Ręczniki papierowe

Ręczniki papierowe w ostatnim czasie stały się jednym z podstawowych przedmiotów codziennego użytku. Z powodzeniem korzystamy z nich w domu. Bardzo często sięgamy po nie w kuchni. Są niezastąpione w momencie, gdy niespodziewanie coś rozlejemy, chcemy coś szybko przepolerować, lub wytrzeć ręce po wykonanej pracy. Świetnie sprawdzą się również w naszym miejscu pracy. Są higieniczną i jednorazową alternatywą dla ręczników materiałowych. Dlatego tak chętnie wykorzystuje się m.in. w toaletach publicznych. Obecnie nawet trudno jest sobie wyobrazić sytuację, w której kilka nieznanych osób korzysta w toalecie z jednego ręcznika. Nawet bardzo częsta wymiana i regularne pranie nie sprawi, że będzie to higieniczne i zdrowe rozwiązanie. Taką pewność dają nam jednak ręczniki papierowe. Po skorzystaniu wyrzuca się je do kubła. Nie ma mowy o ponownym użyciu. Obecnie produkuje się specjalne ręczniki papierowe przeznaczone właśnie do publicznych toalet. Są one już podzielone na sztuki i ułożone w ten sposób, by bez problemu umieścić je w odpowiednim podajniku. To chroni ręcznik, z którego będziemy korzystać przed kontaktem z innymi osobami. Możemy mieć pewność, że nikt wcześniej nie dotykał ręcznika, do którego wycieramy ręce w toalecie publicznej.

Najczęściej jednak korzystamy na co dzień z ręczników papierowych, które są umieszczone na odpowiednich rolkach. Do użytku domowego wykorzystujemy przede wszystkim niewielkich rozmiarów rolki. Dzięki czemu nie ma problemu z ich przechowywaniem i umieszczeniem w przeznaczonym do tego uchwycie. Kupując ręczniki papierowe mamy już dostęp do bardzo dużej gamy produktów w tym zakresie. Producenci prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie klientów. Możemy już kupić kolorowe ręczniki a nawet pachnące, na większych i mniejszych rolkach, kilkuwarstwowe i jednowarstwowe. Każdy zatem bez problemu może znaleźć coś dla siebie.

Jeśli zależy nam na tym, by ręcznik był trwały, nie rozmoczył się za szybko i nie rwał, warto jest sięgnąć po ten składający się z kilku warstw. Czasami już podczas zakupu możemy zauważyć, który materiał jest trwalszy i grubszy. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić, możemy zdecydować się na zakup ręczników pakowanych po kilka sztuk. Z reguły takie rozwiązania są nieco tańsze.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego Neopak.

Sprzedawcy zadbali o to, by zaproponować swoim klientom tylko dobrej jakości produkty od uznanych producentów. W ofercie znajdziemy ręczniki papierowe przeznaczone do użytku domowego, ale również dla przedsiębiorców, którzy używać ich będą na większą skalę. Zachęcamy do zakupów.

Ręczniki papierowe pod wieloma względami sprawdzają się dużo lepiej niż rozwiązania wielokrotnego użytku. Można je z powodzeniem stosować zarówno w domach, jak i w lokalach gastronomicznych, miejscach użyteczności publicznej, kuchniach, toaletach oraz w miejscach, które wymagają regularnego sprzątania. Wśród największych zalet ręczników papierowych należy wymienić przede wszystkim takie kwestie, jak:
 Rczniki-papierowe
- Wyjątkowa chłonność – ręczniki można wykorzystać do czyszczenia, wycierania wilgotnych czy mokrych powierzchni. Są bardzo chłonne, dzięki czemu już kilka listków czy niewielka ilość rolowanego ręcznika wystarczą, aby w stu procentach wytrzeć całą wilgoć. Świetnie sprawdzają się w kuchni, gdy plamy pojawiają się wyjątkowo często. Wystarczy wytrzeć i wyrzucić, co zdecydowanie zwiększa sterylność i czystość w tych wnętrzach, w których warunki higieniczne powinny być na pierwszym miejscu.
 
- Wygoda użytkowaniaręczniki papierowe dostępne są w rolkach lub w specjalnie złożonych kostkach, w których jeden listek zachodzi na drugi. Sięganie po ręcznik papierowy to kwestia kilku sekund – nie trzeba rozrywać żadnych opakowań, co znacznie ułatwia korzystanie z takiej formy czyszczenia powierzchni.
 
- Bezpieczeństwo użytkowania – wszystko, co jest produktem jednorazowego użytku, jest też idealnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie trzeba dbać o higieniczną czystość, brak drobnoustrojów i innych czynników chorobotwórczych. Korzystanie z ręczników papierowych pozwala na zniwelowanie ręczników wielokrotnego użytku oraz różnego rodzaju szmatek, które są siedliskiem wielu bakterii, pleśni czy grzybów. Ręczników papierowych nie trzeba prać – po użyciu po prostu się je wyrzuca.
 
- Ekologiczne rozwiązanie – o tym, że ręczniki papierowe są ekologiczne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Ręczniki najczęściej wykonywane są z materiałów z recyklingu, dzięki czemu możemy mieć pewność, że dajemy drugie życie papierowi, który w przeciwnym razie trafiłby gdzieś na wysypisko i powiększył stertę śmieci na świecie.
 
- Wszechstronne zastosowanieręczniki papierowe można wykorzystać w domowej kuchni czy łazience, w garażu lub warsztacie, a także w kuchniach w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych. Są też powszechnie stosowane w przychodniach, gabinetach lekarskich, kosmetycznych, medycyny estetycznej oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymywanie sterylnej czystości. Można je stosować praktycznie wszędzie.
 

Stawiaj na jakość i wydajność produktów

 Rczniki-papierowe-1
Jeśli chcesz, aby ręczniki papierowe pod każdym względem spełniały oczekiwania, warto stawiać na rozwiązania pochodzące od sprawdzonych, renomowanych i dobrych producentów. Na rynku ręczników papierowych wybór mamy naprawdę spory, jednak sporo tych produktów nie spełnia oczekiwań albo odnośnie jakości, albo odnośnie wydajności. Zdarzają się ręczniki, które są mało chłonne i trzeba wykorzystać wiele listków na wytarcie zwykłej plamki. Są też ręczniki w rolkach, które są bardzo słabo nawinięte, a co za tym idzie – szybko się kończą. Nie są więc ekonomiczne, a często także ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Jeśli natomiast wybierzesz ręczniki od solidnego producenta, możesz mieć pewność, że zarówno pod względem chłonności, jak i wydajności użytkowania spełnią Twoje oczekiwania. W tej kategorii produktów znajdziesz propozycje ręczników papierowych w różnych wersjach i rozmiarach, które staną się nieodłącznym elementem w Twojej kuchni, łazience, lokalu gastronomicznym i w innych miejscach, które wymagają utrzymania w największej czystości.
 

Ciekawe zastosowania ręczników papierowych

 
Choć ręczniki papierowe mają dosyć oczywiste przeznaczenie, należą do tych produktów, które zdecydowanie wzbudzają naszą kreatywność i innowacyjne podejście do tematu. Podobnie jak folia bąbelkowa czy woreczki strunowe, także ręczniki papierowe są wykorzystywane nie tylko do tego celu, do jakiego zostały stworzone. Ręczniki papierowe w naszych domach, biurach czy w magazynach nie tylko wycierają i utrzymują czystość. Bardzo często służą także do pakowania. Pod tym względem są lepszą alternatywą dla papieru czy gazet, które wykorzystujemy do pakowania naczyń: talerzy, kubków, filiżanek czy innych przedmiotów, które mogą się potłuc w czasie transportu. Ręczniki są miękkie, tworzą powierzchnię, która amortyzuje ewentualne wstrząsy i uderzenia.
 
Ręczniki papierowe można również wykorzystać do czyszczenia szyb w oknach oraz luster. Nie pozostawiają żadnych smug ani zabrudzeń, dzięki czemu mycie szklanych powierzchni przebiega zdecydowanie szybciej i sprawniej. Można również wykorzystać ręczniki papierowe podczas gotowania – świetnie sprawdzają się do redukowania tłuszczu w potrawach – wystarczy wyłożyć tłuste potrawy na ręczniki papierowe, by te wchłonęły nadmiar tłuszczu. Ręczniki wchłaniają również wodę na przykład z rozmrożonych ryb – można więc je wykorzystać do różnych form osuszania. Możliwości wykorzystania ręczników papierowych jest naprawdę sporo – warto więc mieć zawsze pod ręką przynajmniej jedną solidną rolkę.
 
 
 
 Rczniki-papierowe-2
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie