Kartony – historia powstania, typy, zastosowania

18 października 2021

Kartony na co dzień są wykorzystywane przede wszystkim w biurach i w domach prywatnych. W zależności od ich rozmiaru możesz je wykorzystać między innymi w trakcie przeprowadzki, do wysłania do bliskiej osoby prezentu urodzinowego albo po prostu do przechowywania w nich dokumentow, czy książek. Kartony występują w wielu różnych rozmiarach i są naprawdę wytrzymałe. W dodatku to ekologiczne opakowania papierowe, które w łatwy sposób można poddać procesowi recyklingu.

Czytaj więcej...

Koperty – historia, zastosowania, rodzaje

18 października 2021

Koperty papierowe dzielą się na bardzo wiele rodzajów. Znajdziesz je zarówno w prywatnych firmach, w placówkach medycznych, jak i na poczcie, czy we własnym domu. W takich kopertach można przesyłać drobne przedmioty, pieniądze, czy dokumenty bankowe. Natomiast koperty ozdobne będą idealnym wyborem, jeżeli musisz wysłać zaproszenie na ślub lub na chrzciny dziecka. W tym artykule napiszemy o historii kopert i o ich najpopularniejszych zastosowaniach.

Czytaj więcej...

Folia bąbelkowa - rodzaje i zastosowania

10 października 2021

Folia bąbelkowa- właściwości, historia, zalety, rodzaje, zastosowania. Folia bąbelkowa przez wiele osób jest traktowana jako wyłącznie materiał do pakowania różnych przedmiotów. Jednak musisz wiedzieć o tym, że folia pęcherzykowa ma również bardzo wiele innych zastosowań. Można jej używać na przykład w budownictwie, w branży spożywczej, czy w ogrodnictwie. Folia bąbelkowa cechuje się bardzo dużym zakresem cenowym.

Czytaj więcej...

Worki strunowe do czego używać? Zastosowanie

9 października 2021

Woreczki strunowe są produktami codziennego użytku, które powinny znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym, a także w przemyśle, firmach wysyłkowych czy odzieżowych. Dzięki temu, że dostępne są w wielu rozmiarach, kolorach i stylach, można wykorzystać je w wielu sytuacjach. Wiele osób chcących rozpocząć przygodę z mrożeniem żywności, zastanawia się, w czym właściwie ją mrozić, aby nie utracić cennych właściwości odżywczych, ale także walorów smakowych.

Czytaj więcej...

Pudła kartonowe - do wysyłki i nie tylko

7 października 2021

Pudełka kartonowe - jak powstały, jakie są ich rodzaje i gdzie znajdują swoje zastosowanie? Opakowania kartonowe jako niezastąpione akcesoria w wielu sytuacjach.W produkcji pudeł kartonowych niezbędnym surowcem jest tektura falista. Kartony przede wszystkim pełnią funkcję zabezpieczenia dla zawartości. Warstwy tektury falistej zapewniają wytrzymałość i sztywność od wewnątrz. Dzięki temu pudła kartonowe mają zdolność pochłaniania i opierania się różnym siłom, takim jak uderzenia i wstrząsy.

Czytaj więcej...

O kopertach słów kilka - Historia powstania

6 października 2021

Koperty to niezbędne opakowania do wysyłki i przechowania towarów. Przedstawiamy ich historię, rodzaje oraz możliwości zastosowania.Pierwsza na świecie koperta pochodziła ze starożytnego Babilonu. Wiadomości zapisywano na glinianych tabliczkach, a następnie wypiekano je aż do stwardnienia. Utwardzoną tabliczkę pokrywano większą ilością gliny i ponownie wypalano. Kiedy odbiorcy otwierali kopertę, dosłownie łamali zewnętrzną warstwę gliny.

Czytaj więcej...

Folia bąbelkowa – jak powstała i jak jej używać?

27 września 2021

Jak powstała folia bąbelkowa? Jakie są jej rodzaje oraz popularne zastosowania. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy rodzaj folii bąbelkowej.Folia bąbelkowa składa się z pęcherzyków powietrza, które zostały umieszczone pomiędzy jej poszczególnymi warstwami. Te przestrzenie, wypełnione powietrzem, pełnią funkcję izolacyjną i amortyzacyjną w czasie transportu. Wykorzystuje się ją do pakowania szkła, elektroniki, sprzętu AGD, a nawet instrumentów muzycznych. Pakowanie i wysyłka są integralną częścią

Czytaj więcej...

O foliach słów kilka - rodzaje, zastosowanie

23 czerwca 2021

W naszym sklepie znajdziecie cały dział poświęcony foliom. To właśnie dla was, naszych klientów, stworzyliśmy tak szeroki asortyment i ogromny wybór folii. Jest to odpowiedź na wasze zapotrzebowanie i zapotrzebowanie waszych firm. Wiemy, jak często sięgacie po folie podczas codziennych obowiązków i właśnie dlatego oferujemy tak szeroką gamę produktów foliowych, aby każdy z was mógł zakupić produkt spełniający jego wymagania.

Czytaj więcej...

Przydatne akcesoria magazynowe

23 czerwca 2021

Wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom na produkty wysokiej jakości, stworzyliśmy cały dział magazyn dotyczący produktów magazynowych. Niezależnie od tego co przechowujesz w swoim magazynie, znajdziesz tu informacje również dla ciebie. Zebraliśmy w tym dziale wszystkie produkty, które mogą przydać się na magazynie i posegregowaliśmy je w osobne kategorie. Mamy nadzieję, że nasza oferta sprawi, że wasze magazyny będą funkcjonowały jeszcze lepiej.

Czytaj więcej...

Koperty - idealne na listy i nie tylko

22 czerwca 2021

Dbając o zapatrzenie waszych biur, magazynów i sklepów, wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu na koperty. W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę kopert. Klasyczne koperty na listy w różnych rozmiarach, koperty bąbelkowe idealne do zabezpieczenia przesyłki, eleganckie koperty na zaproszenia, papierowe koperty rozszerzane 3D, które pomieszczą przesyłki o zwiększonej grubości, jak na przykład książki czy katalogi. Ogromny wybór kopert sprawia, że znajdziesz u nas rozwiązanie dla każdego rodzaju

Czytaj więcej...

Pakowanie na magazynie - optymalizacja procesu

20 czerwca 2021

Proces pakowania w logistyce jest często pomijany podczas realizacji zamówienia. Może to jednak prowadzić do znacznego spadku wydajności. Jak możemy zoptymalizować pakowanie produktów i ich paletyzację? Jakie rozwiązania zwiększają produktywność tych zadań? Przyjrzyjmy się temu bliżej poniżej.

Czytaj więcej...

Dyspensery i owijarki

20 czerwca 2021

Dyspensery i owijarki to niezastąpione narzędzia, które ułatwiają proces pakowania i zamykania kartonów. Niezależnie od tego, czy jesteś w trakcie przeprowadzki i musisz szybko zakleić swoje kartony, czy prowadzisz własną firmę i dziennie pakujesz, i wysyłasz, kilkadziesiąt paczek. Dzięki tym narzędziom cały proces staje się dużo prostszy i szybszy. Dowiedz się więcej.

Czytaj więcej...

Oryginalne opakowania prezentowe

20 czerwca 2021

Sezon prezentów nigdy się nie kończy. Niemal każdego dnia znajdzie się okazja, by obdarować bliskich, przyjaciół czy współpracowników. Nieskazitelny styl Twojego prezentu lub jego figlarny styl podkreśli odpowiednio dobrane opakowanie.

Czytaj więcej...

Folia stretch - rodzaje i zastosowanie

20 czerwca 2021

Rynek jest stale uzupełniany o nowe produkty, które ułatwiają nam życie. Pojawiają się nowe rozwiązania, stare są ulepszane i czasami bardzo trudno jest zrozumieć tę różnorodność i wybrać towar najlepszy dla siebie. Na przykład wielu prawdopodobnie słyszało o folii stretch, a wielu mogło z niej korzystać w pracy lub w domu. Jednak nie wszyscy w pełni rozumieją, co to jest i jak można ją stosować.

Czytaj więcej...

Sztuka pakowania prezentów

17 czerwca 2021

Pakowanie prezentów często wiąże się z kłopotami. Cięty papier jest często za mały. Albo jest za duży i marnujesz go dużo z każdym prezentem. Nie możesz zrobić czystych kątów i skończyć przyklejaniem zmiętych papierowych kulek. Nad każdym opakowaniem spędzasz pół godziny, aby było idealnie. Krótko mówiąc, tak naprawdę nie wiesz, jak zrobić opakowanie prezentowe. Nie ma się czego wstydzić, my też nie.

Czytaj więcej...

Tekturowe kompendium wiedzy

17 czerwca 2021

Tektura to jeden z materiałów, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Opakowania, kartony, koperty, niektóre meble - to wszystko wykonane jest z tektury. Znajduje ona również zastosowanie w bardziej nietypowych sytuacjach. Jaka jest historia tektury, jakie są jej rodzaje? Jak powstaje tektura?

Czytaj więcej...

Jak zapakować delikatne przedmioty?

17 czerwca 2021

W dzisiejszych czasach, kiedy duża część handlu odbywa się przez internet, w sklepach internetowych pojawiają się praktycznie każde artykuły. Kupić można nie tylko ciuchy i obuwie, ale również kosmetyki, elektronikę, a nawet porcelanę. Jak zapakować paczkę z delikatnymi przedmiotami, żeby nie ucierpiała w transporcie?

Czytaj więcej...

Opakowania ekologiczne, czyli jak chronić planetę?

17 czerwca 2021

W dobie coraz większej świadomości ekologicznej, coraz intensywniejsze zmiany zachodzą w branży opakowań. Światowe organizacje donoszą o szkodliwości plastiku, widzimy jak z roku na rok, zwiększa się ilość zanieczyszczeń na powierzchni oceanów. Jak Twoja firma może ograniczyć zużycie plastiku w zakresie opakowań?

Czytaj więcej...

Branża opakowań w dobie pandemii.

17 czerwca 2021

Już od ponad roku świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Sprzedaż w dużej mierze przeniosła się do internetu. Kupuje się nie tylko ciuchy, ale również artykuły spożywcze czy leki. Jak wobec wzrostu sprzedaży w e-commerce kształtuje się rynek opakowań?

Czytaj więcej...

Lista niezbędnych elementów w każdym magazynie

17 czerwca 2021

Magazyny, to takie obiekty, bez których nie mogłaby się odbywać sprzedaż. Nie mogłaby rozwinąć się logistyka. Są szalenie ważne w każdym łańcuchu dostaw, a od ich niezawodności zależy sprzedaż i produkcja w wielu branżach. Jak go wyposażyć, żeby funkcjonował bez zarzutu?

Czytaj więcej...

Opakowania najmniej uciążliwe dla środowiska

16 czerwca 2021

Które opakowanie jest bardziej przyjazne dla środowiska? Na to pytanie często nie jest łatwo odpowiedzieć. Zależy to między innymi od materiału, ale to nie jedyny decydujący czynnik. Ważna jest również waga opakowania, zwłaszcza przy długich trasach transportowych. Plastik nie zawsze jest zatem szkodliwy dla środowiska, a szkło nie zawsze jest przyjazne dla środowiska. Przyjrzyjmy się temu bliżej. ​

Czytaj więcej...

Bandowanie, czyli owijanie i zawijanie

15 czerwca 2021

Czym jest bandowanie i do czego się je wykorzystuje? Powiemy tylko tyle, że jeśli zależy Ci na solidnym zabezpieczeniu zarówno przesyłek kartonowych, jak i paletowych zapraszamy do zapoznania się z tematem bandowania. Dowiesz się bowiem z tego artykułu jak zadbać o bezpieczeństwo paczek w transporcie. Przy okazji zapoznasz się z ofertą naszego sklepu na takie akcesoria jak taśmy spinające, napinacze, odwijacze do taśm oraz zapinki. Uwierz nam, że naprawdę warto.

Czytaj więcej...

Pudła kartonowe - przygotuj się do przeprowadzki

13 czerwca 2021

Przeprowadzka to wyjątkowo stresujące zadanie. Jednak każdy choć raz w życiu będzie się z nim borykał. A Ci co mają firmę przeprowadzkową to nawet znacznie, znacznie częściej - czego oczyiście rzyczymy. Tak więc, przygotowanie się do tego zadania jest wyjątkowo ważne. Zaopatrzenie się w kartony, folię bąbelkową, tekturę falistą, taśmy pakowe i inne akcesoria to dopiero początek. W między czasie warto zrobić generalne porządki. Sprawdź naszą ofertę, która pomoże Ci w zachowaniu porządku.

Czytaj więcej...

Torba papierowa - wielofunkcyjny gadżet

12 czerwca 2021

Torba papierowa choć dostępna na rynku od 1844 roku to nadal (choć w innej formie) jest popularnym akcesorium przydatnym podczas chociażby zakupów. W trosce o środowisko zamiast reklamówek foliowych wybieramy torby papierowe, które ku uciesze właścicieli sklepów, drogerii i innych przedsiębiorstw również można zadrukować i wykorzystać jako środek promocji i reklamy. Wielofunkcyjność zapewnia szeroki wybór. Znajdziesz u nas tory papierowe klockowe, karbowane, ozdobne, kolorowe, białe.

Czytaj więcej...

Pudełka ozdobne - 10 najciekawszych modeli

11 czerwca 2021

Pudełka i opakowania są nieodłącznym elementem, o którym musi pomyśleć niemal każda osoba kompletująca prezent. Dobre, ładne i praktyczne opakowanie, które zrobi ogromne wrażenie na osobie, która dostaje prezent nie jest bez znaczenia. Jak wszyscy dobrze wiemy - pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Opakowanie w przypadku prezentów jest właśnie tym pierwszym wrażeniem, które może mieć decydujące znaczenia o tym, jak nasz pakunek zostanie odebrany, bez względu na jego zawartość.

Czytaj więcej...

6 rad, jak zoptymalizować opakowanie wysyłkowe

10 czerwca 2021

Wyobrażasz sobie sklep internetowy bez kartonów czy opakowań? Oczywiście, że nie! Opakowanie to znacznie więcej niż środek transportu towarów z punktu A do B. Jest to również wizytówka danego sklepu internetowego i często świadczy o jakości, dbałości o detale, a przede wszystkim o klienta. Prowadząc własny sklep internetowy powinieneś zoptymalizować opakowanie wysyłkowe, tak aby Twoje produkty dotarły bezpiecznie do ich nowych właścicieli.

Czytaj więcej...

Jak pakować paczki dla kuriera

10 czerwca 2021

Prawidłowe zarządzanie przesyłkami i zwrotami to wyzwanie dla wielu firm e-commerce. Jeśli spojrzymy na branże, które mają do czynienia z produktami wysokiej jakości, to wysyłka takich przedmiotów do klientów jest trudnym zadaniem. Nie tylko trzeba je w pełni chronić, ale także udowodnić, że nie manipulowano przy nich bez pozwolenia. Jak dobre spakować paczkę kurierską? Jakich materiałów użyć? I o czym pamiętać? Podpowiadamy.

Czytaj więcej...

Zastosowanie i zalety kopert bąbelkowych

10 czerwca 2021

Koperty bąbelkowe znajdują zastosowanie w biurach, urzędach, na poczcie, domach oraz w sklepach internetowych. Stanowią one doskonałe zabezpieczenie dla niedużych, delikatnych przedmiotów przed zniszczeniem. Koperty bąbelkowe sprawdzają się również podczas wysyłania ważnych dokumentów. Folia stanowi bowiem doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią. W naszej ofercie znajdziesz koperty o rozmiarach A11, D14, F16, H18, K20 oraz K12. Sprawdź, jakich potrzebujesz i nawiąż z nami współpracę.

Czytaj więcej...

Jak wykorzystać etykiety samoprzylepne do promocji

10 czerwca 2021

Promocja własnej firmy wymaga od przedsiębiorców generowania wielu różnych pomysłów. Jeśli masz własną firmę i prowadzisz biznes możesz zdecydować się na klasyczne formy marketingu takie jak ulotki, reklama banerowa, plakaty czy reklama w radiu lub telewizji. Możesz też wybrać nowoczesne formy marketingu online i skorzystać tym samym z reklamy na Facebooku lub w systemie Google Ads. Możesz też wybrać działania content marketingowe do pozyskiwania klientów.

Czytaj więcej...

Taśmy pakowe i specjalistyczne - na co uważać?

10 czerwca 2021

Taśmy do pakowania przesyłek są niezbędnym elementem wyposażenia każdego magazynu czy sklepu. Jeśli musimy nadawać sporą ilość przesyłek powinniśmy zdecydować się na wybór takich produktów, które ułatwią nam pracę, bo dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu i ułatwimy sobie życie. Dodatkowo - dobrze zabezpieczone przesyłki i odpowiednio, elegancko przygotowane paczki będą po prostu wizytówką nas samych i naszej firmy. A jak wszyscy dobrze wiemy - dobry wizerunek to podstawa do udanych działań.

Czytaj więcej...

​Jak wykorzystać kartonowe opakowania na co dzień?

10 czerwca 2021

Każdy z nas ma w domu mnóstwo drobiazgów, które stara się przechowywać w jak najlepszy sposób. Jednak czasem nie jest to takie proste. Żeby zapobiec chaosowi w naszych szafkach wystarczy odpowiednio wybrać i wykorzystać najzwyklejsze pudełka kartonowe. Dzięki temu wszystko nie tylko będzie dobrze poukładane, ale też uzyskamy estetyczny wygląd. Oprócz pomysłów co można przechowywać w określonych pudełkach, dowiecie się do czego jeszcze mogą się przydać w życiu codziennym.

Czytaj więcej...

Dlaczego warto korzystać z toreb papierowych?

10 czerwca 2021

Każdy z nas nie raz widział wielkie sterty foliowych opakowań, worków czy reklamówek. Jeszcze kilka lat temu foliowe reklamówki były dostępne dosłownie wszędzie za kilkadziesiąt groszy czy nawet za darmo. Jednak obecnie znacznie popularniejsze stały się torby materiałowe lub papierowe, które zaczęło proponować większość sklepów. Dlaczego warto wybierać torby papierowe? W czym szkodzą popularne “foliówki”? Sprawdźcie.

Czytaj więcej...

Pudła archiwizacyjne - porządek w dokumentach

9 czerwca 2021

Przedsiębiorstwa i instytucje prawnie zobligowane są w naszym kraju do archiwizacji dokumentów w formie papierowej. Aby wszystko przebiegało sprawnie i poprawnie ważne jest aby biura księgowe oraz wszystkie inne działy zajmujące się dokumentacją firmy były odpowiednio wyposażone. Dlatego właśnie przychodzimy z ofertą na segregatory, pudła archiwizacyjne, skoroszyty, teczki oraz wszelkie inne niezbędne do tego akcesoria biurowe.

Czytaj więcej...

Niezbędnik biurowy - akcesoria dla twojego biura

7 czerwca 2021

Stoisz przed organizacją swojego biura i nie wiesz jakie przedmioty są niezbędne? A może po prostu szukasz stałego dostawcy do artykułów, które zamawiasz na bieżąco. W obu przypadkach nasza strona internetowa to świetny wybór. Podpowiemy bez czego ciężko obejść się w biurze i omówimy szerzej nasz asortyment. Nasz sklep posiada osobną kategorię biuro, w której znajdziecie tysiące produktów, przygotowanych z myślą o was - naszych klientach.

Czytaj więcej...

Zorganizuj swoją przestrzeń w domu

3 czerwca 2021

Zorganizuj swoją przestrzeń w domu - Organizacja naszej domowej przestrzeni może wydawać się trudna, zbędna i czasochłonna. Jednak warto zainwestować nasz czas w zaplanowanie naszych szaf, szafek i szuflad, aby przy codziennych czynnościach nie tracić czasu na szukanie przedmiotów po całym domu. Jednorazowe rozplanowanie otaczającej nas przestrzeni sprawi, że codzienne obowiązki nie będą kojarzyły nam się z bałaganem i negatywnie nastrajały nas nawet przy drobnych czynnościach.

Czytaj więcej...
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie