go do rodzaju przesyłki. Pamiętaj, że pochopnie wybrany wypełniacz może spowodować uszkodzenie zawartości. Zły dobór produktu może być kosztownym błędem.

Co definiuje doskonały wypełniacz?


Wypeniacze-skropak-i-flopak--do-czego-ich-uywa-3
Z pewnością istnieje wypełniacz, który ma najwięcej zalet i wygrywa w rankingach. Nie oznacza to jednak, że coś idealnego dla ogółu będzie doskonałe dla Ciebie. Aby nie korzystać z cudzych rozwiązań, a dobrać własne, pamiętaj, że dobry wypełniacz powinien:
 • charakteryzować się estetyką - ma to ogromny wpływ na odbiór klienta, od zawsze kupujemy i wybieramy oczami, a źle dobrane wypełnienie może popsuć cały efekt. Kiepski produkt ochronny może sugerować słabą jakość zawartości. Podkreśl swój prestiż - stosuj wypełnienie podkreślające wartość towaru.
 • Nie szkodzić środowisku - czas na bycie eko! Pokaż, że cenisz dbanie o środowisko naturalne. Klienci o podobnych przekonaniach z pewnością docenią Twój wysiłek. Wybierz produkt biodegradowalny, nietoksyczny lub taki który nadaje się do recyklingu.
 • Być ekonomiczny - oczywiście to nie cena jest zawsze najważniejsza, jednak nie oszukujmy się - chcemy zapłacić na produkt, który skutecznie ochroni naszą przesyłkę, a jednocześnie nie będzie droższy od samego towaru. Zwróć uwagę na uniwersalność wypełniacza, tak aby jeden dobrany rodzaj pasował do jak największej ilości wysyłek. Dodatkowo warto pamiętać, że im wypełniacz lżejszy, tym mniej narażasz się na zwiększone koszty transportu i pakowania.
​Jeżeli dobór wypełniacza nie jest jednorazowy, to musisz tę decyzję podjąć w pełni świadomie, by uniknąć późniejszym kłopotów, kosztów, czy nieprzyjemności.

Oferta zakupu wypełniaczy flopak i skropak

W naszym serwisie możesz zaopatrzyć się kompleksowo. Oznacza to, że w naszym sklepie znajdziesz nie tylko każdy rodzaj wypełniacza do paczek, ale też wszystkie inne artykuły umożliwiające całościowe zabezpieczenie przesyłki. Neopak to najlepsze miejsce na takie zakupy, gdyż gwarantujemy dostępność produktów od ręki. Na miejscu możesz obejrzeć i przetestować towar. Flopak znajdziesz u nas w przystępnej cenie, zarówno w worku o pojemności 500 litrów, jak i w kartonie, w którym mieści się 100 litrów. W ten sposób możesz dopasować ilość wypełniacza do swoich potrzeb. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku skropaka. Dostaniesz go u nas w różnych pojemnościach, a konkretnie w workach 100, 200 i 500 litrowych. Oczywiście im większy worek tym cena będzie atrakcyjniejsza. W Neopaku zdajemy sobie sprawę, że taka decyzja nie zawsze jest dla jednorazowego przypadku. Wiemy, że wybór wypełniacza może być na lata, do stałych wysyłek. W związku z tym zapewne będziesz potrzebować porady. Nie boimy się wyzwań i pomożemy Ci przy każdym projekcie. Możesz liczyć na nasz pełen profesjonalizm, jesteśmy specjalistami!

Wypełniacze w typie flopak lub skropak cieszą się dużym powodzeniem, w przypadku niewielkich paczek. Przy cięższych towarach mogą być jednak niewystarczające. Dlaczego? Są miękkie, a drgania wywołane podczas przewozu mogą spowodować, że towar opadnie na dno opakowania. W takim przypadku z jednej strony produkt jest całkowicie niezabezpieczony i jego uszkodzenie jest praktycznie pewne. Zaletą obu wypełniaczy z pewnością jest fakt, że są one przyjazne dla środowiska. Ekologia w obecnych czasach to podstawa. Warto zatem wziąć ten aspekt pod uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu. Oba wypełniacze wyglądają podobnie, jednak różnią się składem, a co za tym idzie, również ich właściwości ochronne się nieco różnią. Pamiętaj, że nie musisz się tym martwić, bo pomożemy Ci w dobraniu idealnego rozwiązania.
Wypełniacze skropak i flopak - do czego ich używać
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie