Paweł SaigomadePaweł Saigomadewtorek, 25 kwietnia 20235 minut czytanialiczba wyświetleń: 952
Ilość komentarzy: 0

Wysyłka paczki bez użycia kartonu - czy jest to możliwe?

Najczęściej wybieranym rodzajem opakowań do wysyłki różnego rodzaju przedmiotów jest bez wątpienia karton. Jego wykorzystanie pozwala na odpowiednie zabezpieczenie wysyłanego przedmiotu. Dzięki temu w miejsce docelowe dociera przesyłka w stanie nienaruszonym. Kartony są łatwodostępne, charakteryzują się szybkim i łatwym użytkowaniem. A pudełka wykrojnikowe nie wymagają nawet dodatkowego wykorzystywania taśm pakowych. Doskonale sprawdzą się w takiej sytuacji naklejki okrągłe np. z podziękowaniami za zakup. Przesyłka dzięki nim będzie estetycznie wyglądać. Z kolei warstwa klejąca przylegająca do powierzchni kartonu będzie chroniła przed jego otwarciem.

Kobieta siedząca na podłodze w otoczeniu kartonów i kopert bąbelkowych

Nie tylko kartony sprawdzą się doskonale - z jakich innych rodzajów opakowań można korzystać?


Wróćmy jednak do sedna sprawy, czyli do wykorzystywania innego rodzaju opakowań do przesyłek kurierskich i pocztowych. Czy kartony mają dobrą alternatywę? Wiele zależy od tego, co chcesz wysłać. Są produkty, których wysłanie w kartonie będzie jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Jednak w wielu sytuacjach skorzystanie z innych opakowań jest ciekawym rozwiązaniem. Na rynku dostępnych jest mnóstwo propozycji. A w sklepie Neopak znajdziesz m.in. koperty bąbelkowe, papier Kraft, folię stretch oraz foliopaki. Który rodzaj tych opakowań sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku?

O czym pamiętać wysyłając produkty bez kartonu?


Szeroki wybór kartonów pod względem wielkości sprawia, że nie każdy sprzedawca chce korzystać z alternatywnych sposobów na przygotowywanie wysyłek. Kartony wyróżnia konkurencyjna cena, różnorodność oraz bardzo dobra dostępność. A także wygoda użytkowania i funkcjonalność. Wśród produktów oferowanych przez sklep Neopak znajdziesz np. pudła do komputera, pudełka na płyty winylowe, kartony na obrazy, opakowania na laptopy oraz owijki na książki. Nic więc dziwnego, że przy takiej różnorodności, najczęściej sprzedawcy sięgają po tego rodzaju opakowania. Jednak nie zawsze kartony są jedynym możliwym rozwiązaniem. Z jakich alternatywnych materiałów możesz skorzystać?

Koperty bąbelkowe brązowe leżące na biurku
Koperty bąbelkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty bąbelkowe

Bezpieczne opakowanie - koperty bąbelkowe w różnych rozmiarach


Jedną z alternatyw dla kartonów stanowią bez wątpienia koperty bąbelkowe. Ich specyficzna konstrukcja pozwala na zapakowanie przedmiotów stosunkowo niewielkich wymagających odpowiedniego zabezpieczenia. Koperty doskonale sprawdzają się przy wysyłce:
 • książek;
 • akcesoriów kuchennych;
 • akcesoriów ogrodniczych;
 • kosmetyków;
 • płyt;
 • biżuterii;
 • ubrań.
Koperty pęcherzykowe dostępne są w różnych rozmiarach. Ponadto oprócz tych tradycyjnych w kolorze białym i brązowym, znajdziesz też koperty bąbelkowe metaliczne fioletowe, czerwone, srebrne, czarne, różowe itp. Co sprawia, że koperty bąbelkowe cieszą się dużym zainteresowaniem? Przede wszystkim fakt, że chronią wysyłany produkt zarówno przed wstrząsami i upadkami, jak i przed wilgocią. Wyściełane wnętrze koperty folią pęcherzykową skutecznie przyczynia się do zabezpieczania wysyłanych przedmiotów.

Zalety korzystania z kopert bąbelkowych


W kontekście użytkowania kopert bąbelkowych warto wspomnieć o braku konieczności korzystania z dodatkowych akcesoriów takich jak np. folia bąbelkowa. Oczywiście, jeśli uważasz, że produkt, który wysyłasz, wymaga jeszcze dodatkowego zabezpieczenia, możesz owinąć go folia dla pewności. Jednak najczęściej folia, która znajduje się we wnętrzu koperty, w zupełności wystarcza. Jeśli jesteśmy już przy oszczędnościach, to warto wspomnieć o zmniejszonym zużyciu taśmy pakowej. Koperty wyposażone są w pasek klejący, który szczelnie zamyka opakowanie. Do zalet tego alternatywnego sposobu wysyłania paczek można zaliczyć jeszcze korzystną cenę oraz łatwość przechowywania.

Czarna folia stretch

Folia stretch - niezastąpiony produkt w nagłych sytuacjach


Zabrakło kartonów, a zamówienie musi zostać zrealizowane? A może masz w swoim asortymencie, kilka przedmiotów, które odbiegają gabarytowo od większości produktów, jakie oferujesz, przez co zupełnie nie wiesz, jak zabrać się za ich wysyłkę, bo nie masz odpowiedniego kartonu? Ciekawym sposobem jest wykorzystanie folii stretch. Charakteryzuje się ona wieloma zaletami, m.in. doskonałym wręcz przyleganiem do pakowanego przedmiotu. Ponadto jest wytrzymała i chroni przed wilgocią.

Jeśli jednak decydujesz się na użycie folii stretch, pamiętaj o tym, że najlepiej jest na początek jeszcze użyć folii bąbelkowej. Owinięcie wysyłanego przedmiotu przynajmniej jedną warstwą ochronną pozwoli na zabezpieczenie przed wstrząsami, których z pewnością przesyłka doświadczy podczas transportu. Folię bąbelkową można zabezpieczyć taśmą pakową, żeby się nie rozwijała, a następnie wykorzystać folię stretch. Na koniec, aby mieć pewność, że folia stretch będzie się trzymała również można produkt zabezpieczyć taśmą pakową.

Foliopaki - najczęściej wykorzystywane przy wysyłce ubrań


Co to jest foliopak? Jest to wyjątkowo lekka koperta wykonana z wysokiej jakości folii charakteryzującej się wytrzymałością. Chroni przed wilgocią i zabrudzeniami. Wykorzystanie foliopaków zmniejsza zużycie taśmy pakowej, gdyż wyposażone są one w pasek klejący. Ten rodzaj opakowań najczęściej wykorzystywany jest przez sklepy odzieżowe do wysyłki ubrań i różnego rodzaju akcesoriów. Chcesz dodatkowo zabezpieczyć wysyłany przedmiot? Wystarczy przed włożeniem do koperty, owinąć go folią pęcherzykową. Dzięki temu przesyłka będzie dodatkowo chroniona przed wstrząsami i upadkami.

Paczka owinięta papierem kraft i przewiązana sznurkiem

Papier Kraft - ekologiczne i szybkie rozwiązanie problemu, jakim jest brak kartonów


Jeśli zabrakło Ci kartonów, a do wysłania masz niewielkich gabarytów przedmiot, możesz wykorzystać papier kraft. Jest to materiał pakowy, który wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz rozerwania. A to nie koniec jego zalet. Niektóre produkty wymagają ochrony przed promieniami słonecznymi - papier Kraft sprawdza się w takich sytuacjach doskonale. Materiał ten ma jednak wady. Nie chroni przed wstrząsami i upadkami. Dlatego dobrze jest wysyłany produkt owinąć dwa lub trzy razy folią bąbelkową. Jakie jeszcze zastosowania ma papier Kraft? Jest doskonałym wypełniaczem do paczek. Sprawdza się też jako przekładka w zamówieniach, w których znajduje się więcej produktów, które nie powinny się ze sobą stykać.

Wysyłanie przesyłek bez kartonu, o czym należy pamiętać?


Podstawowym czynnikiem, o którym warto pamiętać, wysyłając przesyłkę w alternatywnych opakowaniach, jest odpowiednie zabezpieczenie. Oczywiście, korzystając z kartonów, również należy o tym pamiętać, jednak warto np. wziąć pod uwagę, że pod folię stretch dobrze jest położyć przynajmniej jedną warstwę folii bąbelkowej, która będzie amortyzowała ewentualne upadki. Jeśli wysyłasz produkt o nieregularnych kształtach, dobrze jest ostre krawędzi zabezpieczyć. Sprawdzić się mogą tekturowe przekładki lub kątowniki. Wysyłając przesyłkę zabezpieczoną folią stretch najlepiej używać tej nieprzezroczystej. Dzięki temu, produkty, który wysyłasz, nie będzie widoczny. Ostatnim krokiem jest odpowiednie oznaczenie przesyłki. Etykiety i naklejki, jakie znajdziesz w sklepie Neopak pomogą Ci w tym.

Wnętrze koperty babelkowej

Neopak - sklep internetowy, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz


Producent kartonów Neopak dba o to, aby każdy klient znalazł w ofercie to, czego potrzebuje. Dlatego oprócz wysokiej jakości opakowań tekturowych różnej wielkości poleca alternatywne materiały do pakowania, w tym koperty bąbelkowe, folię stretch oraz papier Kraft. Ceny produktów są korzystne, a przy większej ilości sztuk, możesz znaleźć informacje w tabelce na karcie produktu o robotach. Masz pytania? Skontaktuj się z pracownikiem.
Brązowe koperty babelkowe leżące na zielonym bristolu i ułożone wokół ozdoby
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie