Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnysobota, 8 lipca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 749
Ilość komentarzy: 0

Zszywacz tapicerski (taker), gdzie kupić i jaki wybrać?

Gdzie kupić zszywacz tapicerski? Do czego służy taker?


W tym artykule powiemy już na samym wstępnie, że jego treść będzie dotyczyła dość popularnego w naszych gospodarstwach domowych zszywacza tapicerskiego lub mówiąc prościej i bardziej potocznie – takera. Przyjrzymy się w nim dokładnie, czym jest taker, skąd prawdopodobnie wzięła się ta potoczna nazwa tego urządzenia, jakie rodzaje zszywacza tapicerskiego są obecnie dostępne na rynku, a także, do czego możemy wykorzystać urządzenie, jakim jest zszywacz tapicerski? Oczywiście skupimy się również na tych nietypowych zastosowaniach tego typu narzędzia.

Więc jeśli jesteś ciekawa/ciekawy odpowiedzi na powyższe pytania, to nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Cię do lektury dalszych akapitów tego wpisu. Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach, może znasz ciekawsze zastosowania niż te, które wymieniliśmy poniżej?

srebrny zszywacz tapicerski, wytrzymały


Czym jest zszywacz tapicerski? Czy to, to samo co taker?


Pragniemy już na samym początku rozwiać wszelkie wątpliwości naszych czytelników i zaznaczyć, że zszywacz tapicerski to nie to samo co taker. Nazwy oczywiście można używać zamiennie, nie jest to w żaden sposób zabronione, jednak warto pamiętać o tym, że różnica polega na konkretnym typie zastosowania poszczególnych nazewnictw. Zszywacz tapicerski jest to urządzenie proste, mechaniczne, wykorzystywane do prac dekoracyjnych, prostych napraw, z kolei taker to najczęściej urządzenie elektryczne lub pneumatyczne, które wykorzystuje się w sposób profesjonalny do prac warsztatowych lub też prac montażowych na przykład na budowach czy w zakładach produkcyjnych.


Jak zbudowany jest zszywacz tapicerski (taker)?


Ręczny zszywacza tapicerski to narzędzie, które na pewno większość z nas miała okazję widzieć w swoim życiu. Mógł go posiadać nasz dziadek, ojciec lub po prostu my sami. Jego budowa jest niezwykle prosta, gdy jest złożony, wygląda on najczęściej jak bardzo wąski prostopadłościan. Gdy odblokujemy rękojeść, spust czy po prostu mechanizm napinający, będziemy w stanie wbijać zszywki w wybraną przez nas powierzchnię. Każdorazowe wciśnięcie spustu uwalnia mechanizm i jedna zszywka ląduje wbita w daną powierzchnię, puszczając spust, cały mechanizm ponownie się napina i przesuwa zszywki umieszczone w dolnej części takera. Slot na zszywki wygląda zazwyczaj zawsze tak samo. Przebiega on przez całość konstrukcji, a blokada slotu może być skręcana lub sprężynowa, przez co mamy pewność, że nie otworzy się samoczynnie podczas używania zszywacza tapicerskiego. Wkład ze zszywkami może posiadać do kilkudziesięciu zszywek, wewnątrz slotu napinany jest specjalną sprężyną z blokadą napinającą cały wkład w kierunku mechanizmu spustowego.

Jakie wymiary mają zszywki do takera?


Zszywki do zszywacza tapicerskiego występują w różnych wariantach. Ich kształt przypomina literę „U”, przy czym takie zszywki w zależności od rodzaju mogą występować o różnej długości. Wszystko zależne jest od konkretnego zastosowania takich zszywek. Oczywiście zszywki do takera, czy zszywacza tapicerskiego mogą być różne pod względem grubości, czy szerokości. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zależne jest to od konkretnego zastosowania takich zszywek, a także typu takera, jakiego będziemy używać.

rysunek przedstawiający taker
Zszywki do takera

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Zszywki do takera


Jakie rodzaje zszywaczy tapicerskich są dostępne w sprzedaży?


Już wcześniej wspomnieliśmy, że najbardziej popularną wersją zszywaczy tapicerskich są ręczne zszywacze tapicerskie, które przede wszystkim są tanie w zakupie, wytrzymałe podczas użytkowania i w zupełności wystarczą do najprostszych zadań w gospodarstwie domowym czy niewielkiej firmie. Do ich użytku niepotrzebne są żadne dodatkowe akcesoria czy wyposażenie. W sklepach z narzędziami możemy również znaleźć zszywacze tapicerskie elektryczne, wyposażone w zupełnie innych mechanizm, zasilane prądem. Do profesjonalnego wykorzystania służą również pneumatyczne zszywacze tapicerskie, do których potrzebujemy już nieco więcej akcesoriów, czy też sprzętu, który odpowiednio spręży powietrze, jak sama nazwa wskazuje, jest to zszywacz pneumatyczny, a więc wykorzystuje sprężone powietrze w swoim mechanizmie działania.

Jakie zastosowania posiada ręczny zszywacz tapicerski?


Już chyba sama nazwa wskazuje nam, do czego może służyć typowy taker, zakłady tapicerskie wręcz opierają swoją pracą z meblami i tapicerką przy nich montowaną. Jednak zszywacze tapicerskie posiadają wiele innych zastosowań. Sprawdzi się on choćby w przymocowaniu różnego rodzaju linek, materiału czy kabli do drewnianych powierzchni. Za pomocą zszywacza tapicerskiego można również przymocować okładzinę, materiał izolacyjny czy inne tworzywa, które muszą być dokładnie przytwierdzone do powierzchni. Dodatkowo taker sprawdzi się także w rękodziele, a więc subtelnym, aczkolwiek bardzo trwałym mocowaniu różnych elementów dekoracyjnych na przykład do drewnianych powierzchni takich jak drewniane pudełka prezentowe.

zszywki do zszywacza tapicerskiego


Gdzie kupić zszywacz tapicerski?


Zszywacze tapicerskie to proste narzędzia, można je kupić praktycznie w każdym sklepie z narzędziami, znajdziemy tam szereg różnego rodzaju zszywaczy, zarówno tych tańszych jak i tych droższych. Jeśli jednak cenisz sobie czas, wygodę, a przede wszystkim możliwość natychmiastowego porównania cen, to już teraz możemy zaprosić Cię do naszego sklepu internetowego neopak.pl, gdzie znajdziesz zszywacze tapicerskie, zszywki do takera oraz wiele innych materiałów, akcesoriów, a także narzędzi służących do pakowania.

Nie czekaj i sprawdź już teraz naszą ofertą, jako specjaliści możemy zapewnić Ci pełen profesjonalizm, a także najniższe możliwe ceny na rynku. Nasi pracownicy pomogą Ci w doborze odpowiednich produktów, a jeśli chcesz je sprawdzić przed zakupem, możesz udać się do naszego stacjonarnego sklepu znajdującego się w Warszawie przy ulicy Leonidasa 51. Zapraszamy!
zszywacz tapicerski
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie