Joanna L. Joanna L. środa, 30 marca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 22107
Artykuł oceniony na 4.73 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak tworzyć i jak drukować etykiety samoprzylepne?

jak drukować etykiety samoprzylepne
Drukowanie etykiet samoprzylepnych wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Samodzielne przygotowanie etykiety – zarówno pod kątem graficznym, jak i pod kątem jej druku – jest naprawdę prostym zadaniem, jeśli wiesz, jak się za nie zabrać. Dowiedz się, jak drukować etykiety samoprzylepne i jak stworzyć je w kilka minut na swoim komputerze.

Jak utworzyć etykiety samoprzylepne? Poradnik krok po kroku

 1. Otwórz nowy dokument Microsoft Word.

 2. Wejdź w zakładkę „Korespondencja".

 3. Naciśnij zakładkę „Etykiety".

 4. W polu „Adres" wpisz treść, którą chcesz wydrukować na karcie etykiet samoprzylepnych.

 5. W polu „Drukowanie" oznacz, czy etykieta ma zostać wydrukowana pojedynczo, czy też ma być nią zadrukowana cała kartka.

 6. W polu „Opcje" możesz określić rozmiar etykiet, a także ich inne parametry, np. marginesy czy odstępy.

 7. W polu „Dostawca etykiet" możesz wybrać producenta, którego papier samoprzylepny posiadasz, a jeśli nie ma go na liście, to możesz utworzyć parametry ręcznie klikając „Nowa Etykieta", które znajduje się na dole okienka po lewej stronie.

Jak określić rozmiar etykiety w ustawieniach Word?

Standardowe etykiety mają rozmiar około 60x30 mm, jednak w ustawieniach do drukowania etykiet możesz wybrać dowolne parametry i całkowicie spersonalizować swoje naklejki.

Nazwy w Wordzie mogą być nieco mylące, gdyż odstęp w pionie oznacza przestrzeń pomiędzy górną krawędzią etykiety, a górną krawędzią kolejnej z etykiet. Ujmując to nieco prościej, odstęp w pionie oznacza wysokość etykiety + przerwę do kolejnej naklejki.

Jeśli więc chcemy wydrukować w drukarce laserowej etykietę o wysokości 4 cm i szerokości 5 cm, a pomiędzy etykietami chcesz mieć 0,2 cm odstępu, to w polu „Odstęp w pionie" należy wpisać 4,2 cm, a w polu „Odstęp w poziomie" – 5,2 cm.

Jak drukować etykiety w domu?

Do drukowania etykiet nie potrzebujesz wcale drukarki laserowej. To zdanie postanowiliśmy umieścić na samym początku, gdyż wiemy, że wiele osób zastanawia się, czy w ogóle mogą wydrukować etykiety na swojej drukarce. Etykiety samoprzylepne mogą z powodzeniem zadrukować drukarki atramentowe.

Jeśli chcesz wydrukować zestaw etykiet samoprzylepnych, to sprawdź najpierw parametry, które podaje producent na opakowaniu. Każdy papier samoprzylepny ma na swoim opakowaniu informacje o tym, jaka jest wysokość i szerokość etykiet, a także jakie są między nimi przerwy. Dzięki takim informacjom druk jest znacząco prostszy. Wystarczy, że dane z opakowania przepiszesz do dokumentu Word, tak jak zostało to podane we wcześniejszym kroku. Kliknij przycisk na drukarce laserowej bądź atramentowej, by „powołać" ją do działania, a następnie wydrukuj etykiety. Sprawdź, czy na pewno pierwszy wydruk jest prawidłowy i dopiero po tym kroku zalecamy dalej drukować naklejki.

Czy można wydrukować etykiety na zwykłym papierze?

Papier samoprzylepny jest mniej popularny niż zwykły papier. Niewiele osób może więc wydrukować etykietę „z marszu" bez odpowiedniego przygotowania, gdyż najczęściej brakuje odpowiedniego sprzętu.

Warto pamiętać, że w sytuacjach kryzysowych papier samoprzylepny można zastąpić zwykłym. W celu ich odpowiedniego zabezpieczenia przyda się folia. Włóż wydrukowaną etykietę w folię, a następnie przyklej ją do pudełka z pomocą taśmy. To prosty sposób na zabezpieczenie danych, które uchroni adres odbiorcy przed deszczem.

Etykiety i naklejki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Etykiety i naklejki

Gdzie można wykorzystać etykiety samoprzylepne?

Etykiety samoprzylepne to świetne rozwiązanie nie tylko do przedsiębiorców, lecz także dla osób prywatnych. Papier samoprzylepny pozwoli Ci m.in. wydrukować naklejki na opakowania z żywnością czy oznaczyć stare kartony z dokumentami.

To naprawdę świetne rozwiązanie, które pozwoli łatwo zadbać o organizację rzeczy w domu, a przy tym nie wymaga dużo pracy!

Ułatw swoje drukowanie etykiet samoprzylepnych i zaopatrz się w odpowiednie produkty!

W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje etykiet do drukarek laserowych, atramentowych i igłowych. Możesz wybrać, jaka ilość etykiet powinna być na zakupionym papierze samoprzylepnym, co ułatwi późniejszą wysyłkę produktów, organizację dokumentów czy porządki w kuchni.

W Neopak znajdziesz produkty wyłącznie najwyższej jakości, dlatego możesz być pewny, że Twój druk etykiet odbędzie się bez fiasku.

Sprawdź także nasz artykuł, jak wydrukować naklejki, który podpowie Ci, jak przy użyciu papieru samoprzylepnego możesz wydrukować zestaw nalepek czy naklejek.

Jak tworzyć i jak drukować etykiety samoprzylepne?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie