Patyki do szaszłyków

Sezon wakacyjny z pewnością sprzyja organizowaniu spotakań z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Po długiej zimie, z niecierpliwością wyczekujemy tego momentu, gdy w gronie swoich bliskich możemy usiąść w ogrodzie i przyrządzić coś pysznego do jedzenia. Mówi się, że jedzenie na świeżym powietrzu lepiej smakuje. Jest w tym sporo prawdy, gdyż nawet najbardziej wytworne wnętrza nie są w stanie zastąpić pięknego otoczenia natury. Przyjęcia w plenerze mają niezastąpiony klimat także temu, że jemy wtedy potrawy, które trudno jest przyrządzić już poza sezonem. Mowa tutaj o wszystkich potrawach z grilla. Każdy smakosz przyzna, że elektryczny grill już nie oddaje tego smaku potrawom, jak palone drewno lub węgiel.

Jedną z potraw, którą chętnie przyrządzamy na grillu są szaszłyki.

Zazwyczaj przygotowuje się je w ten sposób, że nabijamy kawałki mięsa, boczku i warzyw na patyki do szaszłyków. W zależności od tego, jakiego rodzaju potrawy preferujemy, możemy komponować szaszłyki według własnych upodobań. Są osoby, które patyki do szaszłyków nabiją samym mięsem. Jeszcze inni chętnie zjedzą tylko warzywa. W szaszłykach nie tyle składniki są ważne, co sposób przygotowania.

Żeby przygotować szaszłyk na grilla, powinniśmy zaopatrzyć się w dobrej jakości patyki do szaszłyków. W sklepach mamy dostęp głównie do drewnianych i metalowych patyków czy szpilek. Warto zainwestować w dobrej jakości produkty. Dzięki temu, nie musimy się martwić, czy patyki połamią się lub rozwarstwią w czasie przygotowywania potrawy. Zazwyczaj są one wyprodukowane z takiego rodzaju drewna, które nie ulega przypaleniu. Bez problemu możemy ich zatem używać bezpośrednio na ogniu, ale też w piekarniku. Drewnianych patyków użyjemy jednak tylko raz. Po ściągnięciu gotowych składników z patyka, nadaje się on już raczej do wyrzucenia. Jeśli zależy nam na czymś bardziej trwałym, powinniśmy się zastanowić nad zakupem metalowych szpilek do szaszłyków. Na pewno zadowolone z takiego rozwiązania będą osoby, które często jedzą szaszłyki (bo to jednorazowy wydatek). Poza tym, metalowa szpilka jest bardziej wytrzymała. Nie złamie się pod ciężarem większych kawałków mięsa. Bardzo często właśnie metalowych szpilek używa się podczas wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych lub w lokalach tzw. małej gastronomii serwujących dania na wynos. Przygotowuje się w nich duże paleniska, nad którymi kręcą się smakowite, duże kawałki mięsa, które sprzedaje się na porcje. Możliwości jest zatem dużo.

Jeśli planujesz w najbliższym czasie zaopatrzyć się w dobrej jakości patyki do szaszłyków, koniecznie powinieneś zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Neopak.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie