Kartony

Pudełka i kartony tekturowe

To najbardziej popularny rodzaj opakowania do wysyłki i konfekcjonowania produktów. W naszym sklepie oferujemy Państwu różnorodne kartony:


Przed zakupem dobrze jest sprawdzić surowiec, z jakiego wykonano dany karton (tektura falista czy lita; ilość warstw tektury falistej, gramatura tektury litej lub falistej, rodzaj fali itp.).
Ze względu na surowiec użyty do produkcji, sposób składania lub przeznaczenie można rozróżnić kilka typów pudełek.

Pudła klapowe

Podstawowy rodzaj kartonów z tektury falistej o co najmniej trzech warstwach sklejonych ze sobą naprzemiennie (warstwa gładka / fala / warstwa gładka, itd.)
Do ich złożenia należy użyć taśmy pakowej. Prostota ich budowy oraz dobre parametry amortyzacyjne powodują, żę są to najpopularniejsze kartony wysyłkowe czy też opakowania zbiorcze.

Kartony wykrojnikowe

Pudełka fasonowe – bo tak też bywają określane – to bardziej zaawansowane opakowania. Nie wymagają korzystania z taśmy w celu ich złożenia. Zależnie od typu wykrojnika użytego w procesie produkcji charakteryzują się odmiennymi sposobami zamknięcia. Można w tym segmencie znaleźć różnorakie modele, wykrawane wg wzorów standardu FEFCO (najczęściej spotykane to F215, F426,  F427). Do tej grupy należą także coraz bardziej popularne pudełka automatyczne, pudła z wiekiem, kartony archiwizacyjne oraz ozdobne – do samodzielnego złożenia.

Pudełka ozdobne

Wśród nich znajdziemy w zasadzie wiele odmian opakowań. Najwięcej będzie niewielkich rozmiarów kartoników wykrojnikowych z tektury litej lub falistej (przeważnie trzywarstwowej mikrofali E).
Od standardowych kartonów odróżniają się wykończeniem. Mogą być wykonane z tektury litej barwionej w masie albo zadrukowane, kaszerowane (tj. oklejane) dodatkową warstwą zdobnego papieru czy laminowane bądź lakierowane na wysoki połysk.
Oprócz wielu pudełek dwuczęściowych z osobnym wieczkiem, znajdziemy tu także specyficzne produkty oraz kształty (sześciokątne, okrągłe, „poduszki”, pudełka z okienkiem i inne).


Oprócz tradycyjnych kartonów dysponujemy także innymi formatami tektury, jak np. arkuszeprzekładki, tektura falista w rolach czy tuby tekturowe.
 

Filtrowanie produktów

Filtruj karton po wymiarach
Długość kartonu [mm]Szerokość kartonu [mm]Wysokość kartonu [mm]
Zakres cen
oddo

Dostępność

Format
Średnica
Długość
Szerokość
Wysokość
Kolor
Rodzaj tektury
Fefco
Rodzaj składania
Zastosowanie
Gramatura
Grubość
Szerokość grzbietu
Rodzaj profilu ochronnego
Inne
Rodzaj koperty
Zamknięcie
Rodzaj papieru
Ilość
Pojemność
Paczkomaty
Wyróżnienie
Dostępność
szukaj

Pudełka kartonowe - eleganckie i bezpieczne opakowanie dla dowolnych artykułów


Wykonane z kartonu pudełka są jednymi z najpopularniejszych opakowań. Są cenione, ponieważ są bardzo bezpieczne i gwarantują swojej zawartości znacznie większą ochronę, niż  worki foliowe, papierowe torebki i koperty, albo różne rodzaje folii (folia stretch, folia bąbelkowa). Dodatkowym atutem jest estetyczny wygląd kartonowego pudełka sklejonego taśmą pakową.

Najprostsze kartony stosowane są po prostu jako opakowania na czas wysyłki lub magazynowania. Wiele firm decyduje się na umieszczenie na nich swoich nadruków lub logo. To dobry i niedrogi sposób na reklamę. Zupełnie inaczej wygląda cała kategoria pudełek ozdobnych. Pozwalają szybko i sprawnie zapakować upominek. Kartonowe pudełko jako opakowanie na prezent to świetny wybór!
Pudełka wykonane z tektury lub kartonu są ponadto ekologicznymi opakowaniami.

Jak przygotować paczkę, by dobrze chroniła zawartość?


Istnieje kilka sposobów na przygotowanie paczki przy użyciu pudełka z kartonu. Czasami, gdy produkt nie wymaga dodatkowej ochrony, wystarczy po prostu umieścić go w pudełko o odpowiednim rozmiarze i skleić wieko taśmą pakową. Jeżeli natomiast zawartość pudełka jest bardziej delikatna lub wyrusza w długą drogę w trudnych warunkach, warto dodatkowo zabezpieczyć taką paczkę.
Jednym ze sposobów na zapewnienie wysyłanym lub przechowywanym przedmiotom jeszcze lepszej ochrony, jest owinięcie ich folią bąbelkową. Dobrym rozwiązaniem jest także użycie specjalnego wypełniacza do paczek. Mogą być nim foliowe poduszki powietrzne, papierowe wióry, polistyren lub inne rodzaje wypełnień. Ten produkt odpowiada za uzupełnienie wolnych przestrzeni, które pozostają w pudełku po umieszczeniu w nim zawartości. Daje to ochronę przed niekontrolowanym przesuwaniem się, a także dodatkową amortyzację wstrząsów i uderzeń, które mogą powstać na przykład przy przeładunku lub podczas upadku paczki.
Aby kartonowe pudełko stało sięodporne na wodę, można je owinąć warstwą folii stretch. Tak przygotowana paczka przetrwa największe trudy nawet najdłuższej podróży.

Największe zalety kartonowych pudełek


Pudełka z kartonu są bardzo popularne w wielu branżach, głównie ze względu na swoją uniwersalność oraz szereg korzyści, które dają. Do największych zalet kartonów należą:
bezpieczeństwo - dobra ochrona zawartości przed uszkodzeniami;
niski koszt zakupu;
dostępność w wielu formatach;
proste i szybkie przygotowywanie paczek;
ekologiczne pochodzenie i możliwość recyklingu;
można umieścić na nich nadruk, a także pisać po nich;
nadają się do wielokrotnego użytku. 

Pudełka wysyłkowe dla branży e-commerce


Według różnych danych między 70, a 80% internautów dokonuje zakupów przez internet. Branża e-commerce rośnie w siłę i dziś ma kilkadziesiąt procent udziału w handlu. Wiele firm wysyłających swoje produkty używa w tym celu właśnie kartonowych pudełek. Pozwalają na szybkie przygotowanie przesyłki, a także dobrze zabezpieczają swoją zawartość. Po umieszczeniu na kartonie swojego logo (lub innego nadruku) można dodatkowo zareklamować swój sklep.
Wiele sklepów internetowych, a także innych - prowadzących sprzedaż wysyłkową - docenia możliwość dobrania wielkości kartonowego pudełka do sprzedawanego przez nich asortymentu. Dzięki temu mogą w znacznym stopniu obniżyć koszty związane z wysyłką. Mniejsza paczka zazwyczaj kosztuje mniej, a producenci pudeł biorą pod uwagę także wymogi stawiane przez firmy kurierskie i spedycyjne. Przykładem mogą być kartony do paczkomatów dostępne w sklepie Neopak. Zgodnie z limitami wielkości ustalonymi przez operatora przesyłek, kartony mają odpowiednie gabaryty.

Ozdobne pudełka - szybko i estetycznie zapakuj prezent


Wiele prezentów pakowanych jest właśnie w ozdobne pudełka z kartonu. Niezależnie od tego, że przygotowujemy prezenty świąteczne, urodzinowe, upominki dla pracowników firmy lub inny rodzaj prezentów, solidne i ładne pudła z kartonu świetnie się sprawdzą.
Największą zaletą kartonów na prezenty jest ich świetny wygląd. Nie bez znaczenia jest także dobra ochrona zawartości pudła, szczególnie w porównaniu z pakowaniem w papier ozdobny lub papierowe torebki na prezenty. Dla wielu osób sporą korzyścią płynącą z wyboru pudełek na prezenty jest bardzo proste i szybkie przygotowanie podarunku. Nie wymaga zdolności manualnych, a końcowy efekt zawsze będzie dobry.

Kartony na pizzę


Dla wielu osób jednym z najczęściej spotykanych rodzajów pudełek są kartony na pizzę. Stały się nieodłączną częścią pizzy zamawianej z dostawą, trudno wyobrazić sobie obecnie inny sposób na jej transport. Choć na pierwszy rzut oka pudełka na pizzę mogą się wydawać bardzo proste, ich konstrukcja jest bardzo przemyślana. Posiada odpowiednio grube ścianki, otwory pozwalające na dopływ świeżego powietrza, a także odpowiedni kształt. Dzięki połączeniu tych cech pizza dociera do zamawiającego ciepła i w nienaruszonym stanie. Warto wiedzieć, że istnieje wiele rozmiarów pudełek na pizzę. Restauracja lub pizzeria może więc dobrać najlepszą opcję dla przyrządzanej przez siebie wielkości pizzy.

Bezpieczne kartony na laptopy i telefony komórkowe


Producenci kartonów dostarczają swoje produkty w najróżniejszych odmianach. Bez względu na to, co zostanie zapakowane do wysyłki, zawsze można znaleźć bezpieczne pudełko z kartonu. Jest tak w przypadku kartonów typu FixBox. Zostały zaprojektowane z myślą o transporcie często wysyłanej elektroniki, która jest dość wrażliwa. Są nią notebooki i smartfony. Jest kilka rozmiarów tych przydatnych pudełek na elektronikę, dzięki czemu z powodzeniem mogą zastąpić fabryczny kartonik.
Kartony tubowe - bezpieczne i niedrogie opakowanie dla rysunków, plakatów i wielkoformatowych wydrukówNiewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale bezpieczny transport dużych arkuszy papieru nie jest prosty. Z pomocą przychodzą kartony tubowe, które mogą mieć okrągły lub kwadratowy przekrój. Niezależnie od tego, czy trzeba przygotować do wysyłki plakat, rysunek, projekt, wielkoformatowy wydruk, czy pracę na uczelnię - pudełko w kształcie tuby sprawdzi się świetnie. Wystarczy zwinąć arkusz papieru w rulon i wsunąć do tuby. Dodatkowym zabezpieczeniem są plastikowe denka (zaślepki do kartonów tubowych). Dzięki nim opakowanie uzyskuje jeszcze większą sztywność, dodatkowo staje się szczelne. Ta ostatnia cecha sprawia, że kartonowe tuby są czasami wykorzystywane do przechowywania produktów sypkich.

Ekologiczne pudełka wykonane z makulatury


Bez wątpienia jedną z największych zmian w XXI wieku jest duża świadomość konieczności troski o środowisko naturalne. Ekologia stała się bardzo ważnym elementem życia niemal każdej osoby. Pudełka wykonane z kartonu są najczęściej wykonane z makulatury. Można je bez problemu poddać ponownemu przetworzeniu, są jednak również biodegradowalne. Dla wielu osób to bardzo ważne, by w swoim biznesie korzystać właśnie z takich, ekologicznych opakowań. Firmy pakujące swoje produkty w ekologiczne pudełka, które można poddać recyklingowi, są także dobrze postrzegane przez swoich klientów.

Gdzie kupić kartony?


Pudełka wykonane z kartonu mogą Państwo kupić w sklepie internetowym Neopak. W swojej ofercie posiadamy szereg różnego rodzaju opakowań, także innych niż kartonowe pudła. Znajdą tu Państwo także duży wybór artykułów przydatnych podczas pakowania, takich jak taśmy pakowe, folia stretch, woreczki strunowe, wypełniacze do pudeł,, dekoracje i wiele innych.
 
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie