Michał KrajniakMichał Krajniakczwartek, 29 grudnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3544
Ilość komentarzy: 0

Jakie są rozmiary i rodzaje worków na śmieci?

Worki na śmieci towarzyszą nam co dzień. Ten produkt niestety często spotyka się z pogardą, nierzadko nie jest doceniany i traktowany jako towar drugiej kategorii. A przecież bez worków na śmieci nikt nie byłby w stanie codziennie utrzymywać higieny. Nie moglibyśmy skutecznie wyrzucać odpadów, które gromadziłyby się w nieprzeznaczonych do tego miejscach. To dodatkowo wiązałoby się ze stwarzaniem zagrożenia epidemiologicznego. Na szczęście duże grono osób docenia wagę tego produktu w codziennym użytku.
Jakie-s-rozmiary-i-rodzaje-workw-na-mieci

Worek na śmieci – nie tylko jeden typ


Czy wybór worków na śmieci może być skomplikowany? Cóż, to zależy w dużej mierze od tego, jakie są potrzeby. Możemy wybierać worki, które będą służyły w konkretnych pomieszczaniach. Inną kwestią jest to, czy np. potrzebujemy takiego worka przy jakiejś konkretnej czynności. Kiedy się nad tym głębiej zastanowimy, to na pewno dojdziemy do wniosku, że użycie takiego worka jest na pewno bardzo szerokie. A przecież produkt ten posiada nie tylko różne rozmiary, ale też występuje w różnych wymiarach. Przyjrzyjmy się zatem wspólnie temu zagadnieniu.

Wymiary worków na śmieci


Zacznijmy od tego, jakie worki na śmieci mogą mieć rozmiary. Będzie to niezwykle ważne z dwóch powodów. Po pierwsze chodzi o to, w jakich okolicznościach worek będzie używany. Po drugie – warto się zastanowić nad tym ile tak naprawdę odpadów będzie wyprodukowanych i ile ich tak finalnie należy się pozbyć za pierwszym razem.

Worki 35-litrowe


Chyba najbardziej klasycznym produktem z tej bajki jest worek na śmieci o pojemności 35 l. Przeważnie służy on do wypełnienia kosza, który umieszczamy w kuchni. W taki worek na śmieci gromadzimy codzienne odpady – resztki żywności, opakowania po artykułach spożywczych, zużyte ręczniki papierowe czy też butelki. Warto mieć w kuchni kilka pojemników z workami 35-litrowymi. Nie zajmie to zbyt dużo miejsca, ze względu na dość niewielką objętość produktu. Zaopatrzmy więc się w worki na odpady biologiczne, papier, szkło oraz plastik.

Worki 60-litrowe


To także standardowe worki na śmieci, tyle, że odpowiadające na nieco większe potrzeby. Z powodzeniem można je zastosować przy większej produkcji odpadów spożywczych, np. w kuchni restauracyjnej. Takie worki można też umieszczać w koszach na śmieci w przestrzeni miejskiej.

Worki 120-litrowe


A do czego można użyć worków o pojemności 120 l? Otóż, ten produkt może się przydać chociażby wtedy, kiedy planujemy naprawdę bardzo duże porządki. Kiedy jesteśmy zdeterminowani żeby wyrzucić albo przenieść naraz wiele kilogramów różnych przedmiotów, to taki worek spełni do zadanie wręcz idealnie.
Jakie-s-rozmiary-i-rodzaje-workw-na-mieci-1

Worki 160-litrowe


Tak duże worki na śmieci przydają się wtedy, kiedy np. mieszkamy w bardzo licznej rodzinie, chociażby 7-osobowej lub liczniejszej. Wówczas bardzo szybko będą produkowane odpady, w związku z czym taki worek nada się idealnie. Ma on także zastosowanie tam, gdzie są skupiska ludzi – np. hotele czy na imprezach masowych.

Worki 240-litrowe


Takie worki będą służyły przy przemysłowej lub gospodarczej produkcji odpadów. Znajdą swoje zastosowanie w fabrykach i na halach produkcyjnych. Bez nich trudno wyobrazić sobie płynność produkcji, a z nimi – naraz można wyrzucać naprawdę pokaźne ilości odpadów.
Worki na śmieci

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Worki na śmieci

Rodzaje worków na śmieci


Worki na śmieci posłużą nie tylko w celu gromadzenia w nich odpadów żywnościowych. Dla ułatwienia sprzątania oraz podniesienia poziomu higieny w pomieszczeniach warto stosować różnego rodzaju worki na śmieci.

Worki na śmieci łazienkowe


Te małe, 15-litrowe worki łazienkowe idealnie uzupełnią nasze domowe potrzeby. Ze względu na to, że jest to produkt nieduży, zmieści się on bezproblemowo do łazienkowego śmietniczka. Większego nie potrzeba – w takim worku wylądują raczej nieduże odpady, takie jak patyczki do uszu, papierki po mydle, opakowania po żelach pod prysznic i mydłach wpłynie, waciki do demakijażu, zużyte maszynki do golenia, podpaski, brudne gąbki po myciu łazienki, itd.
Jakie-s-rozmiary-i-rodzaje-workw-na-mieci-2

Worki na śmieci budowlane


Warto też zwrócić uwagę na budowlane worki na śmieci. Produkt ten posiada objętość 80 litrów. Jest to worek bardzo przydatny w różnego rodzaju pracach budowlanych. Produkt został wykonany tak, że utrzymuje on nawet bardzo duży ciężar. Dzięki temu w taki worek możemy bezproblemowo zapakować gruz czy też odpady budowlane. Nawet jeśli w naszym worku znajdzie się dużo ciężkich śmieci, to nie musimy się obawiać – worek nie pęknie, ani nie rozerwie się w trakcie przenoszenia.

Worki z taśmą ściągającą


Na pewno bardzo ważnym rodzajem tego produktu są worki z taśmą ściągającą. Taka taśma będzie stanowiła trwałe oraz skuteczne zamknięcie takiego worka. Na rynku są bowiem dostępne worki bez takiego rozwiązania. Ile to razy zdarzyło się komuś, że niósł śmieci, a worek się rozwiązał? Ponadto wiązanie samego worka bez użycia taśmy jest uciążliwe, a potem taki worek ciężko jest przenosić. Natomiast taśma ściągająca pozostaje w formie uchwytów, dzięki czemu taki worek możemy zanieść do śmietnikowego kontenera bez żadnego problemu.
Jakie są rozmiary i rodzaje worków na śmieci?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie