Podpałki

Podpałki to bardzo przydatne produkty, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzeba rozpalić ognia.

Podpałki występują w wielu formach, od ekologicznych kostek, do rozpałki w płynie na bazie skażonego alkoholu. Każda z nich działa, ale to, która jest odpowiednia zależy od tego co chcemy rozpalić. Najlepszy starter ognia dla Ciebie powinien być wybrany w zależności od tego, co będzie potrzebne do rozpoczęcia ognia z nim. Jeśli chcesz wybrać się na biwak, przynieś najlepszą dla tego typu środowiska, ale jeśli potrzebujesz czegoś, co sprawdzi się w domu, wybierz odpowiedni rozmiar i sposób działania. Wybierając odpowiednią podpałkę należy zdecydować, jakie będzie jej zastosowanie.Rodzaje podpałek

Podpałki mogą występować w wielu różnych formach. Istnieją kostki do rozpalania ognia na bazie węgla drzewnego, płynna rozpałka na bazie alkoholu denaturowanego oraz klasyczna łatwopalna substancja w postaci żelu, która występuje w postaci małego arkusza lub bloku. Dodatkowo istnieje jeszcze więcej domowych alternatyw, które można wykorzystać do łatwego wzniecenia ognia. Niektóre wspólne formy, które można znaleźć podczas rozglądania się obejmują.

Kostki na bazie węgla drzewnego: Te rodzaje kostek zawierają zazwyczaj materiały takie jak trociny i parafina. Pomysł jest prosty, zapalić jedną stronę i będzie palić się bardzo powoli, aż osiągnie drugą stronę, gdzie wszystkie jego paliwo jest skoncentrowane razem. Zasadniczo pali się od jednego końca do drugiego.

Możesz kupić jedno opakowanie podpałki do garażu lub domu na wypadek sytuacji awaryjnej, gdy zabraknie prądu i nie będziesz miał jak rozpalić ognia. W takim przypadku najlepsza będzie podpałka na bazie alkoholu, ponieważ pali się do 10 minut, co daje pewność, że mały płomień, który zapoczątkujesz, będzie palił się wystarczająco długo, abyś mógł rozpalić większą kłodę. Z drugiej strony, jeśli Twoim zamiarem jest wyjazd na kemping i użycie metalowego pieca do gotowania, użyj kostki wykonanej z parafiny, ponieważ takie zestawy są łatwiejsze do przenoszenia i sprawdzają się w każdych warunkach. Dla tych, którzy wybierają się na camping, przenośna podpałka jest najlepsza, ponieważ można ją przenosić bez większego zamieszania.

Jeśli chcesz, aby coś, co będzie się palić dłużej niż tradycyjna rozpałka, to starter na bazie alkoholu jest łatwym sposobem na rozpalenie ognia. Inne osoby mogą preferować zakup obu rodzajów, ponieważ zapewniają one różne korzyści w zależności od tego, co próbujesz zrobić. Niezależnie od tego, każdy zestaw kempingowy powinien mieć co najmniej jedną kostkę lub pasek łatwopalny jako część swoich awaryjnych zapasów.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie