Worki na śmieci

Worki na śmieci to produkt, który możemy znaleźć w każdym domu czy firmie, który jest niezbędny w życiu codziennym zarówno w życiu prywatnym jak i w przemyśle. Służą głównie do przechowywania, segregacji i wyrzucania odpadów, mają jednak także inne zastosowania. Jednym z nich jest zabezpieczanie przedmiotów, na przykład podczas remontu, przed zabrudzeniem czy zniszczeniem. Są łatwe w użyciu, wystarczy do takiego worka włożyć dany przedmiot a następnie szczelnie go zamknąć. Pozwoli na ochronienie go przed wilgocią czy kurzem. W workach na śmieci można także przechowywać materiały budowlane, na przykład piasek czy gruz. Wracając do ich pierwszej funkcji, czyli przechowywania odpadów, nikt nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez worków na śmieci. Codziennie wyrzucamy do nich kilkanaście czy kilkadziesiąt różnego typu odpadów. Nowe wymogi dotyczące segregacji śmieci wprowadzone niedawno i większa świadomość potrzeby dbania o środowisko zmieniło nasze podejście do segregacji. Odpady dzielone są na kilka różnych rodzajów. Powstały przez to nowe typy worków.

Produkty dostępne na rynku różnią się one między sobą kolorem, pojemnością czy surowcem, z jakiego są wykonane (może to być folia LDPE lub HDPE). W zależności od rzeczy, które będą w nim przechowywane warto przy wyborze wziąć pod uwagę także ich wytrzymałość. Im gęstszy materiał, z którego są zrobione, tym worek jest trudniejszy do rozerwania. W niektórych sytuacjach nie ma jednak konieczności zakupu worku o dużej gęstości, jeśli na przykład ma służyć do przechowywania lekkich odpadów. Czasem warto jednak zadbać o worek bardzo odporny na przedziurawienie, ponieważ nikt nie chce, żeby przydarzyła mu się sytuacja w której np. wyrzuca sporą ilość śmieci do kosza przed domem, a zawartość worka ląduje na ulicy.

Worki na śmieci mają różne zalety, oto jedne z nich:

  • sprzedawane są w dużych ilościach, ale zajmują mało miejsca, ponieważ są zwijane w rulony. Zakup jednego rulonu może zatem starczyć na długo,
  • są dostępne w bardzo różnych rozmiarach, od małe worki np. do kosza w łazience, po bardzo duże o pojemności nawet 240 l,
  • jest to produkt wytrzymały,
  • charakteryzuje ich niska cena,
  • do wyboru są różne rodzaje zamknięcia - worki wiązane lub z taśmą ściągającą,
  • i wiele innych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i skorzystania z opcji zakupu dużej ilości, dzięki której cena zamówienia zostaje obniżona. Zapewniamy szeroki wachlarz produktów wysokiej jakości, od dobrych producentów polskich i zagranicznych.

Worki do segregacji odpadów - jak wybrać odpowiednie.

Wraz z rosnącą świadomością pro ekologiczną w społeczeństwie ulega zmianie postrzeganie konieczności segregacji śmieci, powstaje coraz więcej ekologicznych rozwiązań w tej materii, a i większą ilość surowców możemy z powodzeniem poddać recyklingowi, by służyły nam ponownie w postaci zupełnie innych już produktów. Wzrost selektywnego gospodarowania odpadami komunalnymi spowodował zapotrzebowanie na różne kategorie worków na śmieci. Już nie wystarczy wrzucić do kosza na śmieci wszystkich niepotrzebnych rzeczy, teraz potrzebujemy worków na odpady w rożnych kolorach, aby bez problemu rozróżniać konkretne materiały, które powinny się w nich znaleźć. Mnogość pojemności, grubości oraz jakości wykonania jest zatrważająca, także nie łatwo dokonać odpowiedniego wyboru, a z pomocą, jak zawsze przychodzą nasi pracownicy, którzy pomogą w odpowiednim dopasowaniu towaru do Państwa potrzeb. Eksperci radzą, by do segregacji śmieci, użyć worków wykonanych z mocnej folii LDPE, takie sprawdzą się najlepiej z mokrymi i ciężkimi odpadami. Wartości rzędu 80 mikronów spowodują, że nawet gruz im nie straszny, i bez znaczenia, czy jest to worek 35L, 60L, 120L czy 240L, tutaj gramatura jest czynnikiem determinującym wytrzymałość.

 

Worki na śmieci - prosty sposób na sortowanie odpadów komunalnych!

 

Dzięki wielobarwnym, specjalnym workom na śmieci każdy odpad ma swoje miejsce. Niejednokrotnie popełniamy błędy podczas opróżniania naszego domowego kosza zapominając, co tak naprawdę znajduje się wewnątrz. Zastosowanie różnych kolorów całkowicie wyeliminuje tego typu pomyłki - zielony na plastik, czerwony na szkło, niebieski na papier - i od razu życie staje się prostsze. Wszystko mamy teraz poukładane, a firma wywożąca śmieci będzie nam dodatkowo wdzięczna. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo większość potrzebnych akcesoriów do sprawnej selekcji śmieci. mamy na wyposażeniu znane marki: Jan Niezbędny, Tesa, 3M i wiele innych. Planujemy wdrożenie ekologicznych rozwiązań w tym asortymencie, już niebawem na półkach sklepowych będziemy posiadać całkowicie biokompostowalne worki na śmieci 120 L. Wykonane ze skrobi kukurydzianej, całkowicie bezpieczne dla środowiska. W porównaniu do tradycyjnych worków te zamieniają się w organiczny ślad, a po kilku miesiącach kompletnie ulegają rozpadowi. To wcale nie znaczy, że worki nie są wytrzymałe i nie można ich przenosić bez obawy o pęknięcie.

 

Gdzie kupić worki na śmieci?

 

Za pośrednictwem naszego sklepu oczywiście :) Liczne opcje dostawy, szybkość realizacji zamówień i bogaty asortyment sprawia, że Neopak jest najlepszym rozwiązaniem w zakresie nie tylko worków na śmieci, ale przede wszystkim ogromnej liczbie artykułów do pakowania. Przyjdź, sprawdź i przekonaj się sam, co możemy zaoferować dla Ciebie i Twojej firmy. Gotowe rozwiązania na każdą okazje.

 

 

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie