Michał KrajniakMichał Krajniakśroda, 8 czerwca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 926
Ilość komentarzy: 0

Wysyłka tkanin odzieży i obuwia

Jedną z podstawowych grup towarów, które często znajdują się w przesyłce będą tkaniny różnego rodzaju, odzież oraz obuwie. Codziennie po polskich drogach jadą tiry, samochody dostawcze oraz inne auta, które przewożą tony tego towaru. Wysyłają go sklepy, firmy, osoby prywatne, producenci, a nawet takie podmioty jak instytucje charytatywne czy religijne. Grupa tych towarów jest bardzo szeroka, a każdy towar w grupie można wysłać na wiele różnych sposobów. Ważne jest, abyśmy przy tym wszystkim pamiętali, by zabezpieczyć zawartość naszej paczki tak, aby bezpiecznie dotarła ona na miejsce. 

Podstawowe zasady przygotowania do wysyłki


Musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, których przestrzeganie jest wręcz niezbędne przy przygotowywaniu towaru do wysyłki. Po pierwsze powinniśmy zadbać o to, aby towar, który wysyłamy dotarł na miejsce nieuszkodzony oraz czysty. Po drugie musimy brać pod uwagę, że warunki transportu mogą być bardzo  różne. Nie zawsze będzie tak, że zawartość naszej paczki będzie zabezpieczona przed szkodliwymi czynnikami mechanicznymi z zewnątrz. Trzecia zasada głosi, że nasza paczka powinna być ustabilizowana oraz posiadać odpowiednią amortyzację. Wreszcie, po czwarte pamiętajmy, że lepiej zastosować za dużo opakowań niż za mało.
Wysyka-tkanin-odziey-i-obuwia

Jak przygotować tkaninę do wysyłki? 


Tkaniny będziemy tutaj rozumieli jako szeroko pojęte materiały  krawieckie. Jeżeli na przykład nasze tkaniny są zawinięte tak, że swoim kształtem przypominają rulon, to wówczas powinniśmy dobrać odpowiednio duży karton klapowy jako nasze  opakowanie zewnętrzne. W naszym sklepie Neopak można wybrać kartony o naprawdę bardzo różnych gabarytach, nie zabraknie więc także tych bardzo dużych, gdzie nasze tkaniny zmieszczą się bez żadnego problemu.  Jednakże opakowanie zewnętrzne to nie wszystko. Równie ważne będzie użycie folii bąbelkowej. W naszym sklepie posiadamy bardzo szerokie rolki folii bąbelkowej, dzięki czemu możemy w nią zapakować towar nawet o bardzo dużych rozmiarach. A po co będziemy używać folii bąbelkowej? Otóż pęcherzyki powietrza, które znajdują się bardzo blisko siebie w dużej ilości tworzą warstwę ochronną która pozwala uniknąć uszkodzenia zawartości paczki.

Naszą tkaninę będzie odbierał klient, który będzie chciał ją wykorzystać. Będą więc to między innymi klienci, którzy sami wytwarzają ubrania. Będą chcieli wykorzystać z tkaniny jako zasłony, w innych przypadkach mogą się trafić artyści, którzy wykorzystają materiał krawiecki do swojej pracy. Niezależnie od tego, kto zamawia tkaninę powinniśmy być szczególnie wyczuleni na to, że jeżeli w trakcie transportu dojdzie do jakiegoś uszkodzenia i nasza tkanina przerwie się, to wówczas klient będzie bardzo niezadowolony z towaru, który otrzymał. Może wówczas dokonać zwrotu, a w skrajnych przypadkach już nigdy nie zakupić od nas żadnego towaru. Na szczęście, stosując zasady, o których już sobie co nieco powiedzieliśmy możemy z powodzeniem uniknąć takiego scenariusza. 
Woreczki foliowe z taśmą

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Woreczki foliowe z taśmą

Jak przygotować ubrania do wysyłki?


Przygotowywanie ubrań do wysyłki to temat bardzo szeroki, dlatego też po kolei omówimy sobie poszczególne grupy odzieży które możemy wysyłać. Jest to bardzo ważne, bo sposób pakowania będzie się różnić w zależności od przeznaczenia danej odzieży, jej kroju, rozmiarów, grubości czy materiału z jakiego została wykonana. Pamiętajmy, że dbałość o szczegóły to jeden z powodów sukcesów.
Wysyka-tkanin-odziey-i-obuwia-1

Wysyłka koszulek t-shirtów i bielizny


Bardzo dużo zależy od tego jak duża ma być nasza przesyłka. Jeżeli klient zamówił przykładowo od 5 do 10 t-shirtów, to wówczas możemy je z powodzeniem zapakować w większą kopertę bąbelkową. Takie opakowanie w zupełności powinno wystarczyć, jdnakże nie zaszkodzi dodatkowo zabezpieczyć nasze t-shirty jeszcze jakąś folią, czy popakować je w worki. Co innego, kiedy klient złożył duże zamówienie. Może to być na przykład od 20 do 30 t shirtów czy koszulek. Wówczas koniecznie może być użycie kartonu. Nie możemy przy tym zapominać o tym, aby masz karton odpowiednia okleić. Dlatego też bardzo dobrze będzie użyć do tego celu taśmy klejącej. Zyskamy dzięki temu dodatkowe zabezpieczenie i będziemy mieli 100% pewności, że nasza paczka dotrze do adresata w nienaruszonym stanie. 

W przypadku wysyłki bielizny będziemy postępować bardzo podobnie. Skarpetki, bokserki czy figi możemy z powodzeniem zapakować w kopertę bąbelkową, o ile wysyłamy ich stosunkowo niedużo liczbę do klienta. Przy większej ilości znowu będziemy używać kartonu. Co jest jeszcze w tym wszystkim ważne to fakt, że chcąc zapewnić naszej paczce odpowiednią stabilizację oraz amortyzację powinniśmy użyć odpowiedniego wypełniacza przestrzeni naszego kartonu. Do tego celu warto wykorzystać wypełniacz skropak. Jest to bardzo szybki, tani łatwy i sympatyczny sposób na dopełnienie naszej paczki przed wysyłką.
Wysyka-tkanin-odziey-i-obuwia-2

Jak wysłać koszulę i eleganckie ubrania?


Kiedy zabieramy się do wysyłki koszul czy eleganckich ubrań, to powinniśmy przede wszystkim zadbać o to jak je złożyć. Jeżeli chodzi o opakowania, to póki co nic się tutaj nie zmienia. Sposoby, które do tej pory wymieniliśmy, czyli kartony klapowe, folię bąbelkowe, taśmy klejące czy wypełniacze w zupełności wystarczą nawet przy tego rodzaju towarów. Postarajmy się raczej o to, aby nasze koszule były ładnie złożone. Mogą być też zabezpieczone dodatkową tekturą w środku. Eleganckie ubrania takie jak garsonki, fraki czy garnitury powinny mieć swój osobny futerał.

Jak wysłać obuwie?


Jeżeli chodzi o buty, to tutaj także nie ma większej filozofii. Najczęściej jest tak, że buty posiadają swoje własne oryginalne pudełko. Dalszy proces pakownia odbywa się według już dobrze znanych nam zasad. Pudełko z butami w środku umieszczamy w większy karton klapowy, a całość uzupełniamy wypełniaczem. Karton zamykany i zaklejamy, żeby mieć pewność, że nie otworzy się on w sposób niekontrolowany w trakcie transportu. Folia bąbelkowa posłuży nam tutaj idealnie w takim przypadku, kiedy nasze buty posiadają jakieś drogocenne ozdoby. 
Wysyka-tkanin-odziey-i-obuwia-3

Ciekawy sposób na wysyłkę  rękawiczek


Jeżeli chodzi o wysyłkę takich dość niedużych elementów garderoby jak chociażby rękawiczki, to nie ma tutaj jakiś szczególnych zasad, które różniłyby się diametralnie od tego, o czym do tej pory zdążyliśmy już sobie powiedzieć. Jakkolwiek rękawiczki można zapakować w dość niekonwencjonalny sposób. Mowa tutaj o zastosowaniu dodatkowego zabezpieczenia, czyli opakowania, które uatrakcyjni sposób przygotowywania wysyłki. Chodzi o zapakowanie rękawiczek w torebki strunowe. Będzie to pierwsze opakowanie dla naszych rękawiczek, a następnie możemy dostosować folię a potem karton. Jest to efekt pozytywnego zaskoczenia, który może być nawet przyczynkiem do budowania oryginalności naszej marki.
Wysyka-tkanin-odziey-i-obuwia-4

Dlaczego nasze rozwiązania są tak skuteczne?


Już niejeden klient osobiście przekonał się o tym, że rozwiązania, jakie proponuje sklep Neopak w kwestii przygotowywania przeróżnych produktów do wysyłki są niezwykle korzystne. Dotyczy to również odzieży oraz obuwia. Najprościej rzecz ujmując można powiedzieć że cały sekret tkwi w jakości naszych opakowań oraz w tym że ich stosowanie przynosi wiele różnorodnych korzyści na wielu polach. A co konkretnie kryje się pod tymi hasłami?

Jakość opakowań


Opakowania, które klient może nabyć w naszym sklepie cechują się bardzo dużą jakością. Kartony klapowe, które polecamy jako opakowania zewnętrzne dla ubrań i obuwia wykonane są z bardzo trwałej tektury. Dzięki temu, gdyby nasza paczka spadła z dużej wysokości nie musimy się obawiać, że w jakiś sposób się uszkodzi. Z kolei folia bąbelkowa, którą również Proponujemy to idealne wręcz rozwiązanie na ochronę przed innymi czynnikami mechanicznymi z zewnątrz, takimi jak naciski przedmiotów o większej masie, uderzenia czy wstrząsy. Nieraz jest tak, że w trakcie transportu kilka albo nawet kilkanaście pęcherzyków powietrza w folii bąbelkowej pęka. Świadczy to o tym, że folia świetnie wykonała swoje zadanie, bo choć straciliśmy pęcherzyki to zachowaliśmy idealny stan naszej zawartości. 

Ekonomiczność i ekologiczność


Wszystkie opakowania, które spełniają swoje zadanie przy pakowaniu odzieży można nabyć w naszym sklepie po bardzo atrakcyjnych cenach.
Posiadamy ofertę, która na pewno spodoba się zarówno klientom indywidualnym jak i przedsiębiorcom. Jeżeli klient indywidualny będzie chciał kupić karton czy folię w niedużej ilości, to wówczas taki wydatek będzie go kosztował grosze. W żaden sposób nie obciąży to jego portfela, nie wpłynie negatywnie na budżet rodzinny. Z kolei przedsiębiorca, który pragnąłby kupić większą liczbę opakowań również nie musi przeznaczać na to sporych nakładów finansowych. Wiadomym jest, że gdy prowadzimy sklep czy firmę, która zajmuje się na co dzień wysyłką towaru do klienta i to jeszcze na większą skalę to wówczas tych opakowań będziemy potrzebowali naprawdę bardzo dużo. Będzie to liczba, która nie tylko będzie odpowiadała aktualnym potrzebom, ale także zapełni nasze magazyny. Tak więc kupowanie opakowań w większej ilości w żaden sposób nie sprawi, że rentowność naszego podmiotu gospodarczego obniży się. Ponadto opakowania takie jak karton czy folia bąbelkowa są produktami wielokrotnego użytku. Kupujemy je raz, a potem możemy w nich korzystać przez bardzo długi czas.

Część z naszych produktów jest w pełni ekologiczna. Karton klapowy został wykonany z surowca który jest w 100% biodegradowalny. Oznacza to, że możemy korzystać z tego produktu w sposób przyjazny dla środowiska A kiedy już nie będziemy chcieli używać kartonu to możemy bez żadnych obaw oddać go do recyklingu. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, które na pewno będzie dodatkowo bardzo dobrze świadczyło o użytkowniku

Nasze opakowania a prestiż firmy


O czym jeszcze koniecznie musimy powiedzieć to na pewno to, że nasze opakowania wykonane są w sposób wysoce estetyczny. W połączeniu z ich jakością ekonomicznością i ekologicznością, a także wysoką funkcjonalnością otrzymujemy efekt, który sprawia, że wykorzystując z opakowania możemy zbudować prestiż naszej firmy. Każdy klient na pewno będzie bardzo zadowolony z faktu, że otrzymał ładnie zapakowany  towar. Jeśli dojdzie do tego jeszcze to, że za każdym razem nasza paczka będzie bezpiecznie docierać na miejsce, to wówczas uzyskamy oinię solidnego sprzedawcy.
Wysyłka tkanin odzieży i obuwia
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie