Etykiety i naklejki

Etykiety i naklejki mają wiele zastosowań

Etykiety służą do identyfikacji i wyróżnienia produktów. Niektóre przykłady etykiet to etykiety cenowe, etykiety SKU i etykiety z datą ważności.

Naklejki służą do zaklejania kopert lub paczek, reklamowania lub przekazywania informacji o produkcie. Niektóre przykłady naklejek to naklejki wysyłkowe, naklejki marketingowe i plomby zabezpieczające.

Etykiety i naklejki są używane na przedmiotach w celu dostarczenia informacji o zawartości paczki i jej pochodzeniu. Etykiety te mogą mieć różne kształty, rozmiary, kolory i wzory.

Etykiety służą do identyfikacji zawartości i pochodzenia przedmiotu, a naklejki służą do ozdabiania opakowania lub produktu. Mogą być wykonane z papieru lub plastiku, w zależności od przeznaczenia etykiety.

Wykorzystuje się również etykiety informacyjne i ostrzegawcze, ułatwiające wiele powszechnych czynności w życiu. Mowa tu chociażby o naklejkach informujących o delikatnej zawartości paczki czy też jej szklanej zawartości, wskazaniu góry paczki jak również informacje o obowiązku sprawdzenia paczki w obecności kuriera czy też zakazie otwierania paczki za pomocą noża, ze względu na ryzyko uszkodzenia zawartości paczki.

Spotykamy się również z etykietami termotransferowymi, na których wykonywane są nadruki. Są to przede wszystkim dane identyfikacyjne odbiorcy paczki lub też inne ważne informacje.

Etykiety stosuje się również w przypadku ekspozycji towaru, celem jednoznacznej identyfikacji produktu, wraz z jego ceną.

Plomby na opakowaniach umożliwiają określenie, czy dane opakowanie było otwierane. Jest to szczególnie ważne w przypadku reklamacji lub zwrotów towarów, zwłaszcza w takich kategoriach przedmiotów jak bielizna czy też urządzenia do higieny osobistej.

A może naklejki zamiast nadruku?

 

Spersonalizowane kartony prezentują się niebywale, to nie ulega wątpliwości. Świadczą o przywiązaniu przez sprzedawcę do detali, potrafią świetnie wyróżnić nasza markę i sprawdzić, że zawartość opakowania jest najwyższych lotów. Problem z indywidulanym nadrukiem jest tylko jeden - minimum produkcyjne. Często chcemy wybadać rynek i poddać testom nową markę, ale restrykcje ilościowe podczas produkcji nas blokują. Co wtedy? Postawić na tradycyjny, szary karton, czy może poszukać alternatywy? Na przeciw tym problemom wychodzą samoprzylepne etykiety, które w prosty sposób można personalizować w domowych warunkach. Na pewno takie rozwiązanie pomoże w podjęciu decyzji o produkcji na szeroką skalę i jednocześnie nie wydrenuje naszego portfela. Naklejki i etykiety, to gotowe, pocięte na odpowiednią ilość prostokąty w formacie arkuszy A4, mogące posłużyć do wielokolorowego zadruku przy pomocy tradycyjnych drukarek, zarówno tych atramentowych, jak i laserowych. Bez żadnych przeszkód można zatem zrezygnować z profesjonalnej drukarni i druku cyfrowego. Na początek wystarczy program graficzny lub zwyczajny Microsoft Word i nalepka przyszykowana do naklejenia!

 

W jaki sposób przygotować papierowe naklejki?

 

Naklejki papierowe to kolejny z łatwych do aplikacji produktów w naszej ofercie. Każda z wlepek posiada poddruk ułatwiający prawidłowe ułożenie i orientacje. Wystarczy zaprojektować logo, nazwę lub dowolna grafikę, pobrać szablon wydruku, umieścić naklejki w drukarce i pozwolić, by działa się magia. Po krótkiej chwili z podajnika można wyciągać gotowe etykiety. Druk etykiet to dziecinnie prosta czynność, z która poradzi sobie nawet ktoś nieobeznany zbytnio w nowoczesnych technologiach. Szeroki wybór papierów samoprzylepnych powoduje, że dopasują się one do waszych zastosowań, a mocny klej zapewni trwałość łączenia. Naklejki wystarczy odkleić wzdłuż perforacji i przytwierdzić do czystej i gładkiej powierzchni. Producenci etykiet zazwyczaj konfekcjonują swoje produkty w opakowaniach po 100 arkuszy lub w tradycyjnych walcach, na których mieści się w zależności o rodzaju od 100 do nawet 1000 naklejek. Wersje termiczne potrzebują natomiast specjalnej drukarki, która nie wymaga wymiany żadnych materiałów eksploatacyjnych, a samo drukowanie odbywa się za pomocą ciepła. Tak jak funkcjonują kasy fiskalne, tak drukarki termiczne potrafią nanieść zaprojektowany wcześniej wzór na etykietkę.

 

W czym sprawdzą się gotowe naklejki bez nadruku?

 

Jeśli natomiast nie potrzebujemy specjalnej personalizacji i matowe naklejki nie przypadły nam do gustu, to spokojnie możemy zaopatrzyć się w specjalnie przygotowane, kolorowe etykiety. Zazwyczaj występują w rożnych kolorach, by rzucać się w oczy i cudownie wieńczyć opakowanie. Często są stosowane na zamknięciach pudełek, tworząc swoista plombę ochraniającą przed nieupoważnionym otwarciem. A walory estetyczne? Oczywiście, jak najbardziej, naklejki sprawdzą się jako piękne uzupełnienie naszego drogocennego towaru. Ewentualnie można skorzystać z etykiet i naklejek przezroczystych, te bezbłędnie prezentują się na bibule lub ekskluzywnym kartonie. W niewidoczny sposób zapewnia nieruszoną integralność zapieczętowanego w ten sposób towaru. Posiadamy wiele rodzajów, kształtów i rozmiarów. Od malutkich, okrągłych przylepców, poprzez średnice 50 milimetrów, a kończąc na nawet 200 mm naklejkach. Wszystko w przystępnej cenie i miłej atmosferze naszego sklepu. Zapraszamy do zakupów!

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Cena
  oddo
  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj