Magdalena SzafrańskaMagdalena Szafrańskawtorek, 21 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1963
Ilość komentarzy: 0

Wysyłanie smartfon kurierem. Co musisz wiedzieć?

Sprzedajesz swój stary telefon przez Internet? Znajomy wyjechał i zostawił u Ciebie smartfona? Jesteś sprzedawcą internetowym, który posiada w swojej ofercie telefony komórkowe? Wysłanie telefonu pocztą lub kurierem to prosty proces. Dzięki odpowiedniemu opakowaniu możesz wysyłać różne marki i modele, a nasza porównywarka cen pomoże Ci znaleźć najlepszy sposób na wysłanie telefonu. 

Jak zapakować smartfon


Niezależnie od tego, czy wysyłasz go nowemu właścicielowi, członkowi rodziny, czy też do sklepu w celu naprawy, oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby Twój smartfon bezpiecznie dotarł na miejsce. Oto lista potrzebnych materiałów do ​​pakowania:
 • Nożyczki
 • Folia bąbelkowa
 • oryginalne pudełko do telefonu
 • Taśma
 • Nowe opakowanie wysyłkowe
-Wysyanie-smartfon-kurierem-Co-musisz-wiedzie
Jeżeli masz już wszystko przygotowane, możesz przejść do pakowania:

Krok 1: Zapakuj ponownie telefon komórkowy do oryginalnego pudełka. Jeśli go nie masz, zawiń telefon w 2 cm folii bąbelkowej i znajdź pudełko o podobnym kształcie. Do umieszczenia telefonu potrzebne będzie drugie, nieco większe pudełko.
Krok 2: Ułóż spód większego pudełka w 2,5 cm folii bąbelkowej lub wypełnij chipsami, aby stworzyć “łóżko”, na którym będzie spoczywać pudełko z telefonem.
Krok 3: Wypełnij pozostałą przestrzeń wokół pudełka telefonu chipami do pakowania i upewnij się, że nie dotyka ono wewnętrznych ścianek pudełka zewnętrznego. Potrząśnij nim, nie powinien się ruszać.
Krok 4: Zabezpiecz pudełko dużą ilością taśmy pakowej. Przeciągnij trzy warstwy taśmy wzdłuż głównych klap pudełka, a następnie ponownie na krzyż.
Krok 5: Wydrukuj i dołącz etykietę wysyłkową baterii, którą dostarczamy pocztą elektroniczną.

A co jeżeli nie posiadam oryginalnego pudełka?


Oryginalne opakowanie jest najlepsze do wysyłki smartfonów. Zostało ono zaprojektowane w taki sposób, aby chronić delikatny przedmiot podczas transportu. Jeżeli jednak nie posiadasz oryginalnego opakowania, nadal możesz wysłać smartfon. Możesz znaleźć opakowanie kartonowe, wielkością pasujące do Twojego telefonu, a sam smartfon owinąć folią bąbelkową. Jeżeli nie masz pod ręką nic odpowiedniego, kilkakrotnie owiń telefon folią bąbelkową i zaklej taśmą. Taki pakunek dodatkowo włóż do woreczka strunowego. Dopiero tak przygotowany telefon zapakuj w większe, kartonowe, opakowanie wysyłkowe. Jeżeli nie masz folii bąbelkowej, możesz również użyć papieru pakowego lub folii stretch. W takim przypadku, również konieczny jest dobry i mocny woreczek strunowy, który ochroni Twój transport przed wilgocią.
-Wysyanie-smartfon-kurierem-Co-musisz-wiedzie-1

Przeczytaj również:
7 sposobów na ochronę przesyłek przed wilgocią
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony


Dodatkowe wskazówki 

 1. Opakowanie – upewnij się, że Twój telefon komórkowy jest odpowiednio zapakowany do podróży. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z naszymi poradami dotyczącymi pakowania. Jeśli telefon nie znajduje się w oryginalnym opakowaniu, zaleca się owinięcie ładowarki i akcesoriów osobno folią bąbelkową przed włożeniem ich do pudełka z telefonem. 
 2. Test wstrząsania – po spakowaniu telefonu potrząśnij pudełkiem, aby upewnić się, że nic się w nim nie porusza. Telefon i wszelkie akcesoria powinny być ciasno zapakowane, aby nie mogły się przemieszczać podczas transportu.
 3. Porównaj ceny – zanim zdecydujesz się na wysyłkę, porównaj oferty różnych firm kurierskich.
 4. Wybierz usługę ekspresową – w przypadku przedmiotów kruchych zawsze zaleca się skorzystanie z usługi dostawy ekspresowej, takiej jak dostawa następnego dnia. Skraca to czas obsługi i tranzytu, a tym samym minimalizuje ryzyko uszkodzeń.
 5. Zarezerwuj usługę nadania paczek — usługi nadania paczek zapewniają elastyczność nadania przesyłki w dogodnym dla siebie czasie i są zazwyczaj tańsze niż odbiór przez kuriera.


Uwaga dotycząca baterii litowych

W przypadku przesyłek pocztowych baterie litowe muszą być instalowane w sprzęcie elektronicznym. Opakowania nie powinny zawierać więcej niż cztery ogniwa lub więcej niż dwie baterie litowe. Same baterie litowe lub po prostu zapakowane wraz ze sprzętem nie mogą być niezaakceptowane przez kuriera. Pamiętaj, że mocne opakowanie zewnętrzne jest wymagane. Zawartość paczki musi być odpowiednio zapakowana, aby zapobiec jej przemieszczaniu się i/lub uszkodzeniu podczas transportu. W żadnym wypadku nie przyjmujemy wadliwych lub uszkodzonych baterii.
-Wysyanie-smartfon-kurierem-Co-musisz-wiedzie-2

Przeczytaj także
: Towary, ktorych nie można wysyłać kurierem


Czy warto ubezpieczyć przesyłkę ze smartfonem


Jako, że smartfon to delikatny i zazwyczaj drogi przedmiot, warto zastanowić się nad ubezpieczeniem takiej przesyłki. Wielu przewoźników oferuje darmowe ubezpieczenie przesyłki do pewnej kwoty:
 • UPS i UPS Access Point – ubezpieczenie do 323 zł gratis.
 • DPD Polska, FedEx Express, InPost Paczkomaty, Poczta Polska Kurier 48 – ubezpieczenie do 1000 zł gratis;
 • Poczta Polska Ekspres 24 – ubezpieczenie do 5000 gratis;
 • InPost Kurier – ubezpieczenie do 200 zł gratis;
Jako, żę smartfon często przewyższa wartością podane wyżej kwoty, warto skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia. Możesz mieć wtedy pewność, że w razie zaginięcia paczki lub uszkodzenia otrzymasz rekompensatę pieniężną do wartości urządzenia.
 Wysyłanie smartfon kurierem. Co musisz wiedzieć?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie