Michał KrajniakMichał Krajniakczwartek, 21 kwietnia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1180
Artykuł oceniony na 3.75 / 5Ilość komentarzy: 0

Torby papierowe Kraft – rodzaje i zastosowanie

Torby papierowe w ostatnich latach stały się prawdziwym krzykiem mody. Nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady, gdyż jeśli słowo „moda” w tym przypadku będzie oznaczać trendy w przemyśle opakowań oraz sposób wybierania rodzaju opakowania przez klienta, to jak najbardziej możemy mówić o torbach jako o skutecznym, modowym rozwiązaniu. Na wyposażeniu naszego sklepu znajduje się wiele różnego rodzaju toreb papierowych Kraft. Łączy je ze sobą wiele cech, ale na pewno znajdą się znaczące różnice. Współcześnie należy mówić już o nie tylko szerokiej kategorii danego produktu, ale też o jego podkategoriach, a nawet konkretnych odgałęzieniach. Tylko tak można odpowiedzieć na potrzeby klientów, które – wprawdzie szerokie w ogólnym ujęciu – są dziś jednak bardzo mocno zindywidualizowane.
Torby-papierowe-Kraft--rodzaje-i-zastosowanie

Historia torby papierowej


Zwykła, codzienna torba papierowa nie rzuca się w oczy i nie bywa przedmiotem dyskusji w gronie znajomych czy tematem wyczerpujących rozpraw naukowych. Drzemie sobie spokojnie gdzieś w domowej szafie albo pod sklepową ladą. Czeka, aż będzie potrzebna i przez te kilkadziesiąt minut, które trwają od momenty rozpoczęcia pakowania produktów aż do wypakowania ich w domu skupiamy na nią swą uwagę. A przecież produkt ten posiada głęboką historię, o której zapewne mało kto wie.

Wynalazek starożytny


Czy kogoś zdziwi fakt, że pierwsze torby papierowe weszły do użytku w II wieku p.n.e.? Stosowali je Chińczycy, jednak torby te w ogóle nie przypominały z wyglądu produktów, które znamy współcześnie. W praktyce były to specjalnie wycinane arkusze, na które następnie kładziono żywność i tak zawijano, a później przenoszono. Arkusze te wykonane były z kory morwy. Ten prosty wynalazek spełniał swoją właściwie wówczas jedyną funkcję, ale to w zupełności wystarczyło na tamte potrzeby. Warto dodać, że papier w ogóle to chiński wynalazek, który miał dla Europy ogromne znaczenie przemysłowe. Ale zanim Europa poznała papier musiało minąć wiele set lat.
Torby papierowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Torby papierowe

XIX wiek okresem rozwoju torby papierowej


Torba papierowa w takim kształcie, w jakim znamy ją obecnie doczekała się swojego protoplasty w XIX wieku. Francis Wolle stworzył w 1852 roku maszynę, dzięki której mógł wytwarzać różne wyroby papierowe, w tym torby. Opatentował swój wynalazek i mógł od tego momentu produkować torby na większą skalę. Faktycznie, ten biznes mu się opłacił, więc Wolle postanowił kuć żelazo póki gorące. W 1869 roku powstała firma Union Paper Bag Company, gdzie swoje udziały miał również brat Francisa Wolla. Union Papier Bag Company rozpoczęła produkcję toreb papierowych na eksport do Europy oraz innych państw na całym świecie. Krok ten okazał się przełomowy dla całego przemysłu i na dobre rozpoczął proces popularyzacji toreb papierowych jako opakowania.

Szary papier do pakowania

Mówiąc o XIX-wiecznej historii torby papierowej nie sposób wspomnieć o zasługach, jakie Margaret Knight wniosła dla tego produktu. Ta przedsiębiorcza i zaradna kobieta bardzo szybko podchwyciła, że pomysł na biznes Francisa Wolla to przepis na sukces. Dlatego też bardzo szybko, bo już w 1870 roku Knight wynalazła maszynę, dzięki której mogła zacząć produkcję toreb z dnem klockowym oraz toreb fałdowanych. Wynalazek Margaret był wielofunkcyjny. Na początku na taśmie jechał materiał, który maszyna cięła. Potem następowało automatyczne składanie oraz sklejanie gotowych już produktów.
Torby-papierowe-Kraft--rodzaje-i-zastosowanie-1

Kiedy powstała pierwsza torba z uchwytem?


Dotychczasowe torby, których historię sobie omawiamy nie posiadały uchwytu. To znaczy ludzie pakowali w nie produkty, a następne podtrzymując dno torby transportowali tak swoje zakupy. Można też było chwycić krawędzie torby tam, gdzie był otwór, ale groziło to zerwaniem się torby. Tymczasem powstawało coraz więcej sklepów, ludzie coraz więcej zarabiali, a co za tym idzie – kupowali. Potrzeby na opakowania rosły, ale nie było skutecznej recepty. Aż do momentu, kiedy w 1930 roku torbę papierową z praktycznym uchwytem opatentował Charles Stilwell. Zmiana jaką wprowadził polegała tylko – i aż! – na zrobieniu dwóch dziur w ściankach torby i przeciągnięciu przez nie sznurka. Stilwell odkrył, że bez ryzyka zerwania dna torby może przy pomocy uchwytu przenieść około 10 kilogramów produktów. Nie trzeba chyba mówić, że wynalazek Stilwella zrobił furorę.

Torby papierowe Kraft – podział


Kiedy słyszymy hasło: „torba papierowa” najczęściej wyobrażamy sobie jakiś jeden konkretny rodzaj produktu. Warto wiedzieć, że torby papierowe typu Kraft mają swój konkretny podział. Każdy, kto prowadzi sprzedaż opakowań powinien zdawać sobie sprawę z tego jak różnorodne, a zarazem indywidualne są potrzeby klienta. Dlatego nasz sklep oferuje torby nie tylko najwyższej jakości, ale też w wielu wariantach do wyboru, tak, aby każdy jeden konkretny zakup odpowiadał na konkretną potrzebę.
Torby-papierowe-Kraft--rodzaje-i-zastosowanie-2

Torby papierowe Kraft brązowe


Torba papierowa Kraft brązowa występuje w wielu odmianach – chociażby rozmiarowych – w naszym sklepie. Co do zasady to jednak główne przeznaczenie tego rodzaju produktu będzie jedno. Chodzi mianowicie o to, że brązowe torby papierowe stanowią podstawowy rodzaj papierowego opakowania, który możemy otrzymać w sklepach. Torba ta jest estetyczna, nie jest krzykliwa, przez co jej prostota sprawia, że użytkować ją może każdy. Jej przeznaczeniem jest praktyczność i skuteczność, co dodatkowo stanowi niewątpliwy atut tego produktu.
Torby-papierowe-Kraft--rodzaje-i-zastosowanie-3

Torby papierowe Kraft białe


Po co tworzyć i sprzedawać białe torby papierowe? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Biała torba papierowa umożliwia naniesienie na nią dowolnego napisu lub grafiki. Jeżeli ktoś prowadzi swój autorski sklep albo firmę i zależy mu na reklamie, może najpierw zakupić zapas białej torby papierowej w naszym sklepie, bo czym nanieść na produkt reklamę. Może to być napis, logo firmy, jakieś chwytliwe hasło czy też informacje zawierające godziny otwarcia, adres czy dane właściciela. Zamiast albo obok tego mogą widnieć zdjęcia, obrazki czy ilustracje, które dodatkowo będą zachęcały klienta do zakupu produktów albo usług.

Torby-papierowe-Kraft--rodzaje-i-zastosowanie-4

Torby papierowe Kraft ozdobne


Torba papierowa ozdobna spełnia bardzo ważną funkcję estetyczną. Takie torby są dostępne w naszym sklepie w bardzo różnych kolorach. Wysoka estetyka wykonania sprawia, że taką torbę możemy zabrać ze sobą na różnego rodzaju przyjęcia, tudzież wydarzenia czy uroczystości. Znakomicie sprawdzi się ona jako opakowanie prezentu na urodziny czy imieniny w rodzinnym gronie, jak i na większe przyjęcia. Możemy w nią z powodzeniem zapakować upominek z okazji ślubu, chrztu, jubileuszu czy też dużej imprezy firmowej. Osoba przez nas obdarowana z całą pewnością ucieszy się, że otrzymała prezent zapakowany w tak piękny sposób.

Zastosowanie toreb papierowych


Podstawowym zastosowanie toreb papierowych jest – jak już zdążyliśmy wspomnieć – pakowanie w nią różnego rodzaju produktów i transportowanie z miejsca na miejsce. Możemy w tej kwestii wyrazić się jeszcze konkretniej. Mianowicie chodzi o to, że w taką torbę możemy z powodzeniem zapakować zakupy różnego rodzaju. Będą to więc artykuły spożywcze czy higieniczne, czyli takie, których używamy na co dzień. Oprócz tego torby papierowe Kraft idealnie się sprawdzą do przenoszenia zakupów niedużych sprzętów elektronicznych, narzędzi, czy części zamiennych. Produkt świetnie zda egzamin jako opakowanie dla książek, podręczników czy wyrobów papierowych. Mówiliśmy także o tym, że torba służy doskonale jako opakowanie upominków. Możemy więc w nią zapakować alkohole, biżuterię, zegarki, gadżety, a jeśli obdarowujemy dziecko – także zabawki. Nieduże, estetyczne torebki papierowe wspaniale nadadzą się do przenoszenia kosmetyków. A jeśli mamy większą torbę papierową na podorędziu możemy ją wziąć ze sobą na zakupy do sklepu odzieżowego czy obuwniczego.

To, co cechuje torby papierowe dostępne w naszym sklepie to przede wszystkim bardzo duży parametr wytrzymałości. Dzięki temu możemy w nie zapakować towary o większej masie bez żadnych obaw, że dno się nam zarwie. Jeżeli wybraliśmy torbę z uchwytem to tutaj także powinniśmy wyzbyć się wszelkich obaw. Torby zostały skonstruowane tak, że nawet przy dużym obciążeniu uchwyt nam się nie urwie. To dobra informacja dla tych, którzy często chodzą na większe zakupy.

Funkcją już trochę zapomnianą, a w sumie podstawową i pierwszą, jaką ludzkość znalazła dla toreb papierowych to zastosowanie ich jako bezpośrednie opakowanie żywności. Wspomnieliśmy już sobie o Chińczykach. Również współcześnie możemy używać mniejszych torebek papierowych jako opakowania żywności. Sprawdzi się to na przykład gdy pakujemy drugie śniadanie – sobie do pracy czy dziecku do szkoły. To także świetny patent wykorzystywany w lokalach gastronomicznych. Wiele restauracji już teraz z powodzeniem wykorzystuje papierowe torby jako opakowania na wynos. Warto podkreślić, że jedzenie nie przesiąka zapachem ani smakiem papierowej torby. Jest to niewątpliwie bardzo duża przewaga tego produktu nad opakowaniami plastikowymi, których smak niestety często wyczuwalny jest w jedzeniu.
Torby-papierowe-Kraft--rodzaje-i-zastosowanie-5

Ekonomiczność i ekologiczność


Torby papierowe Kraft to z całą pewnością wybór, który się opłaca. W naszym sklepie oferujemy wiele rodzajów tego produktu w naprawdę przyjaznych wariantach cenowych. Niska cena niesie ze sobą wiele atutów. Jeżeli kupujemy jedną torbę to wówczas tak mały wydatek nie będzie w ogóle odczuwalny dla naszego portfela. Z kolei, jeśli na przykład prowadzimy firmę, która zajmuje się sprzedażą i chcielibyśmy pozyskać większą liczbę tego produktu, to nawet licząc to w setkach czy tysiącach egzemplarzy dokonamy inwestycji, która po pierwsze nie załamie naszego budżetu, a po drugie szybko się zwróci, a nawet może zacząć generować zyski.

Torby ekologiczne Kraft to produkty wielokrotnego użytku. Kupując jedną sztukę możemy potem korzystać zeń przez długi czas i zabierać ją na wiele zakupów. Jednakże każdy, nawet najlepszy produkt w końcu kiedyś zostanie nadgryziony przez ząb czasu. Wówczas bez żadnych obaw możemy oddać naszą torbę do recyklingu. Produkt jest wykonany z materiałów w 100% biodegradowalnych, a więc torba jest w pełni ekologiczna.
Torby papierowe Kraft – rodzaje i zastosowanie
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie