Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnysobota, 5 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 23819
Artykuł oceniony na 4.40 / 5Ilość komentarzy: 0

Allegro One Box jak działa? Jak nadać i odebrać paczkę?

Czym jest i jak działa Allegro One Box?


Portal z ogłoszeniami i aukcjami online, Allegro, ostatnimi czasy stara się bardzo mocno rozwinąć, w szczególności pod względem samodzielności kompleksowej obsługi swoich klientów, zarówno sprzedających, jak i kupujących. Jeden z najnowszych produktów, czyli Allegro One Box, to odpowiedź na coraz bardziej rozszerzającą się działalność firmy InPost, która obecnie jest liderem na polskim rynku, jeśli chodzi o dystrybucję przesyłek do tak zwanych paczkomatów, czy inaczej nazywanych także automatami paczkowymi.

Dlaczego Allegro zdecydowało się na stworzenie własnej sieci automatów do paczek? Czym konkretnie jest Allegro One Box? Jak skorzystać z usług oferowanych przez Allegro One Box? Jak nadać paczkę w Allegro One Box? Jak odebrać paczkę w Allegro One Box?

Pytań jest wiele, ale odpowiedzi udzielimy na wszystkie z nich w dalszej części tego artykułu. Kontynuuj czytanie, a na pewno znajdziesz odpowiedź na interesujące Cię pytanie.

kartonowe opakowania na palecie


Czym są zielone paczkomaty?


Zielone paczkomaty to nic innego jak Allegro One Box, a więc odpowiedź portalu Allegro na coraz większe wymagania stawiane przez klientów względem dostaw zamawianych towarów. Zapotrzebowanie rośnie, przede wszystkim na bardzo szybkie, ale także bardzo wygodne zakupy i dostarczanie przesyłek do kupującego.

Allegro chwali się, że Allegro One Box to automaty do paczek, które są niezwykle przyjazne środowisku, a ich lokalizacja i dostępność jest ustalana z lokalnymi społecznościami. Ponadto same automaty Allegro są dostosowane w odpowiedni sposób, aby mogły z nich skorzystać osoby słabo widzące, a nawet niewidomi.

Ponadto Allegro One Box to dodatkowa zieleń, która jest posadzona z drugiej strony takiego automatu do paczek. Średnia deklarowana powierzchnia zieleni, to około dziesięciu metrów kwadratowych. Ponadto każdy punkt Allegro One Box to czujniki powietrza, które stale monitorują jakość powietrza otaczającego taki punkt, dane są ogólnodostępne. Warto również wspomnieć, że Allegro One Box korzysta jedynie z energii, która została pozyskana z odnawialnych źródeł. Oświetlenie takiego punktu uruchomi się dopiero wtedy, kiedy odbierająca osoba znajdzie się w jego bliskim otoczeniu. Nawet zamki w szafkach są specjalnej konstrukcji, tak by, jak najbardziej zmniejszyć hałas podczas otwierania i zamykania.

Jako bardzo istotną informację, należy również podać, że na samym automacie do paczek nie uświadczymy żadnych reklam. Jak wskazuje samo Allegro, chcą, by ich punkty z automatami do paczek przede wszystkim komponowały się z otoczeniem dzięki posadzonej zieleni, a żadne reklamy nie wpływały na estetykę i wrażenia odbioru klientów.

dostawa dronem
Opakowania do przesyłek pocztowych

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opakowania do przesyłek pocztowych


Jak odebrać paczkę z Allegro One Box?


Coraz więcej kupujących w serwisie Allegro zaczyna korzystać z opcji dostawy do automatów paczkowych Allegro One Box, jak jednak odebrać przesyłkę z takiego automatu? Jest to bardzo proste!

Po pierwsze nasza przesyłka musi zostać umieszczona w skrytce takiego automatu do paczek. Następnie po umieszczeniu naszej przesyłki otrzymamy kod odbioru w wiadomości email, SMS-em, w serwisie internetowym (na komputerze), jednak najłatwiej korzysta się z aplikacji mobilnej dostępnej na urządzenia z Androidem lub iOS.

W momencie, kiedy posiadamy kod odbioru, opcje wyjęcia paczki mamy dwie – tradycyjnie, wpisując odpowiednie informacje na panelu w zielonym automacie Allegro One Box lub zdalnie, w aplikacji Allegro na telefonie, klikając odpowiednią opcję. Nie ukrywamy, że druga opcja jest o wiele wygodniejsza i szybsza, a także bezpieczniejsza.

kartonowe opakowanie


Jak nadać paczkę w Allegro One Box?


Jeśli nadajemy lub na przykład zwracamy paczkę za pomocą Allegro One Box, jej nadanie jest niezwykle proste i intuicyjne. Po pierwsze musimy umieścić wcześniej wygenerowaną etykietę przesyłki na paczce (Uwaga! Ważne! Jeśli korzystamy z wcześniejszego opakowania, zadbajmy o to, by na paczce znajdowała się tylko aktualna etykieta!).

Następnie możemy od razu zeskanować kod kreskowy z etykiety w automacie do paczek Allegro One Box lub wprowadzić odpowiedni numer na klawiaturze, po wcześniejszym wybraniu przesyłki. Następnie otworzy się odpowiednia skryta, w której musimy umieścić paczkę. Po umieszczeniu paczki i zamknięciu skrytki potwierdzamy tę czynność, klikając odpowiednio „Przesyłka w automacie” na wyświetlaczu zielonego paczkomatu.

kartonowe pudełka składane


Dlaczego warto korzystać z Allegro One Box?


To jedna z najszybciej rozwijających się sieci automatów do paczek, ponadto są one ekologiczne i przyjazne środowisku. Z łatwością skorzystają z nich osoby mające problem ze wzrokiem, a brak reklam na pewno zachęci zirytowanych użytkowników wszędobylskimi reklamami, tych, w Allegro One Box nie uświadczymy!
 
Allegro One Box jak działa? Jak nadać i odebrać paczkę?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie