Mopy, Szczotki

Porządki domowe to niestety taka czynność, z której nie jesteśmy w stanie zupełnie zrezygnować. I chociaż sprzątanie nie należy zazwyczaj do naszych ulubionych obowiązków, to chyba każdy z nas może przyznać, jak przyjemny jest moment, kiedy możemy cieszyć oko wysprzątanym domem i efektem naszej pracy. Żeby ułatwić nam ten dość przykry obowiązek, producenci oferują różnego rodzaju sprzęty, dzięki którym sprzątanie staje się mniej uciążliwe, a efekty są coraz lepsze. Jednym z podstawowych sprzętów wykorzystywanych w czasie codziennych porządków są różnego rodzaju mopy/szczotki.

Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wahlarz mopów i szczotek

Każdy jest w stanie dobrać coś odpowiedniego dla siebie, zarówno do użytku domowego, jak i w celach przemysłowych. Podstawowe mopy/szczotki, które wykorzystujemy najczęściej u siebie w domach składają się z kija, zazwyczaj wykonanego z tworzywa sztucznego oraz wymienialnych końcówek. Dawniej najczęściej końcówki do mopa wykonane były po prostu ze sznurków. Obecnie możemy już wybierać wiele rodzajów końcówek. Mają różne kształty i wykonane są z różnych materiałów. Są końcówki obrotowe lub łamane. Każdy producent dba o to, by wprowadzić coś nowego na rynek, co będzie nieco odbiegać od oferty konkurencji. W zestawie bardzo często dostępne jest odpowiednie wiadro, które wyposażone jest w pojemnik do wykręcania mopa. Niektóre mają dodatkowo wmontowany pedał, który wprawia koszyk do wykręcania w tryb wirowania. Każdy bez problemu jest w stanie dobrać coś odpowiadającego własnym potrzebom.

Może się jednak zdarzyć, że wśród tak szerokiej oferty znalezienie czegoś odpowiedniego, nie będzie wcale takie łatwe. Przy wyborze odpowiedniego mopa powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim, czy jest on wykonany z dobrej jakości materiałów. Mopy/szczotki do sprzątania wykorzystywane są stosunkowo często, zależy nam więc na tym, by taki sprzęt posłużył nam dłuższy czas. Można również zwrócić uwagę na markę producenta. Nie jest to może wyznacznik, którym przede wszystkim powinniśmy się sugerować, jednak niektóre marki, dzięki dobrej jakości produktom, zdobyły już na tyle zaufanie klientów, że sięgniemy po ich ofertę bez większych obaw. Zwróćmy uwagę również na to, czy sprzęt nie jest zbyt cięzki, czy jest poręczny. Takie drobiazgi mogą znacząco wpłynąć na komfort wykonywania codziennych prac domowych. Wszystkie dodatkowe sprawy typu wirniki, pedały itd. są miłym dodatkiem, jednak w większości nie są konieczne. A przez nie cena za mopy/sczotki znacząco wzrasta.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie